Šta je novo?

"BW Vista i Parkview" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks ]

Vista i ova druga su trebale da prate celu formu bloka i da popune komplet ulicne frontove po uzoru na Central Garden. A unutar bloka da se napravi sve sto jedan "luksuzan" blok predvidja, dakle nema tu previse mudrovanja.

Dobili bi miks Central Gardena / A Bloka / Wast 65, ali ne bi se ovoliko silovao grad.

https://www.google.com/maps/@44.8121684 ... a=!3m1!1e3

Sto bi izgledalo nekako ovako:

Sada P+22
20190708-173507.jpg


A moglo je i ovako P+8:
 
Bravo!! Nije nista oblikovno specijalno, ali je meni daleko, daleko bolje nego 22-spratnice u centru grada. Uostaom kad se pogleda panorama sa susedne strane gde je onaj TC, vidi se koliko niza spratnost znaci na toj lokaciji.
 
Hvala :)

Ili ovako...ako vec moramo da se pomirimo sa tim da imamo Stepu Stepanovic u samom centru, pritom su do sada oni mogli i da izgrade sve ove blokove a ne da razvlace po dve zgrade godisnje...

Tu je trebalo DAVNO napraviti livade po principu Parka prijateljstva, DAVNO raseliti sve te ljude odatle, ostaviti ogromnu zelenu povrsinu sa vise desetina kulturnih objekata i to sve po principu Parka prijateljstva i Muzeja Savremene umetnosti. Dakle muzej/opera/istrazivacki centar/botanicka basta/it centar. sta god u kombinaciji sa tonom zelenila i ogromnom prostranom promenadom koja bi bila iste sirine kao i ona prekoputa.

Ali sada je isuvise kasno...

Sada:
Pogledajte prilog 1

A mozda je moglo:
 
Мислим да је сасвим очигледно цео овај пројекат лечење Вучићевих комплекса и покушај имитирања светских метропола високим зградама тако да је сасвим излишно очекивати разумну спратност за ту локацију.

То буди речено, мени се ова верзија Степе у Савском Амфитеатру свиђа још мање него лошије верзије савских блокова које се тренутно граде
 
Ja ne bih imao problem sa visokim objektima u SA da su ti objekti reprezentativni i da su kvalitetna autorska rešenja arihtekture (pomoglo bi i da nisu stambenjaci), ali avaaaaj
 
Beograd nikada neće ni blizu biti najvećih svetskih gradova. Džabe Vučić hoće da gradi "Menhetn" na obali Save kada smo mi zemlja trećeg sveta. Jedan grad, kao uostlom i državu čine ljudi, a svi znamo kakvo je stanovništvo Beograda. Dodajte uz to siromaštvo i onda je jasno da smo mi jedan degradiran grad. Od njega je ostao samo veliki potencijal i ništa više. Da bi ovaj grad ličio na nešto, potrebni su bolji ljudi. Dokle god se to ne bude promenilo, ostaćemo periferija Evrope.
Ove zgrade možete videti po obodima svetskih megalopolisa dok će to kod nas biti atrakcija. Samo pokazatelj da našem čoveku možeš "uvaliti" bilo šta i dobro izreklamirati proizvod. Nije ni čudo, zato što prosečan stanovnik Srbije nije otišao dalje od Horgoša i zapravo ni ne zna kako izgleda uređena država. Nemam ništa protiv gradnje Beograda na vodi da su to zaista neke reprezentativne zgrade. Ovo su obične spavaonice koje su malo našminkane.
Cene neću ni komentarisati. Jeftiniji su stanovi u centru Rima pa vi vidite.
 
@Koniljo
Slazem se u vecini napisanih stvari,al da se kaze da je jeftini kvadrat stana u centru Rima od kvadrata stanova u vecini zgrada BW,to ne stoji.Jedino ako se misli samo na kulu.
Ja sam jedan od kupaca stana u bw.
 
