Šta je novo?

Hotel Mona [ 18.000m2 ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621089#p621089:3qrezy7c je napisao(la):
GOJE » 08 May 2019 08:13 am[/url]":3qrezy7c]Spolja nema većih promena iako se intenzivno radi:

file.php
Ovo je kao gotova fasada?
 
S'tim sto render veze nema sa ovim sto se trenutno gradi, ni po visini, ni po sirini pa ni po fasadi.
 
Sećam se kada su gradili Hilton svi su kritikovali da ne liči ni malo na render pa na kraju montirali one bele detalje na fasadu svi odjednom hvalili do neba.
 
Ako ispostuju render u svakom slucaju se hotel vise uklapa da je negde na NBG u nego ovde gde je sad.
 
- Namontirane skele na staro zdanje.
- Namontirane skele i na nedostajući deo zadnje strane nove fasade.
- Na desni deo kalkana nove zgrade postavljeni su fasadni paneli.
 
Promene sa spoljnih strana su baš usporile, tako da jedino ovaj kalkan sa južne strane vredi postaviti:
 
Иначе, гледе овог хотела, модификовали су пројекат и сад ће бити чак 15 конференцијских сала (Сава центар има 17).

Рекло би се да ће то бити значајан објекат за Београд.
 
Biće značajan objekat ali po svojoj ruznoci i neuklapanju sa okolinom.
 
Pa biće značajan kao ugostiteljski objekat tj po njegovoj funkciji ali to ne umanjuje cinjenicu da je tu legao kao piletu si.se
 
Fasada jeste malko dešperatna, ali što se gabarita tiče, nije baš da se ne uklapa - pa svud unaokolo su (ako sam dobro izbrojao) jedanaestospratnice, a koju stopu dalje je i par sasvim ozbiljnih (i ozbiljno raspadnutih) solitera.
 
Pa i ti soliteri se ne uklapaju sa duhom donjeg dorćola. Oni su nastali krajem 70ih i pocetkom 80ih kao posledica bombardovanja nemacke avijacije 41 pa je grad rešio da sruši skoro sve kuće i zgradice koje su tu bile brisavsi zauvek jedan deo duše beograda.
A o tome koliko tak vid urbanizma nema veze sa starim klasičnim blokovima starog grada i da ne pričamo.
 
:? И то пише архитекта који, из угодне позиције живота у Паризу, на све могуће начине брани БНВ. Тамо није овако оштар и принципијелан.
 
Ja branim BnV?
Gde si video da sam rekao bilo koju reč pohvale vezanu za arhitekturu zgrada BnV?
Osim buduce Kule za koju se ni ne zna kako će ispasti sve ostale zgrade u BnV su mi odvratne uz možda izuzetak Magnolije koja može da prodje.
Mora da si pomešao moje postove sa nekim drugim.
Ja sam podrzavao ideju o silasku grada na reku ali ovakvu izvedbu nikako ne mogu podrzati.
 
Glavna (nova) zgrada u Solunskoj već mesecima nema većih promena spolja:
Pogledajte prilog 2

Fasada stare zgrade u Cara Uroša se privodi kraju, ali ono što smo najmanje ispratili je ovaj treći objekat koji gleda na Dračku ulicu i koji dobija vrlo smelu i neobičnu fasadu na kalkanu:
Pogledajte prilog 1
 
Poseban pozdrav za komšinicu koja kritikuje da nema dovoljno kritike ovog projekta :)

Skinute su skele sa zgrade stare fabrike čokolade:

Pogledajte prilog 1
 
Ako je neko još sumnjao o uklapanju ovog objekta u postojeće urbano tkivo donjeg Dorćola, iskoristio sam Bulbulderdčevu perspektivu:
 
Гоје, у какво то ткиво зграда треба да се уклопи? :) Доњи Дорћол нема ни дефинисано урбано ткиво. Два потпуно супротна урбанистичка концепта и ниједан није нити ће бити довршен.
 
Tačno sam znao da ćeš da se javiš sa ovim trik pitanjem :) To što je neuspešno uštrikano novo tkivo u staro NIKAKO ne znači da može s'neba da padne ovakav tumor i da to bude opravdano bilo čime. Sadašnje stanje čitave celine nije najsrećnije, ali nije ni nepopravljivo - odnosno umetanjem ovih stranih tela postaje nepopravljivo.
 
Vrh