Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

West je super mesto ako ti odgovara stan <-> garaza stil zivota.
 
Interesantno je da se od 25 maja do 22 juna izgradio jedan sprat. Ne znam koliko je spravova ako je vise od 26, trebace im jendo 2 godine minimum ovim tempom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633170#p633170:1h6afvzl je napisao(la):
MrGood2016 » 24 Jun 2019 01:28 pm[/url]":1h6afvzl]karakteristicno po miru, a gradiliste neprestano vec X godina i jos najmanje 3 godine. Mir je vrlo karakteristican i za deo okrenut ka pruzi.
Radi se tokom dana, kada većina ljudi svakako nije kod kuće... Prošetaj kroz naselje posle 18h, videćeš o čemu pričam. Barem je to moj utisak.
 
srdjan":124xmbot je napisao(la):
[url=http&#58;//beobuild&#46;rs/forum/viewtopic&#46;php?p=633170#p633170 je napisao(la):
MrGood2016 » 24 Jun 2019 01:28 pm[/url]":124xmbot]karakteristicno po miru, a gradiliste neprestano vec X godina i jos najmanje 3 godine. Mir je vrlo karakteristican i za deo okrenut ka pruzi.
Radi se tokom dana, kada većina ljudi svakako nije kod kuće... Prošetaj kroz naselje posle 18h, videćeš o čemu pričam. Barem je to moj utisak.
A Heroja sa Košara plus kad krene voz i Cepter ono svoje da gradi...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Za radove isti komentar, gradi se u toku radnog vremena. A unutrašnjost naselja je dovoljno zaštićena od okolnih ulica. Unutar naselja nema motornog saobraćaja. Daleko od toga da branim ovo naselje, samo kažem da je mirno i ušuškano u poredjenju sa drugim sličnim projektima na NBG.
 
Ususkano je taman isto toliko koliko i sva ostala nova naselja na NBG. A blok je jos i najvise ususkan jer ima solitere ka j.gagarina.

Sto se setenje unutrasnjoscu nasela tice, ako mislis na onu jednu stazicu, tu su problem sve one letnje baste tj ljudska graja i povremeno muzika.

Svaki voz koji prodje se cuje u svakom delu naselja.
 
W65 nije uporediv sa A Blokom, unutar koga (osim u jednom malom delu) saobraćaju vozila i gde postoje parking mesta na otvorenom. Unutar W65 je pešačka zona, automobili u parking ulaze sa spoljnih strana naselja.
 
Nije uporediv jer je i taj jedan mali pesacki deo veci od celog pesackog dela u west65. Jos jedan neuporedivi blok u blizini je i prastari 28 blok koji jer ima neuporedivo vecu pesacku zonu i neuporedivo vecu zelenu povrsinu (spram 0 m2 u westu) ususkanu izmadju zgrada na obodima placa, u kojima ljudi zive bez da gledaju jedni drugima u tanjir sto je takodje izvor velikog mira i spokoja u westu.
 
Istini za volju A Blok jeste zeleniji unutra dok je unutrašnjost W65 popločana, ali je površinski ta pešačka zona izmedju zgrada u AB odokativno ista kao u W65.

Razlika je što u AB na tu istu/sličnu površinu ima 300 parking mesta na otvorenom i ako se ne varam ima 850 stanova koliko je inicijalno planirano (verovatno i više zbog dodatne kvadrature na Gagarina i generalno više spratnosti), dok je u Westu koji je (osim kule naravno) niže spratnosti sveukupno planirano oko 520 stanova.
 
Ako u stvari zelis da kazes da je West65 mirno, ususkano mesto za zivot kada se apstarkuju graja iz letnjih basti, buduca kula i trzni centar, pruga gde ce BG voz saobracati na 15 minuta plus svi ostali polasci, heroji sa kosara/omaldinskih brigada i cepter/wellport/exing gradilista, onda cu se sloziti sa tobom.
 
