Šta je novo?

Kineski kulturni centar

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628636#p628636:ixc25rr4 je napisao(la):
Хаеул » 08 Jun 2019 08:37 pm[/url]":ixc25rr4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628493#p628493:ixc25rr4 je napisao(la):
Nebojsa » 08 Јун 2019 07:15[/url]":ixc25rr4]Onog trenutka kad vidim da Rusija uvodi sankcije Americi pocecu da menjam misljenje.
Већ их је увела. Толико о Вашим "чињеницама".

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628494#p628494:ixc25rr4 je napisao(la):
Igor » 08 Јун 2019 07:25[/url]":ixc25rr4]Vratimo se temi
Договорено.
:lol: :kk:, a je!
 
КиКуЦ у изградњи данас с неколико страна:















 
Смарате поприлично са климама и застакљеним терасама. И у знатно уређенијим градовима и друштвима од нашег, тога има. Идите у Љубљану. Идите и у Монте Карло, има и тамо.

Да не говоримо о Кини, пошто је, је л` те, ово тема о кинеском културном центру, где бисте се уплашили од фасада у ширем центру Пекинга (климе, решетке итд.).

Преживећемо и са климама по фасадама стамбених зграда, то је један од мањих проблема у Србији. Нека се прво реконструишу јавни и архитектонски посебно вредни објекти, па ће за 20 година и фасаде обичних стамбених зграда доћи на ред. А и да не дођу, то неће бити превелики губитак за цивилизацију.
 
Клима уређаји су првенствено проблем у ужем центру града, где оне нарушавају изглед вредних архитектонских целина. У ширем центру и на периферији оне ми далеко мање боду очи.

Клима уређаји се постављају, а балкони застакљују, да би се задовољила реална потреба. Казнама итд. се може третирати сам симптом, али не и сама болест. А болест лежи у нечему другом, од приступа градњи до односа према заједници.
 
Kada je već dozvoljeno da se zastakli terasa na Kraljevskom dvoru na Dedinju (tako je bilo pre par godina kada sam bio u obilasku, verovatno je i sada isto) ništa više u pogledu zastakljivanja ne može biti iznenađenje i nedopušteno
 
Ljubljana nije reper, a nije ni Kina. Toga ima i u Spaniji i jugu Italije, ali ni oni nisu reper za kulturu.

Novi Beograd ima puno smisljenih zgrada, ali ako im se ubace razliciti prozori, klime, zastakljene terase to sve pada u vodu. Ne moze jednom komsiji da bude roletna bela a drugom braon.

Pogledajte te zgrade kako su izgledale i 70tih, pa ce biti jasnije.
 
Inace, u kineskom kulturnom centru mozete nauciti kako sprovoditi jednopratijski sistem vecno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633555#p633555:1ldagt4b je napisao(la):
neven_k » 25 Jun 2019 06:29 pm[/url]":1ldagt4b]Ljubljana nije reper, a nije ni Kina. Toga ima i u Spaniji i jugu Italije, ali ni oni nisu reper za kulturu.

Jok, nisu reper. Recimo Slovenija, zvanično najčistija zemlja na svetu, nije reper za ovu našu prljavštinu od Srbijice. Španija i Italija i - nisu reper za estetiku gradova? Sve pobrojane su, dabome, zaostalije i siromašnije zemlje od naše, koju valja porediti sa pokojom protestantskom zajednicom u kojoj vladaju 99-postotni red i zakon. I to odmah, danas uvesti njihove standarde, pogled na svet, moral, crkvu.

E, da, a kad se siđe iz oblaka u realan svet, onda se radi na realnim pomacima, korak po korak, pa dokle stignemo. I u tom svetu sklanjanje klima sa stambenih zgrada i unifikacija prozora u prigradskim naseljima na red dolaze za 20-30 godina, ako i tad.
 
Govorim o Jugu Italije i Spanije, idi u Napulj pa ces videti o cemu ogovorim. Ljubljana jeste cista, ali znam im zgrade, pogotovo komunisticke.

Ako zelis napredovati, a ugledas se na nekog malo boljeg od sebe, nikad nigde u zivotu neces stici. Uvek ka najboljem gledati, da bi vecinu prestigao.
 
...а можеш тако и да се самоубијеш.

То да се треба угледати на најбоље су патентирали баш Кинези и Денг Сјаопинг, а опет, стамбена зграда у центру Пекинга им данас изгледа овако (намерно сам ово сликао, знајући за превелика очекивања у нас):

За 100 година изгледаће боље. А дотле треба живети.
 
Ne valja se ugledati na najbolje, već na one koji su malo bolji od nas. Ti što su najbolji su postali najbolji višedecenijskim (viševekovnim) napretkom i uređivanjem sistema.

