Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641494#p641494:zlmdmmlz je napisao(la):
direktor » Uto Jul 23, 2019 8:54 am[/url]":zlmdmmlz]Otku znas da nije sa namjerom i umisljajem i da nijeje organizovana grupa ...
A moze da se doda novo KD to najmanji problem ...
Moze da se podvede i podugrozavanje javnog saobracaja i sabotazu ...

A posto kazes da nisi pravnik nemoras da lupas glavu ....
Sve je prije samo ne sitna kradja...

Zašto bi se dodalo novo kad je jedno već propisano? Poenta je u primeni postojećih normi..

I ne može da se podvede pod ugrožavanje javnog saobraćaja ni sabotažu, jer ta dela veze nemaju sa ovim o čemu govorimo.. otvori krivični zakonik pa pročitaj.. :) Prvo delo je vezano za učestvovanje u saobraćaju, to je svima opšte poznato, a drugo izvoli: :)

Саботажа

Члан 314.

Ко у намери угрожавања уставног уређења или безбедности Србије на прикривен, подмукао или други сличан начин у вршењу своје службене дужности или радне обавезе проузрокује штету која прелази износ од милион и петсто хиљада динара за државни орган или организацију у којој ради или за други државни орган или другу организацију,

казниће се затвором од пет до петнаест година.

Ali kad daš mašti na volju na forumu onda sve može da se preimenuje, samo ne vidim kako to rešava problem? :D
 
ma super je to mozemo i smrtnu da uvedemo al dzabe kad se nece primenjivati jer ce sekundarac koji mazne robu u vrednosti 500 evra da uvali panduru koji ga uhvati 50 i onda ono klasicno "nemamo dovoljno informacija", "nismo nadlezni" i ostale bljuvotine
 
Дронови са камерама који емитују слику у реалном времену и који носе резервоар са хемикалијама. Упуца преступнике (хемикалија да буде таквог састава да се не скида са коже прањем бар 10 дана.
 
Da ne ostane nezabeleženo - jutros se pokvario teretni voz negde između Prokopa i pančevačkog mosta. Haos. BG voz koji u 6:55 kreće iz Batajnice je prvo u Zemunu stajao 15 minuta, a onda na Prokopu dobrih pola sata. Na kraju su nas vraćali u nazad do skretnica na ulazu u stanicu da se prebaci voz na treći (valjda treći) kolosek, pa je od Prokopa do Pančevca vozio kroz levi tunel. Šta je bilo sa vozovima koji su kasnije nailazili nemam pojma, pretpostavljam haos...
 
Свака част министарки на реформи железнице.
 
@Noki

Osudis par njih na 20 god zatvora pa nek biraju sta hoce da im pise u presudi da su saucesnici, teroristi, izazivaci opasnosti ili pomagaci. Pa da vidimo kome ce da padne na pamet da tako nesto ponovi.
 
Vrlo mastoviti predlozi moram priznati :D Pogotovo mi se dopao onaj sa dronom i prskanjem odozgo da bi posle lakse prepoznali prestupnika :mrgreen: Hehehehe.. Ne mogu King tako neodredjeno da pisu u presudi sta im volja jer ce onda ceo slucaj pasti na nekoj sledecoj instanci... a posle ne mogu dva puta da sude o istom dogadaju... Sam raspon kazne je dobro propisan za veliki br. krivicnih dela, samo sto sudovi najcesce idu ka minimumu ili cak ispod minimuma propisanog za to delo (ima situacija kad zakon to dozvoljava)

Nego da vam ja ispricam jednu zanimljivost...

Jel vam se cini nekada da je celo pravo (pogotvo ovo nase) koncipirano tako da se losi momci izvuku? :mrgreen:

Gledajte ovaj primer, upodobicu ga da bude vezan za temu i zanimljiv. Uzmimo recimo da je Noki ustanovio da je depo vagona koji cekaju remont u Topcideru slabo cuvan, pa je sa tih rashodovanih vagona poskidao vise desetina kilograma razne opreme. Sve je to uradio tokom proslog leta, a tokom tog istog perioda je i poskidao ceo APB duz pruge pored sve do Kosutnjaka. Time je pribavio znacajnu protivpravnu imovinsku korist i doveo u opoasnost neodredjen broj ljudi...

Noki je izvrsio desetine krivicnih dela kradje i vise dela izazivanja opste opasnosti... Imao je isti nacin izvrsenja (tzv. modus operandi) prilikom obijanja vagona, demontaze i odnosenja opreme kao i APBa.

