Šta je novo?

Košutnjak

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632509#p632509:17q89vjz je napisao(la):
astrodule » 22 Jun 2019 11:30 am[/url]":17q89vjz]
Da, to je problem, što dosta ljudi koji su protiv vlasti bukvalno svaki potez dočekaju na nož. Primera je bezbroj, a na žalost, 90% tih poteza je zaista za osudu.

U pravu si da je nažalost za osudu velika većina projekata i način na koji se izvode ali meni se čini da mora da se zauzme stav na određeni način inače će ljudi da oguglaju na neprestanu kritiku (koja često obuhvata i stvari koje su zaista ne bitne).

Recimo, videh neku izjavu neke osobe koja ćivi na 5 minuta odatle i buni se što se uništava zelenilo. Pa šta je bilo na mestu gde je njegova kuća / zgrada? Pa sve te kuće uz Kneza Višeslava i ka Blagoja Parovića su izgrađene u prirodi i sigurno je neko drvo posečeno ili je mogla da bude šuma na njihovom mestu.

Iskreno, i meni smeta seča stabala ali ipak moramo svi da imamo malo razumevanja da je nekad neophodno (nadajmo se što manji broj) drveća poseći da se izgradi nešto što će (opet, nadajmo se) biti od opšte koristi za grad i građane.

Zato mislim da bi bila dobra neka zakonska obaveza da investitor posadi nekoliko stabala za svako koje je posečeno.

Kako si ulazio na atletsku stazu? Ima li čuvara tamo? Uvek me je privlačila ta staza.

Tamo sam ranije trenirao sa klubom "Capital Crew", ali i kad sam par puta išao sam da trčim kapija je bila otvorena i ljudi su jednostavno ulazili da treniraju. Jedino što je preko dana dosta izložena suncu pa bude malo neprijatno zbog vrućine.
 
Градилиште новог спортског објекта између улице Благоја Паровића, Затвореног базена и игралишта с вештачком подлогом на слици:













 
Ne znam stvarno kome treba stena za penjanje... Naši drevni preci su se verali uz drveće, i bili jaki kao stena, a ovoj danas fensi populaciji trebaju kao neke građevine da budu fizički polovnjaci od nivoa spartanaca i tribala.
Proteste treba omasoviti, samo stotinak ljudi je bilo juče. Mnogi ne shvataju opasnost. Kiseonik nestaje u celom gradu, sunce peče, a mesta za skrivanje nema.
 
Eto ode i jedna od retkih normalnih tema. Ko kancer ste.
 
@Don Mason BgD zbog takvih kao ti, protesti nemaju smisao. Šta hoćete? Da se ništa nigde ne gradi? Hajmo svi onda u šume i da živimo kao naši preci.

Shvatite da živimo u gradu. Ako se napravi dogovor da za svako posečeno drvo mora da se zasadi nekoliko mladih - šta je problem?
 
editovao sam post Don Masona
 
Gradjani koji brane Kosutnjak su pratili kamion sa isecenim stablima. Vozac kamiona je odvezao stabla do Gocke 57 gde je prodao isecena stabla. Dakle sve je unapred osmisljeno i dogovoreno.
U policiji Cukarica smo i mi i oni.
https://twitter.com/KosutnjaK_/status/1 ... 3486161921

Ja nešto ne razumem. Ovo drveće je posečeno sa privatnog zemljišta Zavoda za sport ili sa one privatne parcele na uglu Valjevske i Požeške (zaista ne mogu da ispratim sve oko čega se bune).

Pa naravno da će ga prodati i da je unapred osmišljeno.

Ako se ovo udruženje buni, treba da se buni u Opštini Čukarici ili u Gradu koji je dao dozvolu da se to gradi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637393#p637393:lzrpyyxm je napisao(la):
astrodule » 08 Jul 2019 05:36 pm[/url]":lzrpyyxm]@Don Mason BgD zbog takvih kao ti, protesti nemaju smisao. Šta hoćete? Da se ništa nigde ne gradi? Hajmo svi onda u šume i da živimo kao naši preci.

Shvatite da živimo u gradu. Ako se napravi dogovor da za svako posečeno drvo mora da se zasadi nekoliko mladih - šta je problem?
do kada će da se gradi, koja je granica?
gde će da se sadi to novo drveće, koliko milja udaljeno od starog?
 