Mnoge zemlje trećeg sveta, jako siromašne i nerazvijene imaju skyline o kome Beograd može samo da sanja. I naftu ili zlato...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639929#p639929:1tnfqz6v je napisao(la):
Koniljo » Sre Jul 17, 2019 7:04 pm[/url]":1tnfqz6v]Beograd nikada neće ni blizu biti najvećih svetskih gradova. Džabe Vučić hoće da gradi "Menhetn" na obali Save kada smo mi zemlja trećeg sveta. Jedan grad, kao uostlom i državu čine ljudi, a svi znamo kakvo je stanovništvo Beograda. Dodajte uz to siromaštvo i onda je jasno da smo mi jedan degradiran grad. Od njega je ostao samo veliki potencijal i ništa više. Da bi ovaj grad ličio na nešto, potrebni su bolji ljudi. Dokle god se to ne bude promenilo, ostaćemo periferija Evrope.
Ove zgrade možete videti po obodima svetskih megalopolisa dok će to kod nas biti atrakcija. Samo pokazatelj da našem čoveku možeš "uvaliti" bilo šta i dobro izreklamirati proizvod. Nije ni čudo, zato što prosečan stanovnik Srbije nije otišao dalje od Horgoša i zapravo ni ne zna kako izgleda uređena država. Nemam ništa protiv gradnje Beograda na vodi da su to zaista neke reprezentativne zgrade. Ovo su obične spavaonice koje su malo našminkane.
Cene neću ni komentarisati. Jeftiniji su stanovi u centru Rima pa vi vidite.

Razumem gnev i frustraciju ali nikako mi ne prija generalizovanje. Prosecan Srbin, Nas covek, stanovnistvo Beograda itd, itd. Sa tim stavom bolje neki politicki forum da pratis i u njemu ucestvujes. Na temu o dve zgrade ti si uspeo da degradiras celo Srpsko drustvo :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639929#p639929:3qme1dvv je napisao(la):
Koniljo » 17 Jul 2019 03:04 pm[/url]":3qme1dvv]Beograd nikada neće ni blizu biti najvećih svetskih gradova. Džabe Vučić hoće da gradi "Menhetn" na obali Save kada smo mi zemlja trećeg sveta. Jedan grad, kao uostlom i državu čine ljudi, a svi znamo kakvo je stanovništvo Beograda. Dodajte uz to siromaštvo i onda je jasno da smo mi jedan degradiran grad. Od njega je ostao samo veliki potencijal i ništa više. Da bi ovaj grad ličio na nešto, potrebni su bolji ljudi. Dokle god se to ne bude promenilo, ostaćemo periferija Evrope.
Ove zgrade možete videti po obodima svetskih megalopolisa dok će to kod nas biti atrakcija. Samo pokazatelj da našem čoveku možeš "uvaliti" bilo šta i dobro izreklamirati proizvod. Nije ni čudo, zato što prosečan stanovnik Srbije nije otišao dalje od Horgoša i zapravo ni ne zna kako izgleda uređena država. Nemam ništa protiv gradnje Beograda na vodi da su to zaista neke reprezentativne zgrade. Ovo su obične spavaonice koje su malo našminkane.
Cene neću ni komentarisati. Jeftiniji su stanovi u centru Rima pa vi vidite.

au, kako neki ljudi ne vide dalje od nosa... ponese ih trenutak... pa kako je izgledala budimpesta i prag osamdesetih godina? a kako su izgledali 15 godina kasnije? manite se malodusnosti, ako bude konstantnog ulaganja i rada, cuda se mogu napraviti... samo uzmite poljsku za vreme socijalizma. varsavu onda i sad...
 
Pritom mi smo zemlja drugog sveta. Za nekog ko priča o tome kako ljudi nisu videli dalje od Horgoša, očigledno ne znate šta znači biti zemlja trećeg sveta, i nadam se da nikada nećete ni znati.
 
