Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Lomina ima isto zetska imamo temu o tome ....
 
Taman da je koristimo kao stazu za bob i sankanje. Moguće da je ideja da se uz izgradnju žičare i skijališta na Avali kandidujemo za Olimpijske igre.
 
jel moze neko da rifresuje datum od kada se ovo gradi...?

meni deluje kao da je proslo 2-3 godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632393#p632393:1tvfmpqu je napisao(la):
Bulbulderac17 » 21 Jun 2019 09:25 pm[/url]":1tvfmpqu]jel moze neko da rifresuje datum od kada se ovo gradi...?

meni deluje kao da je proslo 2-3 godine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gradi se od 28.09.2017. (632 dana. Vreme leti jbg).
 
[Vesić mode on]

Pa dobro, mislim ne razumem kakve veze ima to što se naša pasarela gradi skoro dve godine.
Opet ćemo mi nju završiti za kraće vreme nego što je Francuzima trebalo za onaj njihov Millau vijadukt...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632404#p632404:12i86hul je napisao(la):
Bender Rodriguez » 21 Jun 2019 09:50 pm[/url]":12i86hul][Vesić mode on]

Pa dobro, mislim ne razumem kakve veze ima to što se naša pasarela gradi skoro dve godine.
Opet ćemo mi nju završiti za kraće vreme nego što je Francuzima trebalo za onaj njihov Millau vijadukt...

Millau V. macji kasalj za ovo nase najteze gradiliste u Univerzumu.
Zanimljivo je da je M.V. finansirala (bez ucesca drzave) i gradila privatna firma i narednih 70 god ubira putarinu.
Kod nas grad finansira pasarelu (starijeg burazera nerodjene gondole, vanbracnog deteta BNV) i neograniceno naplacuje estetski dozivljaj.
 
al ozbiljno mislim...kad bi se nas 10ak sa foruma skupilo...da bi ovo brze zavrsili...sve od projektovanja do svecanog otvaranja...cak bi i skupili kintu da je platimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632411#p632411:1zbiz3ys je napisao(la):
Bulbulderac17 » 21 Jun 2019 10:31 pm[/url]":1zbiz3ys]al ozbiljno mislim...kad bi se nas 10ak sa foruma skupilo...da bi ovo brze zavrsili...sve od projektovanja do svecanog otvaranja...cak bi i skupili kintu da je platimo


Sent from my iPhone using Tapatalk

To sam tastu rekao: Mile Picin, Rade dragstor, ti i ja da se sastavimo pre roka (270 dana) bi zavrsili. Al' bez zezanja.
 
Jedna digresija za koliko je Putin napravio onaj mostic izmedju krima i kopna preko kerca ...
 
Tražite da se u sve ugovore uvede klauzula o minimalnom broju radnika i penalima za svaki dan u kome ih nema dogovoren broj. Isto za dane neopravdanog prekoračenje roka. Onda bi se automatski skratili i svi rokovi jer im se više ne bi isplatilo da stalno drže taj minimalni broj radnika na gradilištu na kome nema posla za sve njih toliko vremena. Ovako em traže ogromne rokove za skoro prazna gradilišta, em ni tolike rokove ne poštuju. Kriva je isključivo gradska administracija koja to dozvoljava i posle svih loših iskustava.
 
Pa zato što se poslovi nameštaju firmama njihovih drugara, pa ovako lepo razvuku uz minimalnu angažovanost a plaćeni debelo, tako rade još par gradilišta i bukvalno mogu 5 radnika istih da uposle za sve.
 
Zuma":2q38sh0j je napisao(la):
Tražite da se u sve ugovore uvede klauzula o minimalnom broju radnika i penalima za svaki dan u kome ih nema dogovoren broj. Isto za dane neopravdanog prekoračenje roka. Onda bi se automatski skratili i svi rokovi jer im se više ne bi isplatilo da stalno drže taj minimalni broj radnika na gradilištu na kome nema posla za sve njih toliko vremena. Ovako em traže ogromne rokove za skoro prazna gradilišta, em ni tolike rokove ne poštuju. Kriva je isključivo gradska administracija koja to dozvoljava i posle svih loših iskustava.
sve je to vec izmisljeno, u svaki gradjevinski dnevnik se upisuju resursi ( ljudski i tehnicki) koji rade na izgradnji odredjene pozicije.
Nego ovde je drugi problem: kako to da kaznis nekog: izbacis ga sa posla, aktiviras bankarsku garanciji ako te taj placa.Jednostavno ne sece se ruka koja te hrani...

Sent from my Lenovo K33a42 using Tapatalk
 
Tako što se uključi treća strana, javnost, odnosno uvede transparentnost svih procedura dodeljivanja posla. Svaka firma dobija javno dostupni rejting koji zavisi od kvaliteta njenih prethodnih poslova (u šta je uključena i ispunjenost ovih zahteva o minimalnom broju radnika), a komisija koja dodeljuje poslove MORA da objavi svu dokumentaciju sa konkursa i detaljno obrazloženje svoje odluke o dodeljivanju posla. Dakle, šta je tačno traženo, šta su prijavljene firme ponudile, i na kraju DETALJNO zašto je komisija odabrala određenu ponudu. Tajnost i netransparentnost je ono što omogućuje muvanje.
 
Bulbulderac17":31m9r5rc je napisao(la):
al ozbiljno mislim...kad bi se nas 10ak sa foruma skupilo...da bi ovo brze zavrsili...sve od projektovanja do svecanog otvaranja...cak bi i skupili kintu da je platimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
I ne samo pasarelu.Ubeđen sam da bi desetak ozbiljnih sa foruma brže uradilo i Trg Republike i Topličin venac.
A s'obzirom da ima i poznavalaca krupnih građevinskih mašina usuđujem se da kažem da bi teško nas desetak sa foruma duže radili i rekonstrukciju Karađorđeve.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633041#p633041:2ns3pjfa je napisao(la):
Tikvica » 24 Jun 2019 07:38 am[/url]":2ns3pjfa]
Bulbulderac17":2ns3pjfa je napisao(la):
al ozbiljno mislim...kad bi se nas 10ak sa foruma skupilo...da bi ovo brze zavrsili...sve od projektovanja do svecanog otvaranja...cak bi i skupili kintu da je platimo


Sent from my iPhone using Tapatalk
.......Ubeđen sam da bi desetak ozbiljnih sa foruma brže uradilo......
A mi neozbiljni? Koliko bi nas bilo potrebno? Ja mogu da dolazim u drugoj smeni i sam da pokvarim sve što uradite u prvoj. I onda smo na istom tempu kao i izvođači gradskih otaca.
 
Goje,mislio sam ozbiljnih građevinaca.Mi neozbiljni bi mogli da nosimo vodu,vozimo kolica,mešamo malter...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel se zna kada ce konacno biti zavrsena ova pasarela? Proci ce i ovo leto, ako ne bude gotovu tokom jula ili avgusta, nece imati funkciju ni ove sezone...
 
Neće imati bogznakakvu korisnu funkciju ni kada bude završena.
 
Nažalost, veoma pogodno mesto za degenerike sa sprejevima. Ne sumnjam da o tome niko nije vodio računa. Bar da postave neku kućicu sa čuvarom...
 
Na internetu nadjoh podatak da je `Prvog marta 2017` pocela gradnja mosta obrenovac surcin za autoput, na ovoj temi nadjoh slike od `oktobar 27 2017` gde se vidi da su krenuli sa gradnjom pasarele. Sta reci...
 
Узалуд слупане паре, очекујем овде графите на бетонским површинама као што их имамо већ на Славији.
 
Vrh