Šta je novo?

Savski blokovi - četvorospratnice

Imam prijatelja tamo, komarci, losa izolacija i instalacije, ali dosta mira i tisine. Zgrade jesu stare ali uz odredjena ulaganja moze to da se sredi lepo.
Svakako je bolje i pametnije razmisljati o novoj zgradi gde je raspored i iskoriscenost prostora bolji, kao i instalacije i izolacija ali sve ima svoje.
Samo nemoj ici na prizemlje i potkrovlje, u slucaju da prodajes to je uvek bedak jer ti ubijaju cenu ali ako kojim slucajem kupujes prizemlje/potkrovlje ubijaj cenu i ti :D
 
Pa zapravo u ovim blokovima prizmelje ne ubija cenu, pošto dosta ljudi hoće baš prizeman stan pošto im jedna ili dve terase izlaze praktično na mini park unutar potkovice. Potrkrovlje da, ali zadnjih godina zgrada po zgrada menja krov, tako da i tu gde je nov krov to ne utiče toliko (više činjenica 4. bez lifta). A gde nije rađen krov definitivno treba dva puta razmisliti, kod nas npr još traje neko prenemaganje sa gradskim stambenim oko sanacije krova, a u stanu u potkrovlju od ovog proleća liju vodopadi kada je veliki pljusak, pa prolazi i niže...
 
DusanBG":2oj3jber je napisao(la):
Pa zapravo u ovim blokovima prizmelje ne ubija cenu, pošto dosta ljudi hoće baš prizeman stan pošto im jedna ili dve terase izlaze praktično na mini park unutar potkovice. Potrkrovlje da, ali zadnjih godina zgrada po zgrada menja krov, tako da i tu gde je nov krov to ne utiče toliko (više činjenica 4. bez lifta). A gde nije rađen krov definitivno treba dva puta razmisliti, kod nas npr još traje neko prenemaganje sa gradskim stambenim oko sanacije krova, a u stanu u potkrovlju od ovog proleća liju vodopadi kada je veliki pljusak, pa prolazi i niže...
Tačno tako, i meni je potpuno nejasna ta pomama za stanovima u prizemlju, iako stanujem u jednom takvom...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Кад се дође у 70-те, 80-те или 90-те године старости, а станује се у згради без лифта, а зграда има четири спрата, као зграда где живи моја мајка у блоку 38, а она "гази" 92-гу годину, е онда је јасно, зашто је помама за становима у приземљу.
Плус наравно, ти станови у приземљу су интерсантни као пословни простор.
 
Гага":3erkdzms je napisao(la):
Кад се дође у 70-те, 80-те или 90-те године старости, а станује се у згради без лифта, а зграда има четири спрата, као зграда где живи моја мајка у блоку 38, а она "гази" 92-гу годину, е онда је јасно, зашто је помама за становима у приземљу.
Плус наравно, ти станови у приземљу су интерсантни као пословни простор.
E da, na par mesta u blokovima su ljudi pretvorili ta stanove u kancelarije...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
QaJSY7E.jpg


Da li neko zna da li je ovakva adaptacija moguca i na stanovima na visim spratovima, a ne samo na prizemlju? Mislim na ovo izmestanje kuhinju u sobu. Da li dovod i odvod vode mogu da idu kroz pod ili to nije moguce na visim spratovima? Jako bih voleo da odradim ovakvu adaptaciju, ali ne znam da li je moguca na prvom spratu cetvorospratnica.
 
Uporavo su uradili iznad mene to sada. Nadam se da su samo majstori im bili dobri, pošto mi sada ovaj dovod/odvod vode ide kroz ceo stan dijagonalno :D Takođe, još niko ne živi, pa ostaje da vidim da li se čuje voda kada se radi u kuhinji.
Dakle potencijalno može, ali koliko sam video tokom radova, pod mora dosta da se podigne pošto se moraju uglaviti i vodovodna i kanalizaciona cev, tako da ako to planirate imajte u vidu da onda ne radite i spušteni plafon, spratovi su generalno niski. Takođe, što se tiče kuvanja jedina opcija vam ostaje aspirator sa filterom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773450#p773450:b4vk3d1z je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 10, 2020 8:53 am[/url]":b4vk3d1z]Uporavo su uradili iznad mene to sada. Nadam se da su samo majstori im bili dobri, pošto mi sada ovaj dovod/odvod vode ide kroz ceo stan dijagonalno :D Takođe, još niko ne živi, pa ostaje da vidim da li se čuje voda kada se radi u kuhinji.
Dakle potencijalno može, ali koliko sam video tokom radova, pod mora dosta da se podigne pošto se moraju uglaviti i vodovodna i kanalizaciona cev, tako da ako to planirate imajte u vidu da onda ne radite i spušteni plafon, spratovi su generalno niski. Takođe, što se tiče kuvanja jedina opcija vam ostaje aspirator sa filterom.

