Šta je novo?

Paunov breg

Па сливала се, више не. У пола града се сливала канализација па ником ништа, неће од тога од једном големи да израсту из земље и да ти поједу зграду
 
Ceo Beograd leži na potocima koji i dalje teku, samo pod zemljom... A što se tiče kanalizacije, ona je ukopana u cevi sada i to je to.
 
Breg
4b501dd120bf39fab1e53c9ac1890f69.jpg
13cc4237b8abb38ffbd41a3cb89ee559.jpg
e69e930e5126af56df37b3efc4248de2.jpg
c9d1efc6285d8c1c553961d6a8b59e5a.jpg
2b57145251b62847f7bbd4f6fc52b506.jpg
810c22c9474720c8c06d22d320211dc5.jpg
0dc7b14574499826ddfede8955b930fc.jpg
1e8a6b5b9908a8b5bc39d0ed819b7d3e.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ima li ovde stanara koji žive u Paunovom bregu? Kakva su iskustva?
 
Ja sam trazila stan za podstanarstvo tamo, kasnije i za kupovinu. Ono sto sam primetila je to da su precenjenji, kao i cela Banjica..Da su konkretno na P.Bregu stanovi sa uskim sobama, ne mozes da stavis garderober i bracni krevet u spavacoj sobi a o decijem krevecu da ne pricam..Prelepo sve izgleda ali potpuno ne funkcionalno. Cak sam gledala i stanove na 7 spratu one sa vecom kvadraturom i terasom..Sve usko, potpuno neupotrebljivo.
Zivim na Banjici, godinama, ok je kraj ali su brutalno skupi kako za iznajmljivanje tako i kupovinu. Na Vracaru sam zivela jeftinije, plus po ovim vojnim zgradama sa ogromni infostan-om..Ne znam, trazim vec duze vreme stan za kupovinu, bas na Banjici, nista normalno da nadjem kako nova tako stara gradnja. Nazalost..moje iskustvo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=620909#p620909:e00g3xad je napisao(la):
nensy-nensy » Uto Maj 07, 2019 8:09 am[/url]":e00g3xad]Ne znam, trazim vec duze vreme stan za kupovinu, bas na Banjici, nista normalno da nadjem kako nova tako stara gradnja. Nazalost..moje iskustvo.

Ima jedna fina zgrada na uglu Paunove i Josipa Slavenskog koja je završena, a ima odmah ispod nje nova koja se gradi, useljenje će biti jula sledeće godine, cena je oko 1.600e/m2 sa pdv-om. Tu je npr maximalno iskorišćen prostor, samo je malo čekanja da se završi nova zgrada pošto su u prvoj svi stanovi rasprodati osim jednog od 68m2 ja mislim...
 
Znam, brat rodjeni je kupio u toj zgradi stan. Mislim da je oko 1750 kvadrat! Uzas! Isto izolacija uzas, grejanje katastrofa, po utrosku.. dal su hladni zidovi ove zime jer je tek useljeno ne znam ali klima non stop radi.
Precenjeno! Kao ima 50m2 ja mislim da nema ni 40. Pritom receno im je useljenje u maju prosle god uselili seu martu ove..Pre bih za te pare kupila u paunovom bregu, lepsa mi je zgrada unutra, toplija a i kazu da je super izolacija. Ne cujem komsije kako razgovaraju u svom stanu..Banjica-precenjena! Strasnoo! Svasta prodaju! Vidim da cu morati da menjam lokaciju, ne vredi!
 
Hvala za info oko te zgrade, mi smo ulazili da pogledamo jedan stan ali nažaost nismo se dugo zadržali pa nisam ispratio sve detalje. Inače i meni je delovalo da se mnogo oteglo useljenje za tu prvu zgradu, nisam znao tačan rok ali znači to je bilo probijeno opasno, to je ono što me i brinulo kada se kupuje u toliko ranoj fazi izgradnje. Inače pominjali su i da možda par kvadrata neće biti uknjiženo preko planiranih, da li je uspeo da uknjiži stan?

Što se Paunovog brega tiče pa da, tu je povoljnija cena, mada za tu lokaciju je i to skupo nažalost. Cene su jednostavno otišle visoko u poslednje 3 godine kada je krenuo balon da se naduvava. Ja samo čekam da uskoro počne postepeno povećavanje Euribora i nova kriza pa da se kupe stanovi po realnim i prostojnim cenama.
 
