Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

A jel ima neki slivnik/rešetka/odvod na ovom celom Trgu? Ni na jednoj slici ih ne vidim na ovako velikoj površini?

Ili ćemo dobiti i akva-park, 2 u 1?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640115#p640115:1gol3j4v je napisao(la):
varos kapija » 18 Jul 2019 11:08 am[/url]":1gol3j4v]A jel ima neki slivnik/rešetka/odvod na ovom celom Trgu? Ni na jednoj slici ih ne vidim na ovako velikoj površini?

Ili ćemo dobiti i akva-park, 2 u 1?
Сливници су фино уклопљени у јаз између великих плоча и простиру се целом дужином трга у неколико линија.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639893#p639893:1ou47vzr je napisao(la):
loyola » 17 Jul 2019 02:22 pm[/url]":1ou47vzr]Kako ce da puca sve ovo kad se skuca bina za neki miting

Треба то забранити, нека митингују у хали спортова или у сава центру, сиктер од тргова и овако их мало имамо.
 
Поздрав за нашег читаоца из редакције Политике :D
Што се тиче бина и скупова, дефинитивно их треба забранити. Нек митингују по халама да и оне нешто зараде.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640247#p640247:1a0wwf53 je napisao(la):
filip14586 » 18 Jul 2019 20:21[/url]":1a0wwf53]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639893#p639893:1a0wwf53 je napisao(la):
loyola » 17 Jul 2019 02:22 pm[/url]":1a0wwf53]Kako ce da puca sve ovo kad se skuca bina za neki miting

Треба то забранити, нека митингују у хали спортова или у сава центру, сиктер од тргова и овако их мало имамо.

Између осталог колико има празног места по граду. Ено им цео Доњи Калемегдан, Звездарска шума (већ су прављени концерти ту тако да ништа чудно)...
 
ajde manite se zvezdarske sume...:)
dosta nam je ovih vikend ćumur gurmana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Како ми је овај чланак из Политике дао неку надицу. Како би било лепо да постоји један сервис, ето нпр. овај форум, који ће бити активан члан у одлукама у граду, јер заиста има јако добрих и корисних идеја стручних људи који воле и желе да унапреде средину у којој живе. За то је потребна , поред времена које треба да прође и власт која ће да се интересује и прихвати једно овакво место где се чују мишљења самих грађана, а не да буде отуђена и ради шта и како хоће по свом нахођењу и мисли како је то најбоље*- сами себи чине штету и грађани је зато не воле.
Ем што би сви били срећнији и могли да дајемо суд и идеју, ем што би се смањио притисак на власти, ем што не би морали да доводе људе из других градова аутобусима да гласају да би имали легитимитет је ти исти грађани неће да гласају, па би онда могли да уштеде те паре за још квалитетних идеја и побољшање нпр- комуналног реда.

Бај д веј јуче је од Крунске и Београдске до Цветног трга Његошева смрдело. На смеће и то одвратно. То не сме да се дешава.
 
Koliko meni izgleda ovako velike granitne kocke i jesu izabrane pre svega da bi po njima mogli da voze teški kamioni koji će da montiraju bezbrojne koncertne bine, šatre i montažne kućice za prodaju i promociju svega i svačega. Što će biti pretežni sadržaj tobože oslobođenog trga. Oslobođen je u velikoj meri i da bi se prostor mogao lakše i više iznajmljivati. Drveće će tu još i najmanje da smeta pogledu. Dakle, što veća kocka, to se težina kamiona oslonjenog na jednu kocku raspodeljuje na veću površinu podloge, pa je pritisak na nju manji.
 
Нису баш због тих камиона за бине искључиво изабрали те коцке, пролазиће и даље туда аутобуси и тролејбуси, ђубретарски камиони, доставна возила и у случају потребе и ватрогасна возила.
 
Па добро Зума јел није требао да се ослободи?! Овај пројекат је буквало једина претежно добра и неспорна ствар коју је ова издајничка власт урадила. Онај слуђени Бакић је нпр превалио преко уста да претходном тргу није ништа фалило и да га није требло реконструисати. :bash:
 