Mi, i da hoćemo, ne možemo da kopiramo sistem iz Švedske jer bukvalno treba menjati sve od administracije, obrazovanja i svih, ali baš svih stvari u zemlji, a to bi trajalo decenijama kada bismo živeli još gore nego sada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633693#p633693:20ofzvps je napisao(la):
Drakche » 26 Јун 2019 15:53[/url]":20ofzvps]Inace, u kineskom kulturnom centru mozete nauciti kako sprovoditi jednopratijski sistem vecno.
Не провоцирајте.

А и не видим какав бисте ви конкретан проблем имали с тим, ако сте иста особа које се сећам с једног другог форума. Можда то што је на челу државе неки тамо "косооки" а не неко из Кумровеца?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633702#p633702:1qae3x8k je napisao(la):
Пантограф » 26 Јун 2019 16:24[/url]":1qae3x8k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633555#p633555:1qae3x8k je napisao(la):
neven_k » 25 Jun 2019 06:29 pm[/url]":1qae3x8k]Ljubljana nije reper, a nije ni Kina. Toga ima i u Spaniji i jugu Italije, ali ni oni nisu reper za kulturu.

Jok, nisu reper. Recimo Slovenija, zvanično najčistija zemlja na svetu, nije reper za ovu našu prljavštinu od Srbijice. Španija i Italija i - nisu reper za estetiku gradova? Sve pobrojane su, dabome, zaostalije i siromašnije zemlje od naše, koju valja porediti sa pokojom protestantskom zajednicom u kojoj vladaju 99-postotni red i zakon. I to odmah, danas uvesti njihove standarde, pogled na svet, moral, crkvu.

E, da, a kad se siđe iz oblaka u realan svet, onda se radi na realnim pomacima, korak po korak, pa dokle stignemo. I u tom svetu sklanjanje klima sa stambenih zgrada i unifikacija prozora u prigradskim naseljima na red dolaze za 20-30 godina, ako i tad.
Дај, не претерујте и поштеди нас тог веберовског срања. Не, нису "репер", ако уопште разуем тај ваш улични речник. Најчистија земља на свету је по најновијој ранг листи Шведска, али то није ни важно. Овде смо говорили о клима уређајима, застакљивању и сличном, а не чистоћи.

Да ли сте уопште били у Шпанији и Италији? Ако јесте, да ли сте крочили даље од најужег центра великих градова? У обе те земље има хаоса наше врсте на претек. Али, опет, ни то није важно.

Нису нам потребни страни модели да бисмо знали да качење клима уређаја, застастакљивање, мењање прозорске столарије како и где се коме прохте није пожељно. Толико замо и сами. Једини проблем који имамо јесте то што се закон не спроводи. Зато, поштетиде нас хвалоспева овима, и пљувања по онима, јер то није поента.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633702#p633702:1qae3x8k je napisao(la):
Пантограф » 26 Јун 2019 16:24[/url]":1qae3x8k]I to odmah, danas uvesti njihove standarde, pogled na svet, moral, crkvu.
Самопорицање на делу. Њихови стандарди немају везе са њиховом црквом, моралом и погледом на свет. Какви би стандарди протестантских Скандинаваца били да су протеклих шест векова провели на сталном удару, или под, Османлијама, нацистима, усташама и дружином? Вероватно никакви, јер је мало вероватно да би дотични то уопште преживели.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633723#p633723:1qae3x8k je napisao(la):
astrodule » 26 Јун 2019 18:14[/url]":1qae3x8k]Ne valja se ugledati na najbolje, već na one koji su malo bolji od nas. Ti što su najbolji su postali najbolji višedecenijskim (viševekovnim) napretkom i uređivanjem sistema.

Mi, i da hoćemo, ne možemo da kopiramo sistem iz Švedske jer bukvalno treba menjati sve od administracije, obrazovanja i svih, ali baš svih stvari u zemlji, a to bi trajalo decenijama kada bismo živeli još gore nego sada.
Не треба се угледати ни на кога, јер је за Србе угледање синоним за обожавање које се граничи за идолопоклонством. Ко жели да живи у Шведском, ено му амбасаде, а ено му и аеродрома.

Ја не желим да се од Србије прави Шведска, нити нека тамо митска веберовско-протестанстка утопија. Сами знамо шта је потребно нашем друштву, кад је реч о образовању, прописима, администрацији итд. Србији је потребно само једно: нормална власт.
 
Ау, царе, код тебе су јаке реакције у толикој несразмери са капацитетом да разумеш написано, да се то уклапа у класичну дефиницију хумора...
Али, добро, велике су врућине, а климе нигде: нема где да се окачи, осим на фасаду.

И, да, овде не персирамо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=633915#p633915:1vb4pvep je napisao(la):
Пантограф » 27 Јун 2019 05:23[/url]":1vb4pvep]Ау, царе, код тебе су јаке реакције у толикој несразмери са капацитетом да разумеш написано, да се то уклапа у класичну дефиницију хумора...
Али, добро, велике су врућине, а климе нигде: нема где да се окачи, осим на фасаду.

