Šta je novo?

Privatni prevoznici

Treba uvesti sistem kvaliteta i odgovornosti u javnom prevozu. Mi smo bre zadnjih 10 godina imali veći broj OZBILJNIH saobraćajki gde NIKO nije odgovarao jer ne postoji OSOBa koja svojim POTPISOM garantuje za tehničku bezbednost i ispravnost. Tehnički prijem, potpis svakog tehničkog pregleda (internog), predaje smena, zamena svega na vozilu osim možda goriva. Pa u ovakvim slučajevima - ko je potpisao papir kojim se vozilo pušta kao ispravno u saobraćaj - krivična odgovornost.
 
Па не верујем баш да нико никада није одговарао за такве ствари, то што вест да је неко сносио одговорност за неки удес није изашла у јавност не значи да се то није десило уопште. Тако нешто нам могу пренети Кеша (барем ГСП-а што се тиче), и Жика можда, мада нзм да ли он ради у ГСП уопште. Зна се да има "ортаке" у тој фирми и ЈГСП НС и види се да познаје Ик, за остало нзм колики може да се узме као поуздан извор.





Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Za tehničku ispravnost vozila u putni nalog potpisuje se odgovorno lice, njegova odgovornost je uglavnom do kapije firme. Od kapije firme odgovoran je uglavnom vozač osim ako dokaže da neispravnost nije mogao da uoči ili se desila neposredno pre događaja.
Ima slučajeva da se pored vozača kazne i odgovorna lica kad vozilo izađe sa ćelavim gumama, neispravnim tahografima i slično (što se lako dokazuje da je neispravnost od ranije). Odgovornom licu firma plaća kaznu , vozač kako se snađe.
 
U Beogradu imamo Otokar, Cobru, Temsu, Bmc i Akiu

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Јуче Мечка Бамирона на 94, удобност, е то је прави појам за тај аутобус. Можда некима јесте ружан, али функционалност и завршна обрада лепотана на друму је далеко боља у односу чак и на БМЦ и Отокара... Задња врата ће још неко време представљати проблем, али за нашу стоку не вреди куповати боље. Од саме климе и изолације бесумучно је причати... Аутобус просто лебди и штрика по друму!
 
@ Gaspar18
Иако су наши ставови по питању ИК дијаметрално супротни, око овога се слажемо. Тај Бамиронов Конекто је све, само не ружан. Лепотиња од буса каква се ретко виђа, што неко рече, има одређене дизајнерске црте сличне покојним Мерцедесима О 317 К из Саноса! 8) Једва чекам да се њиме провозам. Камо среће да их је више, да их што више превозника набави, а не само Бамирон и Стрела.
 
Ma kao da je bitno da li je bus lep, ili ružan, bitno je da je završna obrada na visokom nivou, da su klima i grejanje dobri, da dobro vuče i da nema problem sa vratima, ali ga očigledno ima jer bus nije predviđen za to da se u njega trpaju ljudi kao sardine. Bolje da je napravljen sistem kao u Solarisima, dok se ne zatvore sva vrata, bus ne može da krene. Juče sam i na Solarisu video da ima isti problem kao 112M, ali on ne može da krene dok se vrata ne zatvore.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Eksplozija u autobusu 78:
"- Mnogi su pričali da je eksplodirao kompresor, što je potpuna neistina i glupost, svako ko se razume u mehaniku zna da se kompresor nalazi u motornom delu vozila, dakle van dela gde se nalaze putnici. Ovde je zakazao ventil visokog pritiska, pukao je, udario u staklo i isekao putnike. Ne može da se zna da li će se i kada će se desiti to što se desilo na Dedinju - rekao je Velimir Kovačević iz "Banbusa".
On je dodao i da ventil visokog pritiska ne podleže kontroli tehničkog pregleda"
Nisam mehaničar, ali meni ovo što je eksplodiralo u autobusu ne liči na ventil već na bocu kompresora. A svaka boca pod pritiskom podleže atestu.
 
Koji li je ovo Kovačević ? Ali kad već priča mogao je malo da se bolje raspita. Zna i kompresor da se razleti i da napravi štetu po vozilu. Ali ovde nije pukao ni kompresor , ni regulacioni ventil već boca tj rezervoar za vazduh. Ta boca kao da je pravljena od pleha.