Gradilišta su privremene stvari. Pruga jeste izvor buke, ali zaboravljaš da postoji čitav prazan blok izmedju te severne strane W65 i pruge, gde će po svemu sudeći biti poslovni objekti kao tampon zona kao što je rešeno sa druge strane pruge - i kao što je praksa u Evropskim gradovima. W65 nije nešto preterano bliži pruzi od južne strane bloka 28 koji si pomenuo, uz ozbiljnu razliku u spratnosti (u korist W65) i razliku u veličini bloka (u korist B28).

Ako je tebi na NBG prijatnije živeti u AB u odnosu na W65, poštujem tvoje mišljenje, samo se ne slažem sa njim kao što sam argumentovao gore. :sesir:
 
Argumentovanje "postoji čitav prazan blok izmedju te severne strane W65 i pruge" a u stvarnosti je to trecina, mozda i cetvrtina bloka 44 na kojoj se vec nalaze izgradjeni, niski objekti koji ne predstavljaju nikakvu zastitu od buke nije argumentovanje vec trolovanje.

Kao i poredjenje sa Blokom28 koji do pruge ima zelenu povrsinu/parking + trotoar + m.milankovica + vec izgradjenu "tampon zonu" sa visokim poslovnim zgradama siru 3 do 4 puta od potencijalne tampon zone koju bi west65 imao u nekoj dalekoj buducnosti.
 
To da postoji prazan blok izmedju W65 i pruge je cinjenica, ne trolovanje. Kao sto je cinjenica i da taj blok jeste znatno uzi od bloka 44 kao sto kazes, ali to samo po sebi nije od preterane vaznosti jer je bitna visina eventualne buduce gradnje tu (a ne sirina placa). Inace vazdusnom linijom je ta juzna strana bloka 28 udaljena 250m od pruge (duplo vise nego severna strana W65), ali ta zelena povrsina o kojoj govoris su 4 reda parkinga i cetiri trake Milutina Milankovica. Unutrasnja strana bloka ka skoli je druga prica sto se tice buke, ali mislim da bih u izboru te unutrasnje strane bloka i W65 izbor bio jasan. Bilo kako bilo, mozemo da se slozimo ili ne - ja samo prenosim svoje licno misljenje i iskustva ljudi koje poznajem a stanuju u W65 (a nisam cuo da su se preterani zalili, osim na poplavu u garazi pre neki dan kao manje vise svi na NBG). Meni ni iz dzepa ni u dzep, NBG mi nije na radaru za stanovanje.
 
Iz A bloka si peske za cas u Delta Citiju, preko JG su sportski tereni u 70-70A, decije igraliste u Belvilu (pa cak i Jedro zlu netrebalo).
Iz W65 nista od ovoga nije za stici peske, a i uvuce je malo sablasno ako izadjes iz bloka. Ako si za stan/auto sistem, sasvim lepa lokacija (pogotovo ako ne gledas bas na prugu), za prodicni zivot i nije tako sjajno
 
Niko i ne ocekuje da ljudi koji su dali 2.5k za m2 da bi ziveli u westu priznaju sebi i drugima da zive u bloku koji je investitor prenatrpao zgradama kako bi maksimizovao zaradu, da gledaju jedni drugima u tanjir, da je prostor izmedju zgrada popunjen letnjim bastama u kojima ljudi pricaju i slusaju muziku, da su okruzeni prometnim bulevarima koji su izvor zagadjenja i prugom koja je izvor buke. Isto kao sto niko i ne ocekuje od takvog bloka da bude sinonim za "ususkan miran blok" narocito je jer "privremena gradilista" postoje koliko i west, i postojace jos najmanje X godina uz konstantno povecanje broja ljudi, broja automobila, i broja prolazaka raznih vozova.
 
Ne znam čemu potreba da generalizuješ svoj stav kao opšte mišljenje kroz frazu tipa “niko ne očekuje”. Dovoljno je da kažeš “ja ne očekujem” i da se razumemo. Ja nisam stanar W65, a eto, opet imam mišljenje suprotno tvome.
 
