Šta je novo?

Električna vozila i punjači

U TC Stadion elektricni bicikli, mislim oko 60.000, samo nije jasno zasto svi izgledaju kao bela invalidska pomagala Rudo.
 
Zabraniti električna prevozna sredstva maloletnim licima jer loše utiču na pravilan fizički razvoj mlade osobe. Hej, osobi punoj snage, koja se ne umara, koja treba da trči i skače po ceo dan, roditelji kupe električni bicikl, trotient, segvej da se voze u parkiću.
 
Molim vas nemojte nikome ništa da zabranjujete, pa valjda smo prerasli priče o omladini punoj snage da brane otadžbinu...
 
Omladina nam je sve nesposobnija. Stalno čitamo o povećanoj gojaznosti, a tu pored loše ishrane mnogo utiču ovakve električne gluposti za prevoz, igraonice.

Još čujem od prijatelja koji predaju po školama da na fizičkom dosta dece izostaje...

Tereni za basket i fudbal u kraju prazni, igraonice pune 24/7/365... Klinci ko zombiji izlaze iz njih i pravac pekara i Maksi po čips i Guaranu...

Ne tražim da omladina brani državu, ali malo aktivnosti na otvorenom im ne bi škodilo.
 
Denver SCO 65210




[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7YYrzjcpymM[/youtube]
 
To je segvej tj Ninebot je kupio Segway. Ninebot takođe pravi i ostale skutere za Xiaomi....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628749#p628749:3roitfag je napisao(la):
astrodule » Sun Jun 09, 2019 12:54 pm[/url]":3roitfag]Omladina nam je sve nesposobnija. Stalno čitamo o povećanoj gojaznosti, a tu pored loše ishrane mnogo utiču ovakve električne gluposti za prevoz, igraonice.

Još čujem od prijatelja koji predaju po školama da na fizičkom dosta dece izostaje...

Tereni za basket i fudbal u kraju prazni, igraonice pune 24/7/365... Klinci ko zombiji izlaze iz njih i pravac pekara i Maksi po čips i Guaranu...

Ne tražim da omladina brani državu, ali malo aktivnosti na otvorenom im ne bi škodilo.

Astrodule igraonice nisu problem, klinci i tamo samo đipaju dok su unutra. Tek kada dođu u tinejdžerske godine sledi komp i sedenje za kompom (ili sada ređe tv-om).

Ipak, ne treba ovu priču o el trotinetima i prevoznim sredstvima opterećivati sada pričom o deci i razvoju, pošto je poenta totalno druga - uticaj na urbani transport. Po meni ovi el trotineti su skroz ok za transport, naročito u ravničarskim gradovima. Zgodni da ih zapakuješ kući/na poslu, ne znojiš se na putu kao da vozaš biciklo, ne sediš u gužvi kao sa kolima, skroz ok.
 
Главно питање је куда возити тротинете, по тротоарима угрожавају пешаке а опасно их је возити по коловозу, остају бициклистичке стазе којих је мало.
Наравно треба се осврнути и на клинце који треба да користе обичне а не ел. тротинете.
 
Na NBG su srećom dosta široki trotoari, tako da zaista verujem da ima sasvim dovoljno mesta. A same biciklističke staze su dosta slabo iskorišćene (ne pričam o ovim rekreativnim uz reke) tako da pri sadašnjem intenzitetu biciklističkog saobraćaja kod nas, mogu komotno tuda kada ima mesta.
 
Za sve ima mesta dok ne krene masovno korišćenje bicikla, trotineta.

shenzhen-bikes.jpg


China.jpg


Mogu misliti kako bi ovi izgledalo na bici stazama kad mi kao pešaci nemamo nikakvu kulturu. Bilo bi tuča i svega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628946#p628946:4rp8ugsg je napisao(la):
marrecar » 10 Jun 2019 11:33 am[/url]":4rp8ugsg]Xiaomi ima neki novi "skuter", ne znam ni ja kako da se nazove. Ninebot S, uskoro i kod nas prodaja.
https://www.mi-srbija.rs/pametni-uredja ... -s-227/buy
Ovo je igračka a ne prevozno sredstvo. Može biti koristan i u nekim radnim zadacima gde se osoblje mora prevesti nekoliko stotina metara. Ili na terminalima najvećih aerodroma. Domet manji nego Xiaomi trotinet. A kod nas na trotinet sa 20 kmh je bezbednije ići kolovozom nego trotoarom gde već nema bici staze.
 
