Šta je novo?

Avala

Na Avali ski-staza od 5 miliona evra!
M. S. | 27. februar 2019. 12:08 |

......Projekat o izradi skijaške infrastrukture zaključen je sa konzorcijumom Intergral trading corporation i Ornament invest ingenering, koja je bila jedini ponuđač na tenderu.....
....staza će biti duga oko 550 metara, a na jednom delu biće postavljena posebna podloga kako bi mogla da se koristi i kada nema snega......
......Troškovi izgradnje skijališta trebalo bi da iznose oko pet miliona evra. Staza na Avali će biti u kategoriji plave, odnosno srednje teške kategorije....

ceo tekst
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... liona-evra
 
Pešačka staza od lomljenog kamena od izvora Sakinac do platoa kod Tornja.
Na krivinama i kod klupa su taktilne linije.
Na dosta mesta može i da se prekrati putanja.
f8df76a714b556739791ba3d8d327785.jpg
13b7a1a976d07ca5494152008340c6f4.jpg
9032cd0e238078f3033c2dd3c8225e85.jpg
6c295c09a0c5c8af97cc861d7fb5e941.jpg
93b16a994ecbe6e41f248b0ae89b2f8d.jpg
84296ada0e3a51bb0be2135698f145a5.jpg
cd1ce31134628bb8a9baac2c41b1761b.jpg
2d5c5c7c7daeeb451e1542fcf2ec5ee5.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Nisam znao da u podnožju postoji trim staza od oko 1km sa par sprava
9b73b48ee3ef6c5700d6baf18181d0ea.jpg
b2d8075d5db0a7ab51380d27b9f96cab.jpg
8a535c5bd66f6d4db7469719e7b61aba.jpg
197d11f27f5a63fefef1b78641608f62.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Kakve su ono priče o gradnji skijališta na Avali?

To u praksi znači krčenje šume u pojasu od koliko (30-ak?) metara od vrha do podnožja?

Pa ko će koristiti tu stazu? Snega imamo maks 3 nedelje godišnje, ali dobro, može i veštački.

Ja se samo nadam da je to priprema ako im propadne žičara od Kališa do skejt parka, pa da negde drugde uvale posao Skijalištima. Nadam se da se ništa od navedenih stvari neće graditi i da niko tu neće profitirati.
 
ko je dozvolio da se izgradi ono ruglo oko tornja, onaj kičerajski vašar i onaj ogavni čardak?
 
nažalost nisam fotkao (niti snimao).
ono treba doživeti (i izgubiti želju ikad više proći tuda)
 
Ja sam prošao pre par nedelja. Tezde su svuda na onom izdignutom delu ako sam dobro primetio (imajte razumevanja jer sam trčao uzbrdo)

Takođe je uz put pravi vašar od prodavaca svega i svačega i roštilja.
 
Evo kako izgleda projektovana glavna pešačka komunikacija ispod tornja:


A restoran Mitrovićev dom je za izbegavanje. Osoblje, jelovnik i atmosfera su bukvalno iskopani iz sedamdesetih, odakle su povukli sve najgore što su mogli... :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620369#p620369:dcpa9ihg je napisao(la):
astrodule » Sub Maj 04, 2019 8:43 pm[/url]":dcpa9ihg]Pešačka staza od lomljenog kamena od izvora Sakinac do platoa kod Tornja.
Na krivinama i kod klupa su taktilne linije.
Na dosta mesta može i da se prekrati putanja.
f8df76a714b556739791ba3d8d327785.jpg
Luđu krivinu nisam videla.
 
Takve su sve krivine do vrha. Prave serpentine.

Odlične za trening biciklom uzbrdo, kao da osvajaš vrhove na Tur de Fransu i Điru di Italiji.
8466701-the-famous-hairpin-curves-of-alpe-d-huez-tour-de-france.jpg
 
Sinoć, u promenadi Avalom:



Silno razmišljam da svoj dom osvetlim led lampama bojama duge pa čak i enterijer. Kad mogu neznanog junaka, mogu i ja moj dom. Sigurna sam da bi broj gostiju osetno opao. :grand:
Promače mi crvena, i ništa nije slučajno. :D
I toranj je u istom stilu. Ovaj ludi trend duginih boja prelazi u ludilo.
 
