Šta je novo?

Karađorđeva ulica

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637110#p637110:k6uf5rng je napisao(la):
Nik_B » 07 Jul 2019 07:26 pm[/url]":k6uf5rng]https://youtu.be/1DNIh-RJ2eo

Ovaj specificni pecaros se slucajno zatekao na mestu pozara. Vidi se od 12. minuta.

15 minuta za dolazak vatrogasaca. Naravno, nisu vatrogasci krivi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637111#p637111:1uqbvs7n je napisao(la):
Vračarac » 07 Jul 2019, 19:34[/url]":1uqbvs7n]Kakav crni toplovod u ulici koja sa jedne strane nema nijedan objekat a sa druge strane 4 zgrade. Toplovod se provlaci prioritetno, tamo gde je naseljen veliki broj ljudi i gde su prisutne kotlarnice tu se uvodi toplovod kako bi doslo do smanjenja zagadjenja tj gasenja kotlarnica.
Citavi delovi Beograda poput Karaburme nemaju toplovod a ti navodis primer Karadjordjeve sa 100 stanara.

Ulica je se vec kopa. Kad se kopa, koliko kosta poloziti 600m cevi za toplovod? Tebi nije nelogicno da na 500, 600m od "novog centra grada" gde ce se dve metro linije u vrednosti od 4.4 MILIJARDE e ukrtiti, da se ljudi greju na drva i ugalj? Tebi je to ok? Tu tek treba da se izgradi jos par zgrada, mozda neki hotel, treba da predstavlja reprezentativni deo grada, pa mozda sa "100 stanara" skoci na 1000, treba da se valja uklopi u "novi centar". Ili ne treba? Taj deo karadjordjeve predstvalja onaj prvi utisak, i prvi front sto se vidi od Beogarda, i tebi je potpuno ok da se zacadjavi i zadimi tu, mozda je veci uzitak kad se gondolom prelazi preko. Da li i ostatk karadjordjeve nema toplovod, ili ima? Ako nema da li to znaci da ni ti ljudi, ni ti objeksti nisu bitni? Kakva je to rekonstrukcija ako ako nije predvidjeno kompletno infrastrukurno opremanje? Sta je onda za tebe rekonstrukcija?

Da tacno karaburma nema toplovod, deose greje na crvsta goriva, ali deo i na gas. Da to jeste problem. Ali se tamo ne radi rekonstrukcija tamo nema toplovodne mreze opste u okruzenju. A ovde se upravo radi rekonstrukcija, bar tako kazuna tv. Toplovodne mreza ima sigurno u blizini na koji su mogli da se povezu. Ne treba ni veliki precnik cevi, jer ti kazes da nema puno stanara. Ulicu vec kopaju pa kopaju. Ali ipak nesto fali. Fali moral, ljdskost, profesionalnost, strucnost. To fali. Jbg to ne moze da se kupi kao cevi.... ili kao diploma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637106#p637106:3mxwgkd3 je napisao(la):
milanche » 07 Jul 2019 07:07 pm[/url]":3mxwgkd3]Ja prosto moram nesto da kazem vezano za nacin rada generalno.

Prvo nema nikakve sumnje da je ovo poplocanje zaista vrlo kvalitetno trajno, lepo i veoma skupo. Medjutim ne mogu da se otmem utisku, povrsnosti kojom se radi, tj sminke za 99% plebsa. Prosto, delom sam iz gradjevinske struke pa ne mogu da ne primetim sustinu, meni licno sminka ne odvlaci paznju. Sustina da je bar za sada, nisu promenjene glavne instalacije, nisu uvedene nove toplovodni i drugi vodovi, a to je ono sto cini sustiu neke rekonstrukcije. Ja zaista, uprkos 99% ljudi pa i onde na bb, ne bi imao nista protiv da su stavili i behaton kocke debljine 15cm, koje su sa toliko debljinom isto kvalitetne, a verovatno 18x jeftinije, ali da je uradjena rekonstrukcija kako treba.

