Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Ово не решава ниједан од проблема које Шпанска кућа има а уводи пар нових
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639363#p639363:1jg4c3rk je napisao(la):
And7rey » 15 Jul 2019 19:18[/url]":1jg4c3rk]Evo jedan master rad studenta arhitekture enterijera u Štutgartu. Radi se o španskoj kući u Savamali. :)
сец
Model je inače od betona.

Једно од гаднијих ствари. Нек праве код себе караконџуле неисплативе (које ће нормални људи за 50 година да сатру ионако)
 
Konacno se krenulo sa mrtve tacke

Tender za obnovu zgrade Komande ratnog vazduhoplovstva u Zemunu
Beograd -- Zavod za zaštitu spomenika Beograda raspisao je tender za izradu tehničke dokumentacije za zgradu Komande ratnog vazduhoplovstva u Zemunu.

IZVOR: EKAPIJA NEDELJA, 28.07.2019. | 09:17 -> 09:43


Kako se navodi u tenderu, neophodno je uraditi elaborat o stanju konstrukcije objekta, geodetsko osmatranje ukupnih sleganja na celom objektu, geotehnički elborat i projekat za izvođenje sanacije konstrukcije objekta.

Zgrada Komande ratnog vazduhoplovstva u Zemunu je sagrađena 1936. godine prema projektu arhitekte Dragiše Brašovana i predstavlja jedan od najdominantnijih objekata u starom jezgru Zemuna.

Ima prizemlje i četiri sprata iznad kojih se uzdiže proporcionalno usklađena kula sa sedam spratova.

Zgrada poseduje izrazite arhitektonske i kulturno-istorijske vrednosti i uživa status spomenika kulture.

Objekat je oštećen tokom bombardovanja, pa se u konkursnoj dokumentaciji napominje da, s obzirom da je od tada prošlo 20 godina, nije sigurno koliko je i vreme doprinelo oštećenju objekta.

Takođe, trenutno se ne može reći ni tačno stanje delova zgrade sa stanovišta kako globalne, tako i lokalne stabilnosti. S tim u vezi, a radi potpunog sagledavanja objekta, neophodno je da se utvrdi stanje svakog elementa konstrukcije.

Kako prenosi portal eKapija, rok za dostavljanje ponuda je 22. avgust 2019. godine do 12 časova. Njihovo javno otvaranje održaće se istog dana u 12:30 časova u prostorijama Zavoda za zaštitu spoemnika u Beogradu.

Kako se navodi i javnom pozivu, rok za izvršenje radova je 120 dana od uvođenja pobednika konkursa u posao.
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=07&dd=28&nav_id=1571262
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=642014#p642014:3fn4c8zs je napisao(la):
SRBO » Sre Jul 24, 2019 2:52 pm[/url]":3fn4c8zs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639363#p639363:3fn4c8zs je napisao(la):
And7rey » 15 Jul 2019 19:18[/url]":3fn4c8zs]Evo jedan master rad studenta arhitekture enterijera u Štutgartu. Radi se o španskoj kući u Savamali. :)
сец
Model je inače od betona.

Једно од гаднијих ствари. Нек праве код себе караконџуле неисплативе (које ће нормални људи за 50 година да сатру ионако)
Da budem iskren imam osećaj da Nemački narod ima neki trip da ruši sve posle nekih 50 godina nakon izgradnje i zida novo iako stari objekti najčešće nemaju nikakvih problema i u sasvim dobrom su stanju.
 
У својој земљи и не толико
 
Има у томе неке истине. Њихова нововековна склоност ка екстремним идеологијама донекле је приметна и у архитектури. Скоро је једна колега овде поменуо њихово гуљење фасада.
 
Pozdrav!

