Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
od sns mitinga niti arena niti drzava ne zaradjuju. Taj objekat se i dalje dotira delimichno iz gradskog budzeta. Svaki dan prolazim pored nje, na putu ka poslu, i siguran sam da dogadjaja u njoj nema vishe od 60 godisnje ( a i to je verovatno mnogo). Sto se tiche trafika - ne treba taj blok da izgleda kao zemun 90-tih a i postoje radnjice u blokovima pre i posle nje. Niti trafike, kakve postoje u Srbiji, postoje oko slichnih objekata u inostranstvu.

pogledajte samo spisak glavnih dogadjaja, od kojih pola nece napuniti ni pola arene, do kraja godine - https://starkarena.co.rs/events/?lang=en
Dakle sedam dogadjaja, za sedam meseci do kraja godine. Tako da nema priche o "mnogo sportskih i kulturnih dogadja".
pokusajte da se setite kada je poslednji put u Srbiju dosla neka muzicka grupa koja je mogla da napuni stadion. Problem nije mesto i nece izvodjachi poceti da dolaze ovde kada budemo imali takav stadion, jer su ranije i Metalika i depeche mode i madona itd, nastupali na Uscu.
 
imam vremena ovih dana pa sto ne bih probao jos jednom...

naveo sam arenu kao primer da cak ni manji sportski objekat koji je pri tome lociran na odlicnoj lokaciji ne moze da funkcionise bez dotacija ako je u startu objekat projektovan tako da nema kapacitet da generise dodatni prihod, odnosno ako se samo oslanja na prodaju karata. sem kapaciteta nema sustinske razlike u hali sportova, hali pionir i nbg areni te se sva tri objekta, verujem, dotiraju iz budzeta. to su projekti i objekti iz nekog drugog vrema, nastali u sistemu u kome se ocekivalo upravo to da drzava placa troskove i osmisljava program a koji bi danas trbalo da funkcionisu u sasvim drugim okolnostima, trzisnim. ne prizivam prsten trafika oko njih u kojima bi komsije i prolaznici kupovali kondome i cigarete i tako pomogli finansijski nego skrecem paznju da u buduce sportske objekte treba projektovati i planirati tako da mogu da generisu profit i mimo koncerta madone i finala svestskog prvestva u fudbalu a ne da sluze za slikanje i uhlebljavanje partijskih kadrova.

naci stadion u surcinu, finansiran iz budzeta, bice ista greska kao i arena. savremeni multifuncionalni sportski objekat izgradjen kroz javno privatno partnerstvo je nesto sasvim drugo i ja u svojim postovima pisem o njemu a ne o imaginarijumu velikog bolesnika i stada mu. ko misli da nam nesto tako ne treba verovatno misli i da nam je za transport dovoljan aerodrom u lisicijem jarku, za kulturu letnja scena u topcideru a za lecenje dom zdravlja u prigrevici, ja ne.
 
Браво.

Иначе, Арена би, на таквој локацији, била одрживија већ и са озбиљном гаражом, коју би преко дана користили запослени у околним фирмама. О комерцијалном простору који би уз гаражу добио на атрактивности, да не пишемо. Па додатни изложбени простор, као што има арена у Прагу...

Закључак је да морамо интелигентније, много интелигентније.


@mradulovic

Има нешто и у квалитету менаџмента. Ко данас води Арену? Горан Грбовић! Смарач из Тегелтијине емисије! Какве он има квалификације и пословне квалитете за то место? Ено га, у близини, Белекспо центар, ту живим. Откако је Делта преузела, делује ми да је пет пута живље него раније. Ко зна, зна.

Са становишта града, зашто Арена и СРЦ Ташмајдан не би били једно предузеће? Понуда им је комплементарна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618222#p618222:2smd7wo6 je napisao(la):
nensav » Pon Apr 22, 2019 4:47 pm[/url]":2smd7wo6]Raspravlja se o poziciji stadiona, umesto toga da li je on uopšte potreban
Истина, по мало несхватљиво.
Наравно да није потребан, морам се поновити. Него... питам се, који је крајњи циљ изградње тог стадиона? Млади одлазе из Србије, бела куга напредује, људи је све мање, осипамо се као маслачак на поветарцу па је логично да ми свашта пада на памет. И не само када је у питању ово чудо већ уопште силни тржни центри, куле и остале непотребне којештарије, а истовремено се не санирају елементарни проблеми за нормалан живот не само у Београду већ у целој Србији. Смртно сам забринута.
 
