Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Истина, напредњаци данас само користе Тадићевско-Динкићевски модел са радикалском агресивношћу. Потпуна медијска контрола, култ личности са једним човеком који решава све проблеме, ботови, предизборни каравани, шеткање по војним вежбама у милитари аутфиту, широке коалиције, све је то већ виђено за време Тадића, само што то тада многима није западало за очи. Шта више брдо бивших ДС, Г17+/УРС и ЛДП функционера по локалима широм Србије је само променило чланску картицу у последњих 7 година.
 
Nemojete preterivati. Tadić to jeste koristio, ali se ne može upoređivati sa kultom ličnosti i uticajem u vreme Kraljevine, Tita, Miloševića ili Vučića. Kad bi se pravila lista, on bi bio najdemokratskiji u njoj. Da ne spominjem kulturu javnog ophođenja, što uvek daje osnovni javni ton u državi. Njegova glavna zamerka je što smo u to vreme imali najbolju priliku da se stvari promene, što on nije iskoristio, ali ne da je uopšte u istoj totalitarnoj klasi kao ovi ostali.
 
Valjalo bi se vratiti temi pošto se prešlo u politiku.

Mislim da je jučerašnje okupljanje pokazalo problem našeg međugradskog transporta gde je uloga železnice svedena na minimum tako da su rezultat stotine autobusa koje su blokirale grad.
 
Sezona "iživljavanja" nad Beograđanima se nastavlja. Biće ludo i nezaboravno , jer je subota u pitanju.

4. maj 2019. #KONCERT ZA DEKRIMINALIZACIJU I SLOBODU: PROSLAVA SVETSKOG DANA KANABISA, PLATO ISPRED SKUPŠTINE SRBIJE, BEOGRAD! Od 14 - 23 časa!

izvor: FB 99% Beograd
 
Хахахахахах, хајмо ми са Беобилда мало да затварамо, бар знамо како то најбоље да урадимо!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618463#p618463:33xocauw je napisao(la):
solecar » Uto Apr 23, 2019 7:36 pm[/url]":33xocauw]Sezona "iživljavanja" nad Beograđanima se nastavlja. Biće ludo i nezaboravno , jer je subota u pitanju.

A zašto iživljavanje pod navodnicima?
 
Samo nam još to fali...ko da nisu dovoljni ovi kompletni id*** koji uništiše grad...
 
Pošto smo izdržali čak dva meseca bez nekih većih zatvaranja, red je da se sad malo nadoknadi.

Sinoć je bio haos u centru zbog protestne kolone, zbog koje je čak zatvorena i Brankova pa je sav saobraćaj sa Brankovog mosta iz pravca NBG preusmeravan ka Gavrila Principa. Zatvarana je i Karađorđeva, Pariska, Uzun Mirkova, Studentski trg...

A večeras i jutros je zatvoren deo Terazija zbog snimanja. :roll:

Zbog obavljanja snimanja, od ponoći u subotu do 9.00 u nedelju, za saobraćaj će privremeno biti zatvoren potez od 150 metara u Ulici Terazije (deo između Prizrenske i Kolarčeve).

Tokom snimanja, okretnica linija javnog gradskog prevoza, koja se trenutno nalazi ispred Palate „Albanija”, biće izmeštena, a vozila javnog prevoza sa linija br. 27, 29A i 31, kao i noćnih linija, promenu smera kretanja vršiće oko razdelnog ostrva u visini raskrsnice sa Prizrenskom ulicom, stoji u saopštenju Beokoma.

Ipak, nije precizirano o kakvom se tačno snimanju radi.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/nocas ... ga/d3qjgnq
 
Zar nisu snimali neki juriš na Skupštinu?

A prošle ili pretprošle nedelje (ne mogu da nađem na Tviteru) su filmadžije napisale da niko ne sme da snima i da će uzimati mobilne telefone i brisati snimke !?!?!?
 
Ne znam stvarno, ja videh sinoć kod Albanije da nešto pripremaju ali sam mislio da je možda neka gradska promocija ili mini rolerijada. Sad tek shvatam da je to bilo za snimanje.

A to za snimanje telefonom mogu da okače mačku o rep. Da, tehnički, oni imaju pravo da brane snimanje (radi ekskluzive filma/serije jelte...) Ali dokle god neko neovlašćen snima to na setu. A ako ih neko snima dok stoji na javnoj površini, ne mogu mu ništa. Malo se izmotavaju, umislili da su Holivud koji treba da snima novi blokbaster. A u realnosti uglavnom snimaju evropske filmove B produkcije. :p
 
Pa naravno. Neka zovu Policiju ako brane snimanje. A tek deo da će uzimati telefone !?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Danas protest za Valjevsku Gracanicu oko 300 ljudi mirno seta trotoarom uz Kneza Milosa.
Kilometar dalje na Terazijam protest 1 od 5mil njih 700 blokiralo pola centra jer hoce da defiluju udarnim ulicama.
 
