Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632804#p632804:3mmfs7hz je napisao(la):
MalaDevojcica » Ned Jun 23, 2019 12:12 pm[/url]":3mmfs7hz]Pozdrav svima,

Planiram kupovinu jednosobnog stana u G objektu ZK na kredit. Da li neko ima informaciju o tome da li i dalje ima slobodnih jednosobnih stanova?

Pozovite telefonom Show room ZK-a i raspitajte se sve sto Vas zanima.
Vrlo su ljubazne gospodje sto rade tamo.
 
Potrebno mi je uverenje da se zabeležbe i tereti (osim komercijalne banke) ne odnose na stan. Gde mogu izvaditi ovo uverenje? Da li se to može dobiti od GDS.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634162#p634162:3fleak5d je napisao(la):
Mijaaa » Čet Jun 27, 2019 5:51 pm[/url]":3fleak5d]Potrebno mi je uverenje da se zabeležbe i tereti (osim komercijalne banke) ne odnose na stan. Gde mogu izvaditi ovo uverenje? Da li se to može dobiti od GDS.
Katastar.
 
Ako nekog interesuje sta se desava sa zastojom upisa hipoteka u katastar za objekat G, zvala sam gds, oni su to stopirali dok se ne uknjize prvo objekti CDE. Sto se rokova tice nije nikakav problem, oni ce produzavati dok se to ne resi. Sto se banke tice, konkretno Intese, i kod njih su mi rekli da nije problem za rokove jer to ne zavisi od nas. Eto mozda nekom znaci ova informacija.

Srdacan pozdrav
 
Komšije iz Kapija, kako ste vi prošli posle ovih vremenskih nepogoda? :?:
 
Svi jednoiposobni stanovi su prodati u G lameli.
Jel mozda neko ili znate nekoga ko je radio prepravku stana - pravljenje jednoiposobnog od jednosobnog stana i sl?
Hvala unapred
 
Ozbiljno sad, je l' moze da se javi neko od vec useljenih stanara Kapija da javi kakvo je stanje bilo za vreme ovih kisa i nevremena, kakvi je bilo stanje po garazama i tako to...
 
Da li neko zna da li je istina da kupci stanova imaju 5 godina garancije na radove? Znam da je u Stepi bila neka garancija, ali mislim da je bila 2-3 godine.
Hvala.
 
apoleon":255dydmy je napisao(la):
Komšije iz Kapija, kako ste vi prošli posle ovih vremenskih nepogoda? :?:
Nije strasno bilo. Osim nekoliko poplavljenih mesta, ali ne puno, i curenja iz nekih cevi na plafonu garaze. Pumpe za odvod vode rade kao i alarmi za nivo vode.

Bilo je problema na terasama zbog nivelacije i unpar stanova je usla voda.
Problem je bio i sa liftovima gde je voda ulazilanu kucista lifta pa su liftovi gaseni na nekonkrace vreme.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
574a5e108dbf3115572b61f94a8a86b1.jpg
dee2727fe49eeb80dcf78e52078105fd.jpg
e14c712a1cb1ccafbf09629a18ac5180.jpg
f53fa3573ea48a9585535d91785408ea.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635654#p635654:19jccamf je napisao(la):
Adriano » Uto Jul 02, 2019 6:29 pm[/url]":19jccamf]
15-20 slobodnih parking mesta na 180 stanova je nista. Gde ce da vam se parkiraju gosti? Po trotoarima ili 1km dalje. Kako je ovo resenje drugacije od iznajmljivanja mesta u Zemunskim kapijama gde je bas zbog toga haos za parkiranje?

Mesta u Zemunskim kapijama se ne mogu iznajmljivati jer ne pripadaju GDS-u vec stanarima.
To sto sire propagandu preko IPM-a da ce upisati na sebe (mozda ce nesto i smuvati, videcemo), nije tacno.
Da bi upisali mesta po clanu 70 ZPI morali su da dobiju saglasnost svih stanara da se odricu tog dela parcele sto uradili nisu.
Tek cemo mi na kolektivne tuzbe protiv drzave, samo da vidimo ko ce sve da napravi protivzakonite radnje.
Parcela u celosti pripada stanarima i mi se Ugovorom nismo odrekli nijednog njenog dela. Moze svaki kupac da pita svog advokata.
 
Kad smo kod toga, šta znači ovaj stav člana 70:
Pravo trajnog korišćenja parking mesta u otvorenom stambenom bloku i stambenom kompleksu, koje je investitor preneo pravnim poslom trećem licu, može se dalje prometovati i raspolagati u obimu stečenih prava. Ovim pravnim poslom ne stiču se uslovi za upis svojinskih prava u evidenciju nepokretnosti i pravima na njima, ali se pravni posao kojim se prenosi to pravo može upisati kao zabeležba u evidenciju nepokretnosti i pravima na njima.
Da li to znači da investitor ne može da proda mesta ali može da ih izdaje? Ili, umesto da ih prodaje, može da "ustupi pravo trajnog korišćenja" i da se dalje to pravo može preprodavati?
 
Da ih prodaje ne moze nikako, parking mesto nije knjizno vlasnistvo.
Ali u nasem slucaju ne moze ni da izdaje jer se mi kao suvlasnici parcele nismo odrekli nijednog dela parcele.
Evo poslusaj video i sve ce ti biti jasno.
https://www.youtube.com/watch?v=CmyFOck51Wc

U svim drugim naseljima naseg tipa svi kupci su se prilikom potpisivanja Uogovora odrekli prava na deo parcele koji obuhvata parking mesta i po tom osnovu ih investitor ustupa, odnosno izdaje trecem licu.
 
