Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641273#p641273:37jejr5n je napisao(la):
stANArka lamele dva » Pon Jul 22, 2019 2:20 pm[/url]":37jejr5n]Cula sam da je stigla upotrebna dozvola za L1.

Od koga ste Vi culi?

Lamela 2 ceka upotrebnu dozvolu!
 
Hvala komsinice na info. Ipak sunce lepo sija :))
Cim je dobila lamela 1 idu i druge vrlo brzo, verovatno se po fazama gradnje i konkurise. Pametnome dosta :))
 
Nadogradnja kompleksa je u planu (kao i izmena plana detaljne regulacije), tako da je ovo ono sto nas ceka u bliskoj buducnosti:
Screen-Shot-2019-08-14-at-11-03-16-AM.png


Molimo ljude da shvate da je ovo procedura koja je prisutna svuda, tako da je vreme da kazemo NE bezocnom unistavanju grada od strane investitora koji uopste ne mare za zelene povrsine, decija igralista i generalno kvalitet zivota, vec im je samo broj kvadrata pred ocima.

Sutra u 11 sati je skup u Sekretarijatu za urbanizam u ulici kraljice Marije broj 1 (sprat 20) gde se raspravlja usvajanje plana sa gornje slike, i najmanje sto mozemo da uradimo je da se pojavimo i podrzimo komsije u borbi za pravo na normalan zivot.
 
Svakako treba zahtevati da se postuje plan koji i postoji da bi se postovao a ne da se zgrade slazu kao lego kocke.
Cinjenica je da je sutra javna rasprava i da joj svakako treba prisustvovati da bi se ispostovalo pravo na normalan zivot postojecih stanovnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648493#p648493:38wkog3i je napisao(la):
zal2 » Sre Avg 14, 2019 11:38 am[/url]":38wkog3i]Nadogradnja kompleksa je u planu (kao i izmena plana detaljne regulacije), tako da je ovo ono sto nas ceka u bliskoj buducnosti:
Screen-Shot-2019-08-14-at-11-03-16-AM.png


Molimo ljude da shvate da je ovo procedura koja je prisutna svuda, tako da je vreme da kazemo NE bezocnom unistavanju grada od strane investitora koji uopste ne mare za zelene povrsine, decija igralista i generalno kvalitet zivota, vec im je samo broj kvadrata pred ocima.

Sutra u 11 sati je skup u Sekretarijatu za urbanizam u ulici kraljice Marije broj 1 (sprat 20) gde se raspravlja usvajanje plana sa gornje slike, i najmanje sto mozemo da uradimo je da se pojavimo i podrzimo komsije u borbi za pravo na normalan zivot.
Mala ispravka, skup je sutra u 13 časova i svakako ga treba podržati.
LP
 
Ne razumem da li zagovarate da se ovo izgradi ili da se ne izgradi?
Logicno mi je da podrzimo razvoj ove selendre u kojoj zivimo i na taj nacin i da nam ove ulice prodisu i sve...
Uz ovaj Lidl i ovaj kompleks tamo sto se zida i ovo kad spojimo bicemo konacno makar malo urbana sredina.
Fantasticno mi ovo izgleda.
Svaka cast momci. Podrzavam i ako uspem doci cu da dam podrsku.
 
Dobar dan, čitam sve što se piše na forumu kako bih bila informisana jer planiram da kupim stan u Zelenoj aveniji. Moja kuma već živi tamo sa klincima i zadovoljna je, sve ide po planu pa ubeđuje mene i muža da se tu preselimo. Investitore sam proverila preko prijatelja i čine mi se okej, neki dan ću i da svratim sigurno...U svakom slučaju, blizu smo odluke iako još uvek razmišljamo. Za sada, poredeći novogradnje koje smo gledali, ovo mi se čini kao najbolja opcija. Pre svega zbog lokacije i povezanosti sa ostatkom grada. Ovo "bezočno uništavanje grada"koje pominjete mi je interesantno zato što teško da u Beogradu, na takvoj lokaciji na kojoj se gradi Zelena avenija, i u tom obimu bilo šta može da se gradi mimo procedura a kamo li da investitor uništava na svoju ruku zelene površine i da gradi kvadrate kako mu se ćefne...Malo zvuči neozbiljno i volela bih da pročitam ovde više pravih informacija kako bih mogla da se odlučim. Pozdrav! :)


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648493#p648493:2f0i4j0z je napisao(la):
zal2 » Sre Avg 14, 2019 11:38 am[/url]":2f0i4j0z]Nadogradnja kompleksa je u planu (kao i izmena plana detaljne regulacije), tako da je ovo ono sto nas ceka u bliskoj buducnosti:
Screen-Shot-2019-08-14-at-11-03-16-AM.png


Molimo ljude da shvate da je ovo procedura koja je prisutna svuda, tako da je vreme da kazemo NE bezocnom unistavanju grada od strane investitora koji uopste ne mare za zelene povrsine, decija igralista i generalno kvalitet zivota, vec im je samo broj kvadrata pred ocima.

