Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Zelenilo moze dosta poboljsati izgled sa strane L3 i 4. Ako urade kao ovo sto je do sada uradjeno, bice ok.

A kontejneri su tu verovatno na inicijativu marketa, koga briga za stanare. Ovi iz L3 ce moci da skoce u kontejner sa terase
 
zemun-ac":2ytqtkhx je napisao(la):
Zelenilo moze dosta poboljsati izgled sa strane L3 i 4. Ako urade kao ovo sto je do sada uradjeno, bice ok.

A kontejneri su tu verovatno na inicijativu marketa, koga briga za stanare. Ovi iz L3 ce moci da skoce u kontejner sa terase
Zelenilo treba da ide do kraja 5 lamele sto obuhvata 3,4,i 5.... svima je golo i isti pogled.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ulaz L3 i L4 bonsai zelenilo....to je jedino sa te strane i zicana ograda kao oko poljoprivrednog dobra...a preko puta kontejneri...da bude blizu i Colosseumu i Aromi....mozete zamisliti to smece i ulicu kad dune kosava...a ulica okicena papirima i djubretom...ne znam ima li tu pomoci ....jer je uradjeno bez grama mozga...da su hteli ne bi mogli vise da upropaste...a zgrada je divna...zasto nije mogla da bude i okolina i dvoriste po renderu kada je vec tako lepo isprojektovano i pejzazno osmisljeno?
5f1ea47db7a8db7be2aaede3ed7d1a81.jpg
d7011202410d774261fcd63b4d9e7a90.jpg
5c301a2953f0ee2f5a9bc36ea5a18bbe.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zar nije bilo lepse bez ograde oko kompleksa, cak i taj koloseum zid bolje da nisu rusili, crni humor ali istina je da nam je gradiliste izgledalo bolje nego sad samo finale projekta.
 
Od ove "3D ograde" boijam gorušicu. Kako, zašto, čemu? :( Jedino da se njenon celom dužinom pusti živa ograda ili neke puzavice, ima li mesta uopšte? Joj kada se setim priče da se "čeka tačno uređenje prostora ali je eto angažovan pejažni arhitekta". Ako je stvarno bio angažovan treba mu oduzeti diplomu!

Deluje da su stanovi u prizemlju lamela 5 i 6 jako nisko, možda su zato odlučili da je ograda neopheodna... ali joooj
 
Kako sam informisan 5 kontejnera ide kako je na slici, a 8 kod lamele 6 ispod mog prozora. Nadam se da ćemo uspeti svi da se skupimo i organizujemo kako nam odgovara ukoliko ostane ovako kako su zamislili. Mislim na više zelenila i poziciju kontejnera. Ja sam inace pisao komunalnom gradske čistoće i čekam odgovor.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
unedfined":2jdt40ry je napisao(la):
Od ove "3D ograde" boijam gorušicu. Kako, zašto, čemu? :( Jedino da se njenon celom dužinom pusti živa ograda ili neke puzavice, ima li mesta uopšte? Joj kada se setim priče da se "čeka tačno uređenje prostora ali je eto angažovan pejažni arhitekta". Ako je stvarno bio angažovan treba mu oduzeti diplomu!

Deluje da su stanovi u prizemlju lamela 5 i 6 jako nisko, možda su zato odlučili da je ograda neopheodna... ali joooj
Ruze puzavice...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
ko god da je osmislio zavrsne "detalje" oko kompleksa treba da dobije otkaz.
Ovo je ruzno, neprakticno, odvratno i totalno u suprotnosti sa ostatkom kompleksa.
Posle ovoga niko od nas nece dati nikakvu preporuku ni njima ni investitoru... Sramota!
Imam utisak da su na kraju samo zeleli da sto pre otkace sve i zavrse, bez zelje i volje za bilo kakvim skladom i funkcionalnoscu
, a da ne pominjem konsultacije sa buducim stanarima u bilo kakvom obliku....
 
qvarky":27jzj94m je napisao(la):
ko god da je osmislio zavrsne "detalje" oko kompleksa treba da dobije otkaz.
Ovo je ruzno, neprakticno, odvratno i totalno u suprotnosti sa ostatkom kompleksa.
Posle ovoga niko od nas nece dati nikakvu preporuku ni njima ni investitoru... Sramota!
Imam utisak da su na kraju samo zeleli da sto pre otkace sve i zavrse, bez zelje i volje za bilo kakvim skladom i funkcionalnoscu
, a da ne pominjem konsultacije sa buducim stanarima u bilo kakvom obliku....
A prosecan stan nije ispod 100000e....i porodica ce ga otplacivati 30 god. po 350e mesecno...dozivotna robija...
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638066#p638066:1gn9hg3e je napisao(la):
Mazailunja » Sre Jul 10, 2019 8:42 pm[/url]":1gn9hg3e]
qvarky":1gn9hg3e je napisao(la):
ko god da je osmislio zavrsne "detalje" oko kompleksa treba da dobije otkaz.
Ovo je ruzno, neprakticno, odvratno i totalno u suprotnosti sa ostatkom kompleksa.
Posle ovoga niko od nas nece dati nikakvu preporuku ni njima ni investitoru... Sramota!
Imam utisak da su na kraju samo zeleli da sto pre otkace sve i zavrse, bez zelje i volje za bilo kakvim skladom i funkcionalnoscu
, a da ne pominjem konsultacije sa buducim stanarima u bilo kakvom obliku....
A prosecan stan nije ispod 100000e....i porodica ce ga otplacivati 30 god. po 350e mesecno...dozivotna robija...
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Dobro da se ne lažemo toga nema nigde u Srbiji. Ali ovo stvarno deluje da je bez plana i projekta budženo od strane podizvođača kako kome padne napamet zadnjih mesec dva.
 