Jeste, naravno da je trebalo da se oslobodi. Tu se slažem, jer za razliku od Cvetnog Trga, ovde je situacija sasvim drugačija. Samo da ne očekujete da će i ostati slobodan. Pošto mi izgleda da je jedan od najvažnijih motiva rekonstrukcije bila i želja da se poveća učestnost, veličina objekata i površina iznajmljivanja trga za razne komercijlne namene. Zato spominjem transportne kamione koji lakše nose teret po velikim kockama po PEŠAČKOM delu, a ne po kolovozu. A što se tiče kvaliteta ovog rešenja, jasno sam rekao i šta mi se dopada i šta mi se ne dopada. Izgledaće zaista lepo, daleko prostranije i "čistije" (kad nema šatri, brvnara i cirkusa), i to je za pohvalu. Ne dopada mi se samo što su to uradili delimično na račun saobraćaja. Ako drastično redukuju njegov intenzitet po trgu, onda će napraviti totalni haos u okolini. Ako sve ostane ostane isto sem malog smanjenja brzine zbog neravne podloge (što izgleda najverovatnije), onda je ugrožena bezbednost pešaka i pogotovo dece uklanjanjem jasnog vizuelnog odvajanja kolovoza od pešačke zone. Stubići nisu dovoljni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640400#p640400:16albjxs je napisao(la):
Delija » 19 Jul 2019 10:35 am[/url]":16albjxs]Па добро Зума јел није требао да се ослободи?! Овај пројекат је буквало једина претежно добра и неспорна ствар коју је ова издајничка власт урадила. Онај слуђени Бакић је нпр превалио преко уста да претходном тргу није ништа фалило и да га није требло реконструисати. :bash:

Upravo. Ne znam sta bi coveku da izgovori takvu glupost ! :kafa:
 
Od radova na trgu najbolje im ide premestanje jedne gomile ploca i kocki na drugu. Toliko puta su ih tumbali s jednog mesta na drugo da su svaki put ostavili po jednu trg bi davno bio poplocan. Za nekog sa strane deluje da se razbijaju od rada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640421#p640421:2zomn37q je napisao(la):
zexland » 19 Jul 2019 11:21 am[/url]":2zomn37q]
Upravo. Ne znam sta bi coveku da izgovori takvu glupost ! :kafa:
Hajde molim te ponovo pročitaj moj odgovor. Nigde nisam rekao da je loše što je prostor rasčišćen. Rekao sam ZAŠTO je to urađeno. Primarni motiv. A to je važno spomenuti zato što tako u praksi neće ostati. To je moguće predvideti upravo zbog tog motiva, a vidimo po ovdašnjim reakcijama da je "račišćenost" prostora i širina pogleda važna svima koji komentarišu. Ergo, mora se spomentu motiv jer je on nepogrešivi nagoveštaj suprotnog stanja koje će na trgu uglavnom vladati.
 
Стубови су дефинитивно упропастили све што је требало да се постигне реконструкцијом

Трг више не делује широко ни велелепно, превише су велики, густо распоређени и визуелно ограничавају простор. Чак и оно што је требало да буде пристојна реконструкција су успели да унаказе.
 
Gusto postavljeni na propisanoju udaljenosti osvjetljenje se racuna koliko treba sa koje visine da osvjetli odredjeni prostor ...
 
Vazda je u Beogradu bilo gunjdjanja i negodovanja, takav smo narod to nam je zapisano u dnk ;)
Evo jedna preteca bb foruma izmedju dva rata.
 
Uzasan narod, oni kradu, rade sporo, lose i amaterski, a mi djubrad nezahvalna pljujemo ih zbog toga na internetu.
 
Niko sa normalnom inteligencijom i bez članske karte SNS-a ne može da opravda nebulozno duge rokove i(li) malo radnika na najvažnijim gradskim saobraćajnicama.

Ako nemaš dovoljno ljudi ne započinji tri velika projekta istovremeno, već radi jedan za drugim za dovoljnim brojem ljudi. u barem dve smene. Tako nećeš imati 2 godine haos u celom gradu, već male haose koji kraće traju.
 
Ali onda neće svi odjednom biti završeni tačno pred izbore, pa se gubi njihov glavni korisni efekat. Ljudi do izbora zaborave, pa je vlast džabe krečila.
 
Људи, ваљда сте то до сада скапирали. Поента у овако дугим радовима је у лоповлуку. Замислите колико кошта механизација и људство за 420 дана. А ово притом изводи аустријска фирма и посао су им дали весић, мали и друге лоповчине. Ово је посао од два месеца, дакле равно 7 пута су нас опљачкали и сви су добри, Штрабаг је трошкове фирме током годину и по дана практично пренео на нашу грбачу како и доликује колонизатору а ови представници колонизованих масан проценат.

И после алпине алпина, ако ме разумете.
 
Naravno, i to. Jedno objašnjava trajanje, drugo tajming.
 
Pa elementarna matematika. Neka je materijaL za adaptaciju 2 000 000 evra a nije, ostaje 6.5 miliona podeljeno na 420(-70 nedelje i prazn) = 18.570 evra za pet radnika (u dnevniku se vodi 50) i par masina svaki radni dan :) i tako 14 meseci... malo li je ?
 
Vrh