Мени су инвеститори и њихова глад за новцем јасни као суза,само ми не иду у главу људи који дају 2500 евра а често и више по квадрату да живе у оваквим пренатрпаним урбаним џунглама где све можеш да нађеш осим ,,мирног ушушканог" живота,па зар толико имају пара вишка или је неки снобизам по среди,ко ће до докучити.
Еј па у овом конкретном комплексу граде небодер од ко зна колико спратова у тим чувеним фазама а све у служби ,,мирног породичног живота" у А блоку су саградили оне две крмаче које изгледају као дивља надоградња...
 
Ako ovako bude,ovo ce biti extra!!!

Foto: "eKapija"
8e0cbf7f9dca805e010b41cf169ada65.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Da li ce ova kula imati nekakvo LED osvetljenje na fasadi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633428#p633428:142zzy5w je napisao(la):
SoA » 25 Jun 2019 08:58 am[/url]":142zzy5w]Da li ce ova kula imati nekakvo LED osvetljenje na fasadi?


Imaće. Bar tako stoji na sajtu, projektovano je da kompletna fasada koja je okrenuta ka starom delu grada bude led zavesa koja može da menja slike.
 
Jel se zna koliko su prodali stanova do sada?

Mozda je zbog cekanja na onu bese pravosnaznost gradjevinske dozvole, isla gradnja sporije, jedino to mi pada na pamet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633304#p633304:36zxxn1p je napisao(la):
kruuki » Pon Jun 24, 2019 10:10 pm[/url]":36zxxn1p]Ako ovako bude,ovo ce biti extra!!!

Foto: "eKapija"
8e0cbf7f9dca805e010b41cf169ada65.jpg


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Baš im se uklapa ovolika kula uz ove mikro zbijene zgrade okolo... Izgleda futuristički ili kao nekakav Mordor. "Niđe veze", ajde da naprodajemo stanove, pa ćemo da ubacimo i jednu "poslovnu kulu"... Zar ne treba ovakva "kula" da bude na nekoj lokaciji predviđenoj za to, a ne usred nekakvog mini stambenog bloka. Znam da je tako zamišljeno od početka, ali ovo je krpačina i mimo bilo kakvog smislenog plana. Trebalo bi dodati i jedan shopping mall i to je popularno. Da imamo sve u jednom.

Nekakav hibrid-monstrum, ustvari - izvinite to je multifunkcionalni kompleks čiji stanari šetaju ljubimce i decu po parkingu Airport City-ja, a budući zaposleni u "kuli" će se mimoilaziti kroz 1.5 slobodnu traku dvosmerne ulice u okolnim divlji-parking-saobraćajnicama...
 
sjcam":4n22mq2j je napisao(la):
[url=http&#58;//beobuild&#46;rs/forum/viewtopic&#46;php?p=633304#p633304 je napisao(la):
kruuki » Pon Jun 24, 2019 10:10 pm[/url]":4n22mq2j]Ako ovako bude,ovo ce biti extra!!!

Foto: "eKapija"


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Baš im se uklapa ovolika kula uz ove mikro zbijene zgrade okolo... Izgleda futuristički ili kao nekakav Mordor. "Niđe veze", ajde da naprodajemo stanove, pa ćemo da ubacimo i jednu "poslovnu kulu"... Zar ne treba ovakva "kula" da bude na nekoj lokaciji predviđenoj za to, a ne usred nekakvog mini stambenog bloka. Znam da je tako zamišljeno od početka, ali ovo je krpačina i mimo bilo kakvog smislenog plana. Trebalo bi dodati i jedan shopping mall i to je popularno. Da imamo sve u jednom.

Nekakav hibrid-monstrum, ustvari - izvinite to je multifunkcionalni kompleks čiji stanari šetaju ljubimce i decu po parkingu Airport City-ja, a budući zaposleni u "kuli" će se mimoilaziti kroz 1.5 slobodnu traku dvosmerne ulice u okolnim divlji-parking-saobraćajnicama...
Pa shoping mall je ubacen :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koji zaposlenj u kuli, kada je i ona stambena? Eventualno domari...
 
Vrh