Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Kako ljudi kupuju stanove na kredit ako nema građevinske dozvole?
Ili su sve keš kupci?
 
Koliko mi je poznato, neka me neko ispravi ako gresim, treca faza zvanicno nije pustena u prodaju upravo jer nema gradjevinske dozvole. Za prve dve faze kad je dobijena gradjevinska dozvola odmah je bila moguca i kupovina na kredit, cak i kada je projekat bio u ranoj fazi gradnje.
 
Pozdrav! Ako moze par pitanja useljenim stanarima: posto se kredit uzima u toku gradnje, a vidim i da su mnogi useljeni pre upotrebne dozvole, sta vam pise u ugovorima u vezi upotrebne dozvole? Da li se investitor obavezuje da pribavi upotrebnu dozvolu (i u kom roku, ipak je to obaveza investitora)? Sta se desava u slucaju da je zgrada iz nekog razloga ipak ne dobije? (jeste da svi ocekujemo da ce veliki investitor uspeti da ispegla i dobije potrebne papire, ali proslo je vise meseci od useljenja druge faze a upotrebna nije dobijena, takodje nepoznato kada ce gradjevinska za trecu..) Zgrade bez upotrebne ne mogu da se knjize, samim tim se stan teze proda a i ako se proda ide po mnogo nizoj ceni nego okolni uknjizeni objekti..posto je ovaj kompleks dosta skuplji od okolnih objekata, u tom slucaju ce svi kupci biti na gubitku..da se razumemo, ja gledam stan za zivot a ne za kasniju prodaju, ali ko zna sta ce biti sutra i da li cu biti u situaciji da mi je iz nekog razloga potrebno da ga prodam pa ne bih volela da mu padne vrednost.
Takodje, da li neko zna kako je resen ovaj protivpozarni uslov u kompleksu Central Garden? Mozda gresim, ali meni se cini da ni tamo ne postoji prilaz za vatrogasno vozilo.
 
Употребна дозвола за 2 фазу је добијена

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627171#p627171:3nhok8vi je napisao(la):
pepeljuga » Pon Jun 03, 2019 10:20 pm[/url]":3nhok8vi]Pozdrav! Ako moze par pitanja useljenim stanarima: posto se kredit uzima u toku gradnje, a vidim i da su mnogi useljeni pre upotrebne dozvole, sta vam pise u ugovorima u vezi upotrebne dozvole? Da li se investitor obavezuje da pribavi upotrebnu dozvolu (i u kom roku, ipak je to obaveza investitora)? Sta se desava u slucaju da je zgrada iz nekog razloga ipak ne dobije? (jeste da svi ocekujemo da ce veliki investitor uspeti da ispegla i dobije potrebne papire, ali proslo je vise meseci od useljenja druge faze a upotrebna nije dobijena, takodje nepoznato kada ce gradjevinska za trecu..) Zgrade bez upotrebne ne mogu da se knjize, samim tim se stan teze proda a i ako se proda ide po mnogo nizoj ceni nego okolni uknjizeni objekti..posto je ovaj kompleks dosta skuplji od okolnih objekata, u tom slucaju ce svi kupci biti na gubitku..da se razumemo, ja gledam stan za zivot a ne za kasniju prodaju, ali ko zna sta ce biti sutra i da li cu biti u situaciji da mi je iz nekog razloga potrebno da ga prodam pa ne bih volela da mu padne vrednost.
Takodje, da li neko zna kako je resen ovaj protivpozarni uslov u kompleksu Central Garden? Mozda gresim, ali meni se cini da ni tamo ne postoji prilaz za vatrogasno vozilo.
Spora birokratija a ako je stan za život, bolje obratiti pažnju na konstruktivne elemente tipa termo i zvučne izolacije za šta mislim da smo svi složni da su do sada odlično odrađeni na VK. Pogledajte malo po drugim temama koliko se žale na zvučnu izolaciju... To se ne može naknadno rešiti a za papire i naročito knjiženje u našem katastru... to se čeeeeeekaaaaa.... :kafa:
 
dejjan":1x2mpa1b je napisao(la):
Ima zablude, ima skrivenih troškova, lepo su ti ljudi napisali. Svima je kvadratura manja, a nikome veća. To znači da je za ceo projekat naplaćeno 2% više od oglašene cene. Očigledna zabluda.

Da ima nekih ozbiljnih advokata, pa lepo da se utuži ugledni investitor.
Ovde je drzava zatajila. Mislim da je trebala nekim Zakonom da spreci ovakvo ponasanje investitora koji trenutno mogu, ne krseci Zakon o obligacionim odnosima, sasvim legalno da ostvare ekstra profit na teret kupaca.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koja država?...da ne misliš možda na onu koja u svojim referencama ima "smrdljive" zgrade? Za tu sam državu čuo da je nakon toga privukla mnoge nove kupce za svoje projekte.
A kad se frljamo zakonima bolje reći da su prekršili Ustavnu povelju, zvuči baš onako... "stručno". I ne samo na teret kupca već celokupnog srpskog življa.
 
