Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

abb":11cz275y je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629142#p629142 je napisao(la):
MajstorBob » 11 Jun 2019 07:25 am[/url]":11cz275y]Što se tiče korova, nije bitno koji je, bitno je da ne bi trebalo da ga bude uopšte za te pare koje uzimaju za fantomsko održavanje. Meni je fantastična njihova odbrana da je naselje još uvek gradilište pa kao šta sad da održavamo kad će svakako da se isprlja zbog građevinskih radova?!!!

Evo jedna razglednica sa Voždovca za društvance iz GDS-a kako ipak sve može iako je naselje još uvek gradillište :D



Pozdrav iz Voždovih kapija!
Pa sad svakako da sve može, ali pitanje koliko je pametno voditi decu tik uz gradilište dok ti iznad glave šetka kran i nije previše teško za odgovoriti. Nije pametno uopšte! Svedoci smo ne tako malog broja povreda ljudi koji su samo prolazili trotoarom pored gradilišta, da ne pominjemo "ugodni" boravak u blizini istog. Prašinu i prljavštinu koju pri tom udišemo da i ne pomenemo.
Кран не прелази изнад парка, градилиште је добро обезбеђено са високим металним оградама.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Pitanje za buduće komšije koji su već uselili: kako je sa ovim vrućinama, da li se klime baš mnogo koriste ili je izolacija dobra pa može i bez njih? Shvatio sam da u sadašnjem stanu koristimo skoro isključivo klimu u spavaćoj sobi pa se razmišljam šta uraditi, staviti multisplit ili samo jednu unutrašnju jedinicu? Ako jesu, da li u dnevnu ili spavaću? Mislim da montirati dve spoljne jedinice nije moguće bez glupiranja sa fasadom što nikako ne želim. Možda je čak i jedna multisplit jedinica prevelika za predviđeno mesto.
Kakva su vaša iskustva?
 
klisko":2y858klq je napisao(la):
Pitanje za buduće komšije koji su već uselili: kako je sa ovim vrućinama, da li se klime baš mnogo koriste ili je izolacija dobra pa može i bez njih? Shvatio sam da u sadašnjem stanu koristimo skoro isključivo klimu u spavaćoj sobi pa se razmišljam šta uraditi, staviti multisplit ili samo jednu unutrašnju jedinicu? Ako jesu, da li u dnevnu ili spavaću? Mislim da montirati dve spoljne jedinice nije moguće bez glupiranja sa fasadom što nikako ne želim. Možda je čak i jedna multisplit jedinica prevelika za predviđeno mesto.
Kakva su vaša iskustva?
Na terasi je 80cm predvidjeno za spoljnju jedinicu koja je za dvosoban sasvim dovoljna. Leti ne moze bez klime provereno makar na gornjim spratovima. O bezobrazluku sa klimama nemam vise energije da govorim. Pre par dana u E2 na 6 spratu ka parku su postavili na fasadu. Ona firma u E na prvom spratu 5 komada na fasadu...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Dobar dan,

Imam pitanje u vezi resenja za UPIS HIPOTEKE u objektu u izgradnji (G lamela). Da li je neko dobio resenje? Istice mi rok za realizaciju kredita za mesec dana, danas pisao katastru kazu da moj predmet ceka na realizaciju 2 predmeta iz 2018-e godine.
952-02-3-016-557/2018
952-02-7-016-5574/2018
Pretpostavljam da ova 2 predmeta nece biti skoro resena, sto znaci da ja necu moci da realizujem kredit u Intezi posto mi resenje nece stici na vreme, i onda moram da pisem zahteve za produzenje roka i tako to...pa me zanima da li to moze da se izbegne, i da li je neko mozda vec dobio resenje za upis hipoteke u objektu G ili smo svi u istom problemu u cekamo da se zavrse ova 2 predmeta?

Hvala na odgovru.
 
Meni ništa nije jasno to sa katastrom i upisom. Na sajtu katastra za parcelu 10362/3 se vide zabeležbe:

Датум: 6.6.2019 0:00:00
Број предмета: 952-02-12-016-10675/2019
Опис: УПИС ХИПОТЕКЕ НА СТАНУ БР. 5 ЛАМЕЛА Г2 И ПАРКИНГ МЕСТУ БР.59 ЛАМЕЛА Г3 - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Датум: 6.6.2019 0:00:00
Број предмета: 952-02-12-016-10678/2019
Опис: УПИС ХИПОТЕКЕ НА СТАНУ БР. 72 ЛАМЕЛА Г4 - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Датум: 6.6.2019 0:00:00
Број предмета: 952-02-12-016-10679/2019
Опис: УПИС ХИПОТЕКЕ НА СТАНУ БР. 29 ЛАМЕЛА Г1 - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Датум: 6.6.2019 0:00:00
Број предмета: 952-02-12-016-10680/2019
Опис: УПИС ХИПОТЕКЕ НА СТАНУ БР. 15 ЛАМЕЛА Г4 И ПАРКИНГ МЕСТУ БР. 27 ЛАМЕЛА Г3 - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

... još gomila drugih ...

