Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625749#p625749:2fy1ur0e je napisao(la):
Nebojsa » 29 Maj 2019, 06:58[/url]":2fy1ur0e]Zar jos uvek ima onih koji i dalje veruju u visegodisnje price o pripremama?

Nema ko da udje u tu zgradu u tome je problem malo su se preracunali i to je to inace bi kompletna prva faza projekta vec bila pri kraju. Sa obezbedjenih 3.5 milijardi u to nema ni trunke sumnje.

Na sta mislis Nebojsa kada kazes da su se preracunali da nema ko da udje u tu zgradu? Mislis da nema kupaca, tj da im prodaja ide slabo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625765#p625765:2ser8ilj je napisao(la):
Prcha » 29 May 2019 09:25 am[/url]":2ser8ilj]

Na sta mislis Nebojsa kada kazes da su se preracunali da nema ko da udje u tu zgradu? Mislis da nema kupaca, tj da im prodaja ide slabo?
Da, uostalom tek cemo da vidimo. 4 zgrade i trzni centar su izgradjene a od njih dve kompletirane za sve ove godine. Da ima kupaca i da sve ide kako treba sa sredstvima sa kojima se hvale ovde bi vec bila mala suma zgrada sa koeficijentom izgradjenosti u srazmeri sa lokacijom. Lazu i obmanjuju kao sto im je i celokupna zvanicna politika.
 
Konačno se vidi napredak, odnosno, ugradjuju armaturu temeljne ploče.
 
Na slikama ćete videti:

- Armaturu koja se polaže u temelj, jedan stub je čak došao do nulte kote.

- Betoniranje nešto dubljeg dela jame, gde će se nalaziti sam objekat kule.

- Prilaznu saobraćajnicu i raskrsnicu sa Hercegovačkom.

Obratiti pažnju na zelenilo prekoputa, bujno je, nije još izgorelo i požutelo, ogleda se u Savi, pa je prilazak gradilištu i pogled prelep. Ako je nešto vredno kod ove kule, to je lokacija.

Došlo je još radnika, ima ih nekoliko desetina u jami i montiran je još jedan kran.
 
Jedna priča iz Urugvaja o Tramp kuli koja se gradi godinama i niko ne zna kad će biti završena i pranju prljavog novca - https://www.nytimes.com/2019/06/02/business/trump-uruguay-punta-del-este.html.
Mnogo sličnosti sa ovim beogradskim projektom, s tim što su investitori angažovali Tramp brend, a ovi ovde Eagle Hills brand (u članku kažu da Trampova porodica uzima oko 5% od prodajne cene nekretnine, za Eagle Hills još uvek ne znamo tačno kolika je njihova provizija za brendiranje ovog projekta). I naravno, gomila prljavog novca narko bosova koji se najlakše pere kupovinom astronomski skupih luksuznih nekretnina, kako u latinskoj Americi, tako i na Balkanu.
 
6416d70c8e83d53a99edf2393fa64b16.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolika ploča, bar je matar i po visoka. :shock:
 
Vec nekoliko puta zadnjih nedelju dana sa zgrade vidim da u predvecerje i nocu rade betoniranje, da li je to zbog ovih sada vecih temperatura preko dana kada je sunce ne znam. Sava je pocela da opada, polako ali se povlaci vec 2 dana.
Ogromna je i rupa i po shirini, a pogotovo po dubini, a i kolicina betona koja se radi sada je takodje impozantna.

Deluje da se ubrzava gradnja Kule napkon, ali cini mi se da su u zaostatku ipak sa novim planom da Kula bude gotova u Oktobru 2021god, mada mozda i gresim, ipak mi nije ovo struka.
 
Uglavnom ćete ove radove videti u večernjim satima i noću. Sam beton se na nižim temperaturama mnogo bolje učvršćuje (visoka temperatura i sunce ga brzo suše), tako da je ulivanje na 10-20C je najbolje, pogotovo ovo fundiranje treba odraditi kvalitetno. Ploča će biti debljine oko 2m.
 