Znaš kako, zbog takvog relativno kratkog dometa može i da bude to što kažeš, samo korisno sredstvo u obavljanju nekakvog posla. Ali sam još "čudnije" viđao u Beču, gde je neki čovek lagano na nekom električnom uniciklu vozio u odelu po gradu. Ovaj Segway mi je isto poznat, ovakav tip, i čini mi se da sam slično viđao da se koristi kao prevoz. Složio bih se da zbog takvog dometa nije baš pogodno za pravi prevoz, ali generalno slična vozila sa većim dometom bi bila itekako praktična. Ali u svakom slučaju, mora odnekud da se počne, kako bi se dalje razvijala tehnologija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628313#p628313:35fbfnr2 je napisao(la):
Zombieboy » 07 Jun 2019, 11:43[/url]":35fbfnr2]
Sve ovo iznad bio uvod u jednu ideju koja mi se dugo mota po glavi - kako bi bilo da Beograd, svakog radnog dana tokom letnjih meseci, u udarnim terminima kada se ide na i sa posla, zatvori po jednu traku u glavnim saobraćajnicama za saobraćaj, i dozvoli samo biciklistima i trotinetima prolaz. Žuta traka za autobuse, plus još jedna traka u oba smera, zasebna signalizacija i polu-stalne barijere bi bile dovoljne da se svi osete sigurno i izolovano od ostalih učesnika u saobraćaju.

Ono kada izložiš ideju, i za dva dana pročitaš da nisi jedini koji tako razmišlja:

https://www.b92.net/bbc/index.php?yyyy= ... id=1553427

Jedno od rešenja bi moglo da bude uvođenje zimskih i letnjih režima saobraćaja, smatra Krivokapić.

"Tako bi leti, tamo gde to može - na primer u Kneza Miloša, gde ima pet traka - jedna mogla da bude samo za bicikliste, trotinete i slična prevozna sredstva. Bilo bi i manje zagađenja i rasterećeniji saobraćaj..."
 
Baš bi voleo da vidim Kneza Miloša bez jedne trake. I sa svim trakama su svakodnevne gužve.
 
Inace cene ovih elektricnih skutera u Kini oko 200 evra, sad mi proverio prijatelj Kinez. Nas ovde d e r u
 
Nažalost, tako je sa skoro svakom tehnikom koja se uvozi u Srbiji. Evo npr Xiaomi, koji je "zvaničnim" kanalima u Srbiji, se prodaje po ceni daleko većoj nego u Kini, ali isto većoj nego preko prodavaca na npr Kupujemprodajem.
 
Pa to je logično, zvaničnim kanalima moraš platiti carinu i PDV, a sverceri preko oglasa to naravno ne plaćaju (sem mita za carinika)...
 
Naravno, u prvih nekoliko meseci je to razumljivo. Ali onda već posle tog nekog početnog perioda, cena uređaja počinje da opada u zemljama porekla, dok se kod nas ista cena drži godinama.
 
Grad Skopje daje subvencije za kupovinu trotineta (uz dokaz o kupovini vam vrate oko 160€) pa vi vidite... A ovi naši genijalci hoće da ukinu isplatu prevoza za commuters-e
 
Jos ce definisu kuda mogu trotineti tako da ih destimulis ako ne ides gsp nema para od prevoza id***
 
Bar imaju nasi bi ga digli na slep
Inace neki makedonci preradili ficu na struju ...
Svi preradjuju registruju samo kod nas nece da moze ....
 
Vrh