Šta je novo?

Bulevar patrijarha Pavla

Јуче је објављена јавна набавка за формирање грађевинских парцела за Булевар Патријарха Павла од Пере Велимировића до Ослободиоца Раковице“.

Pogledajte prilog 1
Позив и техничка документација:
http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... -57-19.pdf
http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... -57-19.pdf

Графички приказ локације:

 
U pitanju su Patrijarha Dimitrija i Ulica Oslobođenja.
 
Lepe vesti svakako. Znaci da se ipak ima u vidu ceo posao (Od mosta do Capitola).
 
Koliko se sećam, još dok se most radio, treba ga povezati sa obilaznicom, negde kod Resnika.
 
OK, tad je bila ideja/plan, kao sto je i pan da se probudi onaj tunel ispod Senjaka.
 
Ovo koliko razaznajem proći će džada kroz fabriku DMB, tj. nastavak od Patrijarha Dimitrija ulicom Oslobođenja do okretnice 3/37, tj ul. Oslobodilaca Rakovice.
 
Управо тако @Жико. "Прошао" сам јуче путем "уличног погледа" том деоницом. Биће доста за експропријацију, а и доста уџерица лети одатле, а колико сам приметио и једно мање циганско насеље. Све у свему биће ово јако леп булевар и корисна саобраћајница.
 
Da li će biti celom svojom dužinom biti Belevar patrijarha Pavla ili će sve ostati kao i do sada (mislim na nazive ulica)? Logično bi mi bilo da se izvrši promena.
 
Nema ni sada logike da bude više imena za jednu ulicu, ali to nije jedini primer u Rakovici. Ulica koja počinje sa Maričkom u nastavku menja 3 ili 4 naziva, ima još takvih primera.
A davno i bila je ulica kroz DMB prema Kneževcu dok nisu izgradili Oslobodioce Rakovice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634304#p634304:1unfq4pf je napisao(la):
solecar » 28 Јун 2019 03:29 am[/url]":1unfq4pf]Da li će biti celom svojom dužinom biti Belevar patrijarha Pavla ili će sve ostati kao i do sada (mislim na nazive ulica)? Logično bi mi bilo da se izvrši promena.
Биће целом дужином Булевар Патријарха Павла.
 
Topčidersku su preusmerili ka novom koritu pre starog mosta u PV, tako da sada mogu da zatrpavaju staro korito ispod mosta...
Nadam se da će, s obzirom na to da tramvaj neće ići skoro ka Kneževcu, barem privremeno da naprave traku za skretanje levo iz Bulevara patrijarha Pavla ka PV.
To bi dosta doprinelo protočnosti iz smera Topčidera ka Rakovici.
Ko će da čeka dve godine dok se sve završi...
 
Iskreno ne verujem da ce ista slicno uraditi. Nazalost...
 
Pomenuo je predsednik opštine Rakovica kada su počeli premeštanje korita da će, čim uklone stari most, pokušati da nađu privremeno rešenje na toj raskrsnici. Nadam se da nije zaboravio
 
Pa trazite pisite im razlog sto tram neide do knezevca je tacno koji ako nisu dirali sine ...
 
Mislim da je rečeno pre par dana da neće ići jer počinju radovi na izgradnji Bulevara patrijarha Pavla...
 
Juče sam išao od Banjice ka NBG oko 17h i zaista je strašno što prvo nisu "napali" deonicu kroz park do bivše pumpe. Kolona ka Miloševom konaku je bila ogromna.

Ali zato ka NBG laganica. Nigde nikoga.
 
Ja mislim da tu nije završeno sve oko imovinsko-pravnih poslova...
 
Verujem, ali to je prioritet. Imamo 2 trake sa Mosta i još dve sa Banovog brda koje se stapaju u jednu traku i tako će biti još godinama. Teren je morao da se priprema za tu deonicu odmah po puštanju mosta.
 
Kod nas se takve stvari rade poslednje , ako imamo sreće.
 
Od novog mosta u PV nizvodno skoro sve je završeno, a uveliko se radi uzvodno. Staro korito je zatrpano, a novo se kopa. Napravili su privremeni kanal, dok ne završe novo korito. Trenutno kopaju poslednjih 50m, i premeštaju neku cev koja ide paralelno sa novim koritom...Fotke su od danas.
ca13bf66334b960c69953b1bbc2d701a.jpg
1c7b7c95ba4c98b1a678c4d5d26b135d.jpg
e440c569161dec1ebf9c290bed717559.jpg
0968279886681a5e305819554391908d.jpg
637b8371e74c15197b1f8a42734d23c0.jpg
0e3cc44110979bb071cde88ec580b6a7.jpg
3d892cda5a46609ed3fe8ac9d2f79466.jpg
a6b8031c9e455a33d014a03696f5dea2.jpg
b2abf7ca3aa73b8e070e1af000ca05c6.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Vrh