Šta je novo?

Parkovi

Могли би да се коначно позабаве и овим, и целом оградом око Студентског парка:



 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639665#p639665:2s15f4ha je napisao(la):
direktor » 17 Јул 2019 04:17[/url]":2s15f4ha]Kao da je motorno ulje neko cistio ...ruke
Шта очекивати, када то пролази некажњено.
 
Greota sto se na Studenjaku kao radilo a fali mu jos toliko sredjivanja. Bilo bi divno kada bi poceli od samih zidova ograde. Doduse ja bi na preostalim delovima gde je samo ona metalna ograda od ni-pola metra zamenio sa nekom slicnom od po barem 2 metra. Naravno sa uklapanjem estetike i izgleda. Da se konacno napravi pristojan toalet, jer pored gradjana i turisti se cesto osvrnu radi pauze, takoreci. Konacno trebali bi da malo strozije iskontrolisu radno vreme parka.

Nadam se da ce uz radove Vasine da se i okrenu malo dragom parku, da ga dorede. Statue, a pre svega Dositeja Obradovica, deluju kao da bi im dobrodosla restauracija. I sa pogledom na park od strane Pmf-a, bilo bi super kada bi u desnom delu parka, gde nisu deca, napravili mali park za pse. Prakticno i veoma korisno sa obzirom na broj ljudi koji ima ljubimce (ukljucujuci i mene). Doduse mislim da bi za vec tako nesto trebali da glasaju gradjani u okviru opstine ili pak kraja, mada bi tako nesto bilo teze izvodljivo.
 
Nesto mi ne deluje da neko moze planski da posece sumu gde ima zdravih stabala da bi zanovio i zasadio mladice, u sredistu ovog dela sada je rupa.
 
Uređenje javne zelene površine, pešačke komunikacije, dečje igralište, fitnes teren i park za pse u parku Šumice na Voždovcu.

cYjfLQC.jpg


Ovde će biti dečje igralište i fitnes teren (tu je i ranije bilo).

4tpwigh.jpg


M9idjGw.jpg


Rekonstrukcija staza.

myvKOyB.jpg


oJNCseC.jpg


Ovde će biti park za pse.

Nwj27lw.jpg


KbXpmDZ.jpg
 
Juče kad sam prolazio vidim radi se rekonstrukcija celog parka između Katićeve i Bul. Oslobođenja kod Hrama (deo do Tiršove), ceo je ograđen. Ima li neko ime taj park ili se vodi kao nastavak parka Milutina Milankovića.
 
Сви у крају су га некад звали Пелагићев, по статуи истоименог српског лекара. Али ни дан данас то није постало званично.
Занимљиво је да је вероватно последњи врт у историјском језгру који се обнавља. Хтео сам да укажем давно на то, али с обзиром да свака обнова доноси и велика уклањања дрвећа и нижег растиња,, уздржао сам се. Али ето, дошао је на ред и врт који је до јуче био исти од када га памтим.
 
На ливади на Видиковцу између групе солитера (в. прву слику) и пијаце обнавља се стари паркић и прави ново игралиште. И игралиште се, у ствари, обнавља, али од старог није ништа остало па се то не види. Пре више година је на истом месту направљено дечје игралиште (мислим да га је направила Општина Раковица) искључиво од дрвених греда у различитим бојама, с изузетком три ниска зидића од цигле. За неколико месеци је игралиште било сатрто од вандала, ништа од њега није остало сем споменута три зидића.
Паркић, ближе солитерима, био је кружни с клупама около, сада су га потпуно ископали, све однели и прави се испочетка. Нове су стазе преко ливаде. Неће бити ограђеног простора за псе јер се сматра да је ливада довољно велика, и да могу да се шетају по њој.













Дечје игралиште:







 
Dok oni bacaju pare na novogodisnju rasvetu, bolje da unajme više ljudi u gradsku čistoću, ceo grad je jedna ogromna deponija.
b50f04251b0a66f7d9aa2056f0d81892.jpg


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Mnogi prijavljuju ovakve stvari i Zelenilo uvek daje isti odgovor, a to je da građani treba da bacaju đubre u kontejnere.

Što je najgore, pre neko veče šetamo krajem pored prepunih kanti i dve babe komentarišu kako je narod st*** što ne baca đubre u kontejnere.

Naravno, ima stoke koja baca pune kese u male kante, ali Zelenilo bi moralo da kritičnih dana pojača pražnjenje đubrijera i kanti.

I samo da pojasnim da male kante prazni Zelenilo, a kontejnere Čistoća.
 
To je i problem sto jedni druge ne dopunjuju, pa nastane ovakav svinjac. I kako da ova očekuješ ista dobro? Ko je odgovoran za ulični rasvetu? Jel zelenilo isto? Slabo rade posao te sanitarne službe bilo to zelenilo ili gradska čistoća, mada kolika su im smešna primanja, razumem kad se sve odradi fuserski, ali opet ne secam se kad je Beograd bio ovako prljav. Užas živi, ali kao narod smo velika st***.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Нова стаза на Видиковцу је бетонска, није за трчање:

















Одмах поред, према Пијаци, данас је било нешто као зачетак бувљака:

 
Крајем октобра је почела најављена обнова парка у блоку 38, између друге зграде“мерцедес“ и тржног центар и бившег центра месне заједнице „22 октобар“. Грађевинска табла је постављена још октобра прошле године, када је почела изградња препумпне станице за централно грејање. С обзиром да је завршена изградња препумпне станице, почело се са обновом парка.

Обнова комплетног парка, са новим зеленим површинама, стазама, дечијим игралиштем, новим мобилијаром, а такође и са новом теретаном на отвореном, пошто је постојећа теретана морала да се уклони ради градње ове препумпне станице. Терен за боћање наравно остаје где је и до сада био. Сви радови треба да се заврше до 31. марта 2020.године.

Грађевинска табла за обнову парка са скицом како ће све то да изгледа. На табли је направљен превид, јер је цртеж окренут за 180 степени у односу на улице које су означене на цртежу, пројектант је направио грешку ! Ту је и табла градског зеленила, која је сад постављена кад су почели радови.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11

Препумпна станица
Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8

Радови у парку
Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Bio danas na kratko u Zemunskom parku. Prelepa oaza, naročito sada kada je trava i dalje zelena, a žuto lišće svuda.

Spomenik bombašu nema nikakvu oznaku. Nisam ni znao za njega. Iz daljine mi liči na dete koja baca žabice. Kada sam krenuo ka njemu shvatio sam da su ploče užasno neravne i da uopšte nisu za hodanje.

Ko bira te ploče?

Mozaik Malog princa je odličan. Pored je Vuk, ali ispred njega ima neko šiblje (zašto?!)
f9c9f46577cb5832c7fd986e8cd7b896.jpg
2cc1fe8efb57300b5f8f01152ecbe2b7.jpg
7ae9a7c67d691fa67c991dbbeef5f740.jpg


Poslato sa telefona
 
Vrh