И, да, овде не персирамо.
Ја персирам. Ко не жели, не мора. Нисам никоме тражио да ме персира.

Разумео сам, и није ми се допало. Типично српско самозапишавање. Неки од нас нису у стању ни да доручкују док се прво мало не испљују по Србији и српском. Као да није могуће указати на проблеме и решења, без позивања на ове и оне.
 
Слушај, Високопарни, ако ја "самозапишавам" тиме што пишем да не треба малтретирати наш народ у актуелним околностима ипак превисоким естетским захтевом, који не може да буде испуњен ни у много богатијим и развијенијим земљама, ти онда кењаш по дворишту као кокошка.

Ај` уздравље, сморили сте ме, ви из тог калупа за два живота, идем да те (Вас) ставим на игнор листу.
 
Ljudi sto se svadjate, pogledajte kako se renovira gradic u Petrovaradinu. Znaci moze i u Srbiji tako da se radi. 70tih isto nije bilo para, pa su zgrade na N. Beogradu bile perfekcija.

Nema to veze sa novcem. Cela Azija je zastakljena i sa klimama, Tokio pogotovo, a imaju novca.
 
Невене, на мојој згради на НБ је од седамдесетих било клима уређаја. Један је на прозору држао свакако најкултурнији брачни пар у згради: водећи лекар Инситута за мајку и дете уз др Вукана Чупића, господин старог и најбољег досад кова, и његова жена, такође дивна докторка, потомак руских емиграната.

То да се наш народ назива стоком јер качи расхладне уређаје по оваквим климатским приликама, уместо да чека да се стекну услови за ненаружавање естетике зграда по периферним насељима, то је истинска интелектуална перверзија. Још када се то користи као основ за причу "шта хоћете, да вам градска власт буде одговорна, а ви качите климе по фасадама", онда је то перверзија која истински завређује шамарчину.

Ето, у Јапану (и Кини) качење клима по фасадама користе као изговор да у земљи влада хаос. Ма, није него...

Дакле, људе који уводе свој народ у овакве мисаоне конструкције назвао бих "аутош...", да ми се не гади та реч, будући да је користе ови политички коректни искомплексирани неонационалисти 21. века, модел Маспок 1970, који су загадили и овај форум.
 
Ok ali kako u Zagrebu i Budimpesti ne vladaju te ekstremne klimatske pojave, pa nema (vise) kacenja klima na fasadama, barem po centru?
 
Фасаде загребачких послератних зграда су свињац попут београдских. Богатији су, просечна плата у Загребу је 1.017 евра, па су брже и боље обновили историјски Горњи град, али Доњи баш и нису. У Београду и треба почети од уређења вредних зграда у центру и јавних објеката. Па, кад са зграде ПИО фонда у Немањиној (изузетног архитекте Алексеја Бркић) не буду висиле климе - а неће висити тек када је темељно обновимо, пошто не желимо да људи унутра поцркају на +35, јер је здравље, ваљда, важније од пуке естетике - можемо да испостављамо, полако, такве захтеве пред становништво.

Гледе Пеште, то је један од најлепших градова Европе, а Мађарска земља са много већом традицијом управљања од свега јужно од ње. Говоримо, ипак, о једном од два престона града царевине-краљевине. Ни у центру Прага нема клима на фасадама, па се надајмо да их једног лепог дана неће бити ни у центру Београда. Али ће их, богами, на Лабудовом брду за нашег живота највероватније бити. А то није ништа страшно, нити су људи који "руже" велелепну улицу 11. крајишке дивизије некакви урбоцидни елементи и примитивци.
 
slazem se sa tim sto kazes, ali se ne slazem da treba da imamo inferiorniji stav, Zagreb je bogatiji, Pesta je bila carevina, mi nismo nista od toga pa mozemo ovako. Ako se zadovoljavamo manjim od onoga sto je Hrvatska i Madjarska sada, necemo nigde stici, jer realno se radi u danasnjem istorijskom kontekstu o nevaznim nacijama...mom karakteru je blizi stav oni imaju tako, mi hocemo bolje.

Mogu ja i da sanjam ali ako prihvatamo inferiorniji stav, trka je vec izgubljena unapred.
 
То није инфериоран став.
Инфериоран став је, будући одсуство разума и критеријума, између осталог, исфорсирани естетицизам, где се ненарушивост естетике макар и небитних објеката, ставља на пиједестал врховне вредности, испред важнијих аспеката добробити друштва. То нико озбиљан не чини.
 
nije pedastal i nije esteticizam, to su vrlo jednostavne stvari. Treba ti klima, ok stavi je u donjem cosku na terasi, zgrada koristi braon roletne, nemoj stavljati pobogu bele, stari drveni prozori na zgradi iz 1900, ne idu plasticni kao zamena, zgrada ima otvorene terase, nemoj ih zatvarati....itd.
 
Vrh