Ovaj prvi deo price sto sam napisao je naravno izmisljen :D ali gledajte sad ovo sto sledi je poptuna realnost kako se ovo napisano gore procesuira prema srpskom pravu.

U slucaju kad imamo jednog istog izvrsioca + isti nacin izvrsenja + jedna teritorijalno ogranicena oblast (depo u Topcideru pa sve do Kosutnjaka) + jedan vremenski period (leto 2018.) + jedinstveni osteceni (Zeleznica Srbije) i naravno bezbroj izvrsenih krivicnih dela kradje = JEDNO izvrseno krivicno delo kradje u produzenom trajanju :D

Znaci, ne 50, ne 2 nego jedno krivicno delo za celo to leto. Sa naravno vrlo bitnom implikacijom vezanom za to kolika ce Nokiju biti odredjena kazna, jer mu se sudi za jedno delo kradje, a ne vise kradja ucinjenih u sticaju.

Eto jedna zanimljivost, koju sam tako lako zapamtio jos na predavanjima iz krivicnog prava, jer mi se tada po prvi ucinilo da je citav sistem koncipiran da losi momci pobede :D Kako jednim elegantnim pravnim resenjem prosto kao da pljunes u lice postenom coveku...
 
Mogo si kad si vec bio na predavanjima da pitas da ti pojasne to i tu nepravdu da ti razjasne ...ili da odes kod stojkete ili vukovica na konsultacije ....
 
Delićka je tad predavala :) Vuković je držao vežbe, ako o njemu pričaš :) a ovaj sudija Majić što ga sad blate polupismeni priučeni hoštapleri-preletači u izvršnoj nam i zakonodacnoj valsti, on je držao odlična predavanja kao gostujući advokat...

Nema šta da mi se razjasni direktore, sve je meni i tada i sada jasno :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642224#p642224:1ybvv21f je napisao(la):
Noki » Чет Јул 25, 2019 9:09 am[/url]":1ybvv21f]Vrlo mastoviti predlozi moram priznati :D Pogotovo mi se dopao onaj sa dronom i prskanjem odozgo da bi posle lakse prepoznali prestupnika :mrgreen: Hehehehe..

Рецимо пример аматерског и нелегелног кажњавања комшија који праве буку
https://www.facebook.com/oldLentach/vid ... 9522/?t=33

А шта ако би се за обезбеђивање користили војни "Стршљени"? Лете 160км/ч имају велику носивост, велики долет.
Свима добро: И војска се тренира, и Југоимпорт продаје и одржава, народ утрениран, пруга безбедна.

Strsljen-2.jpg


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642224#p642224:1ybvv21f je napisao(la):
Noki » Чет Јул 25, 2019 9:09 am[/url]":1ybvv21f]
U slucaju kad imamo jednog istog izvrsioca + isti nacin izvrsenja + jedna teritorijalno ogranicena oblast (depo u Topcideru pa sve do Kosutnjaka) + jedan vremenski period (leto 2018.) + jedinstveni osteceni (Zeleznica Srbije) i naravno bezbroj izvrsenih krivicnih dela kradje = JEDNO izvrseno krivicno delo kradje u produzenom trajanju :D

Znaci, ne 50, ne 2 nego jedno krivicno delo za celo to leto. Sa naravno vrlo bitnom implikacijom vezanom za to kolika ce Nokiju biti odredjena kazna, jer mu se sudi za jedno delo kradje, a ne vise kradja ucinjenih u sticaju.

Eto jedna zanimljivost, koju sam tako lako zapamtio jos na predavanjima iz krivicnog prava, jer mi se tada po prvi ucinilo da je citav sistem koncipiran da losi momci pobede :D Kako jednim elegantnim pravnim resenjem prosto kao da pljunes u lice postenom coveku...

Јако ми је жао да то чујем. Ако је то истина, сматрам да се закон мора променити, посебно за крађу јавне имовине и имовине која утиче на безбедност.
 
Državi bi bilo pametnije da poboljša socioekonomski položaj celokupnog stanovništva, a posebno najugroženijih slojeva, pa onda više ovih problema neće biti, i to je ono za šta bi trebalo svi da se zalažemo, a pravne diskusije neka vodi pravna struka.