Da, uknjizio je. Sto se tice tih par kv pominjali su, mislim da je tako kao sto pricas. Mogu ih pitati.
Oteglo se, da da..I dole nastavlja sada pravi jos jednu zgradu. Meni je besmisleno da je cena kvadrata ista u sivoj fazi i kada je zgrada zavrsena..(ma ni ova prva jos uvek nije, konstantno je prasina u zgradi i oko nje..)
Mislim da ce druga ici brze, sada su vec uigrani ali opet, to je moje licno misljenje. Ne mora da znaci.
Uglavom je prva zgrada najbolja, ako je "ovakva" bolja od sledece, ne uzimam je u razmatranje :) Def, ne vredi tog novca..Iskreno.
 
Da, ja kad sam bio da vidim tu prvu zgradu, ispred su bili radnici još uvek, nešto se ispred ulaza sredjivalo itd, nije mi izgledalo da je sve završeno oko zgrade.

Jeste, slažem se, visoke su to cene u početnoj fazi izgradnje za taj deo Banjice. Moraćemo da sačekamo da padnu cene za par godina, šta da se radi. :) Ako nešto naleti povoljno može se videti, ali sada svi dižu cene u nebesa.
 
Nensy ceo Beograd je trenutno precenjen pa je i Banjica malo uhvatila zalet...
Ovo buduće naselje Rasadnik iza Paunovog brega deluje zanimljivo, planski od starta...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621086#p621086:1ufsgrr7 je napisao(la):
Johnest_Hon » Sre Maj 08, 2019 9:06 am[/url]":1ufsgrr7]Nensy ceo Beograd je trenutno precenjen pa je i Banjica malo uhvatila zalet...
Ovo buduće naselje Rasadnik iza Paunovog brega deluje zanimljivo, planski od starta...
Primetia sam da se nesto gradi gore, to mi je pa i realno sa cenama, nadam se da je to sve cisto sa papirima..Nisam se raspitivala. Malo je u brdu koliko znam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621085#p621085:upaf28q5 je napisao(la):
imemperor1 » Sre Maj 08, 2019 8:57 am[/url]":upaf28q5]Da, ja kad sam bio da vidim tu prvu zgradu, ispred su bili radnici još uvek, nešto se ispred ulaza sredjivalo itd, nije mi izgledalo da je sve završeno oko zgrade.

Jeste, slažem se, visoke su to cene u početnoj fazi izgradnje za taj deo Banjice. Moraćemo da sačekamo da padnu cene za par godina, šta da se radi. :) Ako nešto naleti povoljno može se videti, ali sada svi dižu cene u nebesa.
Ista je situacija i sa kirijama. Bankrotirah :D od najma do infostan-a, radimo samo za racune :laugh: Ja mislim da cemo menjati lokaciju, jako brzo. Trenutno sam primorana da budem na Banj, deca..ali vidim nas vec u skroz drugom kraju, u najavi :roll: dal ce padati cene, sumnjam. :roll: Ajde da se nadamo..Previse su poleteli.
Ne znam da li pratite oglase, solidna kvadratura nema ispod 85hilj. A da ne pricam sto mora da se ulozi 10hilj samo da bi se uslo i malo upristojilo.."krpilo" - Parket, Stolarija, kuhinja i kupatilo, najosnovnije, staro skoro 40god..Strahota! Uz ratu za kredit mi ide i veliki infostan.
A o novogradnji smo vec pricali, nista normalno ... :bash:
No, da ne skrecemo sa P.Brega.
A znate li kada se planira zavrsetak onog dela u nastavku? Jesu li cene, uslovi i kvalitet isti kao pre? Da li je neko isao skoro? Bilo bi super da se javi neko ko zivi u zgradama P.Brega.. :)
 