Датум: 21.2.2019 0:00:00
Број предмета: 952-02-18-016-538/2019
Опис: УПИС ОБЈЕКАТА ИЗ ОБЈЕДИЊЕНЕ ПРОЦЕДУРЕ - МИНИСТАРСТВО САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ

Датум: 19.2.2019 0:00:00
Број предмета: 952-02-12-016-2955/2019
Опис: УПИС ХИПОТЕКЕ НА СТАНУ БР.15 У ИЗГРАДЊИ У УЛ.ШУМАДИЈСКА БР.13 - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Датум: 15.10.2018 0:00:00
Број предмета: 952-02-7-016-5574/2018
Опис: ИЗГРАДЊА И ДОГРАДЊА ОБЈЕКАТА - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Датум: 16.8.2018 0:00:00
Број предмета: 952-02-3-016-557/2018
Опис: ПРОМ.ПОВ.И ОБЛИКА ПАР. ПО ПЛ.АКТУ - ГРАЂ.ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Датум: 9.7.2018 0:00:00
Број предмета: 952-02-6-016-3867/2018
Опис: ПРОМ.НОС.ПРАВА НА ПОС.ДЕЛУ СТАНУ БР.20 У ИЗГРАДЊИ И ПАРКОНГ МЕСТУ БР.207 У ИЗГРАДЊИ У УЛ.ШУМАДИЈСКА БР.11 И БР.17 - ГРАЂЕВИНСКА ДИРЕКЦИЈА СРБИЈЕ

Da li je to lista predmeta koji čekaju upis, počev od najstarijeg? Pred kraj liste su i dva predmeta koje pominje Stanke.
Da li to znači da je sve blokirano dok se ne reše predmeti iz 2018? Kakva je to izgradnja i dogradnja u pitanju? Šta je Promena pov. i oblika par. po pl. aktu? Da nema veze sa parking mestima i tzv. "krovom garaže"?
Zašto neke hipoteke prolaze, a neke ne? Među teretima (ovo gore su zabeležbe) postoje i hipoteke sa datumom iz 2019, znači neke hipoteke mogu da se upišu? Ovo su samo neke hipoteke upisane kao tereti (ima ih mnogo):

Терет број: *
Врста терета: ХИПОТЕКА
Датум уписа: 29.5.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ОСТАЛЕ ЗАБЕЛЕЖБЕ ПРОПИСАНЕ ЗАКОНОМ
Датум уписа: 29.5.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ХИПОТЕКА
Датум уписа: 30.5.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ОСТАЛЕ ЗАБЕЛЕЖБЕ ПРОПИСАНЕ ЗАКОНОМ
Датум уписа: 30.5.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ХИПОТЕКА
Датум уписа: 30.5.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ОСТАЛЕ ЗАБЕЛЕЖБЕ ПРОПИСАНЕ ЗАКОНОМ
Датум уписа: 30.5.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ХИПОТЕКА
Датум уписа: 3.6.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Терет број: *
Врста терета: ОСТАЛЕ ЗАБЕЛЕЖБЕ ПРОПИСАНЕ ЗАКОНОМ
Датум уписа: 3.6.2019
Трајање терета:
Датум престанка:
Опис терета: *

Ima li neko ko ume da objasni šta se ovde dešava? Hvala unapred.

Edit:spoileri nešto brljaju pa sam ih sklonio, izvinjavam se za dužinu posta.
 
Kad se ode na status predmeta npr za jednu od hipoteka koju si naveo gore stoji status POSTOJI PRETHODNI ZAHTEV, isto sto i meni vraca za moj predmet. Bog zna sta rade, kako je moguce da nije zavrsen predmet a upisana hipoteka? Negde sam nacuo da katastar Zemun opet strajkuje, samo ne javno.
 
Moguce da je zastoj zbog parkinga jer su menjali projekat da bi prisvojili parking na cuvenom krovu garaze.
Nemojte nista da vas cudi, tako da cete naci zazidane hodnike, zazidane prolaze u garazi, boksove u garazi i jos mnogo toga a sve to nakon sto je prosao tehnicki prijem.
Za sta god da se uhvatis problemi samo iskacu jedan za drugim.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631241#p631241:1p8yo6x8 je napisao(la):
stanke88 » Uto Jun 18, 2019 2:41 pm[/url]":1p8yo6x8]Dobar dan,

Imam pitanje u vezi resenja za UPIS HIPOTEKE u objektu u izgradnji (G lamela). Da li je neko dobio resenje? Istice mi rok za realizaciju kredita za mesec dana, danas pisao katastru kazu da moj predmet ceka na realizaciju 2 predmeta iz 2018-e godine.
952-02-3-016-557/2018
952-02-7-016-5574/2018
Pretpostavljam da ova 2 predmeta nece biti skoro resena, sto znaci da ja necu moci da realizujem kredit u Intezi posto mi resenje nece stici na vreme, i onda moram da pisem zahteve za produzenje roka i tako to...pa me zanima da li to moze da se izbegne, i da li je neko mozda vec dobio resenje za upis hipoteke u objektu G ili smo svi u istom problemu u cekamo da se zavrse ova 2 predmeta?

