Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

to bre nije torta vec palacinka i puding. Ovako treba da izgleda torta... lovac ker zecovi zenska ikebana... :D
ima gde i barjak da zabodes
.
 
Vala i naše torte su kao palačinke i puding. Natopi se Petit keks čajem ili sokom, pa naslaže jedan sloj na veću tacnu, pa puding, pa opet natopljen Petit keks, pa opet puding. I ređaj dok ne nestane keksa ili pudinga, a onda prekrij ili čokoladom za kuvanje ili šlagom. To je isto obeležje Srbije :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636870#p636870:ex05i6ou je napisao(la):
montezuma » Суб Јул 06, 2019 8:31 pm[/url]":ex05i6ou]Ne mora isticanje nacionalnih simbola da bude "nacionalizam" ili neukusno.

Ziveci u Danskoj imao sam prilike da vidim kako to itekako moze da bude korisno i da gradi drustvenu koheziju i solidarnost.

Evo kako se dekorise rodjendanska torta u Danskoj:

5607204428_b07ff6e880_b.jpg


A na aerodromu ljudi kupuju male danske zastavice i masu kad docekuju prijatelje:

wh_smith_shope_copenhagen_airport.jpg


U svakom supermarketu gde se prodaju stvari za piknikovanje i proslave se prodaju danske zastave u svim oblicima i velicinama.

Da ne pisem o tome kako svaka treca kuca ima istaknutu zastavu u dvoristu i procedura oko toga kako sme da stoji, na kojoj visini, da li sme da bude prljava, itd. se jako postuje. Cak se placa kazna za nepropisno isticanje.

A kad dodjem u Srbiju pa vidim izbledele zastave na drzavnim institucijama, kontrast je vise nego ocigledan.

Naravno, nase drustvo je mnogo vise podeljeno, dok je njihovo homogeno. Kod nas se isticanje zastave vezuje za primitivizam i za mrznju drugoga, vise nego za ljubav prema svojoj drzavi, sto je veoma stetno.

Ja podrzavam ideju da se izgradi kult zastave, ali na moderan nacin kako je to uradjeno u Danskoj.
Треба нам култ заставе, али на прави, родољубиви начин, а не овај џиберски са фарбањем воза у боју заставе и гигантских јарбола. Истицање заставе треба да буде складно, пристојно и естетски уређено. Треба нам патриотизам неговања сећања на историју а не џиберско-хулиганско-кафански национализам млатарања заставом. Нек уреде музеје и воде што више деце у исте, нек обилазе историјска места и уче о њима. Београд је препун историје а свакодневно се пролази поред ње, а да многи нису ни свесни шта се ту десило. Како се негују култови ослободилачких ратова (светски ратови, балкански, устанак 1. и 2...)? Како се негује култ знаменитих личности? Ево имамо кућу војводе Степе у Кумодражу, да ли школска деца обилазе ту кућу? Каки се негује култ страдања? Имамо логор на Бањици, и опет имамо на истој Бањици легло неонациста. Да ли школска деца барем са Бањице обиђу тај логор?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636876#p636876:2x4658oh je napisao(la):
tzoran1 » Sub Jul 06, 2019 10:15 pm[/url]":2x4658oh]to bre nije torta vec palacinka i puding. Ovako treba da izgleda torta... lovac ker zecovi zenska ikebana... :D
ima gde i barjak da zabodes
.
file.php
:lol: :lol: :lol:

Ovo je prava rodoljubiva torta:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=709546#p709546:31xjjo8p je napisao(la):
astrodule » 18 Feb 2020 09:31 am[/url]":31xjjo8p]Neko ne zna kako idu boje na ruskoj zastavi, ili ne zna zašto je uopšte postavljao zastave.

https://twitter.com/burray_mill/status/ ... 0903957504
file.php

Zastava Republike Srbije i "nardona" zastava.
Okačene su po celom gradu, nema veze sa Šojguom (niti je on gost tog ranga da se zbog njega kite ulice zastavama).
 
Grad je okićen zbog nas samih sa zastavama državnim i narodnim ...
 
Napravio sam zastavu po mom viđenju (želji :wink:) podela teritorije u narednim decenijama i novu zastavu shodnu tim promenama :mrgreen:

Zastupljena su:

- braća iz RS i CG koji će nam se pridružiti

- grb Bošnjaka iz Raške (Sandžaka), Crne Gore i RS (mada ljiljani su naši hehe, nema veze, win-win situacija)

- grb Vojvodine u znak poštovanja za naše sugrađane Mađare i ostale

- grb srpsko-albanskog prijateljstva (spojen grb Nemanjića i Skenderbega, mada Đurađ je naš hehe, nema veze, win-win situacija), koji predstavlja sve one koji će ostati zajednički da žive na severu Kosova, prostoru Bujanovca, Preševa i Medveđe, delovima Crne Gore...