Treba svako da postavi sliku,, pogleda"sa prozora iz svoga stana i eto reklame za Merin i investitora.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
:roll: Ovo je jednom recju JEZIVO...zaista vise ne bih znala sta da kazem, al znam da u izgradnji vise nikada necu kupovati stan, pogotovo ne od ovakvih kao ozbiljnih iole ljudi! Da rezimiram, ne mogu da zamislim zivot gledajuci u supe ispred, parkirajuci se u tzv malu klackalicu i udarati glavom jer je preniska,igrati se sa decom u malom ogradjenom dvoristu...a sve to ipak nosi svoju veliku cenu, pa ti uzivaj ako mozes u svemu tome! Da nije presmesno bilo bi zaista tragicno :lol:
 
qvarky":f8o2ap2s je napisao(la):
ko god da je osmislio zavrsne "detalje" oko kompleksa treba da dobije otkaz.
Ovo je ruzno, neprakticno, odvratno i totalno u suprotnosti sa ostatkom kompleksa.
Posle ovoga niko od nas nece dati nikakvu preporuku ni njima ni investitoru... Sramota!
Imam utisak da su na kraju samo zeleli da sto pre otkace sve i zavrse, bez zelje i volje za bilo kakvim skladom i funkcionalnoscu
, a da ne pominjem konsultacije sa buducim stanarima u bilo kakvom obliku....

Bukvalno kao da su hteli samo da otkače što pre. “Daj da dobijemo pozitivan tehnički prijem i da završimo sa ovima u Zemunu...”
Tužno da zbog ovakvih “sitnica” pokvare utisak. Verujem da im je ušteda na zatvorskoj ogradi, drvoredu sa par stabala i organizaciji kontejnera minimalna, a sa tim su mogli da pozitivno zaokruže celu priču.
Pogotovo što bi GornjiGrad trebao da bude prezentacija Merina u Zemunu kao što je SunCity bio na Novom Beogradu (zbog kojeg se većina nas i odlučila da uzme stan).
Ovako će budući stanari nekog Merinovog naselja, kada budu gledali temu za Gornji Grad, videti kako su zbrzali na kraju sve i od rendera sa početka projekta na kraju napravili samo da liči kad se pogleda iz aviona...
Ovih par stvari na kraju je minimum što bi trebalo da isprave ukoliko hoće da imaju bar neku preporuku, pošto su nas za dvorište, stazu kod lamele 2 i garažu od metar i žilet iskulirali...
 
Piše na založnoj izjavi, kredit koji je WTC digao od Eurobanke je 10 miliona evra. Bankar mi reče da je sada procenjena vrednost za ceo kompleks 15+. Sve ovo što su fušarili i budžili je par desetina hiljada evra vrh glave.

Ali na žalost, to smo mogli u startu da vidimo. Kako smo od obećanja da će "keramika biti kao u Sun City" dobili samo 3 reda pločica u kujni. Što opet dođe tako neka ušteda.

Naravno, biznis je to, ako na 10 mesta zakineš 10 hiljada evra, to je već sto hiljada evra!

Slažem se da vala više neću u Srbiji nikada kupovati stan u izgradnji. Ako imam para da kupim završen imam, ako nemam jbg...
 
Hitno treba svi da posaljemo mail i insistiramo na drvecu kao sa ostalih strana...
Stran do restorana i koloseuma sredjuje fasadu i stavlja saksije sa zelenilom ali kao sto sam vec napomenula nije zamena za drvo nikako!!!

Ovo je stvarno bezobrazluk :notok:
 
Buduce komsije, ja sam se prijavio sad na forum tek nakon sto sam video ove slike i komentare. Ovo zaista zahteva neku akciju sa nase strane (pricam o lamelama 3-4-5-6).

Da li imamo vremena da poptisemo neki zahtev zvanican, oko zelenila sa te strane kao i oko ogradjivanja kontejnera - da se stavi ona neka ograda oko njih - mislim da je neko to cak i slikao i poslao na forum ovde.

Ja sam skroz nov, verovatno ima komsija koje su se vise ukljucivale u prepiske sa Merinom, ali mislim da bismo morali neku peticiju da potpisemo i resimo bar ove dve goruce stvari..

