Sakura park - Blok 58

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Vopsvops
Novice
Pridružio se: Ned Jul 07, 2019 4:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 1

Re: Sakura park - Blok 58

Postod Vopsvops » Ned Jul 07, 2019 5:13 pm

Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?
Pohvale za post: 1
dejjan
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 2:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 605
Pohvalio: 0

Postod dejjan » Ned Jul 07, 2019 6:26 pm

To je cena koja se plaća za takvu kutijastu gradnju. I stari stanovi na nbgd su većinom takvi u želji da se što više stanova smesti po dužini bloka, a širina je malo veća pa se dobijaju duguljaste prostorije.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Djordje33
Beginner
Pridružio se: Pet Jan 04, 2019 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 112

Postod Djordje33 » Ned Jul 07, 2019 6:58 pm

Vopsvops napisao:Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?

Postovani,

Stvarno ne znam koji stan ima sirinu terase od 1m, molim vas da mi kazete oznaku mozda sam ja napravio propust. Postoje stanovi sa sirinom terase od 1.25m i tu sam ja licno uvideo problem koji je napravio projektant i na moju inicijativu terase se sire na 1.5m i za tu razliku m2 ljudima ne naplacujemo dodatne kvadrate odnosno umanjujemo cenu terase.

Nadam se da sam objasnio ukoliko imate jos pitanja tu sam stojim na raspolaganju

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 2
Vopsvops
Novice
Kontakt:

Postod Vopsvops » Ned Jul 07, 2019 9:13 pm

Postovani Djordje, kota za terase na planovima skoro svih dvosobnih stanova na vasem sajtu pokazuje dimenziju 120cm ali do SPOLJASNJEG zida. Tako da, ako se oduzme 15-20cm korisna sirina terase je oko 100-105cm. Cak i da je korisna sirina terase cistih 120cm, to je premalo za te duzine. Znam za takve zavrzlame sa terasama u novogradnjama, bukvalno staje stolica i noge udaraju u zid ili zica sa postoljem, za susenje vesa. Kako komentarisete trosoban stan U3.05 koji ima 90mkv od cega je terasa 18mkv duzine oko 12-13m, sirine ispod 1.2m i jos ide u "G" a spavaca soba je sirine samo 2.55m. Da ne pominjem stan U3.06 od 96kvm koji ima spavacu sobu sirine 2.32m ili stan U3.07 od 89kvm koji ima sobu sirine apsolutno neprihvatljivih 2.25m. O tome je ovde govorim. Hvala
dr strangelove
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 340
Pohvalio: 1072

Postod dr strangelove » Pon Jul 08, 2019 12:09 am

Djordje33 » 07 Jul 2019, 18:58 napisao:
Vopsvops napisao:Jurim stan na Nbg vec 3 meseca. Juce sam poceo da analiziram Sakura park i poprilicno sam razocaran. Dvosobni stanovi imaju terase siroke 1m a dugacke i do 8m, tako da je to za mene totalno bacen prostor a kvadratura stana mala. Trosobni stanovi imaju sobe siroke 2.25m ili 2.5m a dugacke 4-5m pa izgledaju kao neke frule. Kako je to moguce i o cemu razmisljaju arhiTetke u danasnje vreme. Da li moze neko da mi pojasni zasto nagrde stan do te mere da odustanem od svega cim prevrtim nekoliko planova stanova u ponudi?

Postovani,

Stvarno ne znam koji stan ima sirinu terase od 1m, molim vas da mi kazete oznaku mozda sam ja napravio propust. Postoje stanovi sa sirinom terase od 1.25m i tu sam ja licno uvideo problem koji je napravio projektant i na moju inicijativu terase se sire na 1.5m i za tu razliku m2 ljudima ne naplacujemo dodatne kvadrate odnosno umanjujemo cenu terase.

Nadam se da sam objasnio ukoliko imate jos pitanja tu sam stojim na raspolaganju

to je pretpostavljam za drugu fazu, ovi u prvoj fazi ostaju na 1.2m?
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pon Jul 08, 2019 12:26 am

Vopsvops napisao:Postovani Djordje, kota za terase na planovima skoro svih dvosobnih stanova na vasem sajtu pokazuje dimenziju 120cm ali do SPOLJASNJEG zida. Tako da, ako se oduzme 15-20cm korisna sirina terase je oko 100-105cm. Cak i da je korisna sirina terase cistih 120cm, to je premalo za te duzine. Znam za takve zavrzlame sa terasama u novogradnjama, bukvalno staje stolica i noge udaraju u zid ili zica sa postoljem, za susenje vesa. Kako komentarisete trosoban stan U3.05 koji ima 90mkv od cega je terasa 18mkv duzine oko 12-13m, sirine ispod 1.2m i jos ide u "G" a spavaca soba je sirine samo 2.55m. Da ne pominjem stan U3.06 od 96kvm koji ima spavacu sobu sirine 2.32m ili stan U3.07 od 89kvm koji ima sobu sirine apsolutno neprihvatljivih 2.25m. O tome je ovde govorim. Hvala