To je apsolutno isto kao u slucaju Residensa, gde su stavili, bez sumnje vrlo kvalitetnu fasadu Hunter Dagas, ali zato nema Protivpozarna manzetna za prolaske kablova i intalacija pa se pozar siri po spratovima. To je apsolutno isto kao kada se samo gleda da li je hrastov parket u stanu, a to sto je ispod estriha 0.5cm isofona kao zvucne izolacije koji je go q*** to nije bitno. To je apsolutno isto kao kada se gleda da li je spansa ili italijanska keramika u kupatilu, a to sto su na pregradni zid izmedju dva stana od 20cm, stemane instalacije pa je od zida ostalo 10cm, gde nema ni zvucne ni protivpozarne izolacije, to nije bitno. To je isto, kao kada prave cvetne aleje na autoputu u natpisu "Srbija" a pumpe i agregati za pumpe nisu u funkciji zbog neodrzavanja ili nemanja nafte za iste, pa autoput bude jezero.

Takvih ima miliooon primera.

Prosto, logicno je da se plebs "lozi" na sminku, iz neznanja naravno, ljudi su vizuelna bica, vole da vide lepo, ali ne znaju sustinu. Isto bas kao i kod devojaka sa silikonskim sisama. Tragicno je to sto ono koji treba da znaju sustninu, i da rade kako treba, pa i plebsu da objasne za sto je sta, podvladjuju istom, u smislu samo nasminkaj da na oko deluje lepo i kvalitetno. Sto bi nas narod rekao "spolja gladac, unutra jadac"

Ih Milanche, svaka ti je ko Njegoseva... :wink:
 
Vračarac":34jdcf0h je napisao(la):
Kakav crni toplovod u ulici koja sa jedne strane nema nijedan objekat a sa druge strane 4 zgrade. Toplovod se provlaci prioritetno, tamo gde je naseljen veliki broj ljudi i gde su prisutne kotlarnice tu se uvodi toplovod kako bi doslo do smanjenja zagadjenja tj gasenja kotlarnica.
Citavi delovi Beograda poput Karaburme nemaju toplovod a ti navodis primer Karadjordjeve sa 100 stanara.
Isto kao što i metro treba da se gradi tamo gde niko ne živi da bi se privukli ljudi da tamo žive. Po toj logici i toplovod treba graditi tamo gde niko ne živi da bi se privukli ljudi da žive.

Kako ćemo? Koju logiku ćemo sprovoditi dosledno???

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vrlo prosto cu da ti nacrtam goson dejjane.
Na Karaburmi se trenutno radi Marijane Gregoran - uvodi se toplovod, zivi vise desetina hiljada ljudi.
U Karadjordjevoj zivi 100 ljudi ne uvodi se.
 
Uradice ulicu pa ce raskopavati za toplovod tako su genjalci radili u pozeskoj neposredno poslije rekonstrukcije ....
Da su normalni provukli bi toplovod treba ih pitati zasto nisu takodje tu su planirane i nove zgrade ...
Jedna se vec gradi i to hotel ...tu ce biti vise javnih zgrada u buducnosti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637060#p637060:vaockwgz je napisao(la):
gishko » 07 Jul 2019 04:04 pm[/url]":vaockwgz]@Posmatrac
Hvala za fotke :vops:
Kakav je utisak uživo, da li izgleda da se radi kvalitetno?

Zaista šteta što nisu predvideli da tramvajske baštice u blizini Skadarlije budu ovako popločane, mislim da bi izgledalo predivno.
Videćemo kako će ovo ispasti do kraja, ali betonska podloga, preko kaldrma i ovičeno šinama mi nekako garantuje mnogo duži vek trajanja. Ranije je kaldrma tonula jer nije imala podlogu, sada ne vidim gde može da mrdne :)

Još je rano da bih ocenio, svakako da ćemo tek da vidimo funkcionalnost, a materijali su kvalitetni na oko.

Trotoare rade popločavanjem granitnim pločama, ali direktno na pesak, ne stavljaju asfalt kao recimo što se radi po gradu. Ovde više primenjuju sistem koji funcioniše u Beogradu na vodi.
 
Vračarac":2bzkpjay je napisao(la):
Vrlo prosto cu da ti nacrtam goson dejjane.
Na Karaburmi se trenutno radi Marijane Gregoran - uvodi se toplovod, zivi vise desetina hiljada ljudi.
U Karadjordjevoj zivi 100 ljudi ne uvodi se.
Nisam te pitao za Karaburmu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Чекајте, то што у овом делу Карађорђеве нема 100 становника није изговор да се постојећи објекти греју на дрва.
 