Nek naprave stadiončić u Nišu plafon do 25000 ljudi i ćao.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Što da prave bilo šta u Nišu kad su im sad oduzeli finale kupa jer im se može...dodeljuju sebi titule...itd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624384#p624384:38gfhcar je napisao(la):
CASTELBIANCO » 23 Мај 2019 07:47[/url]":38gfhcar]Nek naprave stadiončić u Nišu plafon do 25000 ljudi i ćao.
Ниш већ има сасвим пристојан стадион. Ако ће већ нешто да раде у Нишу - а неће - нека уреде кеј (уклоне трагове вандализма, замене украдену коцку итд), уклоне оне упропашћене клупе са соларним пуњачима (невиђена глупост и бацање паре - свако иоле нормалан је могао предвидети да то неће потрајати) и среде паркове.

Да се размишља о потребама друштва, новац који намеравају за издвоје за овај мегаломански пројекат за промоцију странке и фирера, био би утрошен на други нашин. Нажалост, кода нас је редослед приоритет: моћник > породица истог > партија > страни и домаћи спонзори и сви у стању да плате > кућни љубимци моћника > држава > народ.
 
Hvala bratskoj Ukrajini na budžetskoj pomoći. 150 000 000 Eur više u budžetu.

Igore, mislim da je tema zrela za katanac iliti lokot.
 
Хаеул":2jiy9r6b je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624384#p624384 je napisao(la):
CASTELBIANCO » 23 Мај 2019 07:47[/url]":2jiy9r6b]Nek naprave stadiončić u Nišu plafon do 25000 ljudi i ćao.
Ниш већ има сасвим пристојан стадион. Ако ће већ нешто да раде у Нишу - а неће - нека уреде кеј (уклоне трагове вандализма, замене украдену коцку итд), уклоне оне упропашћене клупе са соларним пуњачима (невиђена глупост и бацање паре - свако иоле нормалан је могао предвидети да то неће потрајати) и среде паркове.

Да се размишља о потребама друштва, новац који намеравају за издвоје за овај мегаломански пројекат за промоцију странке и фирера, био би утрошен на други нашин. Нажалост, кода нас је редослед приоритет: моћник > породица истог > партија > страни и домаћи спонзори и сви у стању да плате > кућни љубимци моћника > држава > народ.

Samo reda radi da navedem, stadion u Nišu je sve samo ne pristojan. Kao su pravili nove tribine ali to je odradjeno sa tolikim fušerajom da nema smisla.

Najbolji primer za nac. stadion je Tirana. Stadion se nalazi u gradskom jezgru, dosta je pristupačan i sa 20k mesta više nego primeran.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628520#p628520:1psq7ue2 je napisao(la):
Steva » 08 Јун 2019 14:52[/url]":1psq7ue2]
Хаеул":1psq7ue2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=624384#p624384 je napisao(la):
CASTELBIANCO » 23 Мај 2019 07:47[/url]":1psq7ue2]Nek naprave stadiončić u Nišu plafon do 25000 ljudi i ćao.
Ниш већ има сасвим пристојан стадион. Ако ће већ нешто да раде у Нишу - а неће - нека уреде кеј (уклоне трагове вандализма, замене украдену коцку итд), уклоне оне упропашћене клупе са соларним пуњачима (невиђена глупост и бацање паре - свако иоле нормалан је могао предвидети да то неће потрајати) и среде паркове.

Да се размишља о потребама друштва, новац који намеравају за издвоје за овај мегаломански пројекат за промоцију странке и фирера, био би утрошен на други нашин. Нажалост, кода нас је редослед приоритет: моћник > породица истог > партија > страни и домаћи спонзори и сви у стању да плате > кућни љубимци моћника > држава > народ.

Samo reda radi da navedem, stadion u Nišu je sve samo ne pristojan. Kao su pravili nove tribine ali to je odradjeno sa tolikim fušerajom da nema smisla.

Najbolji primer za nac. stadion je Tirana. Stadion se nalazi u gradskom jezgru, dosta je pristupačan i sa 20k mesta više nego primeran.
Стадион сам посетио једном, током Нишког сајма књига, и учинио ми се пристојним.

Било како било, искрено, не занима ме. Имамо у овој земљи далеко већих приоритета од тог и сличних састајалишта набилдованих хулигана, и маминих и татиних синова.

Ако ће већ нешто да раде у Нишу, нека уреде паркове, тврђаву и нека преселе канцеларију оне битанге од градоначелника, а у лепу зграду коју тренутно окупира пребаце Народни музеј. То све скупа коштало би мање од нових трибина.
 
двоумио сам се у коју тему ову песму да ставим, али мислим да је ово најбоље место за њу

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3h7AqRdKQLA[/youtube]
 
mnogo jaka stvar. Za naš fudbal konstantno treba da se pušta jer uglavnom isto prolazimo.

Nikad ne izlazi iz mode, kao i ona pesma Bajage - Pada vlada
 
иако је текст о плановима изградње око Маракане, и њеног сређивања, издвојићу пар делова, која показују сав бесмисао Националног стадиона

...Moje viđenje posle ovoliko godina je priča koju sam izmislio, a to je da sam ja Berluskoni i da pitam zašto ne napravimo novi stadion. Dobio bih odgovor da nije ekonomski opravdano niti rentabilno. Imamo u proseku 30 utakmica za godinu dana. Dakle, objekat radi mesec dana, 11 ne radi. Uporedite to sa hotelom.

Ni gradski stadion sa našim pravima ne bi bilo rešenje. Sve ovo može da se primeni nacionalni stadion, šta će da radi obejakat sa 4 utakmice godišnje? Neka firma mora da radi 270 dana da bi bila na nuli, taj obejakt će na neki način pojesti sam sebe....

...Svakako da je ovo ekonomski izazov za vas, kako ćete se realizovati ovakav projekat?
- Kako da ne. Rekao sam da malo klubova ima stadion. Znate šta znači samo održavati jedan ovakav kompleks. Već postoji sve, i lako je investirati ovde. Dva stadiona na 500 metara, a mi planiramo nacionalni. Izgleda smo prebogato društvo kada možemo sve to da izguramo...
 
"Urbanistički zavod Beograda raspisao je javnu nabavku za izradu geodetske i geološke podloge za potrebe Prostornog plana područja posebne namene Nacionalnog fudbalskog stadiona u Surčinu. Radi se o geodetskom snimanju za potrebu izrade topografskog plana za stadion, a rok za podnošenje ponuda je 20. septembar.
Okvirna površina za geodeska snimanja je 180 hektara, a izradi Prostora plana područja posebne namene Nacionalnog fudbalskog stadiona pristupa se na osnovu odluke Vlade Republike Srbije iz 2018. godine. . "
https://www.ekapija.com/news/2607029/ra ... -ponude-za
 
Пролазио сам овим путем од центра Сурчина ка надипу, леп је амбијент, али ми је незамислив ту стадион међу њивама.
 
Чудан избор локације, баш је далеко од града.

По мени је ова локација код темпа на ади много боља и приступачнија.

334c5848543f87c039425b240ca898bc-full.jpg
 
Ode Miodrag Stojković iz Srbije, ne završavamo ništa u pogledu obrazovanja i zdravstva ali važno je da imamo za sulude fudbalske stadione na suludim lokacijama. Ne treba nam strani neprijatelj, sami ćemo sebe uništiti.
 
Ja podrzavam gradnju stadiona, relano mi nemamo nijedan ozbilja i savremen stadion u drzavi. Dovoljno je pogledati stadione u...

Skopje
philip-II-arena.jpg


Tirana
rnwrcgz.jpg


Bukurest
arenanationala_top.jpg


Beograd :gobb:
_DSC0104.jpg
 
Nije problem stadion već njegova lokacija. Nema svrhe graditi stadion na nekoj njivi bogu iza nogu. Naša reprezentacija ne može napuniti ni ove po centru iako karte dele besplatno po školama.
 
Vrh