Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

IMG-20190615-135421.jpg

IMG-20190615-135528.jpg
 
Да ли су господа чиновници чули за Устав Републике Србије и Закон о службеној употреби језика и писма?
 
Чиновници у Србији су нека чудна врста, трутови између мајмуна и човека, те ни не знају шта је то закон, једва и да су писмени
 
Закон је код нас мртво слово на папиру.

Законодавци - мајмуни који гласају на звук звона.

А писменост.. Међу нашим високообразованима доминирају функционално неписмени. Настава матерњег језика је свуда у свету (изузетак су само земље у којима је немогуће свима пружити наставу на матерњем језику) један од темеља образовања, а код нас је толико обезвредњена да су они који напуштају наше факултете с дипломом под мишицом у просеку мање писмени од основаца.
 
I dalje stoji moje pitanje za investitora Djordja, sta Direkcija za gradjevinsko zemljiste radi na mestu koje je komunicirano da ce biti park pod japanskom tresnjom? Da li su oni zaduzeni za izgradnju istog? Takodje, na tabli stoji ucrtan objekat- koji se nalazi u samom parku- da li je on montazno- demontazni ili ce i on biti sastavni deo buduceg parka?
Hvala na odgovorima.
 
Ako se ne varam, vec je Djordje govorio da ce grad urediti taj park. Mada ne znam zasto bi to radili 18 meseci.

A objekat je verovatno taj show room o kom je takodje Djordje vec pricao.
 
Trojka":nwfoqpsg je napisao(la):
Postovani Djordje,

Od pre dva dana prostor ispred gradilista, koji je po mojoj proceni predvidjen za sadjenje stabala japanske tresnje koji ste naveli u promotivnom materijalu- ogradjen je jednostavnom ogradom, a ispred table na kojoj je oznacena dokumentacija projekta Sakura park, nalazi se nova zuta tabla. O cemu je rec, zahvaljujem se na odgovoru- ovo sam sve videla u prolazu iz automobila, pa nisam imala priliku da procitam sadrzaj druge table. Da li park koji ste komunicirali i dalje postoji u projektu?

Takodje, kada ocekujete da ce show room biti otvoren i na raspolaganju za dosadasnje i buduce kupce?

Srdacan pozdrav.


Postovani,

Nisam bio u mogucnosti da vam odgovorim pre.
Tako je na tabli vam je prikaz i objasnjenje konkretnih radova. Mi smo dobili naog od Gradske Gradjevinske Direkcije da na celom tom potrzu od tehnomanije ( sa zadnje strane pa sve do od prilike napredove ograde ali iza nase zgrade ) napravimo put, dovedemo vodu i kanalizaviju i svu ostalu nedostajacu infrastrukturu. Takodje pravimo jos 2 ulice jedna koja vodi u toplanu ova se sad ukida ( zato sto je uradjena na divlje ) takodje radimo ciscenje terena u krugu od 800m kao i ozelenjavanje svih tih delova gde je moguce. Naravno za kraj radimo i taj park ispred i showroom. Po zakonu moramo da ogradimo i obelezimo da ne bi ljudi ulazili na tu povrsinu i tako eventualno doziveli neku povredu. Nadam se da sam objasnio ukratko ali za detaljno imate tablu na kojoj sve tacno pise, pa kada budete u prolazu pogedajte.

Ako sam sta zaboravio da odgovorim ne zamerite, vrlo rado cu vam odgovoriti samo me podsetite.

Hvala vam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zeleo bih da svima odgovorim oko cirilicnog pisma.

Mi investiramo a grad nam daje kako ce tabla glasiti tako da mi to sto oni nama daju tako i lepimo na tablu. Da li je njihov propust ili nije sto su stavili latinicno pismo stvarno ne znam i ne mogu o tome da razmisljam. Previse imamo posla oko gradilista i ne zamerite... Eto ja na primer se potpisujem Ćirilicom i kad pisem nesto takodje pisem istom. Ali ne zameram stvarno ako neko koristi latinicu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trojka":rtuc8gri je napisao(la):
I dalje stoji moje pitanje za investitora Djordja, sta Direkcija za gradjevinsko zemljiste radi na mestu koje je komunicirano da ce biti park pod japanskom tresnjom? Da li su oni zaduzeni za izgradnju istog? Takodje, na tabli stoji ucrtan objekat- koji se nalazi u samom parku- da li je on montazno- demontazni ili ce i on biti sastavni deo buduceg parka?
Hvala na odgovorima.