Ljudi, moja topla preporuka, ne kupujte stanove u Zemunskim Kapijama, dok se ne rese trenutni problemi u naselju.
Ako ne rese sve sto im stanari traze, celo naselje je bukvalno bezvredno i bolje da kupite kod nekog privatnog investitora u Šilerovoj, Pregrevici i slično, nego od GDS-a....
Stvarno nije za šalu, nema 95% onoga sto su navodili da ce biti, plus sto placate obezbedjenje koje ne radi i kamere koje nisu u funkciji, krade se po ulazima, parkingu, itd...
Za taj novac, sve mora biti perfektno... Cak je moja supruga reklamirala nesto u stanu, pozvala neki broj koji su nam dali, a zena tamo joj je bukvalno rekla "sta ste ocekivali za taj novac, da bude Mercedes?".....
Eto kakav je odnos, da budete svi upuceni...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Komšije iz Zemunksih kapija,

Kakvo je Vaše iskustvo po pitanju refundacije PDV-a sada po novom zakonu kada se u katastru nepokretnosti imovina stečena u braku upisuje kao zajednička svojina osim ukoliko se supružnici ne izjasne suprotno?

Da li se i tada ostvaruje pravo na refundaciju PDV-a po principu 40+15m2 ukoliko se naravno do trenutka overe ugovora ne posudeje nepokretnost u svom vlasništvu?

Verovatno su neki od Vas koji ste se već uselili ovo prošli pa ne bi bilo loše da podelite svoja iskustva.

Hvala unapred na odgovoru.

Pozdrav od komšije iz Gornjeg grada,
 
Da li neko ima neke novosti oko uknjizenja objekta D iz katastra ? Prolazi vec 4 (cetvrti) mesec od potpisivanja predugovora, i puno "neznamo ni mi" odgovora i nikakvih vesti.

Upravo sam se vratio sa duzeg puta, a moracu opet van zemlje, pa me interesuje, da li neko ima "nesto" (bilo kakve informacije) iz katastra, direkcije, banke .... (moja je konkretno komercijalna).

Unapred zahvalan na bilo kakvoj informaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636825#p636825:26ol8xga je napisao(la):
dnesic » Sub Jul 06, 2019 6:15 pm[/url]":26ol8xga]Da li neko ima neke novosti oko uknjizenja objekta D iz katastra ? Prolazi vec 4 (cetvrti) mesec od potpisivanja predugovora, i puno "neznamo ni mi" odgovora i nikakvih vesti.

Upravo sam se vratio sa duzeg puta, a moracu opet van zemlje, pa me interesuje, da li neko ima "nesto" (bilo kakve informacije) iz katastra, direkcije, banke .... (moja je konkretno komercijalna).

Unapred zahvalan na bilo kakvoj informaciji.
Ne znamo ni mi :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637331#p637331:2o4sb98y je napisao(la):
ben10 » Pon Jul 08, 2019 3:12 pm[/url]":2o4sb98y]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636825#p636825:2o4sb98y je napisao(la):
dnesic » Sub Jul 06, 2019 6:15 pm[/url]":2o4sb98y]Da li neko ima neke novosti oko uknjizenja objekta D iz katastra ? Prolazi vec 4 (cetvrti) mesec od potpisivanja predugovora, i puno "neznamo ni mi" odgovora i nikakvih vesti.

Upravo sam se vratio sa duzeg puta, a moracu opet van zemlje, pa me interesuje, da li neko ima "nesto" (bilo kakve informacije) iz katastra, direkcije, banke .... (moja je konkretno komercijalna).

Unapred zahvalan na bilo kakvoj informaciji.
Ne znamo ni mi :)

Trebalo bi uskoro jer je GDS prioritizovao u katastru uknjizenje objekata C,D,E pa samim tim je stopirao izdavanje resenja o upisu hipoteka nama jadnim kupcima u objektu G pa moramo da produzavamo rokove. Bice bas lepo kad budu uselili G objekat a mi jos uvek budemo cekali resenja i zbog nemara katastra i GDS-a ne budemo mogli da udjemo u svoje stanove jer jelte nece biti isplaceni jer kredit nije realizovan. Inace hipoteke treba da imaju prednost nad svim ostalim predmetima, tako da ovo sto je GDS uradio je nelegalno a i katastar nije smeo da prihvati ovakvu opciju. Isao raspravljao se ali kad im izneses argumente svi ti samo slegnu ramenima...
 
A što da može za G, a ne za CDE koji su završeni? I mi produžavamo rokove i ne možemo da realizujemo kredite jer je objekat izgrađen, pa ne može hipoteka da se stavlja na voćnjak (što se sada radi za G jer je još uvek u izgradnji).
Po zakonu, predmeti se rade po redosledu prijema, već sam pisao o tome, pogledajte zakon. Zahtev za uknjižbu je podnet u februaru, usvojen u maju, a još ne može da se dobije list nepokretnosti.
Potpuno ste u pravu za katastar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638458#p638458:3a19uwdf je napisao(la):
direktor » Pet Jul 12, 2019 1:30 pm[/url]":3a19uwdf]Te zardinjere velike ostaju tu trajno ...
A ti bi da budu montažne? :) Pa da ih poplaše kao i sve što može da se pokrade :sesir:
 
Vrh