Šta je novo?

Merin Hill [ Stambeno poslovni kompleks | 28 780 m²]

Kada automobili ne bi parkirali po trotoarima, i kada se kuce ne bi zidale do ulice bilo bi mesta za pesake.. ovako smo nazalost osudjeni da idemo ulicom u 80% Beograda. Da ne pricam koliko se jezim na ove gajbice, stolice i letve sto cuvaju parking.
 
Ili kasaba ili reurbanizacija ili da se ne gradi kondominijum u području individualne gradnje...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Ne znam zasto vecini ta rec "kondominijum" para usi ? U svakom slucaju slazem se da je mnogo ulica gde su bile kuce uzurpirano zgradama, ali to je problem star vec 'N' godina. Moje misljenje je da su bolji veci projekti, bio on famozni kondominijum ili ne, inace cemo dobiti 5 (a mozda i vise) zgrada razlicite visine, razlicitog izgleda, parking ko zna.. i sta onda? Dobijamo kasabu. Svaki dan gledam one zgrade u Cara Nikolaja prekoputa Cuburskog parka, dodje ti da se prekrstis kako je uklopljeno.. Ili recimo Gospodara Vucica gde takodje svakodnevno prolazim, gde je i ulica i trotoar uzurpiran kolima, a zgrade samo nicu.. a da ne pricamo o Crvenom krstu, delovima Vozdovca ili Uciteljskom naselju, itd..
Po mom misljenju ovaj deo Lekinog brda jos nije otisao toliko daleko :) ali kao i svugde u gradu, postoji veliki problem sa parkingom.. Ono sto ce definitivno postati usko grlo ovog dela naselja jeste nekoliko novih zgrada u okolini Mihaila Gavrilovica, gde su sad vec guzve na ulazu na Juzni Bulevar.
 
Zdravo svima. Pre nekih tri meseca sam aktivno počela da tražim dvosoban stan.Prvo sam htela staru gradnju ali kada sam videla koliko para treba da se uloži, odustala sam i odlučila se za novogradnju. Planiram da zakažem sastanak u Merin Hill-u i za sada mi se sviđa cela ta priča ali me zanima ipak i da li će to biti kvalitetno i sigurno jer se apsolutno ne razumem u materijale?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631896#p631896:1lk6m40c je napisao(la):
Zvezdavodilja » Čet Jun 20, 2019 3:22 pm[/url]":1lk6m40c]Zdravo svima. Pre nekih tri meseca sam aktivno počela da tražim dvosoban stan.Prvo sam htela staru gradnju ali kada sam videla koliko para treba da se uloži, odustala sam i odlučila se za novogradnju. Planiram da zakažem sastanak u Merin Hill-u i za sada mi se sviđa cela ta priča ali me zanima ipak i da li će to biti kvalitetno i sigurno jer se apsolutno ne razumem u materijale?
Ne znam. Po našim iskustvima sa Gornjim Gradom, Merin je samo prodavac i promoter, i svu kontrolu nad projektom ima investitor koji je zasebno pravno lice i nakoga će glasiti ugovor. Tako da kvalitet i održavanje rokova i obećanja zavisi od investitora, a ne od Merina.
 
Mislila sam kvalitet kod Merin hilla, bar ono sto kazi da ce biti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631899#p631899:3n25fopf je napisao(la):
unedfined » Čet Jun 20, 2019 4:25 pm[/url]":3n25fopf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631896#p631896:3n25fopf je napisao(la):
Zvezdavodilja » Čet Jun 20, 2019 3:22 pm[/url]":3n25fopf]Zdravo svima. Pre nekih tri meseca sam aktivno počela da tražim dvosoban stan.Prvo sam htela staru gradnju ali kada sam videla koliko para treba da se uloži, odustala sam i odlučila se za novogradnju. Planiram da zakažem sastanak u Merin Hill-u i za sada mi se sviđa cela ta priča ali me zanima ipak i da li će to biti kvalitetno i sigurno jer se apsolutno ne razumem u materijale?
Ne znam. Po našim iskustvima sa Gornjim Gradom, Merin je samo prodavac i promoter, i svu kontrolu nad projektom ima investitor koji je zasebno pravno lice i nakoga će glasiti ugovor. Tako da kvalitet i održavanje rokova i obećanja zavisi od investitora, a ne od Merina.