Lako je laprdati po kafanama i forumima o kaznama od 20 godina, izmišljati terorizam gde ga nema itd, ali da vi treba nekome da potpišete 20 godina (trećinu života!) zatvora i saopštite mu tu kaznu gledajući ga u oči, baš me zanima da li biste se tek tako frljali brojevima i mirno došli kući i spavali, i to u zemlji gde možete ubiti maloletnicu na pešačkom i proći s uslovnom kaznom, ili gde iste te Železnice same sebi oduzmu ne neku žicu ili napravu, nego npr. čitavu glavnu železničku stanicu s propratnom infrastrukturom i čitavu prugu između dva najveća grada bez adekvatne zamene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642434#p642434:zexntr6e je napisao(la):
Marcus Lupus » Čet Jul 25, 2019 5:34 pm[/url]":zexntr6e]Državi bi bilo pametnije da poboljša socioekonomski položaj celokupnog stanovništva, a posebno najugroženijih slojeva, pa onda više ovih problema neće biti, i to je ono za šta bi trebalo svi da se zalažemo, a pravne diskusije neka vodi pravna struka.
Prvo, ne kradu ovde samo oni koji jedva preživljavaju. Naprotiv, ovakve krađe uglavnom čine oni koji su lenji da rade bilo šta drugo. Nema to veze sa socioekonomskim položajem celokupnog stanovništva nego sa zakonima i stanjem države. Ima i bednijih država od nas pa se tamo ne krade ovako zato što se zna da će mu se napiti krvi. Dalje, ja potpisujem da sve i da sutra svaki Srbin dobije veću platu a država krene da olakšava narodu život, da bi iste ekipe nastavile da glođu pružne prelaze, semafore, mostove i depoe. Opet - zato što im je tako lakše.

Što se tiče komentarisanja prava i zakona, kao što rekoh x puta na drugim temama - svako ko je državljanin Srbije i izmiruje svoje dugove prema društvu, ima pravo da komentariše bilo šta u njoj. Pa i zakone i prava. Naravno, neće imati istu težinu reč nekoga ko se ne razume u datu temu (u ovom slučaju zakoni) i nekoga kome je to struka. Ali majku mu, ako već decenijama celokupan narod apeluje i upozorava na neke greške, propuste i muljačine koji se sprovode i tolerišu u našim zakonima, onda to znači da nešto ne valja i da mora da se menja. Teško da par miliona ljudi greši a manjina je jedina u pravu. Nego znam ja o čemu se radi, ali ajde da ne pišem nešto zbog čega bi se neko našao uvređen i da se ne bi pokretale nove rasprave, staću ovde.
ali da vi treba nekome da potpišete 20 godina (trećinu života!) zatvora i saopštite mu tu kaznu gledajući ga u oči, baš me zanima da li biste se tek tako frljali brojevima i mirno došli kući i spavali
A zamisli da to kažeš porodicama i prijateljima ljudi koji su poginuli zbog takvih lopovluka, ili da kažeš to ljudima koji su pretrpeli značajne materijalne štete zbog istih...
 
Slazem se u dobrom delu i sa Marcusom i sa Benderom...

Јако ми је жао да то чујем. Ако је то истина, сматрам да се закон мора променити, посебно за крађу јавне имовине и имовине која утиче на безбедност.

Istina je, samo taj insistut koji sam opisao - produzeno krivicno delo, ne vazi za odredjena krivicna dela, npr. ubistvo... Ne moze pobio 8 ljudi, ali da mu se sudi za jedno ubistvo u produzenom trajanju :D Kod kradje, pa i teske kradje se pak primenjuje bez izuzetka, uz gore navedene uslove.

Zamisli sad razgovor optuzenog i njegovog branioca... Secas da mora da bude jedan vremenski interval, bez prekida u kojem je krao.

Optuzeni: Pa krao sam na zeleznici u januaru, aprilu i novembru 2018. godine.
Branilac kaze: Ne nisi, krao si tokom cele godine..
Optuzeni: Ali nisam..
Branilac: Hoces ti manju kaznu ili vecu?
Optuzeni: Pa manju.
Branilac: Onda si krao tokom cele godine...

To ti je jedan od paradoksa, apsurda, a ima ih mnogo u pravu...

Nego razmisljao sam ovih dana zasto je posao masinovodje cestitiji od advokata, pa bih i to da podelim sa vama ako nemate nista protiv. Posto vidim da je ovde dozvoljeno da se filozofira :D Nadam se da nece biti preveliki offtopic ipak pricamo o zeleznici...

Masinovodja mora da vodi racuna kako upravlja citavom kompozicijom i odgovoran je za bezbednost putnika, sigurnu isporuku robe i na vreme itd. Zivot i smrt ostalih putnika u vozu i onih koji bi se mogli naci na sinama je takoreci je u njegovim rukama i on mora da postupa odgovorno. To se od njega ocekuje i propisano je tako.

