Šta je novo?

Karantin Zvezdara? - NE.

Nakon pokušaja prijave EPS-u telefonom (koji nema blage veze sa vezom i bukvalno mi službenik govori da on ne zna šta da uradi po tom pitanju), policiji koja mi objašnjava da je to legalno(i ako je donet zakon o zaštiti koji jasno govori da video nadzor ne može da se postavi ako se ne uradi detaljan elaborat, unajmi agencija za servis opreme na mesečnom nivou i DOBIJE DOZVOLA POLICIJE ZA SNIMANJE JAVNE ILI PRIVATNE POVRŠINE...odgovor je bio "aha..paaa nismo upoznati" i da je komunalna nadležna)...prijava opštinskoj komunalnoj koja se izjasnila da nije nadležna i da se obratim Gradskoj komunalnoj koja me je uputila na opštinsku.

Epilog..poslat mejl EPS-u na prijave krađe struje i opštinskoj komunalnoj, sinoć vidim kabal od kamere presečen i kamera uperena u nebo. Izgleda ili da je neko reagovao ili da dobre komšije imaju nekog u dotičnim službama pa su preduhitrile onog ko treba to da uradi.

Idemo dalje...kamera još stoji na banderi pa ćemo cimati dok god se ne skine u kompletu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629126#p629126:u0nujb4m je napisao(la):
SRBO » Uto Jun 11, 2019 1:29 am[/url]":u0nujb4m]Какво фино насеље, штета што неће доживети половину 21. века камоли 22.

Mnogo si ti negativan za tvoje godine. Bolje juri devojcice dok ti je vreme, imaces vremena za mracenje kad omatoris. :D
 
Prijavi se preko beokoma pa nek oni traze nadleznog putem tvitera ...
 
Inace u pravu postoji nesto sto se zove "stvarna sluzbenost".

"Pravo prolaza
Ovo je jedna od najčešćih službenosti. Uspostavlja se najčešće kada vlasnik neke nepokretnosti nema izlaz na javni put, odnosno kada se do javnog puta može doći jedino uz preterano zaobilaženje. Ovaj prolaz može biti ustanovljen peške, kolima, motornim vozilom ili nekom poljoprivrednom mašinom.

Ako vlasnik poslužnog dobra sprečava ili ometa vlasnika nekretnine u korišćenju ustanovljene stvarne službenosti, oštećeni vlasnik može tužbom zahtevati da to sprečavanje ili ometanje prestane."

Da sam Paja Trosak fazon pa da se ganjamo po sudu. :D
 
Pa... Obzirom da nas ima oko 700 direktno ugroženih ne verujem da bi nekom bio problem da izdvoji po 1000 dinara za kolektivnu tužbu ... O tome malo kasnije nećemo sve od jednom

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Napokon nekakav pomak! Gospodja Filip, zamenica predsednika opstine Zvezdara, mi je odgovorila na mail odmah sa obecanjem da ce proveriti sta se desava i obavestiti me, i stvarno posle 7 dana dobio sam odgovor:

"У вези Вашег имејла, обавештавам Вас да је Градска општина Звездара у своју листу приоритета за изградњу недостајуће инфраструктуре уврстила саобраћајницу Нова А2.
Покретање поступка изградње - проширење предметне саобраћајнице са припадајућом инфраструктуром, у надлежности је Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београда Ј.П."

Ovakvo ponasanje i delanje je za svaku pohvalu jer je zena bukvalno odmah stupila u konverzaciju sa mnom, za razliku od svih ostalih kojima bukvalno zadnja dva meseca svaki dan saljem mailove.

Znaci da je opstina odradila svoj deo posla, sada je na redu direkcija... Ne znam sta se desava sa Savicicima.

*Nova A2 je ulica koja ide trasom Sime Trojanovica i spaja se sa ulicom pored decijeg igralista...
 
verb":2re7y4xy je napisao(la):
Napokon nekakav pomak! Gospodja Filip, zamenica predsednika opstine Zvezdara, mi je odgovorila na mail odmah sa obecanjem da ce proveriti sta se desava i obavestiti me, i stvarno posle 7 dana dobio sam odgovor:

"У вези Вашег имејла, обавештавам Вас да је Градска општина Звездара у своју листу приоритета за изградњу недостајуће инфраструктуре уврстила саобраћајницу Нова А2.
Покретање поступка изградње - проширење предметне саобраћајнице са припадајућом инфраструктуром, у надлежности је Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београда Ј.П."

Ovakvo ponasanje i delanje je za svaku pohvalu jer je zena bukvalno odmah stupila u konverzaciju sa mnom, za razliku od svih ostalih kojima bukvalno zadnja dva meseca svaki dan saljem mailove.

Znaci da je opstina odradila svoj deo posla, sada je na redu direkcija... Ne znam sta se desava sa Savicicima.

*Nova A2 je ulica koja ide trasom Sime Trojanovica i spaja se sa ulicom pored decijeg igralista...
Tu je i problem... To je trenutno nemoguća misija. I ja imam iste informacije ali mislim da je to mazanje očiju. Čekamo da vidimo ako bude biće sjajno ali mislim da je to nečija igra pred izbore. Ulica koja treba da se izgradi i dogovorena je 2013 godine je na drugoj strani naselja.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim na republičke izbore... A Sime Trojanovića će biti jaaako teško uraditi jer su divljaci spremni na sve.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Tri predvidjana izlaza iz naselja.
- U Sime Trojanovoica ne daju
- Savicici ne daju (a i ko zna kakav ugovor imaju sa Gazelom sto moze dodatno da komplikuje stvar)
- treci izlaz treba liku da prodje kroz kapiju i na metar od kuce i da se srusi kucica preko puta maksija (tek to nikad)

Pravi geto tebra... :D :D :D
 
Aaaa nisi uradio domaći! Ima još jedan izlaz preko šumice u vlasništvu 3D Construction firme koja tu planira da izgradi malo naselje...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ma to je sad najlakše uraditi... Protera se ulica kroz šumicu i ćao... Nema krljanja sa ludacima...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Najnoviji info. Opstina nije prosledila Direkciji NISTA sto se tice izgradnje nedostajuce infrastrukture u nasem naselju. Bili su ljubazni u Direkciji da sve pretresu sto je stiglo od opstine Zvezdara i takvog zahteva nema. Sto znaci da funkcioneri opstine Zvezdara najbezocnije lazu svoje sugradjane za stvari koje mogu lako da se provere i utvrde. Toliko o rukovodstvu opstine Zvezdara...
 
Opština mora da donese na njihovoj sednici odluku o prioritetnom rešavanju pa da tu odluku dostavi Direkciji koja nakon toga ima odrešene ruke za postavljanje i markaciju zemljišta za izgradnju ulice.

Nikakvo interesovanje Opštine ne postoji, iskreno kad se vratim sa odmora krećem u ponovnu akciju okupljanja sugrađana samo što će verovatno biti nekih ozboljnijih poteza sličnih onima iz 2013 godine.

Izgleda da će ova jesen biti burna...
 
Evo juče je stigao odgovor od Sektora za vanredne situacije...Nisu nadležni za žardinjere, što će reći ako se nešto zapali nije bitno što su žardinjere postavljene...može sve da izgori obzirom da nema mogućeg prilaza mojoj ulici.

Inače prijava je odneta lično u Martu 2019 a juče je stigao odgovor...04.08.2019 godine!
 
Можда нешто и треба да изгори да се опамете пајаци и подљуди. Принцип "не можеш направити кајгану а да не поломиш јаје"
 
Pa iskreno ja ne bih da izgori ništa jer smo svi..makar većina mukotrpno zaradili svoje nekretnine. A poreze redovno plaćamo, samo ne znam za šta plaćam jer u ovom naselju nema ništa.
 
Da li je neko pominjao veće plate za RGZ i bolje uslove rada???? Ej sve direktno na biro i otkaz sa zabranom rada u struci!

Naravno opet prave problem...naime. Nakon više sati provedenih u razgovorima sa raznim opštinskim čovama i sa ljudima iz Direkcije za gradsko građevinsko zemljište, došlo se od zaključka da je sve urađeno i da je ulica odobrena za započinjanje eksproprijacije od strane Opštine.

ALI da bi se došlo dotle mora se dobiti UVERENJE O DEOBI PARCELA koje izdaje gle čuda RGZ!!! Koji ni prstom nije makao evo treći mesec!!!!

Upravo čekam mejl od Direkcije sa kojim ću pokušati da ispritiskam Katastar da uradi svoj posao. Tako da pozivam kolegu u nevolji @verb ako hoće da se uključi pa da nas što više krene sa pritiskom kako bi sa tim uverenjem Direkcija mogla da napravi elaborat(trajanje izrade 3 meseca) koji onda ide u njihov sektor za imovinu(nepoznato vreme završetka) a od njih se vraća u opštinu koja onda kreće u pregovore oko eksproprijacije i ganjanje sa vlasnicima parcela oko novca(ako odmah pristanu sjajno a ako ne onda se ide na sud...vreme završetka te etape nepoznato). Kada se to završi opština vraća taj dokument i direkcija kreće sa odabirom izvođača radova i tek tada počinje izgradnja ulice....

Zdravlja bože u šezdesetoj godini da dobijem ulicu...
 
Pricamo o slucaju SIme Trojanovica ili o onom potezu koji izlazi na Jovanke Radakovic kroz perionicu ? :)
Znam za pricu komsija od pre par godina, kada su bili protesti, da su imali par blokada opstine i dogovaranja sa opstinarima i da su dobili pored obecanja jedno veliko nista. Posle samo jednog sastanka sa ministarkom Mihajlovic posle par dana su dosle masine i uradjena je ulica kako-tako...
 
Izlaz kroz perionicu ali...avaj Srbijica je ovo. Sled događaja od jučerašnjeg pisanja posta je sledeći.

To je bila informacija službenice organizacione pripreme Sektora za program i pripremu Direkcije u 14h. Gospođa je bila više nego saradljiva i predložila da pošalje mejl u kome će biti sve informacije vezane za njihov zahtev Katastru kako bih ja opet krenuo sa ganjanjem tih neradnika.

U 15h gospođa zove iznervirana izvinjava i govori kako je sve katastrofa i kako je sve palo u vodu jer je tek sad videla tražeći po projektu informacije koje će mi proslediti...kako ništa od 2013 do 2019 godine po pitanju te ulice ne važi i pitanje je da li će se uopšte uzimati u razmatranje izgradnja ulice.
Na moje pitanje zašto, odgovor je bio: Zato što je zahtev toliko dugo stajao u Katastru (7 godina) da se u međuvremenu Projekat Makrograđevinski blok B po kome je projektovana ulica PROMENIO I DA NIKO NIJE OBRATIO PAŽNJU NA TO KAD SU RADILI PREDMET!!!! A promenio se onog trenutka kada su Savići uslovili da im se nelegalna kuća ne ruči već da se suzi širina ulice...

To znači da ništa što je urađeno nije validno i da mora opet iz početka da se ide u ceo proces a da ona ne veruje da će Grad želeti time da se bavi. Moroni mastiljari državni vajni službenici su uspeli da zaseru u kompletu jer niko ne radi svoj posao. Sledeći koraj ke pronalaženje pravne pomoći i eventualno zastupnika koji će imati zadatak da proveri gde je i u kom segmentu prekršen zakon pa da probamo sa tužbama pošto je definitivno zakon negde u nekom trenutku prekršen. I naravno ostaje nam kuvano vino tokom zime kada budemo izašli i blokirali komplet Karaburmu i Mirijevo...
 
:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

Ne daj Boze da nekom zatreba hitna pomoc zimus...
 
Nista, znaci da se zimus organizuje snezna patrola, da se nabavi dovoljan broj lopata i rizle i da se kupe dobre zimske gume... :D
 
Pre će nam trebati gume sa šiljcima nego ove druge :)
 
Vrh