Komšo, slažem se ali mislim da je ovaj put investitor baš MERIN a ne WTC kao što je slučaj kod nas.
 
Ja sam se odlucila za stan od 74m2 i potpisala sam predugovor. Toliko sam trazila, obilazila, ovo je zgrada koja mi se dopala najvise. Koncept, kvalitet, cena..prvo mi je zvucalo mnogo i prilicno strasno da moram da cekam skoro 2godina ali gledajuci drugu ponudu lokalnih investitora u okruzenju ova prica mi deluje vrlo profi.
Zgrada ce izgledati fenomenalno, po meni, kao i to da je zatvoren koncept stanovanja, definitivno nesto novo i korisno. Ja volim taj kraj i mislim da je bolje da osvane ovakva lepa zgrada nego pet manjih bez ikakvog smilsa! a realnost je takva, pogotovu na Lekinom brdu :bash:
 
Bravo,toliko ste trazili obilazili i na kraju se odlucili za nesto sto jos uvek fizicki ne postoji a usput resili da cekate jos 2 god.
 
Naravno, zena je uradila isto sto uradi i vecina ljudi koji zeli da kupi stan u novogradnji i prema svojim potrebama i posto i sama trazim stan jako dugo, potpuno je razumem.
 
190801-merin-hill-02.jpg

190801-merin-hill-03.jpg

190801-merin-hill-04.jpg

190801-merin-hill-05.jpg

190801-merin-hill-06.jpg

190801-merin-hill-07.jpg

190801-merin-hill-08.jpg

190801-merin-hill-09.jpg

190801-merin-hill-10.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626041#p626041:31xrozql je napisao(la):
dejjan » Čet Maj 30, 2019 1:13 pm[/url]":31xrozql]Baš sam se nedavno pitao kada će Šumice da betoniraju. Inače, Konjarnik nikada nije bio atraktivna lokacija...

Tehnički, 200 stanova koristi 2 garažna ulaza što dovodi do zagušenja.

Ovo jeste u blizini Sumica ali nisu Sumice, takodje ovo nema veze sa Konjarnikom.
I o Konjarniku reklo bi se veoma malo znate kada mozete da odvalite nesto poput "Konjarnik nikad nije bio atraktivna lokacija".
U kratkim crtama Konjarnik ima veoma dobre veze sa gradom, prilicno lak izlaz na auto-put, jednostavan izlaz na Bulevar.....dakle dobra je saobracajna infrastruktura, gradski prevoz za one sa bez automobila je odlican, Konjarnik uskoro dobija najveci trzni centar na Balkanu (koliko sam cuo) a cena kvadrata na Konjarniku ne ide bez razloga od 1500 do 2000eur po m2.
Centar grada je na dohvat ruke sa Konjarnika.
Inace ovaj projekat "Merin Hill" po meni ima neke mane a po meni ce najveca biti cena kvadrata i bzvz ime, postojace i problem oko guzve jer ce na malo prostora da zveknu dosta stanova a ulice u tom delu Dusanovca nisu predvidjene za tako nesto jer vec postoji problem sa guzvom tamo.Problem za ljude koji ne izlaze iz automobila ce biti frustrirajuci jer ovo ovde nikad ne moze da bude bolje a moze da bude samo jos problematicnije jer je u pitanju okruzenje sa kucama gde ce pre ili kasnije da pocnu da nabijaju nove zgradice tako da zaboravite na pogled i lak prilaz automobilom.
Agenti koji su zaduzeni za prodaju u ovom "Merin Hill" nisu profesionalni, recimo ja sam zvao da pitam oko nekih stvari i decko koji se javio je odmah rekao da je u guzvi da ce da mi se javi i kao zapisao telefon.....nikad se nije javio a nije mogao da mi da par informacija na brzinu iako mu je to posao sto govori u styartu o neprofesionalnosti. Takodje sam bio da pogledam dok je bilo u fazi pocetka gradnje (nekoliko puta), oni grade iznad desetine cevi koji se nalaze ispod a ne mogu da ih seku ili uklanjaju i ja to vidim kao eventualni problem ....mislim da ta povrsina nikad nije bila predvidjena za nesto poput ovoga.
Meni licno se ne svidja iako je lokacija odlicna.
 
