Šta je novo?

"Окретнице-Терминуси" јавног градског превоза

IMG-20190308-164457.jpg

IMG-20190308-164508.jpg


Renovirana okretnica trolejbusa 40,41 na Banjici. Takodje, pomerena stanica za autobuse 401, 402....
 
Sviđa mi se što su konačno stajališe prigradskih linija pripojili okretnici , da se ne gura među automobilima po izlasku / ulasku.
 
Prosto je neverovatno da su se setili da postave i tablu sa obaveštenje, a ne samo papir.
Nije mi jasno zašto dva puta ispisano na Srpskom sa dva različita pisma??? Bolje da su ispisali Prvo ćirilicom i onda na engleskom.

Ona fotka sa Banjice je izgleda naš standard. Kad god nešto završe obavezno zakrmačeno, štrokavo. Sreća pa su barem upotrebili posebne ivičnjake koji idu izmedju uspravnih i oborenih.
 
Predlog da terminus Karaburma 2 promeni naziv.Niko ko živi na karaburmi,a pogotvo kod okretnice taj deo ne zove Karaburma 2.Mlađi taj deo zovu KZŠ(Karaburma Zadnja Štajga) ili Karaburma Zadnja,dok stariji zovu jednostavno Karaburma.Zato predlažem da umesto se umesto Karaburma 2 zove samo Karaburma.
 
Вероватно се зове Карабурма 2 због старе окретнице да би се разликовало.
 
Stara Karaburma je od Omladinskog stadiona do Vojvode Micka Krstića , a nova je odatle pa sve do Mirijevsko bulevara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629077#p629077:4arf34co je napisao(la):
Mitroslav » Pon Jun 10, 2019 8:27 pm[/url]":4arf34co]Predlog da terminus Karaburma 2 promeni naziv.Niko ko živi na karaburmi,a pogotvo kod okretnice taj deo ne zove Karaburma 2.Mlađi taj deo zovu KZŠ(Karaburma Zadnja Štajga) ili Karaburma Zadnja,dok stariji zovu jednostavno Karaburma.Zato predlažem da umesto se umesto Karaburma 2 zove samo Karaburma.

Samo Karaburma se zove saobraćajni pogon Karaburma i da ne bi bilo zabune uvedeno je za terminus da bude Karaburma 2. Zabune kod službenih papira i sve što to prati. Tako da će Karaburma 2 ostati.
 
У реалности, стајалиште Ерпорт Сити, за које сви становници Блока 38, и возачи са свих аутобуских и електробуских линија шаљу пријаву, јер је исто у ужасном стању, већ 3 године, нема напретка, а сазнао сам и зашто.... Чекају се локални избори на Општини Нови Београд, јер је Гангула тотални хаос направио свима, јер је скоро 90% буџета Општине спрцао на игралиште код Темпа у Блоку 62, а са друге стране стровалио на тениске терене на Бежанијској Коси... Надвожњак код Блока 38 у Омладинских Бригада, свакодневно трпи ужасна и катастрофална оптерећења, и толико се савио на доњој страни, да сам лично видео графички приказ да се распао, и свака јурњава у шпицу ту преко 60 до 80, итекако утиче на возило... Ипак ту пролазе аутобуси на линијама са преко 10+ возила у шпицу!
 
Mogla bi toliko spominjana okretnica Karaburma 2 ( 16,23,25), malo da lici na nesto, jer ne lici ni na sta.Rupcage, krateri, fale redovi voznje( mada slabo i to sluzi necemu). 15 godina iste rupe, nove se otvaraju, prijavljivano vise puta, ali niiiista.
 
Већина окретница по граду су мешавина вашара и дивље депоније.
 
Најбољи пример за то, Блок 72 где 89 окреће... 4 циганске рупе, мирис спаљене гуме...
 
А градске институције, тј. секретаријат за јавни превоз и дирекција за грађевинско земљиште могу само да се пребацују одговорност једни другима и праве се луди.
 
Е па видиш, ту где окреће 89, је требало пре 10 година 68 продужити, али су се надали бољој вези са градом, а добили је у виду везе са Чукарицом, још Гангула уцењивао целу баладу тамо, ако не гласају за њега, нема аутобуске линије... Дошљак, све се ради политички, то мораш знати, и зато неко мора нешто у локалу за почетак да предузме, да се спрече такве глупости попут 89 да окреће у контејнерима и циганским рупама за почетак!
 
To o cemu sad pricate je vise odraz nekog stanja u drustvu. Beda i siromastvo na sve strane. I u tim " ciganskim rupama" i " kontejnerima" zive ljudi samo druge boje koze, koji koriste taj prevoz. Da ne skrecemo mnogo sa teme.
 
Stajaliste avionskigrad @Gaspar nije u nadleznosti opstine tako nemoj da te farbaju vec grada
A to sto grad nece da uradi i krivi opstinu jeste sto su razlicite ekipe na vlasti
Za sve ulice na nbg nadlezan je grad i srbija putevi opstina nema veze sa tim
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629407#p629407:287zi8if je napisao(la):
neko 72 » Sre Jun 12, 2019 12:12 am[/url]":287zi8if]Mogla bi toliko spominjana okretnica Karaburma 2 ( 16,23,25), malo da lici na nesto, jer ne lici ni na sta.Rupcage, krateri, fale redovi voznje( mada slabo i to sluzi necemu). 15 godina iste rupe, nove se otvaraju, prijavljivano vise puta, ali niiiista.
Sasvim normalna situacija ima još 100 takvih okretnica u Beogradu.A i zašto bi neko popravljao nešto kad će već sutra biti uništeno.Npr. kada počne sneg na velikom odmor(Obično sam svedok toga jer se u to vreme vraćam kući.Naravno mislim na okretnicu Karaburma)u jedna od aktivnosti je i gadjanje autobusa i stanične infrastrukture.A tu je blizu i romsko naselje tako da...
 
Idealna je za rasterećenje postojećih... kako nikome to nije u interesu, ja ne mogu da shvatim... a pritom je već korišćena kao okretnica... što neko reče, idealna je za 83,i ne samo nju... može i neka linija poteza 300...šteta zaista...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Ja sam prošao veći deo grada uzduž i popreko ali još uvek nijednom nisam naleteo na tu liniju 20. :shock: :mrgreen:
 
Teško se vidja... relacija je Mirijevo-V. M. Lug... ide na nekih dvadesetak minuta do pola sata... budi strpljiv pa ćeš je videti...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Vrh