Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Гага":2knvc8ub je napisao(la):
Улица ће бити поштено одрађена кад се буде градила, а нажалост ето већ годину и нешто се касни са добијањем дозволе. У проблему је више ствари са овом локацијом, а извођач се нада да ће до краја године почети са радом на истој. Улица ће бити и са паркинзима, тротоарима, а биће ту и зелених површина.
Иначе блоковске улице се не граде са 2+2, само 1+1.
Nešto se čudno dešava sa tom ulicom, znam da su ove iz Savada3 projekta stopirali I rekli im da pomere gradilište "jer je došlo do problema"...
Kao da je "provlače" onako od prilike do prilike...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635204#p635204:2g95n6u7 je napisao(la):
SerbPacker » 01 Јул 2019 10:44 am[/url]":2g95n6u7]
Гага":2g95n6u7 je napisao(la):
Улица ће бити поштено одрађена кад се буде градила, а нажалост ето већ годину и нешто се касни са добијањем дозволе. У проблему је више ствари са овом локацијом, а извођач се нада да ће до краја године почети са радом на истој. Улица ће бити и са паркинзима, тротоарима, а биће ту и зелених површина.
Иначе блоковске улице се не граде са 2+2, само 1+1.
Nešto se čudno dešava sa tom ulicom, znam da su ove iz Savada3 projekta stopirali I rekli im da pomere gradilište "jer je došlo do problema"...
Kao da je "provlače" onako od prilike do prilike...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Како мислиш "Nešto se čudno dešava sa tom ulicom", када је будућа улица Тадије Сондермајера удаљена 100 метара од насеља "Савада 3" !!! Можда си мислио на Тошин бунар, јер због Тошиног бунара је делимично стопиран пројекат, и то је исправљено.
 
Гага":2299ds9j je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635204#p635204 je napisao(la):
SerbPacker » 01 Јул 2019 10:44 am[/url]":2299ds9j]
Гага":2299ds9j je napisao(la):
Улица ће бити поштено одрађена кад се буде градила, а нажалост ето већ годину и нешто се касни са добијањем дозволе. У проблему је више ствари са овом локацијом, а извођач се нада да ће до краја године почети са радом на истој. Улица ће бити и са паркинзима, тротоарима, а биће ту и зелених површина.
Иначе блоковске улице се не граде са 2+2, само 1+1.
Nešto se čudno dešava sa tom ulicom, znam da su ove iz Savada3 projekta stopirali I rekli im da pomere gradilište "jer je došlo do problema"...
Kao da je "provlače" onako od prilike do prilike...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Како мислиш "Nešto se čudno dešava sa tom ulicom", када је будућа улица Тадије Сондермајера удаљена 100 метара од насеља "Савада 3" !!! Можда си мислио на Тошин бунар, јер због Тошиног бунара је делимично стопиран пројекат, и то је исправљено.
Njima su rekli da se "pomere" jer ulivanje u TB "će biti pomereno", no to je već urađeno i oni rade na gradilištu...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Значи ипак није реч о будућој улици Тадије Сондермајера (нацртао сам је на ортофото снимку). Претпостављам да је реч о блоковској уличици која се улива у Тошин бунар (означио сам је са ?), а која је одмах поред насеља "Савада 3" (исто сам означио на ортофото снимку)

 
Гага":34qqssz6 je napisao(la):
Значи ипак није реч о будућој улици Тадије Сондермајера (нацртао сам је на ортофото снимку). Претпостављам да је реч о блоковској уличици која се улива у Тошин бунар (означио сам је са ?), а која је одмах поред насеља "Савада 3" (исто сам означио на ортофото снимку)

Izvinjavam se. Moja greška. Čitanje foruma sa telefona, sve sitno...
Inače ovima iz Neimara V, kad su im rekli za pomeranje, onako uvijeno rekli "... Jbga zeznuo nas" jači igrač", postavili još jednu zgradu...".
Sva je prilika da je "jači igrač" - AC
Mada meni su oni daleko...

