Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

То су вероватно Дулево чистилице. Отприлике су последњих 10ак година истим возилима заменили одређени број цистерни и чистача, али чини ми се да ефекат није баш дао најбоље резултате. Иначе чуди ме зашто класичне цистерне веома ретко укључују предње прскалице које имају испод браника, већ углавном сво прање обављају чистачи са шмрковима позади?
 
Njiskase su zmjenile nove iveko cisterne ....
 
Ovo preduzeće zaista preti da mi postane najneomiljenije.

Poslao sam im slike prepunih kontejnera i rekao da bi trebalo ili da povećaju dinamiku pražnjenja, ili da dodaju još kontejnera i da naprave nišu, a oni mi odgovoriše da se odvođenja smeđa odvija planiranom dinamikom!?!?

A za niše oni nisu nadležni i neće prstom mrdnuti da to promene. Na sreću je Beokom prosledio predlog za niše Sekretarijatu za saobraćaj.



Dođe mi da pišem Vesiću i da mu se požalim. A mogao bih i Vučiću :bash: :bash: :bash:
 
A što se tiče onog peska što su javili da su očistili, a u stvari nisu pa sam se bunio, izgleda da su ipak očistili, a uskoro će i cisternom da pređu

 
Dule, čoveče, seti se pretprošle zime, kada sam Beokomu poslao dopis o zapuštenom podzemnom prolazu kod Ušća.
Kažu da su poslali inspekciju koja je konstatovala da je prolaz čist i uredan (!?), iako sam ja detaljno opisao o čemu se radi.
 
Beokom su prijavili nost na Adu po mojoj prijavi kao za čišćenje, a ovu iz Čistoće poslali da su čistili na Novom Beogradu par saobraćajnica napravili fotke ljudi i sve... A ono što je predmet prijave, pešačke i biciklističke staze, potpuno zaobišli... Kao da ne znaju da postoje

https://twitter.com/prijavi_problem/sta ... 59968?s=09
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637792#p637792:27ldet93 je napisao(la):
Vladivoje » Today, 01:22[/url]":27ldet93]Dule, čoveče, seti se pretprošle zime, kada sam Beokomu poslao dopis o zapuštenom podzemnom prolazu kod Ušća.
Kažu da su poslali inspekciju koja je konstatovala da je prolaz čist i uredan (!?), iako sam ja detaljno opisao o čemu se radi.
Sećam se. Oni imaju posebno poimanje čistoće i higijene.

Treba im se nekako popeti na grbaču, ali kako? Pod jedan, uveo bih obavezu da se MORA odgovoriti na svaku prijavu, svaki mejl koji dobiju.

I da svaki odgovor moraju da proprate sa fotografijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637724#p637724:2sbjc3up je napisao(la):
astrodule » 09 Jul 2019, 20:41[/url]":2sbjc3up]Ovo preduzeće zaista preti da mi postane najneomiljenije.

Poslao sam im slike prepunih kontejnera i rekao da bi trebalo ili da povećaju dinamiku pražnjenja, ili da dodaju još kontejnera i da naprave nišu, a oni mi odgovoriše da se odvođenja smeđa odvija planiranom dinamikom!?!?

A za niše oni nisu nadležni i neće prstom mrdnuti da to promene. Na sreću je Beokom prosledio predlog za niše Sekretarijatu za saobraćaj.



Dođe mi da pišem Vesiću i da mu se požalim. A mogao bih i Vučiću :bash: :bash: :bash:
file.php

Povećali su mi broj kontejnera za 33.33%.

Nisam pisao Vesiću, već sam preko Beokoma uputio dodatno pitanje

Molim vas da ih pitate (meni ne odgovaraju na mejlove) da li misle da promene dinamiku jer trenutna dinamika i količina kontejnera očigledno nisu dovoljni.
 
astrodule":1qfmto74 je napisao(la):
Sećam se. Oni imaju posebno poimanje čistoće i higijene.

Treba im se nekako popeti na grbaču, ali kako? Pod jedan, uveo bih obavezu da se MORA odgovoriti na svaku prijavu, svaki mejl koji dobiju.

I da svaki odgovor moraju da proprate sa fotografijama.

Da, da, odlična ideja.

Tačno tako, treba striktno zahtevati od njih da pošalju fotografije, kao dokaz da su uklonili smeće i prljavštinu koje su im građani prijavili.

Ali, ali, teško će oni da šalju fotografije...
 
@Vladivoje
Bili jednom Crvenkapica i vuk a bogami i Snežana i sedam patuljaka.
Buni me Dulejina prva fotografija, gde ugasiti cigaretu nakon višesatnog čekanja gradske linije xy.
1369909122.gif
 
Ima predvidjeno mjesto za gasenje cigarete na djubtijeri batali cigarete ....
 