Da li je neko ispratio rekonstrukciju zgrade Opstine Savski Venac ? Ono je kriminal, bukvalno su sve zamazali i klime i metalne ograde, kao da je moler radio. Rec je o zgradi iz 1940/41, koja ima istorijsku vrednost i kulturnu
 
Ne znam da li sam na pravoj temi. Ali evo jednog predloga. Primerio sam da je po zapadnoj evropi sada jako super kul da se uzme propala, stara fabrika ili cak kompleks istih i pretvori se u office space za male lokalne firme gde im je renta jeftinija, a ruglo postaje lepse.

Ako necega imamo, to su propale i zatvorene fabrike.. evo recimo Kumodraz i Rakovica (ima jos primera). Pritom u okruzenju istih zivi brdo ljudi.

Koliko je realno da se pokrene takva inicijativa kod nas? Da li je neko mozda vec tako nesto radio?

Da li to mora da ide preko drzave, da li se drzava moze nekako zaobici u celom procesu. Da li to moze da radi neko udruzenje gradana ili kompanija?

Konstruktivno molim vas :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647732#p647732:81wvlo6m je napisao(la):
argus » Ned Avg 11, 2019 10:49 pm[/url]":81wvlo6m]




Na kraju su sve sredili. Kako, to je druga prica
file.php
I to je kraj priče, dogradnja postala legalna. A to što viri 3 sprata iznad ostalih to nema veze.
 
Možda ovo nije baš za ovu temu,ali jeste rekonstrukcija na neki način.(Igore ukoliko ima neka prikladnija tema ti prebaci tamo post)
Vodovod je rekonstruisao nekoliko delova cevi u mojoj ulici i usput mi malo uredio ulicu.
Pogledajte prilog 1
 
Ovo je sigurno već bilo al' rekoh hajde da postujem za svaki slučaj.

Konačno se rekonstruiše zgrada Rada na uglu Kosovske i Vlajkovićeve. Nadam se da će budu dobri prema njoj, mogla bi da bude prava lepotica.
 
Nešto veliko je srušeno u dvorištu zgrade pored nemačke, a prekoputa kanadske ambasade koja se rekonstruiše trenutno.

Nadam se da nije srušena sama zgrada.

Evo parčeta koje sam danas slikao i kako se vidi zadnji deo objekta na guglu.
 
Izgleda da je Marera preuzela zgradu u Makedonskoj 44 u čijem je prizemlju danas DM, ranije bio Pizza Hut, a pre tog kafana "Pod lipom". Na sajtu su izbacili rendere i miriše da je projekat rekonstrukcije, kao i za Bulevar, Resavsku i Beko, radio studio Remorker.

Ne znam koja ekipa stoji iza Marere, ali zasad mi se baš dopada ono što rade. "Lekspecijalizujte" im taj Blok 18, bre :D

01_EKSTERIJER_-__sa_ugla_nocni_copy.JPG


05_EKSTERIJER_-_Makedonska_44_05b_copy.jpg


03_EKSTERIJER_-_Makedonska_44_03_copy3.JPG


04_EKSTERIJER_-_Makedonska_44_04_2_copy1.JPG


TERACE02F_copy.jpg


LOBBY_FINAL_copy1.jpg
 
Auu brutalno dobro, nisam nikada nešto posebno obraćao pažnju na tu zgradu, ali dobro da se makar nešto sređuje u toj ulici računajući i Svetogorsku.
 
Brate ne mogu da verujem koliko ova firma ceni estetiku i kako nam ulepšava grad na pravi način.
Ovo je ono što neki zovu evropska arhitektura, i tu bih se složio sa njima.
 
odlicno izgleda...eh da smo sa ovakvim rekonstrukcijama krenuli pre 10ak godina...

jel moze neko od iskusnijih u ovom poslu da kaze otprilike da kaze razliku u cenimpo kvadratu za novu zgradu..ovakvu ili npr a blok...bez cene zemljista naravno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još jedna zgrada koja će izgubiti svoj modernistički izgled da bi dobila fasadu kakvu zaslužuje jer je ono pre bilo sramotno nakazno.

+1 jedna ružna fasada manje u Beogradu. Samo napred da se iskoreni ružnoća iz naše metropole.
 
Vrh