U pravu ste moja greska nije 1.25m vec 1.20m.
Samo nisam vas bas najbolje razumeo to gde gubite jos tih 15-20 cm ? Ispod imate sliku koja tacno pokazuje da je razmak 1.20 od zida do stakla, a ako malo bolje pogledate videcete da je jos veci razmak izmedju stolarije sobe do staklene ograde.

Medjutim kao sto sam vec rekao slazem se da je tu napravljen propust projektanta i da ce se ta greska ispraviti. Na primer stan U4.12 ima sirinu terase 1.9m i tu sam imao zahteve da se ista smanji radi dobijanja kojeg kvadrata vise dnevne sobe ali na zalost nismo pristali zato sto bi to promenilo sam izgled fasade itd... malo je teze svima ugoditi.

Ali da se ja vratim temi. Da tacno je da je 1.20m ali isto tako smo preprojektovali da bude 1.5 sto mislim da je korektno ipak za jedan stan. Ako je nekome potrebno vise onda bi trebao da razmislja o povucenom spratu gde su terase mnogo sire i vece.

Bice u obe faze preprojektovano. Sve detalje znaju kupci koji dolaze na razgovor radi kupovine a i bice ispravljeno uskoro i na sajtu jer ujedno rade i update stanova nove faze gde ce biti trosobnih od 74m2, 76m2 i 77m2.

IMG_9784.jpg

Vopsvops
Novice
Kontakt:

Postod Vopsvops » Pon Jul 08, 2019 8:12 am

Drugi problem su one uzane sobice, nikako da cujem Vas komentar u vezi tog problema koji nije mali i po meni "naruzi" ceo stan.
bgvozd
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 19, 2018 1:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 134
Pohvalio: 31

Postod bgvozd » Pon Jul 08, 2019 8:26 am

Djordje33 » Ned Jul 07, 2019 6:58 pm napisao:

Postovani,

Da li neko građevinske ili arhitektonske struke može da objasni proceduru "preprojektovanja" širine terasa sa aspekta već pribavljenih dozvola i izrađenih projekata?
Marina87
Novice
Pridružio se: Pon Jul 08, 2019 9:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod Marina87 » Pon Jul 08, 2019 9:26 am

Postovani Djordje,

Videli smo na jednom od vasih postova da navodite da mozda treba razmotriti povuceni sprat sa vecim terasama, medjutim kada smo kontaktirali prodaju pre par meseci receno nam je da stanovi na povucebom spratu nisu na prodaju, takodje ni na sajtu ih nismo pronasli. Mozete li nam objasniti kakva je situacija sa tim penthausima?
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pon Jul 08, 2019 10:24 am

Vopsvops napisao:Drugi problem su one uzane sobice, nikako da cujem Vas komentar u vezi tog problema koji nije mali i po meni "naruzi" ceo stan.

Postovani,

Jednostavno je tako ako hocete da spakujete sto vise soba na sto manje m2 morate dobiti tako nesto posebno od kanfiguracije zemljista i urbanisticki resenih gradjevinskih linija. Na primer uzmite gornji stan sa slike on ima odlicne sobe siroke i velike ali je zato stan od 90m2. Moj stan u kome zivim trenutno je stan od 80m2 i bio je trosoban upravo zbog malih soba ja sam srusio jednu i na ustrb nje napravio veliku dnevnu i veliku spavacu i tako dobio dvosoban stan.

Recimo imali smo dosta upita da na primer u nekom stanu koji ima dve spavace i dnevnu sobu ako je moguce uguramo jos jednu spavacu, na sta je moj projektant odgovorio da sve moze ali na sta ce to da lici ni na sta. Odustali smo od toga ali zato u novoj fazi ima novih stanova gde smo pokusali da resimo neke stvari, ali jednostavno nekad se nesto ne moze na silu.

Ne secam se da li sam pominjao ovu temu i pre, ali ovde je primenjen koncept zapadne gradnje gde ljudi ne kupuju m2 vec sam stan. Na zalost ovde kod nas to nije primenljivo iz razloga sto ljudi gledaju da imaju sto vise soba u sto manje m2, a i razumljivo je ekonomsko finansijska situacija je takva kakva je.

