Šta je novo?

IMT

INDIJCI POKRENULI PROIZVODNJU U IMT Iz obnovljnog pogona izašao prvi traktor
Zrenjaninski.com 15.05.2019. 14:50
WOgk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTlRJN01EQV8vZDY1Y2U4MGZhMjUzN2Q4MzYzOTAwMGZlZDMwZDVhMzguanBlZ5GTAs0C5ACBAAU



https://www.blic.rs/biznis/vesti/indijc ... or/bd74peg
 
Штета што нису индусима дали и ИМР у пакету па да не мора да се увози мотор.
 
Uvoze kompletan traktor u delovima, kupljen je samo brend IMT bez mašina za proizvodnju...
 
Nažalost sve mašine sa Novog Beograda su prodate drugoj firmi u staro gvožđe. Tafe uopšte nije bio ni zainteresovan za kupovinu.
 
Pa, kad su mašine bile od pre Isusa Hristosa.
Kupiće nove strugove i nove prese, nove mašine za varenje.
FOB je izlivao blokove i glave za IMT, klipove , bregaste i ventile su , valjda, iz Zrenjanina uzimali itd...
Gledajući praksu stranih proizvođača u Srbiji, sve što mogu nabavljaju lokalno, što zbog cene, što zbog brzine odziva.
Zato i ja u firmi imam posla, komplet mašinska industrija koja radi delove za avio industriju, pumpe , paker mašine, itd, različite pozicije radi lokalno, između ostalih, i kod mene.
Posao je u zadnjih 4-5 godina porastao tri puta.
Vlasnici industrija su Danci, Amerikanci, Nemci, Francuzi itd...
Obzirom kako smo tresnuli o ledinu 1990-2000 , i kako je kilavo bilo sledeću deceniju, ovo sad je još i dobro.
 
Ovo što su sada pretstavili je komplet Tafe, a IMT je jedino nalepnica. Mnogo im je lakše prodati traktor pod tim imenom nego kao Tafe. IMT je sinonim za dugovečnost na ovim prostorima, pritom ako ga sklapaju u Srbiji neće imati carinu za CEFTA države.
Trenutno je na traktoru jedino kabina proizvedena u Srbiji, i to ih proizvodi firma koja je i pre pravila kabine za Tafe na našem tržištu...
 
Motore moze da im radi livnica u rakovici ona radi ona je u sklopu zdrpa
 
Da li može neko da objasni na koje ulice se nadovezuju koje ulice sa ovog plana?
 
Povratak u klasičnu istorijsku organizaciju uivičenih blokova uz izuzetak dodatka proreza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624961#p624961:1f3m9zj1 je napisao(la):
Stomatolog » Суб Мај 25, 2019 3:58 pm[/url]":1f3m9zj1]Da li može neko da objasni na koje ulice se nadovezuju koje ulice sa ovog plana?
Ja десно препознајем Земунску/Тошин бунар, и горе по средини продужетак Европске и Јапанске. Остале саобраћајнице ми нису баш најјасније.
 
opa, blok koji ima kosarkaski teren u sebi. jedan na tri bloka, ali i to je bolje od A bloka, BNV, WESt 65 itd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624924#p624924:3cozxa90 je napisao(la):
direktor » 25 May 2019 02:24 pm[/url]":3cozxa90]
IMG-20190524-171700.jpg


Kako studenti vide imt

Me želim nikako da vređam tuđi rad ali ipak moram da kažem da me ovo rešenje nije preterano impresioniralo. Može to da se izvede sa mnogo više mašte, manje izgubljenog prostora i manje tržnih centara :)
 
A po tebi izgubljeni prostor je sta sve sto je slobodno ...
Deltai west su sasvim dovoljni sta ce ti jos tc
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625163#p625163:2zu76uqc je napisao(la):
direktor » 26 May 2019 06:16 pm[/url]":2zu76uqc]A po tebi izgubljeni prostor je sta sve sto je slobodno ...
Deltai west su sasvim dovoljni sta ce ti jos tc

Nisi dobro shvatio ili ja nisam jasno napisao... Ali ne zalažem se ja za veći broj TC, već za manji.

Inače, nisam ja stručnjak, niti pretendujem to da budem. Prosto sam hteo da iskažem ono što je meni očigledno, a to je da ovaj raspored zgrada liči apsolutno na model iz prošlog veka koji je primenjen u svim većim SFRJ gradovima i posebno u blokovima NBGD-a. Jedan od mana tog modela je da ostavlja "praznine" između stambenih zgrada koje mahom završe kao neiskorišćene zelene površine. Ne samo što nisu adekvatna zamena za pravi javni prostor (tj. park) nego su u opasnosti da postanu loše održavane i (pogotovo noću) privlačne za sitne dilere droge i druge nepoželjne kategorije. Drugim rečima, postaju "zatvoren" prostor u smislu da niko osim stanara tu ne zalazi, ali ipak nebezbedan prostor jer niti može da se kontroliše ko ulazi niti može da se vrši bilo kakav nadzor nad licima koji se unutra nalaze.