nensy-nensy » 08 May 2019 08:55No, da ne skrecemo sa P.Brega.
A znate li kada se planira zavrsetak onog dela u nastavku? Jesu li cene, uslovi i kvalitet isti kao pre? Da li je neko isao skoro? Bilo bi super da se javi neko ko zivi u zgradama P.Brega.. :)
Ako govoriš o zgradi Trg zvanična informacija je da će useljenje biti do juna sledeće godine. Nakon toga se gradi poslednja zgrada čija orijentacija mi se ne sviđa, iskreno. Vidim da je već oko 80% stanova u ovoj aktuelnoj zgradi prodato. I ja se lično interesujem da kupim stan tamo (Paunov Breg mi je oduvek bio jedan od favorita) ali jako malo "insajderskih" informacija može da se nađe po internetu od ljudi koji tamo žive. Kao da slabo koriste internet ili jednostavno niko od njih ne mari previše za forume. Što se kvaliteta tiče, bili smo kod njih pre mesec dana i navodno su naučili lekciju nakon prve zgrade još tako da je zvučna izolacija između stanova sada bolja a sve "dečije bolesti" su navodno pregurali do sada. Lepo je čuti da izlaze u susret stanarima u vezi čega god treba. A i stanari su navodno dobro organizovani. Nekako uliva malo poverenje to što im je ipak tu to prodajno mesto i što su neki od njih (zaposlenih) u samom kompleksu kupili stanove ALI fali još informacija od ljudi koji tamo žive. Dođe mi da odem tamo i da startujem ljude kod ulaza u zgradu :lol:
Johnest_Hon » 08 May 2019 08:06"]Nensy ceo Beograd je trenutno precenjen pa je i Banjica malo uhvatila zalet...
Ovo buduće naselje Rasadnik iza Paunovog brega deluje zanimljivo, planski od starta...
I meni je jako zanimljivo ali pitanje je kada će krenuti da se gradi uopšte. Bilo je u novinama još pre 5-6 godina prvi put reči o tome a nisam siguran šta se dešava sa tim projektom. U svakom slučaju, taj rasadnik je ogroman, oko 50ha ukoliko se dobro sećam ali gradiće se po fazama tako da čak i sada krene da se gradi ne čitavo naselje može da bude gotovo i za 8-10 godina.
 
Odlično! Evo biću slobodan da postavim nekoliko pitanja pa ti javi kada budeš dobio odgovore:
- Kakav je kvalitet stolarije? Negde sam pročitao da prozori ne mogu da se otvaraju na "kip" i da li je moguće tražiti da stave komarnike i slično?
- Kakva je izolacija između stanova? Da li je zaista deblja izolacija u zgradama koje su pravili posle prve?
- Kakva je zvučna izolacija između soba? Živim u kući gde je puna cigla između soba i nisam do sada imao iskustvo sa pregradnim zidovima od gipsa.
- Zanima me i marka/kategorija utičnica, prekidača, etherneta, kablova za struju. Postoji li neki sertifikat?
- Jako bitno pitanje se odnosi i na ventilaciju u stanovima. Kakvi su odvodi u kuhinji i kupatilu? Oseća li se miris iz drugih stanova?
- Postoje li i dalje problemi sa kanalizacijom koja se izliva u blizini kompleksa i da li se zimi mnogo oseća kada ljudi u okolnim kućama krenu da lože?

To je to za početak pa kada budeš stigao javi ako ti nije problem.
 
Ta daaaaah, evo odgovora

1.pitanje - stolarija se ne otvara na kip na balkonskim vratima, na ostalom da. Nije losa

2.pitanje- sve je losije u odnosu na prvu zgradu, svaka naredna faza im je.losija u svemu, a izolacija izmedju stanova je dobra

3.- izolacija izmedju soba je jako losa

4.-ne znam koje su marke uticnice,.ali problem.je raspored uticnica koji nema nikakvu logiku, i nedostatak uticnica u kupatilima

5.ventilacija je uzas, jer se sve oseca sta se kuva iz drugih stanova, a inace nama.je ventilator u kupatilu vec crkao, a uselili smo se krajem aprila. Koristili.su najjetinije

6.izlivanje kanalizacije je reseno.tek pre neki dan, ali samo privremeno, tako.sto.je dosla usisna cisterna i pokupila sve fekalije dok se opet ne izlije..nisu resili sustinu..stanari su prijavkjivali to vise puta,.kao i mi

Eto, nije moglo brže.

Za utičnice se slažem. Sa obzirom da sam renovirao svoj stan, shvatio sam da utičnica nikada dosta, ali u novogradnjama investitori to izgleda ne razumeju. Da li se isplati pre useljavanja na svoju ruku išlicovati zidove i prilagoditi svojim potrebama je za neku drugu priču.

Inače sam bio u garažnom delu. Klasika i vrlo korisno ako imaš kola, bicikle i slične stvari.

Da dodam za komarnik. Imaju ga na balkonskim vratima i to neki u vidu harmonike, vrlo praktično i kvalitetno izgleda.

Moj neki utisak je za prelaznu ocenu, ali mi se ne sviđa kombinacija novogradnje i "seoskih" kuća u neposrednoj blizini zgrade.