Svi pricaju o skoku cena kod nas, niko ne radi uporednu analizu skoka cena u okruzenju. A cena kostanja izgradnje moze a i ne mora biti mnogo veca zato sto su i kod nas skocile cene poslednjih godina zbog velikog odlaska radne snage na zapad tako da su poslodavci prinudjeni da podizu plate da bi zadrzali radnu snagu a samim tim podizu cene u izvidjenju radova.

Joj mnogo toga utice i jos mnogo toga ima da se kaze ali plasim se da sam otisao presiroko i daleko od teme.

Manje vise objasnio sam moje misljenje po vasem pitanju i naravno ne mora te se sloziti zato sto i jeste prirodno da se misljenja razlikuju.

Zelim vam svako dobro.

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pon Jul 08, 2019 10:26 am

bgvozd napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637089#p637089]Djordje33 » Ned Jul 07, 2019 6:58 pm[/url] napisao:

Postovani,

Da li neko građevinske ili arhitektonske struke može da objasni proceduru "preprojektovanja" širine terasa sa aspekta već pribavljenih dozvola i izrađenih projekata?

Moze na 2 nacina.
Izmenja gradjevinske dozvole, ili preko projekta o izvedenom stanju.

Potrazite na internetu ima lepo objasnjeno sta se sve moze uraditi i u kojoj meri preko projekta o izvedenom stanju.

Hvala

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pon Jul 08, 2019 10:29 am

Marina87 napisao:Postovani Djordje,

Videli smo na jednom od vasih postova da navodite da mozda treba razmotriti povuceni sprat sa vecim terasama, medjutim kada smo kontaktirali prodaju pre par meseci receno nam je da stanovi na povucebom spratu nisu na prodaju, takodje ni na sajtu ih nismo pronasli. Mozete li nam objasniti kakva je situacija sa tim penthausima?

Hvala na informaciji da su vam preneli da povuceni spratovi nisu na prodaju.

Povuceni spratovi JESU na prodaju ali jos uvek nije pustena. Ocekujem da bude pustena sa fazom 2, jos uvek resavamo neke rasporede i detalje oko instalacija. Tacno je da nije zurba da se puste u prodaju zato sto ih nema mnogo ali ce biti uskoro.

Ukoliko imate jos nekih pitanja stojim vam na raspolaganju.

Hvala

bgvozd
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 19, 2018 1:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 134
Pohvalio: 31

Postod bgvozd » Pon Jul 08, 2019 10:38 am

Poštovani,

ukoliko se menja građevinska dozvola koliko će to prolongirati rokove izgradnje, a u drugom slučaju ako se odstupi od postojeće građevinske dozvole pa se nakon izgradnje radi projekat izvedenog stanja i neka vrsta "legalizacije" da li će to kompromitovati i prolongirati pribavljanje upotrebne dozvole?
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pon Jul 08, 2019 12:08 pm

bgvozd napisao:Poštovani,

ukoliko se menja građevinska dozvola koliko će to prolongirati rokove, a u drugom slučaju ako se odstupi od postojeće građevinske dozvole pa se nakon izgradnje radi projekat izvedenog stanja i neka vrsta "legalizacije" da li će to kompromitovati pribavljanje upotrebne dozvole?

U koliko menjas dozvolu ne moras da obustavis radove jer radis po staroj, sve dok se ne dobije nova.

Projekat o izvodjenju je zakonom regulisan ( NE POSTOJI LEGALIZACIJA, LEGALIZACIJA JEDNAKO DIVLJA GRADNJA ),A MI TO NE RADIMO NITI SE SA TIM SLAZEMO u suprotnom ne bi cekali dozvole 2 godine. Imate na internetu sve objasnienjo po clanovima zakona...

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Pon Jul 08, 2019 12:10 pm

bgvozd napisao:Poštovani,

ukoliko se menja građevinska dozvola koliko će to prolongirati rokove izgradnje, a u drugom slučaju ako se odstupi od postojeće građevinske dozvole pa se nakon izgradnje radi projekat izvedenog stanja i neka vrsta "legalizacije" da li će to kompromitovati i prolongirati pribavljanje upotrebne dozvole?

Sustinski projekat o izvodjenju je napravljen da investitorima dozvoli otklanjanje sitnih gresaka koje su nastale u projektovanju i to je uobicajena stvar.

Marina87
Novice
Pridružio se: Pon Jul 08, 2019 9:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod Marina87 » Pon Jul 08, 2019 12:31 pm

Da li postoje neke informacije vezane za prodajni salon, odnosno izlozbeni stan? Takodje nas interesuje kada je planiran pocetak prodaje faze 2?
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Uto Jul 09, 2019 2:31 pm

Marina87 napisao:Da li postoje neke informacije vezane za prodajni salon, odnosno izlozbeni stan? Takodje nas interesuje kada je planiran pocetak prodaje faze 2?

