Šta je novo?

Karantin Zvezdara? - NE.

verb":oocwbmkn je napisao(la):
Pa ko sad da se hvata za gusu za ovaj nas problem?! :D
Hehehe pa kažem Vesić i njegova balavurdija.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jasno, ali ponovo, pretpostavljam da mora da postoji neki zvanicni zahtev od strane neke ustanove, direkcije, opstine, neke uprave ili sekreterijata... Jesmo drzava hajducija ali nismo bas tolika :D.
Na koju adresu sada da se zali i moli.
Zanimljivo je da sam malo pre zatvaranja Sime Trojanovica video geometra u S.T. kako nesto premerava niz ulicu. Par dana posle toga supruga je cula par "gospodja" iz S.T. kako se busaju tipa "ako to stvarno bude tako ja cu da legnem ovde na ulicu pa neka me zgaze ili nose". Mesecak dana posle toga S.T. je zazidana.
Ostace misterija sta je radio geometar u ulici i sta je toliko uznemirilo domoroce... :grand:
 
Sirenje ulice onako kako njima ne odgovara ...
 
Ti "geometri" su vrlo moguće studenti koji vežbaju obzirom da postoji zvaničan plan koji je usvojen a ne završen.

Sad čekamo da rešenje katastra stigne Direkciji i Savićima pa da se vidi šta i kako. Onda se ide u Direkciju i pritiskaju se tamo. Naravno u odnosu na to šta piše u trećem rešenju. Mi kao jedina i najveća pogođena populacija zbog koje se sve to i radi nemamo prava ni na šta...kakav paradoks.

A iskreno ja ću se zalagati da se put protera kroz S.T. u inat njima.

Inače mom prvom komšiji je stigao sudski poziv u svojstvu optuženog za pretnje izrečene stanarima ulice S.T., nasrali su toliko laži da je to neverovatno. Da nisam sedeo u kolima i posmatrao sve pa i da kažem.. Toliko o svemu tome...govna neopevana...Mirijevci starosedeoci.
 
Pa pojavi se kao svjedok jos ako imas neki snimak a komsija nek povede advokata ...
 
Snimak nemam ali svedok jesam pa ako pozovu tu sam.
 
mick":2y53c1rw je napisao(la):
Mirijevci starosedeoci
Nije to ni "s" od starosedeoca, da su generacijama ovde uhvatili bi korak sa svetom i civilizacijom. To je mulj koji se nasukao u onaj sokak sa ko zna koje cuke posle 45-e i tu napravio ciganmalu sa sokakom da ih podseca na zavicaj...
Bio sam tu kada su postavljali zardinjere - prosek godina 50, zbirno broj zuba u glavi 40. Bila su tu i tri mladja momka, jedan sa naocarima koji ima jos i najmanje zuba, drugi kur**n sa dzipom iz prve kuce sa desne strane odozdo i treci plavi procelavi koga sam video da urinira u sumici iznad igralista...
Fina ekipa...
 
Evo pomaka! Ne znam koliki je ali izgleda da sam nešto dobro uradio :D pošto nakon 6 godina se opet točak okreće!

"Poštovani,

Deoba katastarskih parcela i sprovođenje promena u cilju formiranja građevinske parcele za izgradnju saobraćajnice Krak B XI u predmetu 952-02-020-4479/13 okončano je pravosnažnim rešenjem u nadležnom katastru nepokretnosti.

U narednom periodu Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju će planirati aktivnosti na izradi elaborata za rešavanje imovinsko pravnih odnosa, što je neophodan uslov za upis javne svojine i dalje aktivnosti na pripremi za izgradnju.

S poštovanjem,

Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda J.P."
 
Super, bar je se nesto zakotrljalo. Ne znam da li ce biti azurni da se problem resi pre zime, nadamo se da hoce. Sad jos samo da isteramo pravdu sa Sime Trojanovica!
 
Ne komunicira niko iz Opštine na taj način i ako su u obavezi da daju odgovore. Tražićemo direktno sastanak sa predsednikom opštine pa ćemo videti. Ako ne idemo na više instance.
 