Sutra u 11 sati je skup u Sekretarijatu za urbanizam u ulici kraljice Marije broj 1 (sprat 20) gde se raspravlja usvajanje plana sa gornje slike, i najmanje sto mozemo da uradimo je da se pojavimo i podrzimo komsije u borbi za pravo na normalan zivot.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648839#p648839:3ntixqhz je napisao(la):
Mary M » Čet Avg 15, 2019 10:53 am[/url]":3ntixqhz]Dobar dan, čitam sve što se piše na forumu kako bih bila informisana jer planiram da kupim stan u Zelenoj aveniji. Moja kuma već živi tamo sa klincima i zadovoljna je, sve ide po planu pa ubeđuje mene i muža da se tu preselimo. Investitore sam proverila preko prijatelja i čine mi se okej, neki dan ću i da svratim sigurno...U svakom slučaju, blizu smo odluke iako još uvek razmišljamo. Za sada, poredeći novogradnje koje smo gledali, ovo mi se čini kao najbolja opcija. Pre svega zbog lokacije i povezanosti sa ostatkom grada. Ovo "bezočno uništavanje grada"koje pominjete mi je interesantno zato što teško da u Beogradu, na takvoj lokaciji na kojoj se gradi Zelena avenija, i u tom obimu bilo šta može da se gradi mimo procedura a kamo li da investitor uništava na svoju ruku zelene površine i da gradi kvadrate kako mu se ćefne...Malo zvuči neozbiljno i volela bih da pročitam ovde više pravih informacija kako bih mogla da se odlučim. Pozdrav! :)

Ono što pišete je malo kontradiktorno... kažete da ste sve pročitali i pored toga planirate da kupite ovde stan?
Pored toga, prvo pa muško, prva poruka na forumu, pa takav hvalospev?
 
Razvoj svakako, mislim da okolina ovog kompleksa nikako ne izgleda reprezentativno, ali kako izgleda ovaj render to će biti vrlo zgusnuti objekti relativno velike visine i nisam siguran da će stanari biti baš oduševljeni zazidanošću sa svih strana. Manjak svetla u ovakvom rasporedu da ne pominjem.

Ipak, ne mogu da kažem da je ovo išta drugačije od projekata koji se odobravaju širom Beograda, tako da nam je to ta svetla budućnost u stanovanju.
 
:o
Poštovani, samo znam da razlikujem informacije od spinovanja, oprostite mojoj mladosti. :o
Zanimaju me tačne informacije a ne rečenice u maniru teoretičara zavere kojih su ionako puni tabloidi, pa mi baš muka da čitam takve konstrukcije na forumu koji bi navodno trebalo da bude konstruktivan. Nisam raspoložena to ni da čitam ni da učestvujem u takvim razgovorima, a nisam se zbog toga ni priključila forumu, pa me slobodno preskočite sa takvim stavom. ;) Pozz

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648951#p648951:akbp37cx je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Avg 15, 2019 3:47 pm[/url]":akbp37cx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648839#p648839:akbp37cx je napisao(la):
Mary M » Čet Avg 15, 2019 10:53 am[/url]":akbp37cx]Dobar dan, čitam sve što se piše na forumu kako bih bila informisana jer planiram da kupim stan u Zelenoj aveniji. Moja kuma već živi tamo sa klincima i zadovoljna je, sve ide po planu pa ubeđuje mene i muža da se tu preselimo. Investitore sam proverila preko prijatelja i čine mi se okej, neki dan ću i da svratim sigurno...U svakom slučaju, blizu smo odluke iako još uvek razmišljamo. Za sada, poredeći novogradnje koje smo gledali, ovo mi se čini kao najbolja opcija. Pre svega zbog lokacije i povezanosti sa ostatkom grada. Ovo "bezočno uništavanje grada"koje pominjete mi je interesantno zato što teško da u Beogradu, na takvoj lokaciji na kojoj se gradi Zelena avenija, i u tom obimu bilo šta može da se gradi mimo procedura a kamo li da investitor uništava na svoju ruku zelene površine i da gradi kvadrate kako mu se ćefne...Malo zvuči neozbiljno i volela bih da pročitam ovde više pravih informacija kako bih mogla da se odlučim. Pozdrav! :)