Postovana,

U toku je je izrada show rooma mozete proci ispred same lokacije. Izlivena je ploca, sutra pocinje montaza konstrukcije... pocetak prodaje faze 2 se ocekuje sa otvaranjem showrooma. Gledamo da to od prilike bude oko kraja Avgusta, ljudi se polako vracaju sa odmora...

Vopsvops
Novice
Kontakt:

Postod Vopsvops » Uto Jul 09, 2019 2:48 pm

Čini mi se da je Djordje reagovao pa su me odmah pozvali ;)
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Uto Jul 09, 2019 2:51 pm

Vopsvops napisao:Postovani Djordje, pronasao sam stan koji mi se dopada u vasem kompleksu, juce sam pozvao broj sa vaseg sajta i saznao da je prodat. Gospodja koja se javila mi je rekla da posaljem SMS sa mojom email adresom da bi mi poslala prikaz slobodnih stanova, sto sam i ucinio. Email nisam dobio, danas sam zvao dva puta u razmaku od sat vremena, niko nije odgovorio na poziv. Gde je zapelo? Hvala.

Postovani,

Tim iz CBRE koji radi prodaju naseg projekta je na odmoru jos 7 dana i malo rade usporeno i u glavnom putem maila. Ali ovo da vam niko nije odgovorio na mail nema opravdanja. Da li mi mozete reci ime osobe sa kojom stevrazgovarali ? Molim vas ako mozete da me kontaktirate na moj sluzbeni mail office@gre.rs dalje cu ja sve preuzeti.

Hvala

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Uto Jul 09, 2019 2:53 pm

Vopsvops napisao:Čini mi se da je Djordje reagovao pa su me odmah pozvali ;)

Hahhaha nisam stigao da reagujem ali da jesam ne bi dobro prosli

Vopsvops
Novice
Kontakt:

Postod Vopsvops » Uto Jul 09, 2019 3:28 pm

Ja sam mislio da su vasi ljudi zaduzeni za kontakt sa klijentima a ne CBRE. Obecali su da ce poslati mail sa ponudom u roku od pola sata. Ne bih sada bas nikoga da "cinkarim" ali ako mi do kraja dana ne stigne email, onda to znaci da nisu u stanju cela 2 dana da ispostuju potencijalnog kupca, sto Vam zaista ne ide u prilog, pa bih Vas svakako kontaktirao.
dejjan
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 23, 2017 2:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 605

Postod dejjan » Uto Jul 09, 2019 4:51 pm

Razgrabila se prva faza za 2000e bez show rooma još dok su u zemlji. Nije ni neki veliki broj jedinica za prodaju, pa da sumnjaju da će se prodati po većoj ceni. Nikome se ne radi više nego što mora, pa da titra "potencijalnim" kupcima.
Da se ja pitam, ne bi ni show room pravio ovde.
Vopsvops
Novice
Kontakt:

Postod Vopsvops » Uto Jul 09, 2019 5:12 pm

Pa ja nekako slanje email-a sa ponudom neprodatih stanova ne dozivljavam kao titranje. Ali, u danasnje vreme, koj ce ga vise znati...
Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sre Jul 10, 2019 12:52 am

dejjan napisao:Razgrabila se prva faza za 2000e bez show rooma još dok su u zemlji. Nije ni neki veliki broj jedinica za prodaju, pa da sumnjaju da će se prodati po većoj ceni. Nikome se ne radi više nego što mora, pa da titra "potencijalnim" kupcima.
Da se ja pitam, ne bi ni show room pravio ovde.

Postovani, niko ovde ne trazi da mu se titra vec covek kaze potpuno ispravno i 100% je u pravu.

Necu da opravdam i nema opravdanja za nekomunikaciju i nepostovanje potencijalnih kupaca. Kao sto sam ranije pisao za mene su svi jednaki i prema svakome treba da se posveti jednako.

A sto se tice ovakvih stvari, neodgovaranje itd... ovom prilikom vas molim da me kontaktirate uvek svi koji ste imali ili ce te imati u buducnosti slicnih situacija zato sto je to za mene pomoc a ne kritika.

Hvala vam u napred

Djordje33
Beginner
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sre Jul 10, 2019 12:53 am

Vopsvops napisao:Pa ja nekako slanje email-a sa ponudom neprodatih stanova ne dozivljavam kao titranje. Ali, u danasnje vreme, koj ce ga vise znati...

U pravu si 100%

Povratak na “Projekti u izgradnji”