Pogledajte prilog 1
 
@ Vinča307
Него шта него је битна лепота, одмах после безбедности и функционалности (које су, јелте, ипак испред лепоте, да се не лажемо)!!! Од тога зависи да ли ћемо имати атрактиван превоз или ћемо личити на неку фавелу.
 
Боље коцкаст аутобус него нефункционалан као ИкарКРШ.
 
Upravo tako, teška s*****a od autobusa. Evo ovog 3251 nema na 307 već skoro dve nedelje, a 3230 sa 311 se i dalje ne vraća i to mislim da je sad prošlo sigurno 6 meseci od kako ga nema. Connecto 165 je svaki dan na liniji i možda 2 dana za celo leto nije bio na liniji i baš kad sam ga toliko hvalio, danas se pokvario

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
ево га и Фудексов зеленко
63f534b713dfb0939b8d9ba5ad4163e2.jpg


Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Чух јуче на БГ хроници да ће Арива ових дана да се огласи поводом оних Темзи што су добијале тураже...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644707#p644707:3cc5ow8v je napisao(la):
Whiplash » 02 Авг 2019, 09:31[/url]":3cc5ow8v]Jel to FlixBus proradio kod nas?

Фликсбус је одавно код нас, возе Сирмијум бус, Европа бус и Фудекс. само су од скоро брендирали, и почели да нуде јефтиније карте
 
JohnnyLee":3k6i0a4z je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644707#p644707 je napisao(la):
Whiplash » 02 Авг 2019, 09:31[/url]":3k6i0a4z]Jel to FlixBus proradio kod nas?

Фликсбус је одавно код нас, возе Сирмијум бус, Европа бус и Фудекс. само су од скоро брендирали, и почели да нуде јефтиније карте

Odavno, ima 7 dana.
Sirmiumbus i Europa Bus su firme istog vlasnika, skoro pa jedna firma.
Flix kao flix u punom smislu od pre 7 dana, ali koliko će ostaje da vidimo, sam sistem nije baš usaglašen sa našim propisima.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Organizacija prevoza i obaranje troškova/veća uposlenost vozila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644731#p644731:15zxyvdw je napisao(la):
becks89 » 02 Авг 2019, 10:43[/url]":15zxyvdw]Odavno, ima 7 dana.
Sirmiumbus i Europa Bus su firme istog vlasnika, skoro pa jedna firma.
Flix kao flix u punom smislu od pre 7 dana, ali koliko će ostaje da vidimo, sam sistem nije baš usaglašen sa našim propisima.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka

Фликсбус је у Србији негде око годину, две дана, Фудекс, Сирмијум и Европа су возили за њих и тада. претпостављам да им је то био пробни период. а од пре 7 дана су почели да возе са брендираним бусевима.

како није усаглашен? локални превозници обављају међуанродни превоз кроз брендиране аутобусе (слично као Ласта са Јуролајнсом), инострани партнери су им сви остали који сарађују кроз Фликсбус (као и Ласти кроз Јуролајнс), тако да не видим проблем
 
Без љутње, али какве везе има Фликс са ЈГП-ом у Београду? :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644756#p644756:36og3kt5 je napisao(la):
Рипањац 405 » 02 Aug 2019, 11:45[/url]":36og3kt5]Без љутње, али какве везе има Фликс са ЈГП-ом у Београду? :roll:

Tema je privatni prevoznici a ne privatni prevoznici JGP. A ima veze sa BGD-om zato što ga povezuje sa ostatkom kontinenta.
Flixbus upravo očitava svim ostalim prevoznicima lekciju u brendiranju i uniformnosti prevoza, od dizajna buseva pa sve do platforme za naručivanje karata itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644756#p644756:hlrmc3qg je napisao(la):
Рипањац 405 » 02 Авг 2019, 11:45[/url]":hlrmc3qg]Без љутње, али какве везе има Фликс са ЈГП-ом у Београду? :roll:

ја сам први почео са Фликсбусом овде, јер ми је ово била једина логична тема, с обзиром да се зове Приватни превозници, а није експлицитно неведено у ком виду јавног аутобуског превоза :)
 
Vrh