Šta je novo?

Koridor 10

slaninar":6xrcfmv9 je napisao(la):
@vostic
Ne da si u pravu, nego 1000%.
Ovo je stvarno sad mucenje da jos par meseci ljudi , a narocito stranci giljaju kroz Sicevacku bez preke potrebe.Nego ovo je sad tempiranje pred izbore. Zivi bili , pa videli. Do kraja godine otvaraju sve koridore,10,11...
Pa verovatno. Kod nas odluke nisu posledica racionalnog razmisljanja nego eto kad nema sistema vlada haos. Struka se nista ne pita, svaka odluka je cisto politicka. Pustanje desnog poluprofila bi najvise znacilo nama, lokalcima. Mi bi isli starim putem kroz Sicevacku klisuru (na koju smo itekako navikli) ali bi se Turci i sleperi prebacili na AP. Turci su tempirane bombe, dobar deo vozi brzo, bahato, obicno putuju u grupama pa idu par vozila u koloni i ako te prvi iz kolone pretekne moraju po svaku cenu i svi ostali...nikad necu zaboraviti sta su mi jednom priredili u Sicevackoj klisuri u drugom ili trecem tunelu ka Nišu...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
E pošto istočni krak tako lepo napreduje, da vidimo malo južni krak. Pošto već idemo otpozadi, da pomenem u dve rečenice stanje u Grčkoj: Nepromenjeno, poluraspalo i naizgled napušteno. To ih ne sprečava da naplaćuju harač kod Evzonija, i grade novi i ogroman punkt za sledeći harač pred Solunom.

Zatim južni sused - Severna Makedonija. Stanje od sjaja do očaja i nazad. Postoji pristojan broj novih deonica, ali i dalje neprostojan broj kataklizmičkih. Uspeo sam drugi put za tri godine da probušim gumu pri 130kmh.


Kupio sam i tag (NFC tehnologija - onaj jeftiniji za zaustavljanjem). Uplatio 600 denara i prolazio izuzetno efikasno - preporučam.
 
Overio sam konačno i novi južni krak. Pa to je prava milina, iako nije još sve završeno. Ne zamerite što ne stavljam komentare na slike, ali mislim da svi znate toponime (Vrla, Džemin Do, Manajle, Momin kamen, Predejane...). Nema pumpi, ali videćeta na slikama da se grade neka odmorišta (možda i pumpe) kod Predejana. Zahvalnost i ovaj put, dugujem gospođi GOJE, koja je ponovo pristala da škljoca, i podsetnik da krećemo od Vladičninog Hana:
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Hvala Goje, svaka čast!

Pošto treba da idem vo Grecija krajem meseca, jesi li upamtio gde u Makedoniji čekaju 'mine'? Prednja leva guma mi je ionako nedavno krpljena, mada gotovo nova...

Meni je i bez novog puta kroz klisuru i ranije bio osećaj kad iz Grčke i Makedonije pređem u Srbiju, da sam ušao u civilizaciju. Balkan je dole, autentičniji i manje iskompleksiran, ali Balkan, pravi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641031#p641031:186nrzjg je napisao(la):
Пантограф » 21 Jul 2019 08:16 pm[/url]":186nrzjg]Hvala Goje, svaka čast!

Pošto treba da idem vo Grecija krajem meseca, jesi li upamtio gde u Makedoniji čekaju 'mine'? Prednja leva guma mi je ionako nedavno krpljena, mada gotovo nova...

Meni je i bez novog puta kroz klisuru i ranije bio osećaj kad iz Grčke i Makedonije pređem u Srbiju, da sam ušao u civilizaciju. Balkan je dole, autentičniji i manje iskompleksiran, ali Balkan, pravi.
Molim lepo. Upamtio sam i previše dobro.

Alpinina deonica Tabanovce-Kumanovo pokazuje znake starenja ali nije loša. Kumanovo-Skopje-Katlanovo je grozna zbog kolotraga gigantskih razmera (Gumoprc 2016. mi se desio kod Katlanova ka Skopju). Tu ima i dosta policije, što ranije nisam primećivao. Katlanovo-Veles je obnovljena pre dve godine, dobra je ali spora i nije ni blizu autoput, dok je u suprotnom smeru brža (zbog geometrije), ali neobjašnjivo loše urađena - puna krpeža koji su već ponovo propali. E onda kreće žurkata.