Postovani,

Saljem vam poziciju parka. Takodje obijekat ce biti montazno demontazni i sluzi samo do zavrsetka projekta.

eee50eecff6c269ccf8f2bf676c78752.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630375#p630375:716o8b5a je napisao(la):
Хаеул » Суб Јун 15, 2019 3:07 pm[/url]":716o8b5a]Закон је код нас мртво слово на папиру. Законодавци - мајмуни који гласају на звук звона.
А писменост...

У односу према званичном језику се у малом може видети у каквом стању су нам систем и држава уопште, општа култура, образовање и ниво цивилизованости.

Ја волим да друго писмо у српском језику поредим с одступањем од стандарда и дивљом градњом у архитектури и урбанизму. Још један у највећој мери тачан показатељ из једне, одређене области, какво је опште стање у држави и друштву. Као што се добар део грађана не занима за тај проблем, не примећује га, навикао се на њега, сматра га мање битним од других, животно важних проблема, мрзи га да мисли на то, лакше му је овако, добро је и овако, има ту и неких предности ... тако је и с тим лошим идеолошким наслеђем у нашем језику. Они с познавањем савремене историје сопствене државе, развијеним осећајем за језик и културу, знањем савремених стандарда, исто као и они који се разумеју у архитектуру и урбанизам, имају осећај за лепо, схватају савремену цивилизацију и њене домете, то примећују и не могу да се помире с тим. Једнако као што не могу ни с општим лошим стањем у држави и друштву, нехигијеном, немаром и нередом на све стране.

Нашем језику је потребан стандард какав важи у практично свим другим језицима, као што су нам потребни савремени, добри стандарди у свим другим областима. Фраза о "предности и богатству" због два писма у ЈЕДНОМ језику је невиђена идеолошка глупост, наслеђено идеолошко ђубре у које се овде некритички верује као што неки верују у то да је Земља равна плоча. Незнање и слепа вера.

Има градитеља, вероватно јер има таквих купаца станова, којима није стандард оно што је општем грађанству на слабом образовном нивоу и потрошачима масовне, јефтине (не)културе. Има нових зграда направљених по добрим стандардима у свему, па и у језику, најчешће са скупим становима, највише на Врачару и у Старом граду, чија се продаја по правилу не оглашава и не рекламира, за оне који су тиха елита овог друштва, људи који су изврсни стручњаци, успешни пословни људи, способни, имућни и неотуђени од сопствене земље и културе, чији су стандарди за све изнад просека, па не би лако допустили ни да су им натписи на и у згради где станују на нивоу који допушта залуђена већина која се сродила и не смета јој општи неред у друштву и држави - једнако на улицама, у језику, медијима, установама, архитектури ...

Срећом, ствари се полако померају на боље, што буди наду да ће тако ићи и са свиме осталим. Или ћемо, као друштво и држава, и даље падати, а већ смо при дну европске цивилизације у скоро свему, или ћемо слушати и читати без беса, учити, мењати се и постепено враћати тамо где смо припадали пре комунистичке револуције која нас је у скоро свему уназадила за цео век.
 
Што се мене тиче, Саша је написао изврстан текст. Писмо је једна ода базичних тековина нашег народа и - тамо где се, можда и нехотице, заборави - на то треба увек подсећати.

То не значи да нисам пун поштовања према Ђорђу што проналази времена да нас из прве руке обавештава о реализацији овог пројекта. Штавише, с нестрпљењем чекам свако његово јављање и навијам да се Сакура заврши по плану и на задовољство будућих станара, па и инвеститора.