Sve to može da se uredi. Za svaki projekat investitor predloži gde će saditi, a Grad to odobri ili preloži drugo rešenje.

Pogledajte ovu sliku - sve te kuće i zgrade su unutar nekog zelenila i verujem da se mnogi sa ove slike bune zbog ovih seča. A šta je bilo na mestu (ili šta je moglo da bude) gde oni trenutno žive? ZELENILO. Koliko je stabala oboreno ili moglo da stoji ne mestu gde oni žive?

 
istina je jedna: prljavi sns dira nezno tkivo grada i preoblikuje ga kako on hoce, bez konsultovanja zutih i kruga dvojke... to je neoprostiv greh.
 
Градилиште Вештачке стене за пењање данас:



















 
Завршена је ограда око објекта Водовода:





Преко пута, краћи део ограде око Дечјег села је оборен, десно од главног улаза:





Обнова ове стазе се годинама не завршава, део који води до Дечјег вртића:





У централном делу Кошутњака су данас размонтирали неку позорницу:





Запуштена стаза за боћање између градилишта Вештачке стене и Вишенаменске дворане:

 
Ali što su na tabli napisali koliko je posečeno stabala i koliko je novih planirano ;)

Odlična ideja koja će ućutkati “ekologe” i ekologe
 
Ta pozornica je poslužila kao scenografija za snimanje nekog filma. Bio je i veštački slon, indijanski šatori, baš mi je žao što nisam imala tel pri ruci da slikam.
 
Вишенаменска дворана у изградњи:









Градилиште Вештачке стене:



















 
Državni grb na veštačkoj steni?!.... To kao i oni bukobrani i natpisi uz autoputeve... To kao ona fora da moraš svima da pokažeš da je voliš. Degradacija državnih simbola.

Ne voli se zemlja tako. Zapravo, ta ekipa je najmanje voli.
 
Može ovo da se baš lepo uklopi u okruženje. Nadam se da su predviđena i mesta za montažne tribine, jer džabe stena, ako ne bude neko takmičenje.
 
Men's Health iz 2017. CFMOTO promo tekst
f3ac73a663ab7ea6eac4e39fec185faa.jpg
6f71fe9416327d7ceb5ba8625c6cb82a.jpg


Poslato sa telefona
 
При крају су радови на две вештачке стене - високој и ниској, постављена је ограда около; има још материјала унутар ње, има и радника који раде, треба да се уреди и сам простор између стена:









Прилаз из ул. Кнеза Вишеслава:



........................

Вишенаменска дворана у изградњи:





..........................

Још није поправљена порушена ограда поред улаза у Дечје село:



Сам улаз у Дечје село - с унутрашње стране - јуче је изгледао овако:





........................

Поглед од кафића код скијалишта:



 
Isao sam pre nek dan da trcim na trim stazu, i cela staza je neosvetljena. Divno iskustvo je bilo trcati taj jedan krug, pre nego sto sam pobegao, u mraku po sumi.
 
Beki":2nat4yto je napisao(la):
Isao sam pre nek dan da trcim na trim stazu, i cela staza je neosvetljena. Divno iskustvo je bilo trcati taj jedan krug, pre nego sto sam pobegao, u mraku po sumi.
Užas. U koliko sati si trčao? Mislim da se svetiljke napajaju preko solarnih ćelija, mada sećam se da su radile i do duboko u noć.
Kakav je vazduh tamo? Na NBG trim stazi je katastrofa.

Poslato sa telefona
 
Oko pola 6,6. Ne znam za vazduh jer sam se borio da se ne sapletem o nešto itd. Nisam ni obraćao pažnju, krenuo sam ludo u krug, nadajući se ne znam ni ja šta da će se desiti i promeniti. Sa ove strane, gde je početak, se još i nešto vidi od ulične rasvete, ali sa druge strane ne vidiš prst pred okom. A baterija na fonu mi je bila pri kraju i nisam mogao lampu da ukljucim. Sve u svemu, ne toliko strasno iskustvo koliko mi je pun k***** sto nista ne funkcionise u gradu. Bas sam dosao raspolozen i sa namerom da lepo istrcim i malo udahnem svezeg vazduhe, kad ono... Pozitivna stvar je sto sam uleteo u 23-ojku, a tamo Sajsi MC sa sestrom, mnogo dobra riba, sa godinama sve bolja :)
 
Vrh