Malo slika sa gradilišta,najzad ozbiljnije rade Braće Krsmanović.Jel ova konstrukcija na zadnjoj slici za turističke buseve?
7178a6b735ad968d3173974f463282d2.jpg
435edf32ccf9d412fabef41991336e5f.jpg
5f51c553da6005da5631d4605e39fc2e.jpg
b14d68199724bf527eaa9156472b7c06.jpg
55539fa0105fb74732636e93776edf3f.jpg
fcc0e3c49132911326dfb2ef4c581913.jpg
34f5a4f4f058a74bd566f8f5930c94d5.jpg
fab34b2628e1dd88a5a82286f9720e20.jpg
eaec827288a8e3b8f4281bf65df358b6.jpg
03613e88a14ef1040b43bd200aab4443.jpg
c496f5d0a2bdb68e949888807f0b0044.jpg
a4e077632ac8e4bad4dd5074e285196e.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ја не бих рекао да је проблем да се ради скупо да би се ложио плебса. Проблем је што се наложени плебс нашао на местима за одлучивање па преноси своје импресије и думе на тему како треба да се ради.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637287#p637287:339r0fay je napisao(la):
solecar » Pon Jul 08, 2019 1:11 pm[/url]":339r0fay]Stub za javnu rasvetu.
A da pogledaš kako su poredjali ivičnjake.
 
Samo još da sprovedu taktilnu stazu (traku) na prepreku i ima da bude pun pogodak. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637225#p637225:2vrf4du5 je napisao(la):
Дошљак » Pon Jul 08, 2019 9:30 am[/url]":2vrf4du5]Чекајте, то што у овом делу Карађорђеве нема 100 становника није изговор да се постојећи објекти греју на дрва.
Predlazem ti da skoknes ponekad do industrije, em je dobro mesto em ces videti da ne loze smederevac.
 
:(
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637293#p637293:3h7zkn8g je napisao(la):
astrodule » Mon Jul 08, 2019 12:26 pm[/url]":3h7zkn8g]I ja sam se čudio toj šikani na trotoaru, plus prepreka po sred trotoara u vidu stuba. NEDOPUSTIVO ako ovako ostane.

Kod nas se trotoari u 90% slučajeva obesmisle sa gomilom prepreka koje su lako mogle da se drugačije pozicioniraju ili većinom uklone, stave podzemno itd. Neće s ni ovo nikada ispraviti, kao što nije nigde u gradu. Čak uspevamo i ove široke pešačke zone da skoro u potpunosti blokiramo za pešake preko svake mere proširenim baštama (nemam ništa protiv njih kad su odgovarajuće postavljene i ok veličine u skladu sa lokacijom).
 
Ja bih rekao da su stub stavili na sred ulice, pa su onda oko njega stavili trotoar.
 
Prvenstveno sam slikao zbog činjenice da su ostavili ovaj ćošak umesto da su tu zakosili ivičnjak da bi busevi lakše ulazili na ovaj parking.
Drugo na parking mogu da stanu jedva dva autobusa a kako sam viđao kada dođu dole na pristanište po onu gerijatriju sa brodova bude ih po 5-6.Kako će to da izvode ne znam.
Treće ovaj stub se nalazi na glavnoj putanji tih ljudi sa broda ka busu i obrnuto.Jedina olakšavajuća okolnost može da bude ako tu bude izlazila ona staza koja spaja šetalište pored Save i ulicu,na renderu se ne vidi lepo.
Cetvrto niko mi nije odgovorio cemu služi ona gvožđurija sa moje zadnje slike.
71ef99e2940ed8ffe31aab57e5d30980.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Овај ћошак је имбецилан и није ми јасно ко га је осмислио. Није ми ни јасно шта је проблем да туристички аутобуси сиђу до самог пристаништа као сада па су решили да праве ову нишу. Тротоар је дефинитивно могао да буде шири. Она конструкција ми смрди да нема везе са улицом већ са најављеним културним познатим престоничким клубом познатим као "Позориште".
 
Taj uvučeni deo će u praksi ionako biti neupotrebljiv za turističke autobuse vezane za kruzere. Tamo retko ima parkiran samo jedan autobus. Bude ih po 4. I onda dugo čekaju, jer penzioneri tek vrlo polako i jedan po jedan izlaze iz broda, i još prolaze kroz carinu. Onda ih vodič prebrojava i upređuje sa spiskom, itd. Sve to traje. Nije moguće parking na obali zameniti ovim malim uvučenim delom ulice.
 
Vrh