Da li bi mogao neko da oceni situaciju u garažama posle sinoćne nepogode?
 
Mikro lokacija je bila pošteđena žestokih padavina, tako da je u garaži stanje bilo redovno. A pomaže i to što investitor redovno prati situaciju u uličnim šahtovima.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Inače, upravo sam primetio da su usvojeni lokacijski uslovi za treću fazu. Dokument je zanimljiv i za ostatak kompleksa, ima uslova vezano za ograničavanje parcele, a i vezano za kanalizaciju, evo ispod:

ОГРАНИЧАВАЈУЋИ УСЛОВИ:
Како у моменту издавања локацијских услова нема фактичких услова за изградњу објекта у
складу са поднетим захтевом, то закључење уговора о изградњи недостајуће инфраструктуре са
одговарајућим имаоцем јавних овлашћења представља претходни услов за издавање решења о
грађевинској дозволи, сходно чл. 2. ст. 8. Уредбе о локацијским условима (Сл. гласник РС бр.
35/15, 114/15 и 117/17).
С тим у вези, уз захтев за издавање решења о грађевинској дозволи, инвеститор доставља:
1. Уговор са за изградњу недостајуће инфраструктуре (топловодне мреже), у складу са
условима ЈКП „Београдске електране“ ИО број IХ-2671/2 од 09.04.2019. године и број IV2186/2 од 27.05.2019.године.
2. Уговор о изградњи недостајуће инфраструктуре, канализационе мреже у делу ул.Билећке,
ако се пројектом предвиђа прикључење објекта на планирану канализациону мрежу
Ø300мм у делу ул.Билећке, а све према условима ЈКП „Београдски водовод и
канлизација“ К-347/2019 од 31. 05. 2019. године;
3. Уговор о изградњи недостајуће инфраструктуре, нове водоводне мреже у ул.Отокара
Кершованија, ако се прикључење предвиђа на водоводну мрежу у ул.Отокара
Кершованија прикључком већим од Ø80мм, а све према условима ЈКП „Београдски
водовод и канлизација“ В-438/2019 од 31.05.2019. године;
Уз захтев за пријаву радова сходно чл. 31. Правилника о поступку спровођења обједињене
процедуре електронским путем (Службени гласник РС бр. 113/15, 96/16 и 120/17), инвеститор
доставља између осталог и потписан Уговор о пружању услуге за прикључење на дистрибутивни
систем електричне енергије са ЕПС дистрибуција д.о.о. Београд бр. 82100 SM, 74/10, 1817-2/19 од
31.05.2019. године, достављен кроз систем обједињене процедуре, а у складу са условима ЕПС
ДИСТРИБУЦИЈА број 82100 SM, 74/10, 1817-2/19 од 31.05.2019. године.
 
Kakva je situacija u kompleksu posle ovih padavina? Ima li većih problema?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633258#p633258:1l7n1lu4 je napisao(la):
ris.risis » Pon Jun 24, 2019 7:08 pm[/url]":1l7n1lu4]Mnogo je dobar kompleks, a cim nema problema onda je to jos veci plus.

Сјајно,ништа мање се и није очекивало од реномираног инвеститора.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633281#p633281:1l7n1lu4 je napisao(la):
mikas818 » Pon Jun 24, 2019 7:31 pm[/url]":1l7n1lu4]Koliko je kvadrat u ovom momentu?

Цене станова скачу из сата у сат јављају данас портали,што пре уграбити,још мало па нестало

П.С. Нисам уопште бот
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633281#p633281:jgxm4q58 je napisao(la):
mikas818 » Pon Jun 24, 2019 7:31 pm[/url]":jgxm4q58]Koliko je kvadrat u ovom momentu?
Pre par meseci je bila oko 2000eur. Cena parking mesta od 11000 do 15000, u zavisnosti od veličine.
 
Da li neko od stanara moze da mi kaze kakva je struktura stanovnika kompleksa: da li su vecinom stanovi u kojima ljudi zive ili se vecinski izdaju, da li ima vise mladih porodica sa malom decom, ili, s obzirom na blizinu nekoliko fakulteta, kompleks pretezno naseljavaju studenti? da li ima puno stanova koji se izdaju na dan ili kao poslovni prostor? hvala
 
Većiniski žive ljudi.

Izdaje se 10-20% stanova u svakoj zgradi.

Preovlađuju porodice s decom 0-10, zatim mladi parovi bez dece, stariji parovi bez dece ili deca velika, studenti i na kraju seniori.

1-2 stana na dan.

Tu i tamo poneki stan služi kao poslovni prostor.



Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Drage komsije,
Da li neko zna da li se tende koje su nam ugradili na terasama mogu podesavati tj da linje moguce korigovati nagib tende? Hvala.
 
Vrh