Hvala na odgovru.


Ja sam dobila resenje o hipoteci, cekala sam ravno dve nedelje od kada je beleznica Divac prosledila zaloznu izjavu KO Zemun. Danas su mi rekli da sutra postaje pravosnazno sto je bitno za GDS. Inace, rok za kredit mi istice 2.jula. A realizacija kredita se uklopila u ugovoreni rok. U pitanju je stan u G lameli.
 
Komsije, da li mozda neko ima info kad bi trebalo da bude useljenje u G1 i G2?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631432#p631432:3297qod0 je napisao(la):
Kruna » Sre Jun 19, 2019 7:02 am[/url]":3297qod0]Komsije, da li mozda neko ima info kad bi trebalo da bude useljenje u G1 i G2?

A sta Vam pise u kupoprodajnom? Verovatno nece pre roka da bude :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631556#p631556:34iso3xu je napisao(la):
hinicka » Sre Jun 19, 2019 5:38 pm[/url]":34iso3xu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631432#p631432:34iso3xu je napisao(la):
Kruna » Sre Jun 19, 2019 7:02 am[/url]":34iso3xu]Komsije, da li mozda neko ima info kad bi trebalo da bude useljenje u G1 i G2?

A sta Vam pise u kupoprodajnom? Verovatno nece pre roka da bude :vops:
Ako se ne varam, CDE su počeli da useljavaju 3 meseca pre roka koji je u ugovoru.
 
lol":hpl9usys je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631556#p631556 je napisao(la):
hinicka » Sre Jun 19, 2019 5:38 pm[/url]":hpl9usys]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631432#p631432 je napisao(la):
Kruna » Sre Jun 19, 2019 7:02 am[/url]":hpl9usys]Komsije, da li mozda neko ima info kad bi trebalo da bude useljenje u G1 i G2?

A sta Vam pise u kupoprodajnom? Verovatno nece pre roka da bude :vops:
Ako se ne varam, CDE su počeli da useljavaju 3 meseca pre roka koji je u ugovoru.
CDE su uselili oko 25.12.18 rok je mislim bio 15.03.19

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Znači možemo da se nadamo drugoj polovini avgusta. Mislim da su G1 i G2 skoro gotove, možda ako je ostalo još nešto malo fasade na G2 da se završi. Čišćenje stanova je počelo još pre 10 dana.
 
Zato i nagađam da će useljenje biti krajem avgusta. G1 i G2 su gotove za 15-20 dana, ali će se čekati G3 i G4.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631361#p631361:ha2ofadp je napisao(la):
hinicka » Uto Jun 18, 2019 8:24 pm[/url]":ha2ofadp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631241#p631241:ha2ofadp je napisao(la):
stanke88 » Uto Jun 18, 2019 2:41 pm[/url]":ha2ofadp]Dobar dan,

Imam pitanje u vezi resenja za UPIS HIPOTEKE u objektu u izgradnji (G lamela). Da li je neko dobio resenje? Istice mi rok za realizaciju kredita za mesec dana, danas pisao katastru kazu da moj predmet ceka na realizaciju 2 predmeta iz 2018-e godine.
952-02-3-016-557/2018
952-02-7-016-5574/2018
Pretpostavljam da ova 2 predmeta nece biti skoro resena, sto znaci da ja necu moci da realizujem kredit u Intezi posto mi resenje nece stici na vreme, i onda moram da pisem zahteve za produzenje roka i tako to...pa me zanima da li to moze da se izbegne, i da li je neko mozda vec dobio resenje za upis hipoteke u objektu G ili smo svi u istom problemu u cekamo da se zavrse ova 2 predmeta?

Hvala na odgovru.


Ja sam dobila resenje o hipoteci, cekala sam ravno dve nedelje od kada je beleznica Divac prosledila zaloznu izjavu KO Zemun. Danas su mi rekli da sutra postaje pravosnazno sto je bitno za GDS. Inace, rok za kredit mi istice 2.jula. A realizacija kredita se uklopila u ugovoreni rok. U pitanju je stan u G lameli.

Mi smo dobili resenje za dve nedelje za G2. Vec smo bili priduzili rok za kredit.
 