Ono što pišete je malo kontradiktorno... kažete da ste sve pročitali i pored toga planirate da kupite ovde stan?
Pored toga, prvo pa muško, prva poruka na forumu, pa takav hvalospev?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649197#p649197:39mmxhfm je napisao(la):
ljiljanad » Pet Avg 16, 2019 11:28 am[/url]":39mmxhfm]Zdravo, zanima me šta se dešava sa izgradnjom i dokle je stiglo?

Ako mislite na Zelenu aveniju 2, mislim da se trenutno gradi 2. sprat (ugao Skadarske i Petra Kocica). Ovaj deo uz parking malo kaska.
Lidl je skoro gotov, pa mozda i stignu da ga otvore do 22. kada je i rok za zavrsetak radova.
Asfaltiran je parking kome se pristupa iz Petra Kocica i poprilicno je veliki.
lidl2.jpg
 
Pozdrav svima,
Da li neko od komsija iz L4 ima informaciju zbog cega stamparija pravi buku celu noc bez prestanka? Do skoro su je gasili u 21h, ali sad se ne gasi bukvalno od 6h u ponedeljak do 22h u subotu vece. Ako neko ima neku ideju kome bi mogli da se obratimo za informaciju ili da pisemo neku peticiju da pravi buku po celu noc, molim vas da me obavestite. Svako ko zivi u L4 i okrenut je ka stampariju shvata koliko nesnosnu buku ista pravi. Znam da je u planu da se rusi/izmesti ali to moze da se desi i za 5 godina, pa je bolje da sad vec nesto preduzmemo ako je ista u nasom moci.
 
Nakon zabrane parkiranja na privremenom parkingu iza L2, u kraju je nastao haos.
Ljudi se parkiraju svuda. Peske se ne moze proci, a za prolaz autom je potrebno dosta vozackog umeca.

Izlaz ka Tosinom bunaru nije osposobljen jos, a ne zna se ni kada ce biti.

Jedva cekam da se izgradi jos 10ak zgrada oko nas, pa da zivimo kao mravi.

Kapaciteti parkinga su takvi da se ni elektricni trotineti ne mogu parkirati, a kamoli 150-200 automobila koji ce traziti svoje mesto pod suncem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=653702#p653702:3b8l748r je napisao(la):
loly123 » Uto Avg 27, 2019 1:16 pm[/url]":3b8l748r]Pozdrav svima,
Da li neko od komsija iz L4 ima informaciju zbog cega stamparija pravi buku celu noc bez prestanka? Do skoro su je gasili u 21h, ali sad se ne gasi bukvalno od 6h u ponedeljak do 22h u subotu vece. Ako neko ima neku ideju kome bi mogli da se obratimo za informaciju ili da pisemo neku peticiju da pravi buku po celu noc, molim vas da me obavestite. Svako ko zivi u L4 i okrenut je ka stampariju shvata koliko nesnosnu buku ista pravi. Znam da je u planu da se rusi/izmesti ali to moze da se desi i za 5 godina, pa je bolje da sad vec nesto preduzmemo ako je ista u nasom moci.

QUADRA pravi buku po celu noc zbog rashladnih uredjaja.Izuzetno je bucno i po informaciji koju mi je dala QUADRA vise ljudi je zvalo da se zali u poslednje vreme. Sto se tice informacije koju smo dobili prilikom kupovine stanova da ce se stamparija iseliti, slagali su nas jer su mi u QUADRI potvrdili da nemaju nameru da se seli i da su upoznati sa tim da je MOnteks pricao price o selidbi stamparije....
 
Zna li iko kada će uknjižba??? Koji je razlog što i dalje ne možemo da uknjižimo stanove?
 
I jos nismo uknjizeni i nema nikakvih naznaka da cemo biti. Svi se prave blesavi. Malo li je!
 
Evo vise od dve godine nakon kupovine nekretnine i dalje nismo uknjizeni.
Upotrebnu dozvolu dobili jesmo, ali status uknjizbe ne znamo. Obaveza je investitora da prvo zgradu uknjizi, pa tek onda mozemo pojedinacne stanove.
 
