Šta je novo?

Parkovi

Taš, jutros. Pripreme za neki festival... Urnisali su park kamionima. Staze su braon boje od tragova, a na nekoliko mesta izgleda kao na prikačenoj fotki.
64b217ed0551af7e8116e1c376d03ebd.jpg


Послато са Lenovo A916 уз помоћ Тапатока
 
Сад капирам да смо правна држава зеленило би фактурисало организатору фестивала поправку травњака :kafa:
 
U pitanju je neki festival hrane.

Baš me zanima da li u ugovoru o zakupu prostora piše da mora da se park vrati u pređašnje stanje.
 
Skoro sam nešto slično gledao i mislim analogno tome da mora da se vrati u pređašnje stanje...
 
Калемегдан, Велико степениште; ради се на огради - уклонили су оштећене стубиће, и на скулптури лава у врху:







.................................

Време је за кошење траве ...:

 
ПАРК ФЕСТ ЗЕМУН
21. мај 2019.

Под покровитељством Градске општине Земун у Градском парку по први пут, од 24. до 26. маја, биће одржан ”Парк фест”, манифестација намењена свим генерацијама која промовише паркове и активно трошење слободног времена у урбаним зеленим оазама.



Фестивал је посвећен промоцији здравих стилова живота и повезивању људи са природом, што је нарочито важно када живимо у урбаном окружењу, уз културне, забавне, едукативне и спортске садржаје. Парк Фест промовише локалне туристичке атракције, представља приче о постојећем културно-историјском наслеђу и осмишљава активности и садржаје који оживљавају јавне просторе.



Парк фест отварамо великом акцијом чишћења Градског парка у Земуну, 24. маја у 16 часова, како бисмо допринели напорима за очување животне средине и уједно се придружили обележавању Европског дана паркова који се прославља истог датума већ двадесет година.
http://zemun.rs/park-fest-zemun/
 
Надам се да је ок тема, гледао сам где пре регистрације, па процених овде.

Данас је почела реконструкција парка из Старог Меркатора у Блоку 11ц. Дуго неодржаван парк ће добити изгледа скроз ново лице. Нисам за сад успео нигде на нету да нађем да ли постоји решење како ће изгледати, али оно што након првог дана радова могу да кажем је да нажалост чувени кругови, који су ту већ више деценија више не постоје. Тако да ћемо од једне карактеристике вероватно добити неки парк универзалног типа.




NwW5n3w.jpg



Rjg6PnE.png
 
Opet invazija na Taš!
4934b8e2e98a02cf3707da6353535bc6.jpg


Послато са Lenovo A916 уз помоћ Тапатока
 


A na istoj poziciji ispod bedema...
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Mogu da stave 2-3 korpe na bedemu, ili da ujutru prođu i pokupe smeće.

Veliko stepenište otprilike pola završeno, baš se lepo beli. Ne znam koji je zvanični rok, ali mislim da će najkasnije polovinom jula da završe.

Danas neki dan policije, pun park vozila i pandura, nije mi jasno što moraju da se guraju u centar grada svaki put kad slave te praznike, napravite na poligonu van grada, organizujte prevoz pa neka ide koga to zanima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630590#p630590:14guewke je napisao(la):
Piccolo » Ned Jun 16, 2019 12:45 pm[/url]":14guewke]

A na istoj poziciji ispod bedema...
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Mogu da stave 2-3 korpe na bedemu, ili da ujutru prođu i pokupe smeće.

Veliko stepenište otprilike pola završeno, baš se lepo beli. Ne znam koji je zvanični rok, ali mislim da će najkasnije polovinom jula da završe.

Danas neki dan policije, pun park vozila i pandura, nije mi jasno što moraju da se guraju u centar grada svaki put kad slave te praznike, napravite na poligonu van grada, organizujte prevoz pa neka ide koga to zanima.
file.php

file.php

file.php


ja bi rade rekao da pocnu da kaznu ljude i to po 100€ kada tako bacaju smece. ne razumem da je kao razumljivo da neko treba da skupi smece oko nas. cak i ako nema korpe ja nikada nebi to bacio nego kada krenem kuci poneo i bacio uz put. uzasno kako smo vaspitani
 
Problem je I u tome što oni apsolutno ništa ne čiste ispod bedema i po kazamatima... đubreta svuda i koliko hoćeš, nikada nije bilo gore.. Pitam se samo kako ih bar malo nije sramota što je situacija ovakva - i Zelenilo i JP Beogradska tvrđava, ne znam ko je gori..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629823#p629823:2plp0gze je napisao(la):
DrugFilipovic » Thu Jun 13, 2019 2:03 pm[/url]":2plp0gze]Надам се да је ок тема, гледао сам где пре регистрације, па процених овде.