EDIT:
E jel "urbana legenda" da je ovo skretanje ulevo zato što se zaglavio sa otkupom privatne parcele koja je pravo?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sada ništa ne razumem, jel rade nešto na tom malom isključenju kod Savaade 3 ili ne?
 
@ДушанеБГ, нa том искључењу у Тошин бунар, где сам означио са ?, се не ради ништа. Једино се одмах ту поред г/ради Савада 3.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637265#p637265:24bul6e8 je napisao(la):
SerbPacker » 08 Јул 2019 12:19 pm[/url]":24bul6e8]
Гага":24bul6e8 je napisao(la):
Значи ипак није реч о будућој улици Тадије Сондермајера (нацртао сам је на ортофото снимку). Претпостављам да је реч о блоковској уличици која се улива у Тошин бунар (означио сам је са ?), а која је одмах поред насеља "Савада 3" (исто сам означио на ортофото снимку)
Izvinjavam se. Moja greška. Čitanje foruma sa telefona, sve sitno...
Inače ovima iz Neimara V, kad su im rekli za pomeranje, onako uvijeno rekli "... Jbga zeznuo nas" jači igrač", postavili još jednu zgradu...".
Sva je prilika da je "jači igrač" - AC
Mada meni su oni daleko...

EDIT:
E jel "urbana legenda" da je ovo skretanje ulevo zato što se zaglavio sa otkupom privatne parcele koja je pravo?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
@СербПакер, их бре и читање Беобилда на мобилном :D , ништа без правог рачунара :)

Да ли је "урбана легенда" или не, за сада је тако. Ту где кажеш "лево скретање" вероватно мислиш на скретање које сам обележио црним правоугаоником, а то ће уствари бити четворокрака раскрсница блоковских улица.

Где сам означио са црвеном стрелицом, ту ће бити наставак улице, која ће ићи поред зграде коју гради Ексинг (имамо тему о томе) и даље према будућој згради која тек треба да се гради на углу Тошиног бунара и Булевара хероја са Кошара, а та улица неће излазити на Тошин бунар, јер и нема потребе. Такође је у плану и рушење, једног лепог дана, оне, да је тако назовемо, пословне зграде/хале где је Југофриго и она печењара, јер и ту треба да се изгради још једна зграда. Та пословна зграда/хала јесте приватна и тај приватник (власник парцеле) није дозволио извођачу радова АР Градњи, који је радио реконструкцију и проширење тог дела Тошиног бунара, да уклони стари део Тошиног бунара (1+1) неких 50-так метара, да би могли камиони и остала возила да скрећу код НИС бензинске станице до те хале ! За сада је тако.

 
Hvala na razjašnjenju i izvinjavam se zbog unošenja zabune

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Šuma armature.
f7901d12e542607375ae2b8dfc3db8e8.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637653#p637653:1v353jwy je napisao(la):
SerbPacker » 09 Јул 2019 04:31 pm[/url]":1v353jwy]Hvala na razjašnjenju i izvinjavam se zbog unošenja zabune

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Ма све у реду @СербПакер, ту смо да помогнемо једни другима око разних разјашњења, идемо даље. Ускоро ћу имати лепе вести око улице Тадије Сондермајера. :)
 
Treba mi pomoc. Svi stanovi od oko 60kvm u "normalnim" zgradama su prodati, sto mi deluje prosto neverovatno, ucemu je fora, nemam pojma. Poceo sam da razmatram kule. U west kuli su ostali neprodati samo stanovi koji gledaju prema Borci. Sunce ih zaobilazi u sirokom luku, znaci ceo dan su u senci. Ima li ikakvih prednosti stan na nekom na primer 25. spratu u neboderu ili to treba izbegavati? Kakva je perspektiva za izdavanje? Da li je ovo pik cena ili to niko ne moze ni da pretpostavi? Ima li ko sta pametno da me posavetuje? Hvala.
 
Ako liftove rade, a u ovakvoj zgradi bi trebalo da rade, 25 sprat vam pruža daleko čistiji i hladniji vazduh "nego na ulici" i pogled. Ako gleda na Borču onda gleda i na Dunav i na Banat.
 
