Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Piccolo":3cqkbh58 je napisao(la):
Lokacija je ok, problem je više nedostatak infrastrukture i prave veze sa gradom, Slanački put bi već u narednih 5 godina trebalo od Višnjičke proširiti sve do groblja...

Da, tako se Zrenjaninski put proširuje od raskrsnice Borča-Ovča (Putnik) do sadašnjeg Šopija/Lidla, pa...dvocifren broj godina. Tako je i S.Maškovića proširena do V.Stepe. I Južni bulevar probijaju do V.Ilića... i ko zna šta još.

Lepo bi bilo, ali nema ništa od toga.




T-T
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=617977#p617977:1ivxfk4e je napisao(la):
vmaša » Ned Apr 21, 2019 4:43 pm[/url]":1ivxfk4e]Pozdrav svima,
razmatramo kupovinu stana u lameli B kod privatnika pa bih vas zamolila za par odgovora:
- ako ste kreditni kupci, da li ste već isplatili ceo stan ili čekate sa puštanjem do pred useljenje?
- da li je neko tražio kadu umesto tuš kabine i koliko su fleksibilni po tom pitanju, pošto je keramika već ugrađena? Da li ste sami kupovali kadu ili investitor kupuje?
- da li vam je investitor radio zidne pločice u kuhinji ili sami, da li to ulazi u cenu?
Hvala unapred na odgovorima.

Sto se tice plocica u kuhinji to znam da stavljaju u dogovoru sa stanarima, u zavisnosti od toga ko ce kakvu kuhinju da stavlja, da ne bude da se plocice ne slazu sa dezenom kuhinje. Oni imaju neke plocice u ponudi, a ako vam ne odgovaraju mozete sami da kupite plocice a oni ce ih staviti. Takodje neko stavlja plocice u kuhinji na zidu skroz od poda, a neko samo od radne ploce do viseceg dela, ali mislim da oni lepe onako kako kupac zeli. E sad da li vam oni refundiraraju nesto za to sto ste vi kupili plocice to ne znam. Za kadu isto ne znam da li bi razbijali kupatilo i da li uopste moze da stane... ali mislim da je sve stvar dogovora ...
 
Pozdrav svima,
Mozete li mi napisati koliki su vam mesecni troskovi odrzavanja, upravnika, infostana... u Energoprojekt zgradama i kod privatnika?
Koliko su vam se umanjili racuni za grejanje sada kada je grejna sezona prestala?
 
koledaf":24vqelbf je napisao(la):
Pozdrav svima,
Mozete li mi napisati koliki su vam mesecni troskovi odrzavanja, upravnika, infostana... u Energoprojekt zgradama i kod privatnika?
Koliko su vam se umanjili racuni za grejanje sada kada je grejna sezona prestala?

Još je rano za ovakva pitanja. Grejna sezona se tek završila. Koliki će račun da bude bez grejanja, videćemo u julu, jer će tada na junskom računu za infostan, biti uračunato "grejanje" za maj.
 
@Ulicni basketas hvala na odgovoru.
Mozes li onda da mi napises koliki su bili racuni sa grejanjem i tim "tekucim izdacima" kao sto su npr. odrzavanje, upravnik, odnosenje smeca...
 
koledaf":16uktha1 je napisao(la):
@Ulicni basketas hvala na odgovoru.
Mozes li onda da mi napises koliki su bili racuni sa grejanjem i tim "tekucim izdacima" kao sto su npr. odrzavanje, upravnik, odnosenje smeca...

Računi za komunalije još uvek nisu visoki, zbog dosta razloga. Cena grejanja je veoma diskutabilna i mnogima veoma nejasna. Neki su grejali konstantno na najjačem stepenu na termoglavi i dobili su slične račune kao neki koji su bili odsutni dobar deo meseca i nisu ni koristili grejanje. Dakle, prva grejna sezona nam nije baš reprezentativna. Otprilike, u zgradama privatnog investitora, za stanove od 44-70m2, cena grejanja je bila izmedju 5-10 000 u mesecima kada je bila najveća hladnoća. U svakom slučaju bi trebalo da bude isplativije na godišnjem nivou, u odnosu na klasičan način centralnog grejanja, gde se plaća isti iznos tokom cele godine.
 
Račun za Infostan je u najhladnijim mesecima za stan od 55 kvm iznosio oko 10000. Jedino što ove prve zime nama i nije bilo baš najtoplije u stanu (konstantno oko 19-20 C). Za naš ukus pomalo hladno, pogotovo zbog deteta ali mislimo da će biti toplije naredne godine kada se usele preostali stanovi. EP zgrada je u pitanju :)
 
Hvala vam na odgovorima vezano za racune.