Postoje mnogo bolja rešenja za te male urbane prostore koji stvaraju bolji, prijatniji ambijent i za stanare i za ljude koji dođu sa strane.

Sa druge strane, imamo ovu veliku zgrade na dnu slike koja liči na neki magacin ili proizvodnu halu. Pretpostavljam da ona predstavlja neki vid tržnog centra. To mi isto ne deluje kao maštovito rešenje za komercijalni sadržaj u ovakvom kompleksu.

Elem, da skratim, ovo meni deluje kao preslikavanje već viđenog modela primenjenog u ostatku Novog Beograda. Ništa novo, ništa inovativno, ništa promišljeno, ništa dobro. Samo preskilano.

Evo, na jedan kilometar od IMT-a već primenjen apsolutno isti koncept:
 
Само што се мора имати на уму да овде реурбанизујемо простор читаве фабрике која је по површини два и по стандардна НБГ блока а не неки низ срушених кућа на Врачару.
Да ли имамо боља решења у новоградњи?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625540#p625540:2ejse81l je napisao(la):
Дошљак » 28 May 2019 11:04 am[/url]":2ejse81l].
Да ли имамо боља решења у новоградњи?

Mi nemamo ali to ne znači da ne postoje.
 
Ti se izgleda osjecas nebezbjedno na nbg u blokovima
Zalazes se za zatvorene ili poluzatvoreni blok sa kontrolisanim pristupom da bi poveco bezbjednost napravio zatvorene zajednice sa ogranicenim pristupom i kondominijume...
Povrsine oko zgrada ako se predaju nekom na odrzavanje bice odrzavane ...
Zelene povrsine po tebi treba pretvoriti u sta da ne bi bio protracen prostor ....
 
Zatvoreni blok je bezbedan dok se plaća održavanja, dok se plaća videonadzor i fizičko obazbeđenje.

U slučaju povratka srećne i ponosite 1993-e godine koja se saginjati neće, ljudi ostaju bez posla i bez para i održavanje i obezbeđenje zgrade prestaju.

Ko hoće da bude stvarno bezbedan, pravac Dedinje i betonska ograda kuće od 2+ metra sa šiljcima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625639#p625639:2hl7zn3w je napisao(la):
direktor » 28 May 2019 04:53 pm[/url]":2hl7zn3w]Ti se izgleda osjecas nebezbjedno na nbg u blokovima
Zalazes se za zatvorene ili poluzatvoreni blok sa kontrolisanim pristupom da bi poveco bezbjednost napravio zatvorene zajednice sa ogranicenim pristupom i kondominijume...
Povrsine oko zgrada ako se predaju nekom na odrzavanje bice odrzavane ...
Zelene povrsine po tebi treba pretvoriti u sta da ne bi bio protracen prostor ....


Razumem ako se osećaš defanzivno zbog mojih komentara ali molim te da mi ne stavljaš reči u usta. Ne zalažem se za zatvorene blokove. Niti sam to u svom postu napisao.

Ne živim na Novom Beogradu, samo prenosim utiske poznanika iz blokova.

Žao mi je što ne možeš ništa drugo da zamisliš osim blokova a la 1960. ili zatvorene blokove poput Central Garden-a i toplo ti preporučujem da sedneš na gugl i otkriješ neke druge opcije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625641#p625641:oddi27uy je napisao(la):
unedfined » 28 May 2019 05:05 pm[/url]":oddi27uy]Zatvoreni blok je bezbedan dok se plaća održavanja, dok se plaća videonadzor i fizičko obazbeđenje.

U slučaju povratka srećne i ponosite 1993-e godine koja se saginjati neće, ljudi ostaju bez posla i bez para i održavanje i obezbeđenje zgrade prestaju.

Ko hoće da bude stvarno bezbedan, pravac Dedinje i betonska ograda kuće od 2+ metra sa šiljcima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Samo da ne bi bilo zabune:

Ne zalažem se za zatvorene blokove.

Da razjasnim - kada pričam o bezbednosti, mislim o tome da se bezbednost uračuna u sam dizajn prostora (što ne znači nužno ograde, kamere i patrole). To može da se uradi time što u prostoru postoje komercijalni sadržaji koji privlače ljude - što pomaže da prostor ne ostane prazan. To može da bude dobro osvetljenje ili da je prostor pregledan i danju i noću. Ima tu još malo milion rešenja koje čine neki prostor prijatnim i bezbednim.
 
Ja док сам становао на НБГ никад нисам имао осећај несигурности. Друг који цео живот станује у Деспота Стефана је доживео да га пребију у близини стана. Брат другог друга је доживео да га опљачкају на Зеленом венцу недалеко од његовог стана.
Празан простор је некад безбеднији од испуњеног.
 
Vrh