Za izdavanje je odlicna perspektiva jer je do airport cityja. Nije idealno ako je direkt potpun sever al meni bi i direktan jug bio katastrofa u potpuno staklenoj zgradi. I naravno sto visi sprat to bolje.
 
Taj stan je verovatno sa orijentacijom severoistok. Ima prirodnog svetla do oko 10 sati. I nije loše možda.

Koliko sam ja upoznat, svi investitori prave nekakav plan prodaje. To što kažu da je sve prodato znači da je verovatno sve prodato po planu prodaje, a ne mora da znači da neće pustiti još takvih stanova u kasnijim fazama.

Cene stanova po mojoj proceni neće puno rasti u narednom periodu. Čak bih se usudio da kažem da smo na maksimumu već neko vreme a da je prosečna cena u Beogradu prividno porasla samo zato što su stotine hiljada starih stanova stavljene van prometa zbog novih propisa.
 
Нови Београд, WEST 65 - Видели смо Насеље и Највишу Зграду

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=G-BRBY20SDQ[/youtube]
 
У једну од зграда насеља Вест 65 сам две године ишао неколико пута месечно па га познајем доста добро; не слажем се с онима који сматрају да је приватност станара угрожена близином зграда - ту су балконске ролетне и ограде, прозорске ролетне и завесе, зграде су под углом у односу на друге. Насеље се веома добро одржава и постоји стално обезбеђење, што је још ретко у Београду. Све у свему, квалитет станова и удобност живљења су изнад просека.

Ево слика у пролазу:





Тај стандард ће бити угрожен оним што се види на горњим и на наредној слици - изградњом солитера, тржног центра, Велпорта, Цептере и других зграда. До сада је блок, иако зграде јесу ближе једна другој него што је то некада био стандард, био светао и прозрачан. Бојим се да то више неће бити када се све наведени објекти изграде - ево како само једна нова зграда (в. лево, Велпорт у изградњи) почиње да га затвара:


........................................

Поглед на другу страну:

 
Tek ce biti zatvorene te male zgrade sa 2fazom Wellporta koja ce izgleda imati cak 12spratova.
 
Ja bih samo voleo da skinu ogradu oko West 65... Nenormalno je da u gradu postoji ograda uz bulevar bez ijedne jedine kapije. Jasno mi je da je ulica novija nego naselje, i da je tu zato pre bila ograda, ali sad je krajnje vreme da je uklone... Nije baš normalno da čovek mora da obiđe 3/4 naselja da bi mogao da uđe u isto. Da ne pričam o tome da ogradama nije ni mesto tu...
 
Нормално је да је грађевинска ограда ту, зато што се још гради то насеље. Кад се све заврши ограда ће бити уклоњена, зар не.
 
Гага":utdsmclb je napisao(la):
Нормално је да је грађевинска ограда ту, зато што се још гради то насеље. Кад се све заврши ограда ће бити уклоњена, зар не.
Možda misli na ogradu ka Heroja sa Košara...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da li je normalno da bude tolikih izmena dupa po cuvenim fazama i zatvaranja naselja sa zgradama u i okolo,mislim da li je to bilo u ugovorima pri kupovini,kad smo vec legalisti sto se tice ograde
 
Da, mislim na ogradu kod Heroja sa Košara. Taj deo naselja je završen (osim kule, ali dobro), i sad izlazi na bulevar, ali ima ogromnu crnu čeličnu ogradu između naselja i bulevara...
 
Od maja do danas, ovo se nije ni moralo slikati.
Jasno je da je konstrukcija Ušća jednostavnija i da ide stub na stub, pa ide sprat nedeljno, ali ovi su ga razvukli ...
Za devet nedelja - jedan ipo sprat.
Ili im je nestalo para, ne prodaju se stanovi u pretplati, ili ne znaju ... ili štagod... ovo je najsporije gradilište posle BW Kule .
 
Vrh