Ili ostaviti kako jeste, a posle toga isfinansirati ogradu, drvored, tu ogradu oko kontejnera itd...
 
Gledam sada ove slike i motam film u glavi... nekim ljudima stvarno treba oduzeti dozvolu za rad i diplomu jer sebe nazivaju arhitektama, dizajnerima, pejzažnim arhitektama itd... stvarno neko nema ukusa a ni stila. Ne kapiram koja je poenta svega ovog...

Nije mi se dopalo to kada sam video da paralelno sa našim počinju da razvijaju novi projekat Merin Hill a da kod nas ima još doooosta do kraja.
I onda kao da su se maksimalno usporili i krenuli da zabušavaju i rade sve preko one stvari samo da završe što pre... Jednostavno ne može se sedeti sa jednim du.... na dve stolice a evo i zbog čega... vidi se lepo na Mazinim slikama.

Nekako sam progutao i svario neke propuste isto kao i svi Vi predpostavljam ali ova ograda kad sam je video juče... :bash:
Što se stana tiče tu hvala bogu nemamo zamerki sem ormarića u kupatilu na kom je ivica bila ''okrnjena'' i silikon loše zalepljen... ali to se da srediti. Nije strašno.
Sve ostalo je 5+ od nas.

Bojim se da sa ove strane nema mesta kao iza 5 i 6... uže je dosta. Ne verujem da može da stane i parking i put... ali videćemo ovih dana.

Srećno svima!
 
Stvarno zalosno sta napravise sa tom ogradom, ne znam sta mi tu dalje mozemo.

Realno, sami se nikada necemo udruziti da to sredimo. Uvek ce biti onih koji nece da finansiraju te zajednicke stvari.

Sramota velika za Merin i investitora.
 
Do jutra nisam mogao zaspati koliko mi se motao ovaj prizor po glavi. Aromini kamioni, komunalno i kontejneri, ograda uzas, zelenila nigde...ne znam sta da kazem. Ostale strane su odradjene super a ova kod Coloseuma...nemam reci. Da nisam kreditni kupac odmah bih prodao ako bi neko i hteo da kupi.

Ali ajde jos malo da se nadamo da ce doci do neke promene.
 
A zamisli jos goste restorana, navijace i ostale stanare koji nemaju parking.... pa gde ce oni.... pa tu kod nas.... A sve golo.... pogled na betoncinu, leto, jesen, zima, prolece a ono betoncina...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
ja gledam na Dobanovačku, ali se solidarišem sa komšijama koje gledaju na Coloseum...bolje da je ostao onaj zid pa da bar na njemu nacrtamo zelenilo... I dalje imam nadu da će nas Merin iznenaditi i dodati kakvo takvo zelenilo sa te strane.
Ali ostaće misterija čemu ova ograda spolja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638131#p638131:3iuls9d4 je napisao(la):
Monarh » Čet Jul 11, 2019 10:00 am[/url]":3iuls9d4]ja gledam na Dobanovačku, ali se solidarišem sa komšijama koje gledaju na Coloseum...bolje da je ostao onaj zid pa da bar na njemu nacrtamo zelenilo... I dalje imam nadu da će nas Merin iznenaditi i dodati kakvo takvo zelenilo sa te strane.
Ali ostaće misterija čemu ova ograda spolja.


Prica je bila da ide metalna ograda sa kapijom na tag.
Na ovu zicu mogu da stave samo vratanca za kokosinjac.
Ja gledam na unutrasnjost kompleksa ali sam takodje 100% uz ljude koje su skandalozno zeznuli.
Dajte neki kontakt koga da “pritiskamo” agent iz Merina tesko da ima neki uticaj..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638137#p638137:1712l5ae je napisao(la):
Ninaa » Čet Jul 11, 2019 10:18 am[/url]":1712l5ae]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638131#p638131:1712l5ae je napisao(la):
Monarh » Čet Jul 11, 2019 10:00 am[/url]":1712l5ae]ja gledam na Dobanovačku, ali se solidarišem sa komšijama koje gledaju na Coloseum...bolje da je ostao onaj zid pa da bar na njemu nacrtamo zelenilo... I dalje imam nadu da će nas Merin iznenaditi i dodati kakvo takvo zelenilo sa te strane.
Ali ostaće misterija čemu ova ograda spolja.


Prica je bila da ide metalna ograda sa kapijom na tag.
Na ovu zicu mogu da stave samo vratanca za kokosinjac.
Ja gledam na unutrasnjost kompleksa ali sam takodje 100% uz ljude koje su skandalozno zeznuli.
Dajte neki kontakt koga da “pritiskamo” agent iz Merina tesko da ima neki uticaj..



Priča je bila i zajednničko dvorište ...., kapija ...sve ce biti identicno kao na renderu ... kvalitet gradnje SunCity-a ...a dobili smo ....
Agenti iz Merina , dajte molim vas ...
Oni su bili slatkorecivi samo do potpisivanja predugovora , nakon toga ja ne bih želeo da komentarišem njihov odnos prema kupcima i upućenost u projekat !!!
 
Vrh