Šta je novo?

Sačuvajmo Zvezdarsku šumu

Uvjek ali uvjek ostave smece i zsseru nesto naprave neku glupost ne moze sve da bude kako treba ....
 
https://www.blic.rs/vesti/beograd/staza ... ma/3t8t6t6

LMkk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWTJRN01EQV8vYmFiMzhjNmFkZGViYmQxYjc2ZjE3ZTBmNTMyYjI0NzIuanBlZ5GTAs0C5ACBAAU


Kreće saobraćaj od sutra
 
Улица је пуштена одавно...нема нити препрека нити саобраћајног знака који би указивао на другачије.
Сутра ће можда да се сликају ...

Само да ми је знати који су се то грађани залагали за ово... :cry:

Вероватно грађани који меркају парцеле за изградњу уз ову улицу...
 
10 godina i jače živim u Beogradua li mi Zvezdarska šuma nije bila destinacija do pre 2 godine, zaprepastio sam se koliko puno kuća ima tamo! Prosto "šuma" gubi svaki smisao. ako dodaju još sadržaja ode sve u k
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622855#p622855:39oqd7p8 je napisao(la):
milanobelgrade » 16 May 2019 14:55[/url]":39oqd7p8]Улица је пуштена одавно...нема нити препрека нити саобраћајног знака који би указивао на другачије.
Сутра ће можда да се сликају ...

Само да ми је знати који су се то грађани залагали за ово... :cry:

Вероватно грађани који меркају парцеле за изградњу уз ову улицу...
Ту планом нема било какве предвиђене градње, него је одлична пречица коме год треба да типа са Богословије дођу рецимо до Клуза и околиш

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622881#p622881:39oqd7p8 je napisao(la):
Gorstak89 » 16 May 2019 17:40[/url]":39oqd7p8]10 godina i jače živim u Beogradua li mi Zvezdarska šuma nije bila destinacija do pre 2 godine, zaprepastio sam se koliko puno kuća ima tamo! Prosto "šuma" gubi svaki smisao. ako dodaju još sadržaja ode sve u k
Шума је помало "шупља" у свим деловима где је могуће доћи. Има један нетакнут део али је веома завучен и не може се лако доћи до њега. Иначе те чатрље ту при врху (а колико видим доста су и старе) се чак и плански чувају, мада барем би могли да откупе све и сруше па да се направи нешто лепо
 
Србо, градња је већ почела на крају ове улице ближе Олимпу...
Додуше на плацу где је била стара кућа - сад граде зграду али и цео тај обод је колико ја знам приватно земљиште и не спада у шуму, првих педесетак метара ове "нове" улице, тако да сваки дан очекујем да крену...
Са друге стране је касарна..а шта ће са тим бити Бог зна...

Ја се и плашим тог транзитног саобраћаја...кад крену људи да заобилазе Димитријалу...

Ја сам ту одрастао тако да бих више волео да су направили неку стазу за шетњу или за бициклисте ако већ нису могли да оставе како је било....него ову уску улицу која ће вероватно постати нова магистрала ...
 
Прошао сам новим делом Волгине данас, негде око 1 ујутру. Из неког разлога осветљење не ради још увек, али месец је одрадио посао. Делује за сад солидно, мада то је више по осећају него по виду.

Иначе на градилишту на ободу шуме (угао Волгине и Крагујевачке) нема таблу са информацијама али делује да није претерао са спратношћу (не знам јер планови од пре 2003 као што је за Миријево којим је тај део обухваћен, не могу се наћи на интернету а да може ишта да се види, колико ја знам барем). Иначе тај део шуме (и иза тог градилишта) је по генералном плану предвиђен за градњу
 
Ja sam prvi put prošao bajsem kroz Zvezdarsku šumu pre dve nedelje i prešao preko ovih novih puteva, grozni su. Šuma ima potencijal da bude biciklistička destinacija poput Avale, a ovom kaldrmom uništiše bicikliste.

Nemam ništa protiv kaldrme, ali sa romantičnom namenom, u pešačkoj zoni kao sredstvo usporavanja biciklista čak, ok. Ali ovo nije staro jezgro grada nego šuma koja bi trebalo da bude uređena možda i poput Košutnjaka gde su super putevi za bajseve...

I gde su ti vidikovci u Zvezdarskoj šumi, gde su putokazi? Ja evo kao posetilac prvi put bukvalno ne znam gde sam bio.

Nek preuzmu Srbijašume ako će da je srede kao Avalu što sređuju. Odnosno, onolike pare upumpane od Zelenila u Park prijateljstva, hajde sad i ovo da se sredi, uporedo sa opservatorijom koja je u sramotnom stanju... Tamo treba da stoji jarbol koji kruniše naučni park, pa bi i jarbol tu imao smisla, kada bismo imali neku drugu nauku da je se ponosimo osim pečenja ćevapa.
 
Нема ту ништа јер ту не живи довољно људи. И ово што су урадили нису испунили план (требао је тротоар са обе стране, мали паркинг код касарне)

Тек да не причамо о градњи, парцеле на којима је дозвољена градња су скроз неких лудачких граница, пола кућа технички залази у оно што треба да буде шума, а ни ту се ништа не ради. Лепо нек држава откупи све то и изгради организовано, а не ове чатрље што сад стоје ко зна од кад (довољно старе да су неке земљане)
 
И не мора да живи већи број људи...део око бивше кафане Бели багрем је сваки дан пун и нема шансе да нађеш слободну клупу...
То је уређен део...остали делови нису толико посећени али и не нуде неки садржај.