Али, баш зато што човек нема довољно времена да чита све теме на нашем порталу, мислим да није лоше да се на самој теми може упознати са свим евентуалним примедбама. Укључујући и оне које му се можда чине небитним, а које из перспективе неких других људи имају своју оправданост.
 
Ja jednostavno nemam cirilicu na tastaturi ne zivim trenutno u Srbiji ali odlican rezume Sasa od mene sve pohvale
 
sizif":245b87lr je napisao(la):
Што се мене тиче, Саша је написао изврстан текст. Писмо је једна ода базичних тековина нашег народа и - тамо где се, можда и нехотице, заборави - на то треба увек подсећати.

То не значи да нисам пун поштовања према Ђорђу што проналази времена да нас из прве руке обавештава о реализацији овог пројекта. Штавише, с нестрпљењем чекам свако његово јављање и навијам да се Сакура заврши по плану и на задовољство будућих станара, па и инвеститора.

Али, баш зато што човек нема довољно времена да чита све теме на нашем порталу, мислим да није лоше да се на самој теми може упознати са свим евентуалним примедбама. Укључујући и оне које му се можда чине небитним, а које из перспективе неких других људи имају своју оправданост.


Postovani u pravu ste 100% nemam sta kao primedbu, osim sto molim boga za malo lepse vreme zato sto posle svake ovakve provale oblaka mi sledeca 3 dana ne mozemo nista da radimo pod zemljom zato sto se toliko napuni vodom da dobijemo jezero koje prvo treba da isusimo da bi nastavili radove. Tako da molim boga za lepse vreme...
afd61ebeff65adb602ae6fce2c144dd9.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poštovanje svima,

Prvo moje javljanje, pratim ovaj projekat od samog početka baš iz razloga što imamo investitora sa kojim možemo direktno da pričamo. To je vrlo retko ali je vazno i za pohvalu.

Pa da podelim neka svoja razmisljanja na temu..

Vrlo sam zainteresovan za kupovinu radi investicije i obišao sam gradilište iz više razloga. Jedan od osnovnih je naravno orijentacija u prostoru, okolina, komentari komšija ali i utisak radnika na gradjevini.

Projekat je na pocetku ali neke stvari se vide. Ono što mislim da odvaja ovaj projekat od ostalih, a što me je posebno iznenadilo, je kvalitet betona koji ide u temelj!

Zašto je to bitno svi smo videli prošle nedelje nakon velikih kisa kada su i komsijki A Blok ali i West 65 u potpunosti bili paralisani ulaskom vode.
Imam izmedju ostalog i stan u A bloku pa sam direktno bio svedok dogadjanja (plus standardnih problema koje imamo tokom godine sa vodom u garaži koji je nerešive prirode i predmet je potencijalne tuzbe). Sto se tice Westa (koliko vidim investitor tamo zivi) informacija koju imam je da je i dalje u problemu i da liftovi ne rade ni posle nekoliko dana.

Uglavnom ljudi koji grade Sakuru tvrde da se koristi kristalizaciona izolacija betona, koja drasticno povecava cenu ali je, ako se pravilno upotrebi, prakticno nepropusna. Ovo je retkost u Beogradu i ni na jednoj lokaciji koju sam ja obilazio ovo se ne radi.

Mnogi ce reci da je ovo sitnica ali meni govori mnogo - manje vise sva eksluzivna novogradnja danas u Beogradu (govorim o neto ceni preko 3000EUR) se radi relativn dobro i kvalitetno po svim parametrima. Stvarno retko ko fuseri jer je odmah vidljivo i nemoguce je prodati po toj ceni.

Medjutim niko izgleda ne obraca paznju na garaze u minusu i probleme sa prodorom vode koje generalna promena klime nosi. Garaže u minusu redovno "plivaju" na dosta lokacija u Beogradu i ako ne postoji dobar izolacioni ali i odvodni projekat - otvaraju se vrata pakla.