Направили су спрдњу од споменика. Као да смо на вашару, а не месту на коме почива незнани јунак.
 
Прајд расвета :)) па како.. видели смо и на тргу "новом" исту.. Сачувај Боже +++ као да се неко зајебава буквално оно... Страшно.
 
Обејкат је огаван, као и све што је Мештровић радио. Побеник на аклемегдану могу да толеришем, али ми се естетски не допада јер је од исте руке.

А још ова безукусна бојада, као да су намерно хтели да га дотуку. Са великим задовољством бих склонио тај пришт са Авале.
 
Нисам љубитељ Мештровићевог дела, али не бих се сложио по питању овог споменика. Мислим да је ово један од ретких примера где Мештровић није подбацио.

Разуме се, овде говорим искључиво о изгледу самог споменику, не и рушењу средњовековног утврђења које је претходило његовој градњи.

Код Победника ми се допада сама идеја, као и употреба дорског стуба. Мештровићев третман људског тела је, с друге стране, никако ми није по укусу. Замислите само како би тај споменик изгледао, да се Мештрович држаш античких узора!
 
Просто црни гранит није за споменике. Претежак је. Моје мишљење.

Стуб се и мени допада, да је антички узор и да је ова позиција био би досадан. Морала би да буде мало сложенија композиција. Овако, може да прође.

И мени се допада стуб.
 
Споменик Незнаном јунаку и Авалски торањ су жртве дивље расвете.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656998#p656998:1dyuiopv je napisao(la):
Прле » 04 Сеп 2019 22:03[/url]":1dyuiopv]Просто црни гранит није за споменике. Претежак је. Моје мишљење.

Стуб се и мени допада, да је антички узор и да је ова позиција био би досадан. Морала би да буде мало сложенија композиција. Овако, може да прође.

И мени се допада стуб.
Што се тиче боје, то је питање укуса. Светлија боја би вероватно била бољи избор, јер би мање асоцирала на смрт, а више на вечност и победу.

По питању Победника, не видим зашто би споменик био досадан, да је тело нагог мушкарца мало мање.. гротескно. Чему овакав израз лица, овакво тело, оваква фризура:

Monumenti.jpg


Замислите да је композиција иста, а тело мушкарца мало ближе класичним узорима. Зар то не би било лепше?
 
Bilo bi dramatično dosadno. Meštrovića izuzetno cenim baš zbog tog prepoznatljivog jedinstvenog i zanimljivog stila.
 
Укуси се разликују и о њима не вреди расправљати. Ипак, верујем да би се већина сложила да је тело једног младића или ратника, у духу антике, неуморедиво лепште од тог Мештровићевог здепастог старца с "шћиптарском" капом на глави (такве капе су у прошлости носили и други, укључујући и Србе).

А када кажем, у духу антике, не мислим нужно на слепо копирање класичних, или анрхаичних, узора, већ на попорције тела, црте лица итд.

П. С. Да будем потпуно искрен, мени је Мештровићев "препознатљиви, јединствени и занимљиви стил" изузетно ружан. Сматрам да је низ важних споменика, који су могли бити врхунска остварења, унакажен управо тим његовим "занимљивим стилом".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655327#p655327:ik9dueea je napisao(la):
Ksenija » Суб Авг 31, 2019 1:38 pm[/url]":ik9dueea]Sinoć, u promenadi Avalom:



Silno razmišljam da svoj dom osvetlim led lampama bojama duge pa čak i enterijer. Kad mogu neznanog junaka, mogu i ja moj dom. Sigurna sam da bi broj gostiju osetno opao. :grand:
Promače mi crvena, i ništa nije slučajno. :D
I toranj je u istom stilu. Ovaj ludi trend duginih boja prelazi u ludilo.
file.php

Ovaj naprednjački kič je prevršio svaku meru... Ovo se stvarno više ne može podneti!!!
 
Vrh