Sto se tice buke imao sam isti problem sa cilerima koju su se palili samo uvece do ujutru.
Poslao email na adresu inspekcija@beograd.gov.rs I objasnio sve potakno. To je email sekretarijata za inspekcijske poslove:
IV SEKTOR ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE I VODNI INSPEKCIJSKI NADZOR - tel: 3309-125
a. Odeljenje za zaštitu od buke u životnoj sredini, nejonizujućeg zračenja i kontrolu hemikalija - tel: 3309-614
Dosli u 22h sa silnom skalamerijom, izmerili buku i podneli prijavu. Sve uradjeno kako treba (kao da ne zivimo gde zivimo).
 
I odmah ce da rese taj problem,samo sto nisu,kao kad prijavljujes divlju gradnju,dodju naprave prijavu stave traku a sutra se radovi nastave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675669#p675669:16jpgxi3 je napisao(la):
Assad84 » Čet Okt 31, 2019 6:33 pm[/url]":16jpgxi3]I odmah ce da rese taj problem,samo sto nisu,kao kad prijavljujes divlju gradnju,dodju naprave prijavu stave traku a sutra se radovi nastave.
A sta drugo stanari mogu da urade. Da meni nije uspelo ne bih ni pisao.
 
Ne kažem ništa u vezi toga nego nažalost ćete se uveriti da nikakve inspekcije,prijave i sl. za buku u komšiluku neće uroditi plodom,svako može da radi šta hoće u Srbiji,dokazano bezbroj puta,sve te inspekcije postoje isključivo i samo zbog njih samih a nikako zbog koristi građana.
 
Meni je interesantno sto redovno vidjam automobile parkirane unutar kompleksa, a van parking mesta (iznad pasarele npr.). Znaci da nemaju mesto i da ih neko pusta unutra. Ako je tako, ajde onda svi da pustamo ljude, pa da vidimo dokle ce to doci.
Ili svi postujemo, ili niko.

I pitam se zasto je investitor zabranio parkiranje na privremenom parkingu iza lamele 2?
Koji je razlog za tako nesto? Gradnja nije pocela, niti ce uskoro. Sta su im smetali automobili tu?

Zasto je zabranjeno parkiranje preko puta teretane? Ogradjeno sve, stavljena rampa, a ulaze samo odabrani.
Ako je mesto namenjeno korisnicima teretane, zasto onda korisnici zubarske ordinacije ne mogu da dodju i parkiraju se tu?
Koja je razlika?

Mnostvo pitanja, a odgovora nema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675546#p675546:zvby9i3h je napisao(la):
Ceva » Čet Okt 31, 2019 1:11 pm[/url]":zvby9i3h]Sto se tice buke imao sam isti problem sa cilerima koju su se palili samo uvece do ujutru.
Poslao email na adresu inspekcija@beograd.gov.rs I objasnio sve potakno. To je email sekretarijata za inspekcijske poslove:
IV SEKTOR ZA ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE I VODNI INSPEKCIJSKI NADZOR - tel: 3309-125
a. Odeljenje za zaštitu od buke u životnoj sredini, nejonizujućeg zračenja i kontrolu hemikalija - tel: 3309-614
Dosli u 22h sa silnom skalamerijom, izmerili buku i podneli prijavu. Sve uradjeno kako treba (kao da ne zivimo gde zivimo).
Komsija hvala vam najlepse za iovu informaciju, bice mi korisna! pokusavala sam da prijavim preko telefobna medjutim uvek sam dobijala nenadlezno odeljeljenje a nadlezno mi se nije javljalo!
 
Evo mali update zivota u stanovima Zelene Avenije:
Izolacija losa- cujete i razumete sta vase komsije pricaju
Lift- prokisnjava
Kada vas komsija kuva ili zapali cigaru znacete to vrlo dobro jer ce svi mirisi da se sliju kod vas u stan, nekima se konstantno oseca dim od cigareta u kupatilima pa im tako i peskiri smrde na duvan
Prvi sprat mora da trpi muziku iz teretane, a zapadna strana trpi brujanje stamparije
Zelene povrsine- NEMA
Interfon ne radi a kada radi to traje dva dana.
Gornji spratovi takodje prokisnjavaju i ljudi muku muce sa mokrim zidovima
Sve ugradjene tus kabine propustaju vodu
 
Vrh