Šta je novo?

Pasarele

Обе бараке (мада по мом мишљењу треба срушити и оне веће бараке на Бетон хали).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=619903#p619903:154kfsja je napisao(la):
spatiotecte » Čet Maj 02, 2019 11:15 am[/url]":154kfsja]Ovaj goli beton na pasareli ce biti bas fin za saranje grafita.

Pazi kad pomislih isto.

Nikad mi nece biti jasno kako ljudi koji projektuju nemaju svest o tome i stalno stavljaju nekakve gole zidove i ograde, koje su kao poligon za ispisivanje grafita. Nesto kao korten ograda na Savskom trgu koja sluzi kao oglasna tabla i poligon za one koji vezbaju crtanje grafita! :-(
 
Evo jedne visinske slike na pasarelu van funkcije na Dorćolu i budući linijski park. Inače, postoji jedna misterija vezana za železnicu, a tiče se kompozicije koja ponekad i dalje prođe ovom slepom prugom. Može li iko objasniti zašto - ako šine ne vode nikuda i kompozicija mora da se vrati nekoliko kilometara nazad ka Dunav stanici?
 
Možda da bi natovarili staro gvoždje od šina i sve ostalo što je tu razbacano a pripada železnici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621327#p621327:163cdlq6 je napisao(la):
GOJE » Čet Maj 09, 2019 8:49 am[/url]":163cdlq6]

file.php

Sad tek sa ove slike vidim koliko je taj deo tu ustvari potencijalno lep. Naravno, bez sina i pasarele, sa nekim linijskim parkom i malo lepsim prilazom reci.
 
GOJE":13al3oh7 je napisao(la):
...... Može li iko objasniti zašto - ako šine ne vode nikuda i kompozicija mora da se vrati nekoliko kilometara nazad ka Dunav stanici?

Moja pretpostavka je da su komozicije koje idu iz ili ka pristanistu Beograd, obzirom da je iz pristanista Beograd nemoguce da se kompozicije direktno ukljuce kolosek koji vodi ka "Dunav stanici" i dalje na most. tako da im se menja smer u stanici "Donji Grad".

Evo grube skice (ako nekoga interesuje vidi se lepo na google mapama )

=======[Donji Grad]===============[Pristaniste Beograd]==XX
============ \=========================================[Dunav Stanica]============[P. Most]=============


Pozdrav
 
Taj manevar mogu da urade na delu pruge koji ne dolazi do Donjeg grada. Inače je razvučena žuta traka kao prepreka pešacima, ali takođe i vozovima. Mislim da ima preko mesec dana kako nijedna kompozicija nije prošla tuda.
 
GOJE da častiš,krenulo i farbanje! Biće k'o nova.
478fdd1f4b35fbdb3ab6806dce1bda16.jpg
2acd64288a455ace184f90da57e3b121.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da, video sam više puta, ali uvek noću, ili u žurbi, pa si me preduhitrio sa slikama. Inače mi se boja baš đasvi!
 
Fino je sredili ko da je nece rastavljat jos sto godina
 
Стандардна боја за пасареле и неке ограде попут оне на Бранковом.
 
Imam jedno pitanjce vezano za pasarele - da li negde na teritoriji Beograda postoji dobro locirana pasarela koju ljudi vole da koriste?
 
Niko ne voli pasarele jer mora da se ide uzbrdo prvo. Mislim da sam već izneo teoriju da to odbija ljude, za razliku od podzemnih prolaza gde se prvo ide nizbrdo.

Kad sam par puta vozio bajs ka Avali, negde kod Jajinaca ima neka škola i tu je pasarela, ali uvek sam video samo dečicu da idu preko nje, dok su ljudi pretrčavali.
 
Niko ne voli da se penje samo da bi se spustio (ili obrnuto ako je reč o podzemnom). Zato ih i treba izbegavati osim ako nisu aposlutno neophodni (kao recimo na Slaviji / Terazijama).
Moje pitanje: Zašto pobogu ovu pasarelu ne sruše kad više nema pruge i samo ne naprave, ne daj bože, neki park koji povezuje sve ovo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634990#p634990:250skkif je napisao(la):
ink » Ned Jun 30, 2019 2:35 pm[/url]":250skkif]Imam jedno pitanjce vezano za pasarele - da li negde na teritoriji Beograda postoji dobro locirana pasarela koju ljudi vole da koriste?
Kad smo već kod toga , dosta se koristi ona kod Steka (Deligradska - Gučevska).
 
Vrh