@Ulicni basketas
Neki su grejali konstantno na najjačem stepenu na termoglavi i dobili su slične račune kao neki koji su bili odsutni dobar deo meseca i nisu ni koristili grejanje. Dakle, prva grejna sezona nam nije baš reprezentativna.
Nadam se da ce to resiti do sledece zime jer naplacivati isto one stanove koji se greju ceo dan i one koji se ne greju je totalno sumanuto... :shock:

@Svetska Putnica
Račun za Infostan je u najhladnijim mesecima za stan od 55 kvm iznosio oko 10000.
To je bas previsoka cena za toliki stan. Mi na Novog Beogradu smo platili infostan za mesec mart 9000 dinara za stan od 70m2. Tu je ukljuceno grejanje, hladna voda, kanalizacija, iznosenje smeca... a samo grejanje je 7600.
Jedino što ove prve zime nama i nije bilo baš najtoplije u stanu (konstantno oko 19-20 C).
To je i za nas ukus hladno. :) Ovde idemo cele zime u majci i prozori su otvoreni na kant. Znam vi ne placate cele godine tu cifru, ali ne razumem zasto onda kada placate, placate vise? :shock:
Mislio sam da se cena grejanja odredjuje po kvadratu i da je za sve ista. Nama su ovde radijatori stalno na maksimumu i nemamo kalolimetre.
 
:dil: Ево најтачније информације за грејање.
Стан је 44 кв м.Рачун је за месец Март.Сви радијатори су били стално укључени(не сећам се дали је и у овом месецу било ноћног грејања) само на тројку. Поново понављам'-НЕМА ЈАЧЕГ ГРЕЈАЊА,него само дужег. Чим достигне 20-22 степена(зависи који део стана) он се сам искључије и укључује по потреби опет да би стално одржавао ту температуру.Ко се одлучи за 4,5,6 на калолиметру,њему ће да буду само дуже укључени,односно на шестици се неће вероватно ни искључивати,па ће њима вероватно бити и топлије,али то не значи да ће да буду врели да се опечеш.Мени већим делом дана на тројци буду скроз хладни,али температура на теермометру стално показује 20-22 степена,док не отворим врата или прозор(добра изолација)
ИЗНОСИ НА РАЧУНУ- Утрошено грејање 1950,40 дин.Грејање које се плаћа целегодине(инсталациона снага)831,24.Смеће 190,07 и заједничка ел.енергија 125,94 дин.Све укупно 3097,65 дин. За воду нам још ништа није регулисано и ми је за сад не плаћамо.
Ја сам први који сам се уселио у целом насељу,зграда Д код приватника.после мене се уселио као други Бубили у прву зграду Енергопројекта. Игром случаја сам доста упознат са зградама ЕП-а и могу вам рећи да ништа нису квалитетније урађене од зграда код приватника. Они су имали проблем са грејањем,због доста празних станова,па им нису пуштали нормално грејање. Тек сад су продали преко половине ,110 од 215 станова. По пар станара је било раштркано у све три зграде,па им је у једном периоду било искључено и осветлење око зграде,јер финансијски нису могли то да плаћају.Сад кад их је више друга је ситуација. Приватник за разлику од њих усељава једну по једну зграду и они нису имали тих проблема. :kafa:
 
Jel moze neko da slika zgrade kod privatnika, dokle se stiglo? Posebno trecu i cetvrtu zgradu... Vidjate li majstore uopste na gradilistu?
I da li se ljudi useljavaju u C zgradu kod privatnika?
 
@BobLat Hvala. Upravo to me je interesovalo i to je odlicna cifra za tu kvadraturu stana.
Moguce je upravo to kao sto si napisao da nisu pustali normalno grejanje zbog malo stanova koji su ga koristili, pa su ljudi stavljali na 6 kako bi se ugrejali, a samim tim i veca mesecna cena. Da li mozda znas da li i u EP zgradama isto postoji taj tempometar koji gasi radijatore kada dodju do neke temperature?

Sto se tice samog kvaliteta to vec znam da privatne zgrade nisu nista losije uradjene, ali mislim da se to odnosi prvenstveno na zgrade C i D za A i B nisam siguran. Bio sam prilicno iznenadjen kada sam video da u EP zgradi koja je najblize privatnim u lameli 1 je skroz popucao zid pored lifta i pored stanova. Kazu da se zemlja sleze i moze biti da je do toga, ali mi nije jasno kako se ne sleze u drugim zgradama. Oni trenutno kao rade na sanaciji toga.

