Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Jedno pitanje... Sad kad se na drugoj temi povela priča o zaustavljanjima saobraćaja zbog utovara/istovara gostiju Matijevićevog hotela, setih se i turističkih autobusa. I ako se dobro sećam, jedan od glavnih uslova na konkursu za Trg pre par godina beše i to da se uglave mesta za turističke autobuse. Ja videh sve i svašta od rendera ali ništa što iole liči na to. I šta sad s time? Gde će da parkiraju svi ti autobusi koji bi da istovare desetine putnika na Trgu?
 
Било би логичније да су прво урадили цело поплочање пешачког дела трга до ивичњака, па онда кренули да раде коцку на коловозу.
 
Ovde moraju da postave one kamene stubiće sa grbom kao u Carice Milice, što zbog kataloga urbane opreme, kao i zarad bezbednosti pešaka.
 
Надам се да ће тако и бити. Мада могу и да примене Белвил методу, са ђубријерама на сваки метар :D
 
Kako trg izgleda vestacko i bez duse, ova drveca dok izrastu trebace da prosje nekih 20 godina.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640997#p640997:29lmui28 je napisao(la):
Markoni1 » Ned Jul 21, 2019 5:43 pm[/url]":29lmui28]Kako trg izgleda vestacko i bez duse, ova drveca dok izrastu trebace da prosje nekih 20 godina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

To i ja davno rekoh. Ne znam zasto su sadili tako mlada drveca. Pre ce se polomiti/biti iscupana nego sto ce dostici zrelost.
 
Tu je trebalo zabosti leti plasticne palme od o1.o6 do o1. o9 (a la Aleksinac) a zimi plasticne borove od o1.11 do o1.o3 (naravno zajedno sa novogodisnjim ukrasima i sijalicama) preostalo vreme bez "vegetacije" sto bi odgovaralo zagovornicima golog trga. :mrgreen:
 
На стадионске стубове иду стадионски рефлектори ... ; остаје да видимо шта ће да ставе на врхове стубова:


























....................

Милиција!!! :notok: :bash:

 
Невероватно како се ови рефлектори одлично уклапају уз Стакленац.
 
Kao da ovi stubovi nisu bili dovoljno neprikladni, sad gledam slike i ne verujem da su naređali 10 reflektora na njih, očekivao sam biće jedne-dve veće sijalice na vrhu ali ovo je baš nakaradno rešenje.
 
Bar da su kucista reflektora u boji stubova da ne bodu toliko oci ja sam ocekivao maks 4 komada a ne cijeli niz ...
 
Да ли неко зна зашто имамо две врсте кутија рефлектора на овим стубовима?

Капирам да нема шансе да ови стубови остану без неких супер зумирајућих камера...препознавање лица ово - оно... Можда сам ја параноичан и превише читао Орвела и екипу али тако ми изгледају...

Све у свему стубови и ова расвета су тотални промашај на жалост :(
 
Vizuelno po danu ni meni se ne svidjaju ali me zanima kakav ce biti efekat nocu, mozda bude drugacije osvetljenje pa po mraku bude ok ko zna
 
Meни се чини да су већи рефлектори за трг а мањи којих има више за осветљење околних објеката.
 
Deluje da je osvetljenje brutalno, treba samo srediti okolinu Trga da ljudi ne bi dobili srčku na drastičnom prelazu sa Trga ka ostatku Beograda.
 
Stubovi i reflektori su i meni najveca mana ove rekonstrukcije, uz drvorede. Kad su vec odabrali drvorede da je bar zasadjeno vece drvece koje ima i neku funkciju (hlad). Necemo doziveti da izraste.
Staklenac pod hitno mora da se rusi a mozda i ceo taj blok. Sredjivanje fasada koje se vide s trga bi trebalo biti prioritet. I da se nadamo da nece za dve godine sve biti prljavo musavo i popucalo. Doziveh mozdani udar kad sam pre neki dan peske isao Ruzveltovom (cak prvi put posle rekonstrukcije jer inace njom ne idem uglavnom nikad.. izgledala mi je zapustenije i jadnije nego pre rekonstrukcije)
 
Ja bih ove stubove ofabrao u neku tamniju boju, može kao i stubovi oko spomenika, ovako sivo strči iz sivila, a sve golo.
 
Aman manite se rušenja bloka u kom je staklenac kad se u njemu nalaze objekti pod zaštitom. Zaboravite na to jer se neće desiti, džaba fantazirate.
 
To bi verovatno bilo najbolje resenje mada i rusenje staklenca i nadogradnje iza bi bilo dobro resenje ali ja mislim da cemo jos dugo gledati u staklenac
 
Ja pomislio Sasa odradio fotomontazu reflektora na stubu kad ono......
Sa toliko reflektora uveren sam da ce biti prejako odvratno belo svetlo.
Kao da je cilj da se ljudi ne zadrzavaju na trgu, nego da protrce
Takodje sigurno stavljaju Huawei kamere za prepoznavanje lica na svakom stubu
Previsoki su stubovi i ne uklapaju se
 
Tipican primerak javne nabavke:
Koliko nam treba?
2
Naruci 8 dodaj 50% na cenu!
 
Vrh