Данас је почела реконструкција парка из Старог Меркатора у Блоку 11ц. Дуго неодржаван парк ће добити изгледа скроз ново лице. Нисам за сад успео нигде на нету да нађем да ли постоји решење како ће изгледати, али оно што након првог дана радова могу да кажем је да нажалост чувени кругови, који су ту већ више деценија више не постоје. Тако да ћемо од једне карактеристике вероватно добити неки парк универзалног типа.

Jeste bilo zrelo za renoviranje, ne živim tu, ali par puta kada sam prošao delovalo je dosta zapušteno. Šteta ako ne zadrže bar nešto od izvornog rešenja, ako su stanovnici se u tom kraju navikli.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630800#p630800:35b4hqrw je napisao(la):
dex libris » Mon Jun 17, 2019 8:08 am[/url]":35b4hqrw]Problem je I u tome što oni apsolutno ništa ne čiste ispod bedema i po kazamatima... đubreta svuda i koliko hoćeš, nikada nije bilo gore.. Pitam se samo kako ih bar malo nije sramota što je situacija ovakva - i Zelenilo i JP Beogradska tvrđava, ne znam ko je gori..

Upravo tako, pogledajte samo te zatvorene prolaze, ispod bedema i sl. po Kalemegdanu, puno smeća. Nije realno da svi bacaju smeće u kantu, posebno kad imaš ovoliki broj ljudi da tu cirkuliše, kako uopšte možeš da kazniš nekoga ko baci kesu Smokija noću van kante, ne možeš, već treba da pojačaš održavanje, staviš kante gde ih nema, da staviš table sa "molim vas ne bacajte smeće ispod bedema" (i to će odvratiti neke) i sl. Takođe bi mogli da na česme (kojih nema dovoljno za ovoliki park) stave obaveštenje da li je pijaća voda ili ne, kao što rade u normalnijim državama.
 
Ljudi, čišćenje i pražnjenje kanti i kontejnera je na višegodišnjem minimumu. Pa oni ne prazne đubrijere redovno ni kod dečijih igrališta. Kontejnere kod su počeli da prazne 3-4 puta nedeljno, a do pre par meseci su praznili 6-7 puta.

Ne možeš ti detetu da kažeš da ugura kesicu od smokija u punu kantu. Dete dođe, stavi na vrh pune kante i nastavi da se igra (viđao svojim očima).

Cisterna sa vodom koja čisti ulice je postala retkost, trotoari na mostovima su puni peska (pala kiša juče, pa je možda sada stanje blje), a po parkovima đubrijere prelivaju svakodnevno.
 
Je l' zna neko zašto je ograđen deo Topčiderskog parka? Video sam danas iz busa da su postavili žičanu gradilišnu ogradu oko dela parka sa jezerom.
 
Hvala direktore! Objasnio si mi i zašto sam morao da trpim debilnu buku do četiri sata ujutru pre neku noć. Mogli bi da uzmu u obzir akustičnost okruženja kad organizuju takve događaje, na Kanarevom se savršeno čulo.
 
Hvala Disho :)

Palme i Agave na Kalish, moze i ovde ali morali bi da imaju ljude koji bi svaki dan vodili racuna o Studentskom parku, sto je mnogo vise nego puko kosenje otrcanih livada :)

Da zaboravio sam da ovde mora biti cuvar koji bi upozoravao neodgovorne roditelje da ne pustaju svoju decu u zoni spomenika i cvetnih leja, zato valjda i sluzi ova ograda. Deo za decu je namenski uradjen.

Evo nove varijante Studentskog sa malo umerenijim bojama i koloritima...ali povecanom gustinom stabala.

Sada


Kako bi trebalo
Pogledajte prilog 1
 
Kakva je to sjeca na banovom brdu bila u pozeskoj uhbatih na kratko na N1 opet prave peti parkic ...
 
Investitor dobio dozvolu da zida između zgrade i ulice gde je bila šumica i zelena površina.
Investitor ogradio i posekao drveće.
Što se tiče investitora - sve je čisto, a to ko je dao dozvolu i zašto - to bi trebalo ispitati.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh