Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Нема које друго да се стави на онакав врх.
 
Reflektori su tu,publika je tu,staviti još semafor na staklenac pa zaigrati neki međunarodni meč.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ma ту су и два семафора - трчећа слова на дому штампе и онај одвратни Мишковићев сат.
 
Мислим да би било идеално сад на врхове ових бандера поставе огромне српске заставе

Штета само што нису оставили држаче за хулиганске бакље да се упале за време националних празника али сигуран сам да ће смислити неко решење
 
:lool: :bash: :lol: :rant:

20190709-190024.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636192#p636192:10tyuz5n je napisao(la):
Svetlopis » Thu Jul 04, 2019 3:16 pm[/url]":10tyuz5n]Ja kad god pogledam, meni ovo sve isto :D Neznatni pomaci a radnika jok.
Screenshot-22.jpg
Nadcovecanskim naporima po kisi i suncu na jednom od najtezih gradilista vredni radnici su poplocali 19 m2 u roku od 8 dana i time prebacili prosecnu dnevnu normu od 2 m2 za 23% bravo !! . :mrgreen:
 
Beograd je postao 3D na google mapi :vops: evo prvi avionski snimak trga :)
Untitled.png
 
Ово је сада раздеона ивица Трга и Васине улице:







Боје у жуто (стављају позлату?) украсе на стубовима старих светиљки око споменика:





Данас је, судећи по стању радова, требало да заврше с уградњом рефлектора и постављањем плоча уз Музеј:







Постоји опасност да површина Трга, због светлих плоча и ниског општег нивоа културе, убрзо по завршетку обнове изгледа исфлекано и ружно:





Искривљена светиљка у Чика-Љубиној улици, поред Музеја:

 
Jедан предлог решења од пре двадесет година...
 








Поставља се изолација у подлози тротоара поред хотела "Центар 1":



















 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WZFtvWWX4BE[/youtube]
 
Ovde treba trajno postaviti dva komunalca da patroliraju trgom, ako mislimo sve ovo da se sačuva od žvrljača i ostalih laptopotkupsindrom štetočina.
 
Pa ima ona ekipa što je uvek ladila ja... ovaj mislim bila stacionirana u Fiatu kod Albanije ispred kockarnice i Bratove radnje... Eto mogu njih da prebace malo bliže Trgu.

E sad... jedno je naterati ih da se prebace u autu. Naterati ih da zapravo izađu i patroliraju... eeeee heheheheheee... to je već druga priča. :mrgreen:
Možda ako se napravi neki ''aranžman'' između Grada i gospodina Rankovića, pa da mogu da svraćaju u kafić na kaficu i kajmak. Onda ima da se šetkaju ko navijeni. :D
 
Ja bih davao bonus svakom policajcu za hvatanje vandala, pa bi radili ko bele lale. I ove što žvrljaju, i ove što lepe, i ove što pljuju, i ove što ne skupljaju za psom, sve bi ih hvatali
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638413#p638413:3gjz8mns je napisao(la):
Posmatrac » Pet Jul 12, 2019 10:32 am[/url]":3gjz8mns]Ovde treba trajno postaviti dva komunalca da patroliraju trgom, ako mislimo sve ovo da se sačuva od žvrljača i ostalih laptopotkupsindrom štetočina.

Organizovati "radne akcije" osudjenicima sa nanogicama. Da gule zvake sa plocnika, skidaju plakate i brisu grafite. Malo rekreacije za njihovo dobro. Ovako gube zdravlje na koznim garniturama ispred tv-a ne izazeci iz vila. Taman i da malo poziraju za medije.

Kontam da bi mnogi pre trazili robiju nego nanogicu :)
 
Nije dozvoljen prinudni rad robijaša, potpisali smo evropske konvencije i svrstali se među civilizovanije zemlje po tom pitanju.
 
Ali je dozvoljen drustveno koristan rad umjesto kazne zatvora ili novcane kazne ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638611#p638611:38e3ekkx je napisao(la):
Пантограф » Pet Jul 12, 2019 8:15 pm[/url]":38e3ekkx]Nije dozvoljen prinudni rad robijaša, potpisali smo evropske konvencije i svrstali se među civilizovanije zemlje po tom pitanju.

Svestan sam toga. Kao i da je moguce dobrovoljno raditi izvan zatvorenog zatvorskog kruga.

Iako je moj komentar pisan u saljivom tonu, sve se moze kad se hoce, pa i iznaci zakonska resenja da se nanogice na "civilizovan" nacin ubede da dobrovoljno ciste ono sto drugi civilizovani popljuju i isaraju.


kraj off-a
 
Ево украса на стубовима старих светиљки које су јуче руком бојили у боју старог злата:





Рефлекторе и плоче уза зграду Музеја су углавном завршили, треба још углавити коцке уза сами зид:













Допада ми се ненападно решење с изгребаним плочама за означавање темеља Виртембершке капије; у ствари, мање је лоше него друга решења - преблизу су Споменику и морају да буду дискретне:











 
Vrh