- grb skinut za zastave Roma, koji predstavlja našu nepravedno zapostaljenu braću

MwoRpxI.png
 
IMHO grb nam je prekomplikovan i ne treba ići na dalje komplikovanje nego na pojednostavljenje istog.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711452#p711452:kqgvh06y je napisao(la):
Steva » Pon Feb 24, 2020 6:16 pm[/url]":kqgvh06y]IMHO grb nam je prekomplikovan i ne treba ići na dalje komplikovanje nego na pojednostavljenje istog.
Ma dobro, ovo moje je niđe veze rešenje. Čekao sam nešto da mi se renderuje pa sam iz dosade čačkao bezveze i rekoh da postavim, da se ne baci :mrgreen:
 
Zna li neko možda šta je bio motiv izmene veoma simbolične i lepe zastave Vojvodine sa jednom veoma neinspirativnom zastavom koja se jedva razlikuje od državne? Meni tu pada na pamet samo neki nacionalizam i inaćenje prema “autonomiji” pokrajine. Ne znam šta je bilo obrazloženje onih koji su doneli ovu id**** odluku, ali ne razumem kako Srpski Krst, koji iako je bitan simbol naroda i države, bolje simboliše Vojvodinu od tri zvezde za Srem Bačku i Banat, koji nisu ni bili sastavni deo ove zemlje do pre sto godina.
2000px-Flag_of_Vojvodina.svg.png

d46aa5022668ddc5e5519fac6d7e6d14.jpeg
 
Та звездаста застава Војводине је донета 2004. године на инсистирања ЛСВ у покушају суптилног гажења војвођанског наслеђа. Због тога и има уместо традиционалног грба Војводине, српског народа или било каквог сличног симбола 3 звездице као Косово/БиХ и због тога има пропорције које пркосе српској тробојци која је била прва застава Војводине у 19. веку.

Нити је лепа нити има историјску вредност већ представља још један абортус екс-југословенског антисрпства а све под паролом неке лажне толеранције. И то од људи који славе свако гажење Срба у земљама где су мањина. Да су Срби стварно националисти као Пољаци или Мађари овакве теме не би ни смеле да постоје а камоли да се о њима стално дискутује.

Какве теме, партије попут ЛСВ не би смеле да постоје. Мађари никад не би толерисали да нека етничка група њима ради оно што они раде у Србији.
 
Застава АП Војводине није постојала ни у доба СФРЈ када су имали највећу аутономију у историји икада. Грб Војводине из 2002. је неспретно састављен од аутстроугарских грбова Срема, Баната и Бачке. А оригинални грб Српске Војводине из 1848. јесте овај као на застави, намерно идентичан са грбом тадашње Кнежевине Србије. Мени искрено смета што данас имамо обе верзије грба и заставе Војводине у употреби, шта више мислим да је застава сувишна, а за грб је најпримереније користити грб Земунске народне гарде који истиче како Српски народ и државу, тако и сва четири региона Војводине (нажалост је Барања после 45. дата Хрватској).

160px-%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%98%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D1%80%D0%B1_%D0%A1%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B5_%D0%92%D0%BE%D1%98%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5_%D0%B8%D0%B7_1848.jpg
 
Interesantan grb ali....sa sve madjarskom krunom sa ovim nakrivljenim krstom?

Inace,stvarno ne verujem u slucajnosti pa mi zastave Kosova,BiH i ova Vojvodine stvarno suvise lice da to ne bih shvatio kao prst u oko...
 
Па грб је из периода када је Војводина била део Мађарског краљевства, но све се то може кориговати. Звездице су у духу ЕУ дизајна, безлично представљање три регије. Сличним принципима су скројене и заставе БиХ и "Косова".
 
Samo što je ova stara zastava (iz 2004.), bar dizajnerski, za ovu novu televizor u boji. No, jasno je da u slučaju zastave dizajn nije presudan.
 
U APV koriste se ibe zastave isticu se samo uz drzavnu zastavu
 
Meni se dopada vojvodjanska zastava, jer odbacuje sve te arhaicne simbole iz proslosti i okrece se novoj, demokratskoj, republickoj buducnosti, kao zemlja svih svojih gradjana, a ne nacionalna.
 
Ни Војводина ни Косово не треба да постоје. Нисмо ми државетина од милион квадратних километара па да леле99999 с таквим глупостима, небитно и ван дискусије. Ревизионизам треба бити обавезна политика државе, али сад да се вратимо на тему.

Е сад мој предлог. Једноставно и упечатљиво. Лепа комбинација боја, и јединствена (уместо само још једне верзије црвено-плаво-беле).

Златна/жута, са црвеним двоглавим орлом раширених крила са крстом и 4 оцила на грудима. Малтене исто као царска застава, али је орао мало минималистички ("стримлајнован"). Сам грб би био само крст са 4 оцила на провидној позадини, нема потребе за компликовањем

СЛИЧНО овоме, али не баш овако

zastava.png
 
Још једно решење (задржавам ауторска права), рад сам да чујем сваку критику.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=720889#p720889:1nz5s23p je napisao(la):
Drakche » Чет Мар 26, 2020 3:59 pm[/url]":1nz5s23p]Meni se dopada vojvodjanska zastava, jer odbacuje sve te arhaicne simbole iz proslosti i okrece se novoj, demokratskoj, republickoj buducnosti, kao zemlja svih svojih gradjana, a ne nacionalna.
”архаични симболи из прошлости” :lool:
 
Vrh