Gumoprc 2019. mi se desio odmah iza Velesa ka Gevgeliji, a do Stobija i Negotina, automobili veselo i živahno poskakuju u neparnim južnjačkim ritmovima (drugaru se pre 2 godine tako otvorio krovni gepek, na opšte oduševljenje naprasno oslobođenih stvari unutra). Oko Negotina ima dosta obnovljenih deonica, ka Demir Kapiji, gde počinje izuzetna nova deonica koju drugi put prelazim dok Ilija gromovnik puca iz svih oružja. Smokvica - Gevgelija nit smrdi nit miriše. Ali zato "ničija zemlja" između dva prelaza krije par opakih zamki.
 
file.php


Omiljeni vidik pri svakom povratku
 
Omiljeni vidik, ... svaki dan kada se vraćam sa posla ... povremeno razmišljam da namerno nisu radili tunel da bi imali ovaj impresivan pogled na grad pri ulasku u Beograd !
 
Исти доживљај. Обавезно, рецимо, обратим пажњу шта ми је на радију кад се отвори поглед на град. Ту се већ без грешке чују и нормалне станице:)
Размишљам - било би моћно и да из тунела одједном пукне видик ка граду.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641043#p641043:bocinh24 je napisao(la):
GOJE » 21 Jul 2019 08:45 pm[/url]":bocinh24]
Gumoprc 2019. mi se desio odmah iza Velesa ka Gevgeliji, a do Stobija i Negotina, automobili veselo i živahno poskakuju u neparnim južnjačkim ritmovima (drugaru se pre 2 godine tako otvorio krovni gepek, na opšte oduševljenje naprasno oslobođenih stvari unutra). Oko Negotina ima dosta obnovljenih deonica, ka Demir Kapiji, gde počinje izuzetna nova deonica koju drugi put prelazim dok Ilija gromovnik puca iz svih oružja. Smokvica - Gevgelija nit smrdi nit miriše. Ali zato "ničija zemlja" između dva prelaza krije par opakih zamki.
Значи, остале су те "скакаонице" око Велеса. Мислио сам бар да су тоа регулисали.
 
да ли преко брда или кроз тунел, али то је свакако најлепши поглед на град
 
@Goje
Bas fina reportazica, hvala...
Ne znam, ali i ja svaki put u povratku iz Grcke imam isti osecaj da sam kod Preseva usao u civilizaciju :roll:
Al ove godine, nazalost ne u grcku, vec na drugu stranu... :?
 
Najlepši pogled sa tog mesta je ujutru izmedju pola 8 i deset kada je kolona do Laste,neprocenjivo iskustvo posebno kada svaki dan ideš tom deonicom...
 
To je južni krak.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
@caribrod: pardon, lapsus manus... upravo tako, "juzni" krak.
 
Jel ovo realno ???????
Koja smo mi zemlja bu**** i nestrucnih likova , lopova i lopova i lopova i lopova.........
 
Ovaj deo je beše radio Integral? Put je u garanciji, nek sami saniraju ali šteta da se krpi novi asfalt. Ovde je očigledno u pitanju loš SMA sloj.
 
Kad pre? Pojavile se naprsline na novozgrađenoj deonici kroz Grdeličku klisuru

Beograd -- Koridori Srbije saopštili su danas da je na deonici novoizgrađenog autoputa kroz Grdeličku klisuru došlo do pojave naprslina.

16812874805d36f722d0b34771772845_w640.jpg


One su se pojavile na deonici između Caričine Doline i tunela Manajle.

Naprsline četiri centimetra dubine pojavile su se na površinskom sloju afalta na mestu gde je vršeno tehnološko prekidаnje аsfаltirаnjа u toku izgrаdnje.

To preduzeće istaklo je da nije došlo do većih problemа i dа je аutoput potpuno bezbedаn zа sаobrаćаj.

"Stručni nаdzor i investitor Koridori Srbije nаstаviće dа pomno prаte pojаvu nedostаtаkа u toku gаrаntnog periodа i izdаvаti hitne instrukcije izvođаčimа zа njihovo otklаnjаnje", dodaje se u saopštenju.

"Rаdove nа ovom delu deonice izvodio je 'Integrаl inženjering', а okvirnа cenа sаnаcije je oko 450.000 dinаrа, koju će plаtiti izvođаč jer je аutoput u gаrаntnom periodu, а i reč je o uobičаjenom otklаnjаnju uočenih nedostаtаkа. Nа nаvedenom potezu, sаobrаćаj će u nаrednа dvа dаnа biti privremeno preusmeren u preticаjnu trаku", navodi se u saopštenju Koridora.

IZVOR B92 https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1569437
 
Pa dobro, dugo je izdržao.

Jedino što iznenađuje u celoj priči je što su se Koridori javno oglasili po ovom pitanju.
 
Vrh