Tako sam i mislio :(
Molim Vas javite da li se cuje voda kada se radi u kuhinji ili ako bude bilo nekih drugih problema.
 
Buduce stanje.jpg


Sta mislite o ovakvoj adaptaciji?
Da li je neko video stan koji je slicno adaptiran?
Da li vidite neki problem u vezi ove adaptacije?

Ovaj prozor na nosecem zidu je izbio bivsi vlasnik stana. Iz dnevne sobe se na terasu izlazi kroz klizeca providna vrata.
 
ljupche":2nxxdpzq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773450#p773450 je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 10, 2020 8:53 am[/url]":2nxxdpzq]Uporavo su uradili iznad mene to sada. Nadam se da su samo majstori im bili dobri, pošto mi sada ovaj dovod/odvod vode ide kroz ceo stan dijagonalno :D Takođe, još niko ne živi, pa ostaje da vidim da li se čuje voda kada se radi u kuhinji.
Dakle potencijalno može, ali koliko sam video tokom radova, pod mora dosta da se podigne pošto se moraju uglaviti i vodovodna i kanalizaciona cev, tako da ako to planirate imajte u vidu da onda ne radite i spušteni plafon, spratovi su generalno niski. Takođe, što se tiče kuvanja jedina opcija vam ostaje aspirator sa filterom.

Tako sam i mislio :(
Molim Vas javite da li se cuje voda kada se radi u kuhinji ili ako bude bilo nekih drugih problema.
Nisam čuo za takvu adaptaciju. Javite...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
ljupche":48b0askl je napisao(la):


Sta mislite o ovakvoj adaptaciji?
Da li je neko video stan koji je slicno adaptiran?
Da li vidite neki problem u vezi ove adaptacije?

Ovaj prozor na nosecem zidu je izbio bivsi vlasnik stana. Iz dnevne sobe se na terasu izlazi kroz klizeca providna vrata.
Mislim da sam ja kačio ove fotke planova.
Samo da znate da nisu ovakve "razmere" soba u smislu da recimo ova soba velika sa slike je samo u prizemlju, već na prvom mislim da je kraća za pola metra mislim. Na četvrtom je već drastično manja...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Pa ova svakako zahteva manje adaptacije vezano za kuhinju posto se vuce voda samo par metara, to je sigurno. Ipak dobro promerite da li vam je ta sirina dovoljna za kuhinju, plus da li zelite da se iz kuhinje ulazi u spavace sobe.

Dodatno, nisam siguran za ovakav ulaz u kupatilo, mali wc jedinim delom gde je ovde probijen hodnik ima kanalizacione cevi koje ne mogu da se pomeraju, sumnjam da ostane prostora za vrata u ostatak kupatila, a i organizacija kupatila mislim da ce ostati problem ovako.
 
DusanBG":2gxwtr8s je napisao(la):
Pa ova svakako zahteva manje adaptacije vezano za kuhinju posto se vuce voda samo par metara, to je sigurno. Ipak dobro promerite da li vam je ta sirina dovoljna za kuhinju, plus da li zelite da se iz kuhinje ulazi u spavace sobe.

Dodatno, nisam siguran za ovakav ulaz u kupatilo, mali wc jedinim delom gde je ovde probijen hodnik ima kanalizacione cevi koje ne mogu da se pomeraju, sumnjam da ostane prostora za vrata u ostatak kupatila, a i organizacija kupatila mislim da ce ostati problem ovako.
S obzirom kolika je kuhinja, sve u tom stanu je "šire" od nje.
Inače bio sam u stanu gde je vlasnik zatvorio ulaz u mali wc, produžio kupatilo kroz kuhinju i sad ima kadu ispod prozora, tamo gde je kuhinja bila...
Da ne bude zabune stan je na spratu i ima još jednu sobu.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
da, cuo sam i za takve adaptacije, jedan trosoban stan se radi kod kosarkaskog terena uz setaliste ka savi i vidi se sa terena da su pregradili kuhinju vec mesecima tako stoji. verovatno tako nesto, ali to se isplati samo u trosobnim stanovima.
edit - sa tri spavace sobe...
 