Plus ovog projekta je (po meni) odlican kvalitet gradnje (za sada!), kvalitet ugradnih elemenata, posvecenost detaljima, lep park, luksuzni liftovi i lobi, mogucnost koriscenja bazena, razumna cena i blizina reke.

Minus je svakako lokacija blizu ulice Jurija Gagarina, koja ce vrlo brzo postati haoticna sto zbog novih zgrada, sto zbog autobuske stanice a veliko je pitanje da li ce se i kad resiti nasip na strani Save jer je to trenutno nebranjena zona, 2014 je voda bila opasno blizu a kako stoje stvari vreme ce biti sve nepredvidljivije.

Nasuprot svima, ne mislim da je Toplana neki veliki problem. Detaljno sam se raspitao. Isparenja koja danas izlaze iz dimnjaka su od sagorevanja gasa koja su neosetljiva. Problem moze da nastane kad se krene na havarijsko mazutno grejanje (tad je bas problem) ali to je par dana i samo u slucaju prekida dovoda gasa (retko se desava jednom u nekoliko godina). Neko je spomenuo visokonaponske kablove - posto sam elektro inzenjer odgovorno tvrdim da je bazna stanica daleko problematicnija a zivim pored jedne..Tako da ni tu ne vidim problem.

Sve u svemu vrlo korektan i razradjen projekat i vidi se da su isli u detalje.

Cekam pokazni stan (kazu bice brzo) pa cemo da vidimo kako dalje :)

Pozdrav svima!
 
Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?
 
To je cena koja se plaća za takvu kutijastu gradnju. I stari stanovi na nbgd su većinom takvi u želji da se što više stanova smesti po dužini bloka, a širina je malo veća pa se dobijaju duguljaste prostorije.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vopsvops":1lfozc2v je napisao(la):
Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?


Postovani,

Stvarno ne znam koji stan ima sirinu terase od 1m, molim vas da mi kazete oznaku mozda sam ja napravio propust. Postoje stanovi sa sirinom terase od 1.25m i tu sam ja licno uvideo problem koji je napravio projektant i na moju inicijativu terase se sire na 1.5m i za tu razliku m2 ljudima ne naplacujemo dodatne kvadrate odnosno umanjujemo cenu terase.


Nadam se da sam objasnio ukoliko imate jos pitanja tu sam stojim na raspolaganju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postovani Djordje, kota za terase na planovima skoro svih dvosobnih stanova na vasem sajtu pokazuje dimenziju 120cm ali do SPOLJASNJEG zida. Tako da, ako se oduzme 15-20cm korisna sirina terase je oko 100-105cm. Cak i da je korisna sirina terase cistih 120cm, to je premalo za te duzine. Znam za takve zavrzlame sa terasama u novogradnjama, bukvalno staje stolica i noge udaraju u zid ili zica sa postoljem, za susenje vesa. Kako komentarisete trosoban stan U3.05 koji ima 90mkv od cega je terasa 18mkv duzine oko 12-13m, sirine ispod 1.2m i jos ide u "G" a spavaca soba je sirine samo 2.55m. Da ne pominjem stan U3.06 od 96kvm koji ima spavacu sobu sirine 2.32m ili stan U3.07 od 89kvm koji ima sobu sirine apsolutno neprihvatljivih 2.25m. O tome je ovde govorim. Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637089#p637089:3q8rzgd0 je napisao(la):
Djordje33 » 07 Jul 2019, 18:58[/url]":3q8rzgd0]
Vopsvops":3q8rzgd0 je napisao(la):
Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?


Postovani,

Stvarno ne znam koji stan ima sirinu terase od 1m, molim vas da mi kazete oznaku mozda sam ja napravio propust. Postoje stanovi sa sirinom terase od 1.25m i tu sam ja licno uvideo problem koji je napravio projektant i na moju inicijativu terase se sire na 1.5m i za tu razliku m2 ljudima ne naplacujemo dodatne kvadrate odnosno umanjujemo cenu terase.