Evo par slika pogleda (tu će da nikne još jedna zgrada)
d2bd93f6308e0c7c38ffe27395b4bf84.jpg
bac2c9357c7fed2df85fed986f189f9e.jpg
21ef8d71fe0cfef13638285e289396cc.jpg
 
Је ли Паунов брег име некретније или шта? Не познајем најбоље тај део града.. Ако је инвеститор изабрао то име, свака част - мука ми је од уобичајених генеричних каубојских назива.
 
Mislim da se tako zove ta mikro lokacija iznad okretnice trola na Banjici.

Tu je i ulica Paunova, ali bolje ce to objasniti neki Banjicanin.
 
astrodule puno hvala na odgovorima! Zahvali se i prijateljima u moje ime :) Jako su mi značili odgovori na ova pitanja obzirom da sam neke stvari još svojevremeno negde načuo a nešto sam pročitao po raznoraznim mestima po internetu pa mi je prosto bilo neophodno da mi neko kaže šta je od toga istina.

Što se tiče stolarije sveukupno je bolje nego što sam očekivao, mislim čak i da dok je zgrada još uvek u izgradnji može sa njima da se dogovori oko izmena dok su grubi radovi još uvek u toku, tako da se nadam da će prihvatiti moje sugestije vezano za zvučnu izolaciju između soba.
Takođe, ukoliko su ventilatori loši a utičnica je malo ili su na lošim mestima, ukoliko se dovoljno rano kupi stan siguran sam da se to sve može lepo isprojektovati odnosno isplanirati unapred gde će stajati uređaji u stanu i na osnovu toga zahtevati da ih bude više i da budu boljeg kvaliteta (lično, imam neke koje preferiram).
Garažna mesta u prve tri zgrade su klasična ali od zgrade Trg pa nadalje će biti sa klackalicom po svemu sudeći. Ne znam koliko je to dobro rešenje, čuo sam na više mesta da se baš dosta kvari. Ako je održavanje loše to može da bude ogroman problem posle par godina.

Evo sada mi pade na pamet još jedno pitanje - postoji li digitalni termostat za centralno grejanje i da li se u samoj zgradi nalazi podstanica toplane?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629637#p629637:6y9hhx6q je napisao(la):
astrodule » 12 Jun 2019 19:39[/url]":6y9hhx6q]U zgradi do nas koja je ranije uradjena imaju show room,.tj reklamni stan koji je vrh i ti padnes na to
Sve naredne faze prodaju preko toga a svaka naredna faza je losija
Klasika. Tako je kod većine, nažalost. Napiče taj show room odnosno prezentacioni stan ili kako god ga ko zove a u praksi je skroz drugačije...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629654#p629654:3nkmiw4s je napisao(la):
Хаеул » 12 Jun 2019 20:22[/url]":3nkmiw4s]Је ли Паунов брег име некретније или шта? Не познајем најбоље тај део града.. Ако је инвеститор изабрао то име, свака част - мука ми је од уобичајених генеричних каубојских назива.

Зове се по Пауновој улици, ваљда. Али је у рупи. Мало бесмислено, али није лоше, пошто смо малограђанска антинација која зазире од логичних имена јер су им "сељачка" (да Енглез тако размишља пола градова у Британији би престало да постоји, зато су и завладали светом а ми не)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629714#p629714:1rt1i2vh je napisao(la):
SRBO » 13 Јун 2019 07:34[/url]":1rt1i2vh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629654#p629654:1rt1i2vh je napisao(la):
Хаеул » 12 Jun 2019 20:22[/url]":1rt1i2vh]Је ли Паунов брег име некретније или шта? Не познајем најбоље тај део града.. Ако је инвеститор изабрао то име, свака част - мука ми је од уобичајених генеричних каубојских назива.

Зове се по Пауновој улици, ваљда. Али је у рупи. Мало бесмислено, али није лоше, пошто смо малограђанска антинација која зазире од логичних имена јер су им "сељачка" (да Енглез тако размишља пола градова у Британији би престало да постоји, зато су и завладали светом а ми не)
Можда је сама зграда "брдо" :D Паунова долина би свакако било логичније, ако им реч "рупа" није по укусу.

Но, бар на српском. Мени је Пауново брдо неупоредиво боље од којекаквих Parkview-ова и East Side-ова.
 
Hvala još jednom.
Iskreno, kako stvari stoje ima dosta razloga za i protiv. Ali postoje i bolje alternative u tom cenovnom rangu ili za malo više novca koliko mi se čini.
 
Vrh