Takodje sam se iznenadio da u jednom od stanova koji prodaju kao jednoiposoban u istoj zgradi samo lamela 2 su vec hoblovali parket. Kao imao je neke nepravilnosti, a od hoblovanja su svi zidovi do lajsni pozuteli i bas sam bio iznenadjen. Ne znam kakva nepravilnost moze da bude kada posle dve nepune godine se hobluje parket. :notok:
 
Ćao svima,

Moram i ja da nešto pitam, pošto smo već jako isfrustrirani napretkom zgrade C kod privatnika. Useljenje je bilo obećavano od 31.12.2018. pa pomerano za po mesec dana već 6 puta do sad. Najnovija informacija je da tehnički prijem nije planiran pre septembra (ako i tad), a da ni zgrada D nije primljena. U Elektrodistribuciji mi kažu da je bez tehničkog prijema struja u zgradi nelegalna i da je to osnov za dobijanje tužbe. Da li neko zna za ovo, da li je ovo tačno i, ako jeste, kako će se onda oupšte rešavati..? Na gradilištu kažu da zgrada C nije još uvek priključena na toplanu - ne zna se kad će uopšte i biti.

Pritom, insistiraju da mi primimo stan i prebacimo što pre struju na sebe (???) pre tehničkog prijema, što mi se uopšte ne dopada. Ne uliva mi poverenje ta njihova panika. Na gradilištu nema više od 5 ljudi, a gomila radova čeka. Navodno, već skoro mesec i po dana čekaju stakla za tuš kabine da kompletiraju stan, a unutra:
- pločice u kupatilu nisu isfugovane!
- okviri vrata izgrebani i nisu negde uopšte ni zalepljeni, krenuli da otpadaju,
- hodnici zgrade neokrečeni,
- gelenderi mesecima stoje i ne farbaju se, a kamoli postavljaju,
- ulazna vrata zgrade su nepostojeća.

Hvala unapred!
 
Nadovezacu se na pricu o objektu c.
Nije primljeno grejanje! NIje uradjen hidrocil tako da nije ni voda jos primljena od strane grada! Nije primljena struja od strane epsa! Tehnicki prijem nije uradjen ni u useljenoj zgradi D a ni u C nece biti ni govora o tome. Elem, Za one koje to interesuje, tehnicki prijem se radi pre usljavanja u stanove. Taj dokument vam treba da bi uknjizili zgradu a onda i svaki stan pojedinacno. Da bi prijavili strujomer na vase ime, komisija mora da ustanovi da li je sve izvedeno po projektu i datim uslovima. Gospodo, ima li neko dobrog advokata.
Danas smo bili na gradilistu. Objekat C, u tri ulaza po dva coveka. Sefovica gradilista slaze ramenima. Investitor ,,kao,, nema pojma o situaciji na gradilistu a isti moze u kucnim papucama sa soljicom kafe u ruci da svrati i vidi stanje sobzirom da zivi na sto metara od gradilista. Molim sve koji prate ovaj forum a kupili su stan, da dodju i uvere se sami. Nista telefonom i nista na rec. Ono sto vam kazu telefonskim putem nema blage veze sa stanjem na gradilistu. Baja punom parom radi nov objekat, pa tako dok ne dogura do 80 procenata izgradjenosti, proda i......za dalje cekacete kao i mi sedam meseci i jos cekamo ko zna dokle.
NIKOME ne preporucujem da kupi stan od ove firme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Mama, Geraldo
U ovom naselju je to od samog pocetka izgleda obicaj.
I mi koji smo se medju prvim uselili u EP zgrade smo cekali na useljenje vise od pola godine zbog kasnjenja. U prvu zgradu privatnika takodje.
Trebalo je samo malo da ispratite forum i stavljate adekvatne penale u ugovor. Svi smo prosli kroz to sa njima.

U ovom trenutku, nama koji zivimo ovde najvise smeta sto ne ciste ulicu u kojoj se nalaze zgrade. Ulica zbog gradnje ali i nemara stanara koji bacaju smece pored kontejnera izgleda kao da smo u najsiromasnijim favelama u Brazilu. Investitor koji gradi novu zgradu na ulasku u novu ulicu je duzan i da pocisti za sobom a ne da zanemaruje ljude koji vec tu zive.
Zaista izgleda jezivo...
 
Jocke
Nazalost, ali su te stvari istinite.
Kasnjenje sa useljenjem, kasnjenje sa tehnickim prijemom, i dalje nije dobijena upotrebna dozvola, kasnjenje i ignorisanje reklamacija i kvarova u stanu i zgradi, katastrofalno stanje u ulici sto se tice higijenje i cistoce... Svako ko dodje da obidje moze da se uveri u tu situaciju licno...
Ali sto je najsmesnije, nista od toga nije nepremostivo ako postoji malo volje od strane investitora...
 
Svetska Putnica
Ako niste znali, isti Baja koji zavrsava nasu zgradu ,( cuvenih 20 procenata vec sedam meseci), zida i tu nedaleko od Vas. On je investitor. Bahatost je ono sto me najvise nervira. Pa i da odete u baraku gde su smestili kancelarije verujte mi, niko nema volje da Vama izadje u susret i i uradi ono sto bi i po zakonu morao da uradi. Opere blato koje je naneo na saobracajnicu.
 
Mama
Ne mogu nikako da razumem takve stvari.
To ne košta gotovo ništa a omogucuje ljudima koji dolaze da gledaju stanove, mnogo, mnogo bolji utisak.
Ako se zanemarujemo već mi kao stari kupci i neko od koga više ne mogu da izvuku ništa.
Verujte mi i ovi iz Energoprojekta nisu nista puno bolji pogotovo sto se tice stvari koje sam ranije navela u prethodnom postu...
 
Ajde da verujemo da ce se sve to sto pre resiti, ide lepo vreme...pa nekako zelim pozitivno da razmisljam. :) Bitno je da su sve te stvari resive, i da se nadamo da ce sve krenuti malo boljim tokom.
 
Iskreno, svi mi sto zivimo ovde smo otupeli na te stvari i vidimo ih tek kada se bolje zagledamo ili kada nam neko na njih ukaze paznju.
 
Dobar dan svima.
Ja sam kupio stan kod Privatnika u A zgradi.
S obzirom da nisu bili postavili plocice izabrao sam kombinaciju i za kupatilo i kuhinju - fleksibilni su i moze da se dogovori.
Kada sam gledao stan zaljubio sam se u to sto je izdignuto i sto ima prelep pogled na Dunav a i drago mi je sto 4 trake idu do Slanackog puta.
Mislim da ce se sve srediti i da ce naselje biti top sa velikim potencijalom kada se sve izgradi. Mozda sam suvise optimistican i euforican ali ono sto vidim je da ce se u ovaj deo grada ulagati pored BIGa se gradi veliki objekat (ne znam koje namene nisam citao prethodne postove). Ada Huja ima veliki potencijal ne zaboravite pre 10ak,15ak godina Novi Beograd je bio najjeftiniji a sada je najskuplji :). Tako da mislim da ce ovo naselje biti prijatno za zivot ali i odlicna investicija.

U ovom trenutku je bitno da odrade te neke sustinske stvari bez fuserenje. Da li neko ima tacnu informaciju na koliko ce biti udaljeni sledeci objekti prema DUnavu nadam se da nece zakloniti dunav skroz.
 
Olimp10":3qccvveb je napisao(la):
Dobar dan svima.
Ja sam kupio stan kod Privatnika u A zgradi.
S obzirom da nisu bili postavili plocice izabrao sam kombinaciju i za kupatilo i kuhinju - fleksibilni su i moze da se dogovori.
Kada sam gledao stan zaljubio sam se u to sto je izdignuto i sto ima prelep pogled na Dunav a i drago mi je sto 4 trake idu do Slanackog puta.
Mislim da ce se sve srediti i da ce naselje biti top sa velikim potencijalom kada se sve izgradi. Mozda sam suvise optimistican i euforican ali ono sto vidim je da ce se u ovaj deo grada ulagati pored BIGa se gradi veliki objekat (ne znam koje namene nisam citao prethodne postove). Ada Huja ima veliki potencijal ne zaboravite pre 10ak,15ak godina Novi Beograd je bio najjeftiniji a sada je najskuplji :). Tako da mislim da ce ovo naselje biti prijatno za zivot ali i odlicna investicija.

U ovom trenutku je bitno da odrade te neke sustinske stvari bez fuserenje. Da li neko ima tacnu informaciju na koliko ce biti udaljeni sledeci objekti prema DUnavu nadam se da nece zakloniti dunav skroz.


Koliko ce biti udaljeni sledeci objekti trebalo bi da se vidi u planu detaljne regulacije ako je usvojen. Isto to mozete da pitate i investitora od koga ste kupili stan, trebao bi to da vam kaze.
 
Vrh