Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

To se podrazumeva, jer danasnji kupci nemaju nikakav problem da daju 2.5k evra pa navise za m2 i da narednih X (u slucaju BNV i XX) godina zive unutar gradilista.

Do budem malo precizniji, kada su planirani pocetak prodaje i gradnje druge faze?
 
Gradnja zgrade po zgrade u fazama je pokazatelj koliko je tržište nekretnina nestabilno u Srbiji. Tehnicki je naravno izvodljivo da se ceo blok od 5 zgrada izgradi odjednom ali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali nekako uvek u tom nestabilnom tržištu u drugoj a posebnoj trećoj čuvenoj fazi izmenom DUP-a iznikne soliter ili neka zgrada koja neodoljivo podseća svojim gabaritom na divlju (nado)gradnju.

Većina ljudi da zna šta će sve biti izgradjeno na određenom placu kroz te čuvene faze teško da bi prišli bilo kom ,,modernom" kompleksu koji se gradi danas u Beogradu ili Novom Sadu jer jednostavno ako ne moraju neće da žive u prenatrpanim,često od sunca na kraju izolovanim zgradama pri tom plaćenim kvadratima koji idu od 2500 evra pa naviše.
 
E stvarno, ja maltene svaki taj blok koji je građen u fazama, svaki put sam imao utisak da ovi iz faze 1 nisu baš zamišljali da će ta 3-4. faza da izgleda ovako...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sto se Wellporta tice, mislim da su zauzeli 100% prostora , tako da ne ocekujem da dodje do neke drasticne promene projekta. Mada, ko zna... Kada je bila gotova prva faza A bloka bio sam bas prijatno iznenadjen kako je ispalo. Sada u cetvrtoj fazi izgleda mi ocajno. Geto...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas radili, "vitlala" dizalica tamo vamo, e sad možda spuštaju alat, ako su završili...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kada je i kako nastala promena u Bloku 65 da umesto kao West 65 zgrade od po 6spratova, sada vecina ovih novih welport,Exing, Zeptera imaju po 9-10 etaza?
 
Mislim da nikada nije bilo u planu da Wellport ima 6 spratova. Tu gradi ko sta hoce i kako hoce. Kupis plac, napravis projekat i to je to. Da li se to uklapa u okolinu, koga briga. Pogledajte samo A blok. Isti blok, isti investitor a zgrade od 5 do 10 spratova i to na 15 m jedna.od druge.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa ona "Škoda servis" stambena zgrada je imala dozvolu za jednu etažu, on dozidao onda se sastala gradska uprava i dozvolila još da dozida. Što je on već uradio, ne čekajući neke tamo birokrate...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Stavljaju se prozori...
b80f33e099b752dc15cd22bf5cbb8604.jpg
91494671e846421c61b6848db4a93735.jpg
cd94bd46fb58fec192fbe252834d1d1d.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jel odmaklo za ovih 7 dana, ili su se vadili na nevreme? :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li je neko od kreditnih kupaca trazio povracaj PDV-a pre izdavanja fiskalnog racuna. Da li je to izvodljivo? Kakva je procedura?
 
Imas na netu detaljnu proceduru. Google malo. Nije moguce

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pitam iz razloga sto sam na vise mesta video da su ljudi dobijali povracaj pre izdavanja fiskalnog racuna od strane prodavca. Post u nastavku sa teme vozdove kapije od pre par dana

"Sve uplate pre same primopredaje se tretiraju kao avansne uplate, i investitor vam izdaje avansni račun. Tek nakon konačne primopredaje, izdaje se račun.
Mi smo za potrebe povrata PDV-a (pre zvanične primopredaje) trazli potvrdu od investitora o izvršenim uplatama, jer nije bilo moguće izdavanje konačnog računa, a sto je trazila poreska uprava.
Ja sam kreditni kupac, i 100% cene je isplaceno dosta pre zvanične primopredaje i bio je moguć povrat PDV-a pre nego sto je nekretnina i primljena."

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A sta ako ne prodje tehnicki prijem? Nema mi logike, i nije po pravilniku, ali mozda zbog brzine prihvataju...ne znam. Super ako moze, provericu i ja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Super fotke. Dakle moze da se udje u stan?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Izdati lokacijski uslovi za II fazu. Surprise :). Spratnost 2Po+Pr+12.
Potvrđeni urbanistički projekat za I fazu ima ovu rečenicu:"Спратност предвиђеног стамбено-пословног комплекса „NVR“ и сваке од ФАЗА понаособ је 2По+Пр+8+Пс.". Pa piš živi...
 
Hahaha, pa to ce biti uzasno za gledati. I ovako mislim da je bar dva sprata previsoka. Uzas

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Garant je red cekanja klijenata za drugu fazu ogroman.. Ne razumem, prosirili su kapacitet objekta za 50%, a zadrzali isti broj parking mesta..
 
Vrh