Dišo, ima ali tek ponegde.
I da, batalila sam cigarete ovog časa zahvaljujući tebi, a bila sam vrlo umerena u tom poroku, takoreći polupušač.
Au revoir!
1926689531.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=635872#p635872:11lm8ipj je napisao(la):
astrodule » Sre Jul 03, 2019 4:45 pm[/url]":11lm8ipj]Evo slike od svakog drugog dana. Đubre leti po kraju, i tako već nedeljama, mesecima i to samo zato što su smanjili frekvenciju pražnjenja kontejnera. Danas sam prijavio i predložio da ili prazne svaki dan, ili da naprave nišu i dodaju još neki kontejner.

Ista je situacija i kod ostalih kontejnera koji su mi "u dometu"

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

Ubiće me Žika što citiram ceo post iako nije neposredno iznad mog. :mrgreen:
(A jeste glupo, meni se samo jednom omaklo i on baš osuo paljbu na mene i to javno. Šiko, Šiko... :rant: Platićeš mi za to :lol:

A sada malo uvoda, razrade i zaključka:
Dule, šta ti misliš... ko je "kriv" što je stanje takvo u jednom "elitnom" kraju NBgd. kakav je Belvil, makar za neke elitan, za mene svakako ne, ni slučajno.

Pre otprilike godinu dana imala sam priliku da posetim čuveni novobeogradski Belvil. Čim sam kročila prvo što sam primetila bile su đubrijere. I da su bile žardinjere bilo bi ih previše a tek đubrijere. Nisam merila ali zamalo na 1m+, čitav niz. Niti vidim opravdanost takvog "aranžmana" niti zadovoljava estetiku. Ukoliko je stanje promenjeno molim za izvinjenje svih koji taj deo NBGd obožavaju za razliku od mene.

U mojim krajevima uglavnom je sve standardno, nešto čiste nešto ne ali još uvek podnošljivo uz pomoć sporadičnih intervencija lokalnih stanara. Ne pišem nikome žalbe (ima ko će :mrgreen: ), uživam u životu i lepoti prirode. Ako baš neko pretera pišem lokalnoj samoupravi, Beokom je preopterećen pa ga štedim.
 
Zasluzen odmor nakon brisanja imbecilnih grafita :)
Red je da se zeni posalje poruka ;)
 
Evo zbog cega je grad prljaviji i zapusteniji nego ikad. Preko 60% zaposlenih u toj sluzbi radi u administraciji, dakle leglo kumovsko partijskog zaposljavanja. Nedostaju im i cistaci, radnici na iznosenju otpada, radnici na deponiji i reciklazi i vozaci. Ista ili slicna situacija je sigurno i u zelenilu gledajuci zelene povrsine.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... CIL5Vby5Sc
 
Значи прошле године су запослили 1000 партијских послушника. 2600 је бедна цифра за град величине Београда. Још ако ту одмузмемо администрацију, имамо мизеран број радника у оперативи директно задужених за хигијену града.
 
- U 2018. godini u stalni radni odnos je primljeno 1.000 radnika, a struktura novoprimljenih nije bila adekkvatna potrebama preduzeća - navodi se u dokumentu rebalansa. - Primljen je veliki broj radnika koji obavljaju administrativne poslove kod kojih čak ni stručna sprema nije bila adekvatna potrebama poslova u administraciji.

I ko će da snosi posledice? I šta sad? Pa sve ove što nemaju adekvatnu stručnu spremu - NA ULICE i metlu u ruke!!!
 
Vidi se da je operativa narasla na blizu 700 izvršilaca, nadam se da je neko od njih završio među radnike. Ima rast i u ostalim sektorima komercijale, parvnih/karovskih i ekonomskih poslova tako da tu leže ti stranački. Zanimljivo da za dve godine samo jedan zaposleni napušta preduzeće i jako mali broj ide u penziju oko 20 . Dok GSP broji sigurno blizu 800 radnika koja po svakom osnovu odlaze iz preduzeća.





 
Za problem nedostatka ljudstva u Čistoći se zna već minimum dve godine. A situacija se očigledno samo pogoršala. Što implicira da dž**** očigledno neće da daju pristojne plate, nego po dobrom starom srpskom upravljačkom običaju misle da ''ako dovoljno dugo sačekam, pojaviće se poneka bu**la koja će nasesti i prihvatiti ga''. A na kapiraju da će i ta b... pre ili kasnije uz takvu mizernu platu da baci metlu i da ode da traži nešto bolje.

Sve, ali sve će da urade, samo da ne smanje administraciju i ne povećaju plate pravim radnicima. Večita priča u Srbiji. :roll:
 
Bender oni za dve godine imaju samo jedan sporazumni raskid radnog odnosa , GSP sigurno blizu 500 (veći deo sporazumno, jedan deo dobio otkaz zbog nedolosaka na posao iz Nemačke). Sto znači da nije baš sve tako crno kod njih, ovi što rade nisu toliko nezadovoljni.
Krajem 2018. je bio veliki prijem radnika koji su bili na PP poslovina, na određeno u stalan radni odnos i to u svim komunalnim preduzećima. Tu se ugurao i veliki broj članova.
 
Отприлике се у том правцу и иде у целој Србији.
 
Vrh