Advokat krivicar moze da laze, izmislja, lupeta gluposti sve kako bi odbranio svog klijenta... On nije pod zakletvom kao ni optuzeni i ne samo da moze da laze pred sudom nego optuzenom sve to laganje ne sme da ide na stetu. Sud to mora da apstrahuje, da ne ceni, vec samo ono sto je tuzilastvo iznelo i koliko je svoje navode dokazalo... Znaci sad zamisli advokat koji je zavrsio fakultet, polozio pravosudni, laganje mu ne ide na stetu, a ovde masinovodja posle 3 godine obrazovanja mora da postupa maksimalno odgovorno u svakom trenutku...

Znaci u nekoj bazicnoj postavci uredjenja ovog drustva (a i drugih drustava) je nesto postavljeno kako ne treba, a nikom to ne smeta... Svi prihvataju zdravo za gotovo, kako je dato, niko da to preispita, ne daj boze promeni... Tako da ja podrzavam sve to preispitivanje zakona, iznosenje kritickog misljenja, od strane struke ili ne... Ovi na vlasti bi najvise voleli da svi cutite i da maksimalno zatupite, to im najvise ide u prilog... Tako da se meni dopadaju svi predlozi, od dronova i bespilotnih letelica pa nadalje... Samo da ima kritickog misljenja u ovom drustvu, jedino tako mozemo da ih menjamo :mrgreen:
 
Obrisao sam dodatni offtopic kako bi se drzali teme ;)
 
Заменик градоначелника Београда Горан Весић најавио је данас да ће од осмог децембра Лазаревац и Барајево бити повезани БГ возом са центром Београда.

То је значајно за грађане који ту живе јер ће имати директну везу са градом, рекао је Весић новинарима у Лазаревцу и додао да је ово Град урадио заједно са „Железницама Србије”, преноси Танјуг.

http://www.politika.rs/scc/clanak/43452 ... i-Barajeva
 
Sta bi sa vozom do mladenovca

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641651#p641651:36oi7dta je napisao(la):
Прле » 23 Jul 2019 01:45 pm[/url]":36oi7dta]Дронови са камерама који емитују слику у реалном времену и који носе резервоар са хемикалијама. Упуца преступнике (хемикалија да буде таквог састава да се не скида са коже прањем бар 10 дана.

I onda stiže Terminator? :D
 
ма сачекуша, и побијеш го**а. што би Стаљин рекао: "Смрт решава проблеме. Нема људи, нема проблема"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640638#p640638:sezcsive je napisao(la):
nekianonimnilik » 20 Jul 2019 01:45[/url]":sezcsive]ili kad bi uveli sistem zastite a la elektricna ograda, dakle da se ta oprema stavi u metalnu kutiju izolovanu od zemlje ali pod ogromnim naponom, pa cim lopov pipne postane ugljesa, i to bi bilo dobro ali po nasem bolesnom zakoniku nije legalno ono sto je legitimno

Није довољно. Треба нам некакав жив ходајући пример за остале...

Иначе шта је толики проблем да се уведу линије за Младеновац и Лазаревац (преко Барајева иде ова, јел?)
 
Koliko sam razumeo, nemaju garnitura. Kako se BG voz doveo u red, tako je Beovoz propao. Tako je to u Srbiji. Kupiš dva voza/ autobusa/ kamiona/ aviona, jedan čerečiš za delove da bi drugi radio. Ne mogu i jedan i drugi da rade istovremeno. Neizvodljivo je. :D
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643723#p643723:3mfz1qzn je napisao(la):
Straxa » Uto Jul 30, 2019 11:55 am[/url]":3mfz1qzn]Sta bi sa vozom do mladenovca
Kako mi reče poznanik iz Mladenovca prošle godine - na papiru postoji i dalje, u praksi ne saobraća već... par godina.
Umesto njega saobraćaju Lastini (tačnije Lasta Mladenovac) autobusi bez kočnica. Bez zezanja. :roll:
 
Preko Pančevca ne mili više voz, koliko mu je sada dozvoljeno? 40,50km/h ?
Primetno brže nego ranije.
 
Od jutros nema napajanja mreže između stanica Beograd centar i P.most, javlja RTS. Kvar bi trebalo da bude otklonjen tek oko 16h? Da li uopšte ide Bg voz?
 
Ide BG voz normalno, stanje od ~14:30.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Vrh