Ljudi, kako je prosao jucerasnji dan u Zemunskim Kapijama sa kisom? Kakvo je stanje sa garazom i ulicama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631768#p631768:3fqcx6lx je napisao(la):
Suncica88 » Čet Jun 20, 2019 10:19 am[/url]":3fqcx6lx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631361#p631361:3fqcx6lx je napisao(la):
hinicka » Uto Jun 18, 2019 8:24 pm[/url]":3fqcx6lx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631241#p631241:3fqcx6lx je napisao(la):
stanke88 » Uto Jun 18, 2019 2:41 pm[/url]":3fqcx6lx]Dobar dan,

Imam pitanje u vezi resenja za UPIS HIPOTEKE u objektu u izgradnji (G lamela). Da li je neko dobio resenje? Istice mi rok za realizaciju kredita za mesec dana, danas pisao katastru kazu da moj predmet ceka na realizaciju 2 predmeta iz 2018-e godine.
952-02-3-016-557/2018
952-02-7-016-5574/2018
Pretpostavljam da ova 2 predmeta nece biti skoro resena, sto znaci da ja necu moci da realizujem kredit u Intezi posto mi resenje nece stici na vreme, i onda moram da pisem zahteve za produzenje roka i tako to...pa me zanima da li to moze da se izbegne, i da li je neko mozda vec dobio resenje za upis hipoteke u objektu G ili smo svi u istom problemu u cekamo da se zavrse ova 2 predmeta?

Hvala na odgovru.


Ja sam dobila resenje o hipoteci, cekala sam ravno dve nedelje od kada je beleznica Divac prosledila zaloznu izjavu KO Zemun. Danas su mi rekli da sutra postaje pravosnazno sto je bitno za GDS. Inace, rok za kredit mi istice 2.jula. A realizacija kredita se uklopila u ugovoreni rok. U pitanju je stan u G lameli.

Mi smo dobili resenje za dve nedelje za G2. Vec smo bili priduzili rok za kredit.

E ovako, danas zovem notara, on mi kaze nema sanse da tvoj predmet za upis hipoteke sme da ceka neke druge predmete...odem u katastar, kazu mi GDS je izdejstvovao da se prvo rese predmeti uknjizbe CDE zgrada i svi ostali njihovi predmeti pa tek hipoteke stanara za G zgradu (iako po zakonu prvo moraju da se rade hipoteke). Odem na kraju u GDS, kazu mi da jesu urgirali da se prvo zavrse ti njihovi predmeti i da je zbog toga sve ostalo blokirano. Ovo znaci da resenja za upis hipoiteke nece stizati vise (ko ih je dobio dobio ih je), mi ostali cekamo, bog zna koliko. Odmah mi je rekla da ce da produzavaju rok, da se dogovaraju sa bankama, da ne brinem...sta vise reci, u ovoj drzavi zakon postoji da se ne bi postovao...
 
Slažem se sa poslednjom rečenicom. Inače, upravo taj ZAKON O POSTUPKU UPISA U KATASTAR NEPOKRETNOSTI I VODOVA ("Sl. glasnik RS", br. 41/2018, 95/2018 i 31/2019) kaže u članu 3:
Katastar se vodi uz poštovanje sledećih načela:
...
5) načelo prvenstva, koje podrazumeva da se upis u katastar i utvrđivanje reda prvenstva prava u odnosu na konkretnu nepokretnost, odnosno vod vrši prema vremenskom redosledu prijema isprave dostavljene radi upisa po službenoj dužnosti, odnosno prijema zahteva za upis, osim ako je ovim zakonom drukčije određeno;
...
Tako da ne znam zašto GDS uopšte treba da urgira bilo gde da se rešavaju predmeti za CDE, kada je zahtev za uknjižbu podnet u februaru, pozitivno rešen 22. maja, a evo skoro mesec dana kasnije upis nije izvršen. Iako je dobar deo katastra javan, opet stvari nisu jasne i čiste.
 
Pozdrav svima,

Planiram kupovinu jednosobnog stana u G objektu ZK na kredit. Da li neko ima informaciju o tome da li i dalje ima slobodnih jednosobnih stanova?
 
Komšije kako je prošla ova kiša? Gledam sad A blok pakao sve prokislo u garaži. Kišna kanalizacija se bukvalno izlivala u garažu.
 
superman":26ulm7d7 je napisao(la):
Komšije kako je prošla ova kiša? Gledam sad A blok pakao sve prokislo u garaži. Kišna kanalizacija se bukvalno izlivala u garažu.

I mi smo se to isto pitali ali garaza je suva. Osim ono sto kola donesu spolja, drugih barica nema. Tako je bilo oko 22:15 .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je manjih curenja, postoje neke cevke vire iz ploce i tu kaplje. Barica se sinoc napravila nekih 2m sirine, nista strasno. Jutros je vec to suvo manje vise, tako da sve u svemu je dobro :)
 
Vrh