Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

Sve je spremno za sutra
9527ba07a71fce2cea16b38adfc9deca.jpg

3f2ddbefcf05273a76feb6bec62bbba3.jpg

baae403983121bfb41f7767d9b1c891c.jpg

5fa1384475258926ceafea2889391988.jpg

c813368045f09db0cb32bf9d36cc6343.jpg
 
već je postavljen ceo panel, ostaje još ožičenje da se uradi u ponedeljak, ali specifikacije nisu objavljene.
 
Slika sa zvanicnog sajta FKCZ. Novi semafor je postavljen, ostalo je da se poveze instalacija i uskoro cemo imati priliku da prisustvujemo pocetku jedne nove ere.

540x_850-fafs-46.jpg
 
Ovo sve sada suštinski spada u redovno održavanje, samo što ovi moraju da nadoknade decenije bez značajnih ulaganja, bez obzira na sve dosta su upristojili stadion u odnosu na stanje pre 4-5 godina. Kradu i ovi debelo ali iza njih će nešto opipljivo ostati, znaju da će više moći da se uzme sa strane ako i klub dobro zarađuje, a to jedino može sa dobrom infrastrukturom i rezultatima.

Novi stadion (posebno kapaciteta +40,000) je ogromna investicija, trebalo bi ići na faznu gradnju kao što rade po zapadnoj Evropi često, među onim projektima bio je jedan gde su to predlagali, samo naravno treba ukinuti atletsku stazu, a atletskom klubu može negde na periferiji da se izgradi atletsko igralište (ne trebaju im tribine). Ali nije realno da će se to raditi u narednih 5 godina, osim ako ne uđu npr. 3-4 sezone zaredom u nokaut fazu LŠ/LE.
 
Pokušali su da puste preko celog ekrana ali nije išlo, mislim da je do softvera. Trebalo bi u sredu da bude pušten u punom kapacitetu.
 
Ovako bi trebalo da odrade ceo stadion,popunjavanje rupa u betonu,odgovarajuci premaz,stolice,zamena krova,veci montazni parking i to bi bilo to
nista ovo "parcence" zapada sto su odradili ne zaostaje za drugim stadionima u Evropi

Rusenje stadiona i izgradnja novog na mestu starog je potpuno besmisleno
 
Čak mislim, da nema potrebe stavljati ove stolice na celom stadionu.
Ovo je dovoljno.

Generalno rade logične stvari oko stadiona, objektivno se ne pale na upumpavanje velikog novca u stadion. Mislim na desetine, stotine se pominju negde, miliona evra.

Da zavrse ovo planski i nema brige narednih 15ak godina.
 
Istok i zapad celi bi trebalo da budu ovakvi kao ova tzv. vip sekcija jer svi zaslužuju pun komfor a ne samo ovi sa skupim ulaznicama, tj. obavezno obrada betonske podloge kao ovde i nove stolice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653261#p653261:3cobne68 je napisao(la):
Dart » Pon Avg 26, 2019 3:45 pm[/url]":3cobne68]Novi bezbednosni sistem na stadionu
1c07d20e8b58277465b8ed06396369c9.jpg

f8a1015d2a719efe81495eba142d23bc.jpg

964494591a0bea4b6742f04aebda1298.jpg
Da se razumemo, ovo je kič. Prave od fudbalskog kluba dom veterana ratova devedestih.
 
Funny-Mr-Bean-Meme-Wtf-Is-This-Shit-Image.jpg


Inače otkud T-55 u Srbiji???!!! :shock: Ja mislio Tadić i Đilas istopiše svih 1000 komada u Smederevskoj železari... :o :lol: :roll:

*Ispravka, mislio sam ''Tadić i Šutanovac''. :lol: Toliko sam se u poslednjih par godina navikao da se Đilas imenuje kao krivac za sve na svetu, pa mahinalno ispisah njegovo prezime. :lol:
 
Istopljen je samo jedan mali deo T55 dok su Ameri plaćali sečenje koje je skuplje od vrednosti gvožđa. Takođe je prodat jedan deo Pakistanu i raznim Afričkim državama, a ostali trunu po livadama...
 
Невиђена глупост. Имамо Војни музеј.

Бендер, јесу истопили скоро све што се имало истопити, али не само они већ и овај који их прозива за то.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653306#p653306:z79t2yp3 je napisao(la):
Dart » 27 Авг 2019 01:57[/url]":z79t2yp3]Istopljen je samo jedan deo T55 (oko 200), dok su Ameri plaćali sečenje koje je skuplje od vrednosti gvožđa.
А Амери су иначе познати као лоши бизнисмени.
 
Još pre 10 godina, pitao sam se kako to neko može da istopi stotine tenkova u železari nadomak grada, a da niko živ to ne uslika, ne dokumentuje i ne dokaže. Druga stvar koju sam se pitao kad bih pričao sa prijateljem koji je upoznat sa metalurgijom je - ako Nemci i dan danas drže stotine Leoparda, Maraudera i ostalih oklopnjaka iz hladnog rata jer im se ne isplati da ih seku i recikliraju (zato što cena acetilena potrebnog za rastavljanje na manje delove nadmašuje zaradu od reciklaže), kako je moguće da se Srbima isplati?

Za kraj, pre par godina sam lično prošao pored kasane u Smederevu i video desetine T-55ica. Onda sam se informisao i po stručnim krugovima, i dobio slike iz ostalih kasarni - Smederevska palanka, Gornji Milanovac... A čak sam posle lično video i kontigent ostavljen u Jakovu. Tako da ako neko želi da veruje u te priče, slobodno. Ali ja do sad ne videh nijedan jedini dokaz da je bilo koji tenk istopljen u Smederevu. A ko se iole raspitao o tehnologiji iza toga, razumeće i zašto.

Beše ta vest o prodaji Pakistanu, mada ne i potvrda. Iskreno, ne znam ni šta bi Pakiji radili sa njima kad imaju dosta boljih svojih modela. Ono što znam da se desilo je da je ZDPR pre par godina prodao par desetina nekoj afričkoj zemlji (ne mogu da se setim kojoj tačno). E to se jeste desilo.

Ipak, sve i da beše to sa Pakistanom, to znači da je Srbiji bilo ostalo oko 600-700 T-55ica u raznim stanjima. S obzirom na to da VS odavno ima problem da popuni postojeće tenkove i oklopnjake obučenim posadama, jasno je zašto su stotine ovih starijih mašina bile povučene iz upotrebe.
 
Наравно да се Србији не исплати, нити јој је у интересу, да уништава своје војне резерве.

То се исплати оним који Србију виде као проблем, и којим је у интересу да она нема чиме да се брани.

Моји извори, нажалост, указују да су наше војне резерве драстично ослабиле. Искрено се надам да су ваши извори поузданији.
 
Vrh