Kad kazes komsija "mi", na koga konkretno mislis, posto vidim da smo iz ulice ovde samo ti i ja. :D
Veoma mi je porazavajuce da se 90% ljudi i ne sekira previse oko svega ovoga, kao da ih nista ne dotice... Kada pricam sa ljudima po zgradi svi su u fazonu kao da to treba neko drugi da resi ili da ce se resiti samo, da ce samo jednog dana neko da se pojavi i da napraci ulicu! :shock:
Aktivizam nam je ispod svakog nivoa. Pre mesec-dva, kada sam sa suprugom cistio ulicu od pocetka do kraja niko se nije prikljucio, i ako su ljudi bili po terasama ili prolazili pored mene. 7 najvecih dzakova za smece je napunjeno a koliko sutradan je neko bacio limenku na ulicu i kesu iz pekare! :bash:
 
Trenutno sam uspeo da okupim oko 24 upravnika stambenih zajednica iz ulica bivših Dragoslava Srejovića na opštini Zvezdara...24 zgrade koje se redovno informišu. Konkretno idemo tako da predstavljam naše 24 zgrade i nekih 10 privatnih kuća sa nekoliko firmi. To je okooo 600 stanova što daje minimum od 1200 ljudi. Interesuju se ljudi samo nije svako motivisan za ovo što ja radim, dok budem mogao sam da vučem idemo tako a kad ne budem mogao...pozvaću komšije upomoć :) samo što je većina za malo ekstrmnija rešenja. A ostatak zgrada je informisano ali nisam uspeo da dođem do njihovih upravnika a ima i nekoliko zgrada bez upravnika...generalno ceo kraj je motivisan da se reši ovo. Ukupno nas ima okoo 3000 možda i više u 45 legalnih, uknjiženih i zvaničnih stambenih zajednica plus 20-ak privatnih kuća.

Što se aktivizma tiče...jeste lenji smo ali da se to promeniti, dobar primer utiče na druge početak je težak ali isplati se. Ja sam prošlog meseca zamolio malu devojčicu koju je baka vodila iz škole da se vrati i pokupi limenku od soka koju je bacila. Na oči svoje bake koja je to podržala bez ikakve reči joj je sugerisala da baci smeće...šta reći, valjda striji trebaju da nas uče nečemu.
 
G. Jeremic (koji se slikao pored zardinjera) je bio gost na tv Pink gde je pricao koliko se mnogo uradilo na resavanju problema stanovnika Zvezdare, kako se uradilo dosta infrastrukture, kako su sve molbe gradjana ispostovane u skladu sa mogucnostima i najavio nove investicije na Zvezdari, rekonstrukciju par ulica, izgradnju novih ulica, igralista itd i zahvalio se gradjanima sto opstini daju predloge i sugestije. Naravno da nigde nije pomenuo nas problem.
Najbukvalnije coveka svaki dan zadnja tri meseca zatrpavam mailovima, i njega i Ignjatovica i opstinu i komunalka itd i niko nista.
Snimak mozete pogledati na Fb stranici opstine Zvezdara, gospodin je gostovao u emisiji Svitanje ili tako nesto...
 
verb":30wecqdd je napisao(la):
G. Jeremic (koji se slikao pored zardinjera) je bio gost na tv Pink gde je pricao koliko se mnogo uradilo na resavanju problema stanovnika Zvezdare, kako se uradilo dosta infrastrukture, kako su sve molbe gradjana ispostovane u skladu sa mogucnostima i najavio nove investicije na Zvezdari, rekonstrukciju par ulica, izgradnju novih ulica, igralista itd i zahvalio se gradjanima sto opstini daju predloge i sugestije. Naravno da nigde nije pomenuo nas problem.
Najbukvalnije coveka svaki dan zadnja tri meseca zatrpavam mailovima, i njega i Ignjatovica i opstinu i komunalka itd i niko nista.
Snimak mozete pogledati na Fb stranici opstine Zvezdara, gospodin je gostovao u emisiji Svitanje ili tako nesto...
To je zato što šuruje sa udruženjem Mirijevo koje kupi poene kod građana... Kao oni iniciraju nešto i to opština odradi. Obratio sam se i njima ali me nisu udostojili odgovora što će u prevodu reći.... mlatim narodne pare preko opštine ne diraj me...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Koliko vidim na njihovom sajtu zadnja objava im je bila 5-og januara, pre toga maj 2018.
Bilo kako bilo, vidim da se za nas problem opstina ni malo ne zanima. Dolazi sezona odmora, jos malo nece biti nigde nikoga, sto znaci da nas ceka vruca jesen i jos zanimljivija zima.
:bg4:
 
Oni se koriste facebookom

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jutros krećem na posao i imam šta da vidim... Novi momenti grupe "pravih" Mirijevaca. Montirali kameru za video nadzor na banderu elektrodistribucije i snimaju ugao moje ulice i Sime Trojanovića.
9f073208fed267524a2dce98f5e7ba12.jpg


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Prijaviti mupu ne ovlasceno snimanje i edb ne ovlasceno kacenje na banderu plus komubalnoj inspekciji i beokomu
Mada meni vise lici na dio za kablovsku nego za kameru ...
 
Kamera je definitivno, ima izveden kabal sa konektorom od kuće do bandere direktno a kabal od kablovske je na drugoj strani.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Vrh