Betoniranje se desavalo nocu zbog transporta betona od fabrike do gradilista. Kolicina betona je bila velika 800m3, pa cete se sloziti da nije dobra ideja da se 30 kamiona 12 sati voza po centru grada uz postojecu guzvu na ulicama. Pretpostavljam da se ovo "susenje betona" odnosi na period vezivanja i ocvrscavanja betona.. Istina je da spoljna temperatura utice na te parametre, ali to u konkretnom slucaju nije bio presudni faktor da se betonira u vecernjim satima. Usput temeljna ploca je najvecim delom (skoro 80%) debljine 0.8 m, dok se na delu ispod same kule povecava na 2.8 pa sve do 6m u najdebljem delu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629513#p629513:2lmwkzq8 je napisao(la):
abrines » 12 Jun 2019 11:23[/url]":2lmwkzq8]Kolika ploča, bar je matar i po visoka. :shock:

Ипак је то торњина уз реку на вероватно најнепогоднијем терену у граду, чији је терен малтене у целовитости био сачињен од клизишта, вала и мора бити
 
Ova kula nas košta u startu jedno 300 miliona evra. Ako se izgradi kula onda će metro morati da ide tunelom ispod Save. A po svim planovima za metro do pre ovog poslednjeg plana, predviđen je metro most preko Save, baš na mestu gde je kula. Most bi koštao oko 100 miliona evra, tunel bar 4 puta skuplje - znači ova kula u startu košta srpske poreske obveznike 300 miliona evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629909#p629909:3idue1jh je napisao(la):
roland » Čet Jun 13, 2019 7:20 pm[/url]":3idue1jh]Ova kula nas košta u startu jedno 300 miliona evra. Ako se izgradi kula onda će metro morati da ide tunelom ispod Save. A po svim planovima za metro do pre ovog poslednjeg plana, predviđen je metro most preko Save, baš na mestu gde je kula. Most bi koštao oko 100 miliona evra, tunel bar 4 puta skuplje - znači ova kula u startu košta srpske poreske obveznike 300 miliona evra.

zaista rolande mnogo k****. ovaj prijekat ne finansira (bas ne ceo) ni vlada srvije ni porez gradana. sto se mosta tice on je bio najavljen sa 50 mio evra. investitor koji gradi uzima kredit u banci i taj novac se isplaca kapitalom kada stanari kupe stan, tako je svuda u svetu.
 
Gamad će svakako da potroši, proneveri i pokrade lovu. Bar nek ostave nešto iza sebe.
 
Ako me oci nisu prevarile namontiran prvi kran na obodu temeljne jame. Nema nekih novih slika od onog betoniranja ?
 
roland":fv2gb29r je napisao(la):
Ova kula nas košta u startu jedno 300 miliona evra. Ako se izgradi kula onda će metro morati da ide tunelom ispod Save. A po svim planovima za metro do pre ovog poslednjeg plana, predviđen je metro most preko Save, baš na mestu gde je kula. Most bi koštao oko 100 miliona evra, tunel bar 4 puta skuplje - znači ova kula u startu košta srpske poreske obveznike 300 miliona evra.
Nece moci ni most zbog kula ali ni tunel ispod kule zbog sipova od 60m. Ili levo ili desno.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Armatura":y0yno4ye je napisao(la):
Ako me oci nisu prevarile namontiran prvi kran na obodu temeljne jame. Nema nekih novih slika od onog betoniranja ?
Ako je onaj manji njega sam ja slikao jos pre mesec dana

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Nije mali montazni. Nego kran za visinske radove ali je mislim na obodu i nije za glavnu kulu. Crveno bela konstrukcija je. Ima na slikama u temi savski amfiteatar i na SSC-u ali niko nije komentarisao i zabelezio blizi kadar.
Radio je kran jutros kada sam prolazio pored.
 
Armatura":usro2vyh je napisao(la):
Nije mali montazni. Nego kran za visinske radove ali je mislim na obodu i nije za glavnu kulu. Crveno bela konstrukcija je. Ima na slikama u temi savski amfiteatar i na SSC-u ali niko nije komentarisao i zabelezio blizi kadar.
Radio je kran jutros kada sam prolazio pored.
Prolazim tuda kasnije danas pa cu da obratim paznju

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
da li je realan ovaj rok od sedam meseci za prva 19 spratova? meni to deluje prebrzo, mozda se varam
 
jugobetrugo":26i2i9qt je napisao(la):
da li je realan ovaj rok od sedam meseci za prva 19 spratova? meni to deluje prebrzo, mozda se varam
Produzice ga kao sto su i prosli put

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Rok nije predugacaka ali naravno da ce ga pomeriti i produziti ponovo.
 
Vrh