Moram da se slozim sa ovim. Od goreg uvek ima gore. Tako da Srbija naspram jedne Indije, Bangladesa i ostalih 3. zemalja, definitivno spada u grupu 2. zemalja. U tzv "prvim" zemljama nazalost nismo, ali ni ova zlatna sredina izmedju najrazvijeniih i najenerazvijenijih nije toliko losa :)

Ovde fali samo cvrsta ruka, ozbiljne kazne i jaca disciplina, ali posto je ovde korupcija maltene nacin zivota od toga nema nista u skorije vreme :)
 
22. sprat, garsonjera, pogled ka Savi (koji će možda i nestati sa izgradnjom Terasa). Već su išle garsonjere tamo za preko 4k.

Inače zahtev za upotrebnom dozvolom za Vistu je 2x odbijen zbog raznih formalnosti, između ostalog zbog nekih papira u vezi sa liftovima iz Parkview (wtf!?)... i navodno projektant iz Novkola nema licencu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640467#p640467:1negvka4 je napisao(la):
Igor » Fri Jul 19, 2019 3:20 pm[/url]":1negvka4]Da li je moguće da cene stanova u ovi prosečnim objektima dostižu ovako veliku cenu.

https://www.zidart.rs/nekretnine/nekret ... OrgxS9jvm0

Cena/m²: 4.332,94 €

22 kvadrata? Ovo sam bolid moze da plati 100 000 i jos garazu skoro 20 000. A tek komentar "retko u ponudi odlicna investicija"... Hotelska soba.
 
Upravo tako ovo se moze smatrati sve samo ne dobrom investicijom. Mogu da razumem da neko hoce da zadovolji svoje zelje i da ima stan bliže obali Save sa verovatnim pogledom na NBG pa da je spreman da za to izdvoji taj iznos ali se to nikako ne može smatrati dobrom investicijom pošto svi ti stnovi u BNV-u nikada neće vredeti isto a pogotovo ne više nego što su plaćeni pri kupovini.
 
Neki ljudi tripuju da je Srbija Amerika i da mogu da zarade 100 000$ za 4-5 godina samo tako sto ce kupiti neku nekratninu i prodati skuplje. To vestacko skakanje cena ne prolazi u BGu, stan u nekom delu grada ce uvek isto vredeti, mozda uz neke dodatne sadrzaje koji se naknadno izgrade moze minimalno da se poveca vrednost.
 
Cena je jednaka odnosu ponude i tražnje. Možda je to trenutno veštački ali za par godina sigurno neće biti moguće kupiti stan blizu Save u centru grada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što ne bi bilo moguće za par godina kupovati stan uz Savu u centru, pa upravo će gomila njih koji sada plaćaju papreno da ih prodaje za sličnu ili dosta nižu cenu za par godina, cena je već sada dostigla plafon.
 
Piccolo":3ugrecd1 je napisao(la):
Što ne bi bilo moguće za par godina kupovati stan uz Savu u centru, pa upravo će gomila njih koji sada plaćaju papreno da ih prodaje za sličnu ili dosta nižu cenu za par godina, cena je već sada dostigla plafon.

U pravu si, najjeftiniji stanovi u metropolama su odmah do reke u centru. Najveća potražnja i cena je za stanovima na periferiji, tu se čeka i po par godina da se neki pojavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tolike pare za stan u Bg će platiti neko ko ima keša iz neke kriminalne/korupcionaške kombinacije pa mu treba nekretnina da opere taj prljavi novac.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
roland":9x0vz0kb je napisao(la):
Tolike pare za stan u Bg će platiti neko ko ima keša iz neke kriminalne/korupcionaške kombinacije pa mu treba nekretnina da opere taj prljavi novac.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Mora da si u pravu. Sigurno je to najpametniji način da se “operu” pare iz kriminala
Kad bolje razmislim o tvojoj priči shvatam da su naši kupci iz inostranstva samo farsa i maska ili možda bas oni peru pare?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji kupci iz inostranstva, kako znaš ko je kupio stanove u tim zgradama?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Pretpostavljao sam, onda me je tvoj post sa kriminalcima razuverio. Bio sam skeptican oko kriminalaca ali si onda napisao “pranje para” i onda je sve postalo logično. Ovo je rešeno, vratimo se temi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh