Šta je novo?

Kneza Miloša Residence

Rade ljudi...
343f00f3746184832f7c251929b918fe.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima, nova sam na forumu, mada ga pratim vec neko vreme.
Zanima me vaše mišljenje o tome da li se isplati kupiti stan u KMR za izdavanje, kao opcija da rata kirije pokriva ratu kredita i stan ostane detetu kad poraste. U pitanje bi došao manji stan, garsonjera, jednosoban.
Za koliko bi mogao da se izda takav stan?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607856#p607856:1mh1hpl6 je napisao(la):
NatasaCB » Uto Mar 12, 2019 11:22 am[/url]":1mh1hpl6]Pozdrav svima, nova sam na forumu, mada ga pratim vec neko vreme.
Zanima me vaše mišljenje o tome da li se isplati kupiti stan u KMR za izdavanje, kao opcija da rata kirije pokriva ratu kredita i stan ostane detetu kad poraste. U pitanje bi došao manji stan, garsonjera, jednosoban.
Za koliko bi mogao da se izda takav stan?
Kada su se inicijelno reklamirali mislim da je u reklami stajalo da imaju stanove "već od 160 hiljada evra". Ako parking mesto daju za skoro džaba, znači 20,000 to daje 180,000 za najmanje stanove.

Minimalno učešće 36,000 evra, sa trenutnim kamatam od 2.5%
Na 20 godina, mesečna rata 765 evra, ukupno na kamatu ide 39,150 evra.
Na 30 godina, mesečna rata 570 evra, ukupno na kamatu ide 60,850 evra.

Pa Vi proverite da li se jednosoban stan/studio na toj lokaciji može iznajmiti za išta od toga.
 
Cenu stana još uvek ne znam, zakazala sam sastanak, znaću posle toga.
Ova računica je definitivno beznadežna, ali sačekaću dok ne proverim cenu.
Razmišljam o ovom kompleksu jer mi je bitno da udjemo u nekretninu sa što manje rizika od velikog pada vrednosti, ovo mi deluje kao nešto što će zadržati vrednost (dobra lokacija, blizina BW, interesantna gradjevina???), plus mali stan se uvek lako proda.
Samo ne mogu da procenim za koliko se može izdavati, nemam pojma o tome, a čini mi se da će biti ljudi zainteresovanih za ovu lokaciju za iznajmljivanje stana.
Pa još jednom, da li mi možete reći za koliko bi mogao da se izda jednoiposoban stan na ovoj lokaciji.
Hvala na računici, jedva čekam da dobijem cenu, pa da je ubacim u vaš kalkulator :)
 
Draga damo, brizna majko...siguran sam da bi ste mogli da dobijeto najmanje 700e uz to da vam placa taj neko i racune i siguran sam da biste mogli da nadjete neke radnike i drzavljanje stranih ambasada ili nekom pri nasoj vladi kome bi odgovarala ta lokacija , ako i ne, razmotriti biznis izdavanja stan na dan, svakako to je dobra investicija.
 
Istina^^ Takav stan bi bio idealan za AirBnB. Odlicna lokacija a cena iznamljivanja u BG'u je jos uvek veoma pristupacna za strance.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607856#p607856:1r5mv3yv je napisao(la):
NatasaCB » Uto Mar 12, 2019 11:22 am[/url]":1r5mv3yv]Pozdrav svima, nova sam na forumu, mada ga pratim vec neko vreme.
Zanima me vaše mišljenje o tome da li se isplati kupiti stan u KMR za izdavanje, kao opcija da rata kirije pokriva ratu kredita i stan ostane detetu kad poraste. U pitanje bi došao manji stan, garsonjera, jednosoban.
Za koliko bi mogao da se izda takav stan?

Želim odmah da Vam se izvinim, malo sam preterao sa cenom. Gledam sada prvu stranu teme ponovo.

Цена гараже је 21600€ у предпродаји.
Цене квадрата се крећу од 2700 €до 3900€.Са сваким спратом цена скаче за 4000€.

Moram da napomenem ipak da niko nije potvrdio da li je ovo sa ili bez PDV-a, niti znam koliko su se cene promenile od avgusta 2018-te kada je ovo napisano.

Iako sam potpuno siguran da se sećam napadne i drečave reklame za ovaj projekat sa tačno tom linijom "Stanovi VEĆ od 160,000 evra".

Ne mogu na sajtu da nađem tačnu listu stanova sa kvadraturama, samo ovo

Kneza Miloša Residence nudi izuzetnu kolekciju 226 luksuznih apartmana u rasponu od oko 30 do 180 kvadratnih metara sa izborom garsonjera, jednosobnih, dvosobnih, trosobnih i četvorosobnih stanova i penthausa, uz mogućnost posedovanja baštenskog prostora, lođe, otvorenog balkona ili krovne terase.

Tako da ako su gornje cene sa uključenim PDV-om, i nisu se promenile (u ovo ne verujem na žalost, svaki projekat diže cene bar jednom na 6 meseci u toku izgradnje) bez parking mesta se garsonjera od 30 kvadrata može uzeti za "samo" 81,000 evra.

Ovo bi bila "lux" starogradnja bliže Savskom Trgu,
https://www.halooglasi.com/nekretnine/i ... 5831?kid=2
Samo 300 evra za 40 kvadrata.

Sa druge strane, stanovi u Beogrdu na Vodi od 60tak kvadrata su u oglasima na ponudi od 1100-1300 evra mesečno.

