Šta je novo?

Najavljena privatizacija Telekoma

Gotovo sve ono što se trenutno radi za Telekom, i tu ne mislim samo na kablove, je zločin i čista politika, apsolutno van svih mogućih rezona. Na našu žalost, sve ove bahanalije na ćemo mi platiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642835#p642835:1a12p27f je napisao(la):
Kokili » 27 Jul 2019 09:34 am[/url]":1a12p27f]Ovo što se radi provlačenjem kablova za Telekom je zločin prem gradu 1000-ti deo.
Sramota, ošljarenje i svi ćute...
Premda je ovde tema Privatizacija, ako može malo više info o tom "zločinu" i ostalom.
 
Nema teme koje piše o tome da je neko dozvolio da se za naše pare uništava grad i buše trotoari kako se kome svidi.
 
Ja kada bih kupio Telekom, nisam siguran koji broj zaposlenih bih zadržao, ostali bi bili slobodni da uživaju u neznanju i bahatosti negde drugde. Govorim iz ličnog profesionalnog odnosa sa njima. Trenutno izgleda da je država ""privatizovala" Telekom na najodvratniji način, tako da cenim da privatizacija trećem licu nije aktuelna u nekoj bliskoj budućnosti osim ako nije njihov kupac. Ali kuća koja se na taj način zida obično završi u prašini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642846#p642846:1tsqdz0w je napisao(la):
Kokili » Суб Јул 27, 2019 10:10 am[/url]":1tsqdz0w]Nema teme koje piše o tome da je neko dozvolio da se za naše pare uništava grad i buše trotoari kako se kome svidi.
У вези великог броја примедби на Телеком се слажем, али овде треба знати да паре које се помињу нису из пореских буџета већ из сопстених прихода. Друго што се тиче каблова, колико год да је ово тачно, СББ је још гори, барем тамо где не говоримо о већим зградама и концетрисаним корисницима. Да видиш како је код мене СББ извео приступ, Телеком не би помињао.
 
telekom provlaci opticku mrezu za dzabe, da ne bi morao da placas par hiljada evra ako oces brz net, kome se ne svidja nek ostane na kablovskom ili adsl, ali svakako nema pravo da prigovara telekomu koji to radi o svom trosku da bi smanjio cenu krajnjem korisniku


a sto se privatizacije tice, telekom je vazna institucija koja bi se u normalnoj drzavi morala cuvati kao drzavni resurs, jer ko ti drzi telekom taj te spijunira, taj zna apsolutno sve sto radis, a posto smo privatizovali pkb, i sad hocemo telekom, imam odlican predlog, ajmo i vodovod da prodamo neslte-u, njihov direktor ima stav koji apsolutno odgovara tom nasom autosovinistickom pomamom za razaranjem drzave privatizacijom: voda nije ljudsko pravo
 
A, "zločin" se odnosio na radove za postavljanje optičke mreže.

Kod mene na Fruškoj gori su postavljeni kablovi još pre 4 god. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642871#p642871:1vgorucg je napisao(la):
nekianonimnilik » Sub Jul 27, 2019 11:38 am[/url]":1vgorucg]telekom provlaci opticku mrezu za dzabe, da ne bi morao da placas par hiljada evra ako oces brz net, kome se ne svidja nek ostane na kablovskom ili adsl, ali svakako nema pravo da prigovara telekomu koji to radi o svom trosku da bi smanjio cenu krajnjem korisniku


a sto se privatizacije tice, telekom je vazna institucija koja bi se u normalnoj drzavi morala cuvati kao drzavni resurs, jer ko ti drzi telekom taj te spijunira, taj zna apsolutno sve sto radis, a posto smo privatizovali pkb, i sad hocemo telekom, imam odlican predlog, ajmo i vodovod da prodamo neslte-u, njihov direktor ima stav koji apsolutno odgovara tom nasom autosovinistickom pomamom za razaranjem drzave privatizacijom: voda nije ljudsko pravo
Па још и ЕПС, и то је то. Да будемо робови до краја. Наша деца нису наша, него државна. Наши органи су државни. Децу образују да буду п...ри и л....че. Морају да се вакцинишу да би неко зарадио коју милијардицу. Морално посрнуће овог народа је узело такве размере да немам речи. Вода, Телеком, Епс...све ће то бити продано кад одлуче, нас нико неће ништа питати. Јер смо генерално разједињени а у последње време и прилично глупи!
 
EPS neće biti privatizovan, već eventualno samo Distributivna mreža, a to neće biti skoro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642877#p642877:386buith je napisao(la):
dragan » 27 Jul 2019 10:58 am[/url]":386buith]A, "zločin" se odnosio na radove za postavljanje optičke mreže.

Kod mene na Fruškoj gori su postavljeni kablovi još pre 4 god. :)

Ne vredi ništa više napisati na ovom forumu.

Kada sam i gde napisao da sam protiv Telekomove optičke mreže? Prosto nije normalno da se raskopava i uništava svaki trotoar da bi se uvela mreža. To se radi tako aljkavo i ispod svakog nivoa.
P.S. Ako je Telekom naš i prihodi su naši.
 
Meni nikako nije jasno zašto se nove ulice ne projektuju sa tunelima/cevima za kablove. Postave se cevi ispod trotoara dovoljne veličine da se mogu postaviti svi mogući kablovi za kablovske i telekom operatere, i kad se dodaju novi kablovi ne moraju da prekopavaju trotoare. Grad nek naplaćuje zakup, a operaterima će biti jeftinije da zakupljuje postojeće trase nego da rasturaju trotoare.
 
@Kokili
Ne znam zašto te iritira taj moj post?! . .ti si upotrebio reč "zločin" koju sam citirao.

Ako se postavljaju podzemni kablovi, mora da bude raskopavanja ulica, a sasvim
je druga stvar kako se ona izvode i koliko brzo se sve vraća u predhodno stanje.

Ja ne znam koje se ulice kopaju, nove ili stare ili sve, jer nema slika tih ulica, a
može se sada kritikovati zašto neko nekada nije uradio pogodnu ifrastrukturu.
 
Знам тачно о чему кокили прича, видео сам на више места прилично аљкаво одрађено провлачење ових каблова кроз улице и тротоаре. Генерално то не ради Телеком већ иде преко Хуавеиа који изнајмњује подизвођаче, а претпостављам да је ту једини критеријум цена. Део одговорности као надзорном органу (претпостављам да има ову улогу) свакако иде Телекому. У сваком случају на свим стубићима који вире из тротоара и улица пише Телеком, а неко би морао да води рачуна о томе да то утиче на реноме фирме.
У сваком случају Телекомова инсталација (било оптичка било жичана) у преко 90% своје дужине иде подземним путем, што није случај са кабловским оператерима који своје инсталације воде преко разних стубова преко улица, кровова, димњака....
Да, корупција у Телеком свакако постоји и сматрам да је на високом нивоу и махом је на штету сопствене фирме, и ту видим једини позитиван ефекат евентуалне приватизације. Паразити који често раде у интересу конкуренције, и наравно сопственог џепа би изгубили мотив да остану у компанији а то важи и за лезибеговиће који се тек повремено појављују на својим радним местима и користе заоставштину комунистичког система да је јако тешко добити отказ у државним фирмама, или на ове политичке (не)раднике који се понекад само фиктивно запослени. Парадоксално, највише користи од приватизације би имали сами радници који стварно раде свој посао, а веровали или не има и таквих и то у значаном броју. Кажем парадоксално јер их сада сви плаше силним отказима и лошијим условима рада у приватно сектору, али имајте у виду да је много већи број људи, а пре свега инжењера прешао да ради из Телекома у конкуренцију (Теленор, СББ ..) него обрнуто што не говори у прилог томе да су у Телекому бољи услови рада него у приватним фирмама са сличном делатношћу, осим наравно за паразите.
Што се тиче националног интереса свакако да је лоше продати Телеком, али треба знати да није довољно само задржати исти у државном власништву, већ се треба и домаћински понашати и искоренити сваки облик паразитизма. Партијског запошљавања је увек било и увек ће бити, али ако се се то ограничи на стручне људе и под контролом неког антикорупцијског тела то не мора бити страшно.
 
" Знам тачно о чему кокили прича, видео сам на више места . . ."

Trebali bi da postavite neku fotku pa da i mi ostali vidimo o čemu se radi.
 
Телеком је златна кока, зато у њој ради гомила неспособних људи са добрим везама и то углавном у пословима са становништвом. Та фирма је стратешки ресурс. Ко год да је на власти да би остао продаће и Телеком ако затреба. Са водама су навелико кренули. Цементаре нису више наше. Смедерево одавно, пољопривреда се систематски уништава, тако да млади одлазе и земље, па ћемо добити мигранте!
 
У пословима са становништвом углавном раде људи који су на пп уговорима преко различитих агенција. Сем Телекомових мајици, ништа више им није заједничко са људима који су запошљени у њему.
 
dragan":3br805l4 je napisao(la):
" Знам тачно о чему кокили прича, видео сам на више места . . ."

Trebali bi da postavite neku fotku pa da i mi ostali vidimo o čemu se radi.


Nema uvek uslova za to. Izvoli
fce530b86879e4c716cfa2b4559bb687.jpg
906a3ab1aa9c8ece3f3311c64db648fa.jpg
d05d4ab402ba88f9a33562a140220d52.jpg
f27ef5c1b7c46ef5149deb920d008e69.jpg
976c0f4e9d0722cbbd1959cf24491cf6.jpg
 
Ovde se zapravo radi o bahatosti ili neprofesionalnosti podizvođača. Telekom je čitav ovaj projekat sa Huaweijem zaključio po principu "ključ u ruke", i time se na neki način ogradio, tako da ove radove zapravo izvodi podizvođač podizvođača :)
 
Evo zašto je trebalo privatzovati Telekom po svaku cenu:

https://mojasupernova.rs/a811/Vesti/Obavestenje-za-korisnike-o-gasenju-United-Media-kanala-SBB.html

E, sad, osim što su ljudi u ovoj treš zemlji sprečeni da gledaju i Ligu šampiona i Premijer ligu zajedno kod svoje kuće, oni su, od državne firme, Telekoma i njegovog partijski poslušnog menadžmenta CENZURISANI ukidanjem jedine opozicione TV stanice, N1.

Takođe, Pink je zaštićen od konkurentskog Granda, itd.

Tako je nekadašnji telefonski operater mutirao u kombinaciju paralelnog javnog medijskog servisa i Filmskog centra Srbije - sa cenzorskim moćima.

Bravo, Srbijo, rupo među pećinama!
 
Tako je. Samo što je sada prošao voz, da ga ponude za 1RSD u ovom stanju ga niko ne bi kupio.

Deutsche Telekom je na prodaju već nekoliko godina i nema nikoga...

Legacy Telco operatorima je odzvonilo odavno, još ih samo ti monopoli na infrastrukturu drže da se potpuno ne raspadnu.
 
Sistematski ga ruše godinama. Odnos prema korisnicima je nikakav, uslovi...
 
Izvor: Nova.rs

Zbog rasta zaduženosti Telekom neće isplaćivati dividende
telekom-srbija_100220_NOVA.rs-foto-Vesna-Lalic-9-1024x683.jpg

Telekom Srbija objavio je konsolidovane finansijske izveštaje za prošlu godinu koja je donela trend smanjene profitabilnosti, u prvom redu usled rasta duga kompanije, ocenila je brokerska kuća Momentum.

Konsolidovani poslovni prihod u 2019. porastao je 6,6 odsto na 133,7 milijardi dinara, pre svega usled rasta segmenta multimedije (skok od 43,8 odsto), dok je segment mobilne telefonije zabeležio neznatan rast od 1,2 odsto.

Kao i proteklih godina fiksna telefonija beleži nastavak pada prihoda, prošle godine stopom od 5,1 odsto, naveli su brokeri Momentuma.

Dodaje se da je profit pre kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) porastao 24,6 odsto na 48,4 milijarde dinara, dok je poslovna dobit pala 43,2 odsto na 6,9 milijardi dinara pre svega usled rasta troškova amortizacije (delimično posledica promene računovodstvene politike).

Neto dobitak je pao 77,3 odsto na 2,5 milijardi dinara usled oštrog rasta finansijskih rashoda na 1,9 milijardi dinara.

Po proceni brokera, pad krajnjeg rezultata kompanije došao je usled rasta ukupnog duga za 35 odsto na 144,2 milijarde dinara, dok je neto dug skočio 48,8 odsto na 135,5 milijardi dinara.

Kompanija je zakazala redovnu skupštinu akcionara za 27. jul, a uprava je predložila da se i ove godine ostvarena dobit ne deli, odnosno da akcionari ostanu bez dividende.

Država je najveći akcionar Telekoma sa 58,1 odsto akcija, gradjani, bivši i sadašnji radnici kompanije poseduju 21,9 odsto akcija, dok 20 odsto kapitala čine sopstvene akcije.

Iako su akcije Telekoma podeljene još 2012. godine, njima se još uvek ne trguje na Beogradskoj berzi jer kompanija nije podnela zahtev za listing na tržište, podsetili su brokeri Momentuma.

https://nova.rs/biznis/zbog-rasta-zaduz ... xchange.me
 
Овако са станишта необавештеног, мислим да је Телеком последњих пар година доста новца улагао у оптичку инфраструктуру и базне станице. То је оно што сам ја запазио. Можда отуд толики трошкови. А кад напишу промена рачуноводствене политике, шта то значи?
 
Telekom je ulagao i ulagaće u medije, u proizvodnju i distribuciju sadržaja, što bi rekli u 'kontent'. Ide se ka tome, jer prihodi od infrastrukture padaju.
 
Vrh