Šta je novo?

Spomenici

Vracen u reziji gradjana...

66015308_10157268138121772_4934271657591177216_o.jpg

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... tn__=EHH-R
 
Ne znam za vas, ali mišljenja sam da spomenici treba što vernije da prikazuju ljude.
Ovakvim pokušajima je pre mesto u zabavnim parkovima.
Ovako ćemo dobijati neki šareniš nadrealizma, kubizma, realizma, modernizma...
Možda to i nije tako loše, ali mi je teško da prihvatim

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vise od pola Kraljeva iz svetorodne loze Nemanjica nema spomenik a mi podizemo Sibinjanin Janku, bezveze.
 
Ovo je finansirala očigledno Mađarska, a to što mi sami ne umemo da napravimo spomenike Nemanjićima (ili obnovimo neki glavniji park) je posebna priča (sramota)

Nego, gde je onaj Gagarin?
 
Ovo sa spomenicima i nazivima ulica postaje cirkus.
Nema više kriterijuma... sve se svelo na "mi mislimo da taj i taj zaslužuje spomenik ili ulicu u Beogradu", i onda se bukvalno "poseju" ispodprosečna dela netalentovanih autora i promene neki stari lepi nazivi nekih ulica ...
Grad je postao poligon za iživljavanje.
 
relja":2g16oz51 je napisao(la):
Ovo sa spomenicima i nazivima ulica postaje cirkus.
Nema više kriterijuma... sve se svelo na "mi mislimo da taj i taj zaslužuje spomenik ili ulicu u Beogradu", i onda se bukvalno "poseju" ispodprosečna dela netalentovanih autora i promene neki stari lepi nazivi nekih ulica ...
Grad je postao poligon za iživljavanje.
÷1000

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas prodjoh kroz Tas i videh spomenik onom diktatoru Alijevu, spomenik veci nego Sv Save. Koje je to vreme bilo grad Beograd podize spomenik nekoj bu**** iz Azerbejdzana a svom ubijenom premijeru jedva tablu napravili.
 
Finansirali su rekonstrukciju Tašmajdanskog parka, uz uslov da im gradske vlasti dozvole da postave spomenik.
 
relja":1i8mxnyg je napisao(la):
Ovo sa spomenicima i nazivima ulica postaje cirkus.
Nema više kriterijuma... sve se svelo na "mi mislimo da taj i taj zaslužuje spomenik ili ulicu u Beogradu", i onda se bukvalno "poseju" ispodprosečna dela netalentovanih autora i promene neki stari lepi nazivi nekih ulica ...
Grad je postao poligon za iživljavanje.
Je l tu sada kao glavna Andrea Radulović?
Pre nje je bila ona Karićeva.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
^Ne znam ko je, ali neki poslusvet jeste.
 
Не да их нема "пола", већ их има, заправо - само један једини припадник династије Немањића - цар Душан.

(Или да рачунамо и деспота Стефана Лазаревића, по женској линији, што би рек'о Нушић, онда би било два, али то је историографски врло несигурно ).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642149#p642149:3cp0rz9j je napisao(la):
Vračarac » 24 Jul 2019 10:11 pm[/url]":3cp0rz9j]Danas prodjoh kroz Tas i videh spomenik onom diktatoru Alijevu, spomenik veci nego Sv Save. Koje je to vreme bilo grad Beograd podize spomenik nekoj b***** iz Azerbejdzana a svom ubijenom premijeru jedva tablu napravili.
Није већи.

Као што је речено, то је платио Азербејџан. Није да нам треба, али, то су били услови...

Споменик Ђинђићу постоји, али у просторијама Нове странке...
 
...извињавам се и исправљам: споменик има и Свети Сава, наравно, из Немањића, но, он није владар световни...
 
Vrh