Morate kontaktirati njihovu službu prodaje i videti stvarne trenutne cene i dostupnost manjih stanova.
 
mislim da varijanta garsonjera drasticno smanjuje broj zainteresovanih a samim tim i cenu izdavanja na mesesnom nivou. pricamo o ljudima koji su spremni i u mogucnosti da odvoje pozamasnu sumu mesecno, tesko da ce pozeleti dom iz jedne prostorije. eventualno nekome za razna povremena druzenja... ako nadjete nokoga kome bas to treba onda to moze da bude i najbolja varijanta

jednosoban stan, ako vam je kupovno dostupan je vec druga prica, tu vec ima dosta onih kojima moze da odgovara a mogu da plate pa samim tim i mesecna renta moze da bude pozamasna.

sto se tice izdavanja stana na dan i to moze biti vrlo unosno ali u tom slucaju je to posao sam za sebe. ljudi dolaze i prolaze i neko to mora da isprati. ako imate vremena i za to ili nekoga ko bi se time bavio svakako razmislite i u tom smeru
 
Hvala puno na savetima :D
Javljam se kad dobijem konkretnu ponudu, da mi pomognete pri presudi šta i da li?
 
Dobila sam ponude za par stanova, pa da vam izdvojim tri:
1) 61,55 m2 cena 164.500e sa pdv ( 2.430 + pdv), dvosoban, II sprat, na uglu zgrade Sarajevsja/V. Milenka/promenada
2) 32,28m2, 95.500e sa pdv (2689+pdv), garsonjera, VI sprat, bez terase ka Sarajevskoj
3) 54,54m2, 156.000e sa pdv (2600+pdv), dvosoban, II sprat, ka Vojvode Milenka, u sredini zgrade

Stanove izmedju ovih kvadratura nemaju, prodati odmah. Uz svaki stan se dobija ostava od 3m2 besplatno i one su locirane u garažama.
Garaza 21.600e

Moj favorit je treća opcija, kakvo je vaše mišljenje?
 
Samo postojanje stana od 32 kvm u takvom kompleksu ga po meni diskvalifikuje sa liste “ekskluzivnih” ...
 
ja sam uvek za više kvadrata gde je i prednost u razlici u ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609459#p609459:2dnjwe3r je napisao(la):
NatasaCB » Ned Mar 17, 2019 10:44 pm[/url]":2dnjwe3r]Dobila sam ponude za par stanova, pa da vam izdvojim tri:
1) 61,55 m2 cena 164.500e sa pdv ( 2.430 + pdv), dvosoban, II sprat, na uglu zgrade Sarajevsja/V. Milenka/promenada
2) 32,28m2, 95.500e sa pdv (2689+pdv), garsonjera, VI sprat, bez terase ka Sarajevskoj
3) 54,54m2, 156.000e sa pdv (2600+pdv), dvosoban, II sprat, ka Vojvode Milenka, u sredini zgrade

Stanove izmedju ovih kvadratura nemaju, prodati odmah. Uz svaki stan se dobija ostava od 3m2 besplatno i one su locirane u garažama.
Garaza 21.600e

Moj favorit je treća opcija, kakvo je vaše mišljenje?

Hvala za iznete cene i detalje. Jake cene kao i za svu novogradnju trenutno po Bg, mada za taj komplex, lokacija mu je sjajna, tako da je razumnije tu dati oko 2.600 nego na NBG, ipak je ta lokacija decenijama centar centrova.

Nisam ispratio da li se stan uzima za rentu ili za život. Ako je za rentu ono bi svakako ovaj od 32m2 verovatno najlakše išao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619522#p619522:2d3bobg5 je napisao(la):
Imemig » 29 Apr 2019 11:57 pm[/url]":2d3bobg5]Ima li nesto novo o ovom rojektu
Prve lamele ka kneza Miloša deluju kao da su izašle na nulti nivo. Iz Sarajevske se vidi koliko je zapravo gradjevina visoka (i duboka). Slike u prilogu (izvor: Kalenic, SSC)


Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
 
Ja sam shvatio da ovi od 32 imaju terasu ili je to vec nesto drugo ?
Mozda vise kosta ili sta...?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619607#p619607:8ijysrl4 je napisao(la):
srdjan » Uto Apr 30, 2019 3:32 pm[/url]":8ijysrl4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619522#p619522:8ijysrl4 je napisao(la):
Imemig » 29 Apr 2019 11:57 pm[/url]":8ijysrl4]Ima li nesto novo o ovom rojektu
Prve lamele ka kneza Miloša deluju kao da su izašle na nulti nivo. Iz Sarajevske se vidi koliko je zapravo gradjevina visoka (i duboka). Slike u prilogu (izvor: Kalenic, SSC)


Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
file.php

file.php

file.php
Hvala za slike, tako izgleda da su izasli na nulti nivo ako se sve zavrsi kao po orojektu onde cene nece biti iste a izgleda da su svi manji vec rasprodati.
mora da je kamata pocela da pada ili ce pasti sto ide na Ruke investitorima
 
Ovo ima više spratova pod zemljom nego bivša ambasada.
3e85ca6da7b510fc636e149c95e1026d.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da li se po ovim slikama moze videti gde ce biti spa smesten a gde garaze i na koliko nivoa???
 
Imemig":1rsgisj1 je napisao(la):
Da li se po ovim slikama moze videti gde ce biti spa smesten a gde garaze i na koliko nivoa???
Spa će biti sa strane ka Kneza Miloša, mislim da se po slikama već vidi da rade na betoniranju korita bazena. Izvor Kalenic sa SSC.


Što se garaža tiče postojaće dva ulaza, jedan iz Vojvode Milenka (koji se već nazire na slikama gledano trenutno iz pravca Sarajevske), i jedan ulaz iz Sarajevske.
 
Vrh