А ако би већ откупила држава земљиште, боље би било да оставе шуму...да се ја питам не би више ни дрво посекли...доста су ту шуму већ уништили...

Што се тиче зграде на почетку новоизграђене улице, наравно да има спрат више него што пише на табли...
 
Vidikovac je sa leve strane kada prodješ ulaz u Opservatoriju iz smera poslednje stanice 65-ice. Izgleda kao lovačka čeka.
Ako se ide sa druge strane, ovom novom kaldrmom samo nastaviš pravo kada dodješ do asfalta i vidikovac je sa desne strane.
 
Bila sam danas gore kod kafane (kafića), pored opservatorije.
Puno ljudi sedi na drvenim klupama. Izgrađena su ognjišta za roštiljanje od kamenih kocaka, kao za kaldrmu. Ovo mi ne ide u glavu, ohrabruje se loženje vatre u šumi?! Kako to???

A na celom tom potezu između ulice, vrtića Zvezdani gaj i opservatorije, gde se okuplja najviše ljudi, zasađeno je stotinak sadnica drveća. Kao da hoće da proguste šumu tu, jer je više ličilo na park. To je lepo; toliko već ima kuća i šuma je napadnuta sa svih strana izgradnjom, da mi je drago da vidim neko novo drvo - iako na istoj površini .

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 
Mислим да је безбедније имати зидана огњишта него када се пали ватра на земљи па после остане жар који може да букне касније и направи пожар.
 
Дошљак":2y98jjtf je napisao(la):
Mислим да је безбедније имати зидана огњишта него када се пали ватра на земљи па после остане жар који може да букне касније и направи пожар.
A kako bi bilo da se zabrana loženja vatre u šumi sprovede uopšteno, i van i u ognjištu? Pričamo o šumi, ne proplanku, livadi (tu se slažem sa tobom).
Neka od tih ognjišta se nalaze ispod krošnje.

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 
To би било одлично, али Београду генерално фале излетишта где може да се роштиља и верујем да би са забраном роштиљања опао број посетилаца шуме драстично. Мислим да је безбедније да су места за роштиљ уређена него да свако пали ватру где хоће.
 
Дошљак":3sxy8v2q je napisao(la):
To би било одлично, али Београду генерално фале излетишта где може да се роштиља и верујем да би са забраном роштиљања опао број посетилаца шуме драстично. Мислим да је безбедније да су места за роштиљ уређена него да свако пали ватру где хоће.
Ako je nekome jedini motiv da prošeta šumom da zapali vatru i roštilja, ne mora ni da dolazi.
Grešiš o opadanju posetilaca zbog neroštiljanja. Beograđani vape za zelenim površinama. Juče je bilo dosta ljudi, dece, šetača pasa. Niko nije roštiljao, radni dan je, samo su se videli gar od ugašenih roštilja i otpaci koje posle životinje, lutalice razvlače okolo u potrazi za hranom.

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 
Ех, па нису ти то све београђани, то су људи што живе около

Мада не видим у чему је проблем са роштиљањем. Зашто ограничавати нормалне људе због неке будале неспособне, то је инфериоран начин размишљања
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639503#p639503:lx5hp2cj je napisao(la):
makarije » 16 Јул 2019 08:41 am[/url]":lx5hp2cj]
Дошљак":lx5hp2cj je napisao(la):
To би било одлично, али Београду генерално фале излетишта где може да се роштиља и верујем да би са забраном роштиљања опао број посетилаца шуме драстично. Мислим да је безбедније да су места за роштиљ уређена него да свако пали ватру где хоће.
Ako je nekome jedini motiv da prošeta šumom da zapali vatru i roštilja, ne mora ni da dolazi.
Grešiš o opadanju posetilaca zbog neroštiljanja. Beograđani vape za zelenim površinama. Juče je bilo dosta ljudi, dece, šetača pasa. Niko nije roštiljao, radni dan je, samo su se videli gar od ugašenih roštilja i otpaci koje posle životinje, lutalice razvlače okolo u potrazi za hranom.

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока

Занемраљив број посетилаца роштиља, али је довољно неколико њих да загаде ваздух и обесмисле боравак у шуми.
 
Zato se napravi mesto za roštilj kao na Adi i time automatski sprečiš roštiljanje na drugim lokacijama.

Sa tim, što realno, u Zvezdarskoj šumi postoji samo jedno mesto gde se ljudi mogu okupljati - zar ne? Samim tim je malo zeznuto da provedeš dan u šumi bez mirisanja roštilja.
 
Sta znate o onom restoranu u Vojde Sime Popovica gore u sumi koji je napravljen pre neku godinu?
 
Nisko gusto rastinje pored staze koja se nastavlja iz Astronomske ulice ka šumi ovih dana raskrčuju. Prošle jeseni su pored staze provukli kanalizaciju za kuće iz okoline okretnice 65.
Da li je u planu neka saobraćajnica ili samo " onako sređuju"
b0616aae808ffbd40f47eacc4d609f34.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ko bi normalan gradio saobraćajnicu tik ispod električnih vodova i to tako da udara u stub voda?
 
Rekao bih da sređuju rastinje zbog vodova.
 
Vrh