DusanBG":2smhbnkw je napisao(la):
da, cuo sam i za takve adaptacije, jedan trosoban stan se radi kod kosarkaskog terena uz setaliste ka savi i vidi se sa terena da su pregradili kuhinju vec mesecima tako stoji. verovatno tako nesto, ali to se isplati samo u trosobnim stanovima.
edit - sa tri spavace sobe...
Ovaj je od trosobnog napravio - dvosoban, isekao je zid između sobe prekoputa kuhinje i uz taj red prozora stavio kuhinju. Staru kuhinju spojio sa kupatilom, zatvorio taj zid gde se ulazilo u kuhinju i to je sad sve kupatilo...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Gde da se nađu te arhitekte za adaptaciju, posebno neki koji poznaju stanove u Bloku 70? Tražio sam malo okolo ali očigledno ne tražim na pravom mestu.
 
acabgd":x7tk2g9g je napisao(la):
Gde da se nađu te arhitekte za adaptaciju, posebno neki koji poznaju stanove u Bloku 70? Tražio sam malo okolo ali očigledno ne tražim na pravom mestu.
Ovi što sam ih spominjao, mislim da su imali nekog, ajde ako uspem da ih navatam, javljam...

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Pa kao prvo nemam "svakog arhitektu" jer nemam nijednog. Kao drugo, pretpostavljam da bi stvare bile znatno lakše kada bi adaptaciju radio neki arhitekta koji je već imao iskustva sa stanovima u Bloku 70, zna gde su instalacije, radio je već druge stanove i zna šta su ljudi radili, šta je dobro, šta nije dobro, šta da predloži što je video ili radio kod drugih.
A ti ako imaš predlog za "svakog arhitektu" slobodno daj kontakt.
 
Nemam "svog" arhitektu i sve mi je jasno, osim što treba neki specifičan arhitekta koji je već radio takav stan. Svakom arhitekti je potrebno 5 minuta da sazna gde su instalacije, a ako i ne zna, lako će naći način da sazna.

Ništa lično, ali to mi je kao što svi traže najboljeg doktora za neku rutinsku operaciju (pošto imam na blogu tekstove o operaciji kolena, to je čest slučaj, a garantujem da će svaki ortoped će uspešno odraditi operaciju, a ne samo Milankov)

Samo ti nađi arhtektu kojim je neko koga znaš bio zadovoljan i nemaš da brineš (nadam se da ti je neko do sada i poslao DM)
 
Niko nikakav DM, niti poruku ovde. Vidim svi sve znaju, a kad nekome treba konkretna pomoć onda se niko ne javlja. Očigledno moram na Halo oglase ili tako nešto pa tamo da tražim...
 
Da li bi neko mogao da mi objasni kako je moguce spajanje kupatila i wc-a rusenjem zida izmedju te dve prostorije, kada se tu nalazi kanalizaciona vertikala na koju se direktno kace sve wc solje sa svih spratova i potpuno je nemoguce rusenje tog zida i pomeranje vertikale, a vidim vec 2 predloga renoviranja sa rusenjem tog zida. Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773456#p773456:25e8v95z je napisao(la):
ljupche » Thu Sep 10, 2020 9:31 am[/url]":25e8v95z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773450#p773450:25e8v95z je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 10, 2020 8:53 am[/url]":25e8v95z]Uporavo su uradili iznad mene to sada. Nadam se da su samo majstori im bili dobri, pošto mi sada ovaj dovod/odvod vode ide kroz ceo stan dijagonalno :D Takođe, još niko ne živi, pa ostaje da vidim da li se čuje voda kada se radi u kuhinji.
Dakle potencijalno može, ali koliko sam video tokom radova, pod mora dosta da se podigne pošto se moraju uglaviti i vodovodna i kanalizaciona cev, tako da ako to planirate imajte u vidu da onda ne radite i spušteni plafon, spratovi su generalno niski. Takođe, što se tiče kuvanja jedina opcija vam ostaje aspirator sa filterom.

Tako sam i mislio :(
Molim Vas javite da li se cuje voda kada se radi u kuhinji ili ako bude bilo nekih drugih problema.

Nisam bio na temi neko vreme, sve radi, za sada moram priznati da se ništa ne čuje u sobi od stana iznad i kuhinje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819596#p819596:1fpv1vi9 je napisao(la):
acabgd » Tue Feb 02, 2021 1:56 am[/url]":1fpv1vi9]Gde da se nađu te arhitekte za adaptaciju, posebno neki koji poznaju stanove u Bloku 70? Tražio sam malo okolo ali očigledno ne tražim na pravom mestu.

Sa velikim zakašnjenjem, nisam siugra da imaju baš arhitekte iskusne za ovaj deo blokova, ja nisam našao takvog. Kada sam radio, bio je arhitekta po poreporuci koji nije imao baš znanja o samim zgradama, pa su radili na bazi stanja na terenu.
 
Vrh