Goxy, nisu to cevi vec ankeri koji sluze za potporu zemljista.
 
Po Goxy-ju jedan od najvecih problema je bzvz ime...zanimljiva opservacija
 
Nije samo ime problem nego je covek opisao da nastaje haos sa parkiranjem, saobracaj pregust da isprati toliko stanova samim i tim i automobila kojih ce biti mnogo vise.
Ko zeli u guzvu i nerviranje napred. A ime slazem se sa Goxijem ocajno. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657172#p657172:2oi2zfee je napisao(la):
Mrguddd » Čet Sep 05, 2019 10:38 am[/url]":2oi2zfee]Goxy, nisu to cevi vec ankeri koji sluze za potporu zemljista.

Hmmm dobro de, nisam znao, meni je to delovalo skroz bzvz
Tek sad obracam paznju na ove slike gore, ja sam imao drugaciju perspektivu sa nivoa ulice i nije se uopste tako videlo....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657184#p657184:1rwu9omf je napisao(la):
Assad84 » Čet Sep 05, 2019 11:24 am[/url]":1rwu9omf]Po Goxy-ju jedan od najvecih problema je bzvz ime...zanimljiva opservacija

Pa samo ime "Merin Hill" koje nema nikakve veze sa Srbijom ili tim delom grada navede normalnog coveka da se zapita kakvi to ljudi tamo projektuju i sta rade. Papazjanija, pazi Merin neki Hill jbt hahhahaa :mrgreen:
Procitaj ostatak, ipak to nije najveca zamerka vec sve drugo sto sam gore napisao pa i to, procitaj :dil:
 
Ovo ce bas biti pakao sto se tice automobila, okolne ulice su uske i jednosmerne a semafori za izlazak na ustanicku dugo drze... A kad nekom dodju gosti ja ne znam gde ce se oni parkirati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657388#p657388:3e50bo92 je napisao(la):
goxy63 » Čet Sep 05, 2019 11:41 pm[/url]":3e50bo92]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657184#p657184:3e50bo92 je napisao(la):
Assad84 » Čet Sep 05, 2019 11:24 am[/url]":3e50bo92]Po Goxy-ju jedan od najvecih problema je bzvz ime...zanimljiva opservacija

Pa samo ime "Merin Hill" koje nema nikakve veze sa Srbijom ili tim delom grada navede normalnog coveka da se zapita kakvi to ljudi tamo projektuju i sta rade. Papazjanija, pazi Merin neki Hill jbt hahhahaa :mrgreen:
Procitaj ostatak, ipak to nije najveca zamerka vec sve drugo sto sam gore napisao pa i to, procitaj :dil:
Polako ljudi, odomaćiće se u narodu kao Merino brdo :)
 
Merinkovo brdo,brdo iznad Marinkove bare-pisali smo već o tome.
b4eda26107af3fde41ecb206691752e6.jpg
0f7b46ebf2053b3a9fc3a46a0501d921.jpg
923564b5fe9328c245679eb7d47dd6ea.jpg
9e3001c54435be104d3af9872bd82936.jpg
9082cc81b89da2aadd1e2d0c1158696e.jpg
45adc58252dd424abdab0dc3b58b1579.jpg
998c51afcaf759a71fdfcdddebf8e0b9.jpg
8b684f5a6217b7c3740529710372b662.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ima li nekih novosti vezano za ovaj projekat? Jesu li izasli iz zemlje?
 
Prosetao sam bas za vikend, izasli su iz zemlje, radi se prizemlje trenutno. Prosetacu ponovo za vikend, bas me interesuje dinamika s obzirom da je gradiliste puno radnika.
 
Da li je neko skorije bio na razgovoru, kako se krecu cene (sa/bez pdva) trenutno?
 
Vrh