Ali je zato ranije tih istih 300 ljudi koji protestuju za Gračanicu išlo brzinom reumatičnog puža na potezu od Nemanjine do Svetogorske , ministre Stefanoviću. :wink:
 
Ja ne razumem zašto se ljudima za Gračanicu i dalje dozvoljava protest, s obzirom na to da je crkva pristala na to potapanje. Nek idu u patrijaršiju i svoje lokalne crkve pa nek se žale.
A što se tiče 1 od 5 miliona, o njima neću ni da pričam. Trebalo bi braniti ljudima da izlaze na ulicu sa trotoara dok za time ne postoji potreba. Nisam ovde da branim bilo kog političara (da ne kažem nešto gore), ali činjenica je da je taj protest sad već prerastao u vapaj za pažnjom nekolicine umesto u neki ozbiljan pokret.
 
Opet se javljaju ovi što bi da zabrane ljude.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640948#p640948:lppom3ky je napisao(la):
astrodule » Ned Jul 21, 2019 2:02 pm[/url]":lppom3ky]Zar nisu snimali neki juriš na Skupštinu?

A prošle ili pretprošle nedelje (ne mogu da nađem na Tviteru) su filmadžije napisale da niko ne sme da snima i da će uzimati mobilne telefone i brisati snimke !?!?!?
To je bilo u Cara Lazara... Pritom napisano na Engleskom...Znam posto sam naravmo napravio incident zbog tog bezobrazluka...Hteo sam na kraju da ih slikam ali onda me je pozvao neko pa sam otišao.. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643001#p643001:8mbi438z je napisao(la):
Myah » Sub Jul 27, 2019 10:32 pm[/url]":8mbi438z]Ja ne razumem zašto se ljudima za Gračanicu i dalje dozvoljava protest, s obzirom na to da je crkva pristala na to potapanje. Nek idu u patrijaršiju i svoje lokalne crkve pa nek se žale.
A što se tiče 1 od 5 miliona, o njima neću ni da pričam. Trebalo bi braniti ljudima da izlaze na ulicu sa trotoara dok za time ne postoji potreba. Nisam ovde da branim bilo kog političara (da ne kažem nešto gore), ali činjenica je da je taj protest sad već prerastao u vapaj za pažnjom nekolicine umesto u neki ozbiljan pokret.

da su ti protesti zapravo za promenu sistema, onih koji vuku konce itd bili bi zabranjeni na potpuno legalan nacin jos zimus, proglasi se epidemija gripa koja i jeste postojala, tada su sva javna okupljanja zabranjana

ali ljudi trce za "promenama" ko magarac za granom obojenom kao sargarepa
 
Zbog snimanja serije „Seal team“ u Beogradu zatvaraju se ulice.
Petak 09.08.2019.
Privremeno zatvaranje saobraćaja uz asistenciju policije u ulici Terazije (deo od raskrsnice sa ulicom Prizrenska do Palate „Albanija“) u periodu od 09:30 do 11:30 časova, kao i privremeno zatvaranje saobraćaja uz asistenciju policije u ulici Terazije (deo od Palate „Albanija“ do ulice Kralja Milana) u periodu od 11:00 do 13:00 časova.
Nedelja 11.08.2019.
Potpuno zatvaranje saobraćaja u ulici Trg Nikole Pašića, na delu od Terazija do ulice Takovska, kao i Trg Nikole Pašića na delu od Dečanske ulice ka ulici Takovska u periodu od 07:00 do 15:00 časova, kao i povremena obustava saobraćaja od 3 do 5 minuta, uz asistenciju saobraćajne policije u ulici Kralja Milana (deo između Trga Nikole Pašića i ulice Terazije) u periodu od 07:00 do 19:00 časova.
 
Autobusi gradskog prevoza na linijama 29A i 31 će se tokom snimanja serije okretati na Trgu Slavija, dok će vozila sa linije 27 saobraćati do terminusa "Trg republike" Bulevarom kralja Aleksandra, Dečanskom, Braće Jugovića, Francuskom i Trg republike, saopšteno je iz Sekretarijata.

Trg Nikole Pašića će u nedelju, 11. avgusta, biti potpuno zatvoren za saobraćaj od 7 do 15 sati na delu od Terazija do Takovske, kao i od Dečanske ka Takovskoj, a saobraćajna policija će od sedam do 19 sati povremeno obustavljati saobraćaj na tri do pet minuta u Ulici kralja Milana u delu između Trga Nikole Pašića i Terazija.


https://www.youtube.com/watch?v=CInjH4Dqo3g
 
Vrh