Nadam se da sam objasnio ukoliko imate jos pitanja tu sam stojim na raspolaganju


Sent from my iPhone using Tapatalk

to je pretpostavljam za drugu fazu, ovi u prvoj fazi ostaju na 1.2m?
 
Vopsvops":2sx52gl2 je napisao(la):
Postovani Djordje, kota za terase na planovima skoro svih dvosobnih stanova na vasem sajtu pokazuje dimenziju 120cm ali do SPOLJASNJEG zida. Tako da, ako se oduzme 15-20cm korisna sirina terase je oko 100-105cm. Cak i da je korisna sirina terase cistih 120cm, to je premalo za te duzine. Znam za takve zavrzlame sa terasama u novogradnjama, bukvalno staje stolica i noge udaraju u zid ili zica sa postoljem, za susenje vesa. Kako komentarisete trosoban stan U3.05 koji ima 90mkv od cega je terasa 18mkv duzine oko 12-13m, sirine ispod 1.2m i jos ide u "G" a spavaca soba je sirine samo 2.55m. Da ne pominjem stan U3.06 od 96kvm koji ima spavacu sobu sirine 2.32m ili stan U3.07 od 89kvm koji ima sobu sirine apsolutno neprihvatljivih 2.25m. O tome je ovde govorim. Hvala


U pravu ste moja greska nije 1.25m vec 1.20m.
Samo nisam vas bas najbolje razumeo to gde gubite jos tih 15-20 cm ? Ispod imate sliku koja tacno pokazuje da je razmak 1.20 od zida do stakla, a ako malo bolje pogledate videcete da je jos veci razmak izmedju stolarije sobe do staklene ograde.

Medjutim kao sto sam vec rekao slazem se da je tu napravljen propust projektanta i da ce se ta greska ispraviti. Na primer stan U4.12 ima sirinu terase 1.9m i tu sam imao zahteve da se ista smanji radi dobijanja kojeg kvadrata vise dnevne sobe ali na zalost nismo pristali zato sto bi to promenilo sam izgled fasade itd... malo je teze svima ugoditi.

Ali da se ja vratim temi. Da tacno je da je 1.20m ali isto tako smo preprojektovali da bude 1.5 sto mislim da je korektno ipak za jedan stan. Ako je nekome potrebno vise onda bi trebao da razmislja o povucenom spratu gde su terase mnogo sire i vece.

Bice u obe faze preprojektovano. Sve detalje znaju kupci koji dolaze na razgovor radi kupovine a i bice ispravljeno uskoro i na sajtu jer ujedno rade i update stanova nove faze gde ce biti trosobnih od 74m2, 76m2 i 77m2.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugi problem su one uzane sobice, nikako da cujem Vas komentar u vezi tog problema koji nije mali i po meni "naruzi" ceo stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637089#p637089:vd7zaczj je napisao(la):
Djordje33 » Ned Jul 07, 2019 6:58 pm[/url]":vd7zaczj]
Vopsvops":vd7zaczj je napisao(la):
Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?


Postovani,

Stvarno ne znam koji stan ima sirinu terase od 1m, molim vas da mi kazete oznaku mozda sam ja napravio propust. Postoje stanovi sa sirinom terase od 1.25m i tu sam ja licno uvideo problem koji je napravio projektant i na moju inicijativu terase se sire na 1.5m i za tu razliku m2 ljudima ne naplacujemo dodatne kvadrate odnosno umanjujemo cenu terase.


Nadam se da sam objasnio ukoliko imate jos pitanja tu sam stojim na raspolaganju


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li neko građevinske ili arhitektonske struke može da objasni proceduru "preprojektovanja" širine terasa sa aspekta već pribavljenih dozvola i izrađenih projekata?
 
Postovani Djordje,

Videli smo na jednom od vasih postova da navodite da mozda treba razmotriti povuceni sprat sa vecim terasama, medjutim kada smo kontaktirali prodaju pre par meseci receno nam je da stanovi na povucebom spratu nisu na prodaju, takodje ni na sajtu ih nismo pronasli. Mozete li nam objasniti kakva je situacija sa tim penthausima?
 
Vrh