Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Pozdrav,

Dosta dugo pratim inkognito forum jer nisam iz struke, ali volim da čitam, ali sad imam jedno pitanje za vas koji se dosta razumete u tematiku :)

Ko određuje poziciju kontejnera na ulici? Novogradnja u Ravanickoj na Zvezdari danas je dobila ukras u vidu 9 (devet) kontejnera u nizu direktno ispod terasa i prozora.

Podrazumeva se da takva informacija nikad nije data od strane investitora koji se poziva na to da je komunalnoj preduzeće (ne znam koje) samo odredilo poziciju i da oni nista tu ne mogu. Mogli su da se tada bune i ako je tako. Kažu da su tu postavljeni za celu ulicu i sve ostale novogradnja. Jasno je po slici da su ipak deo priče jer su napravili "parking" za njih.

Ne mogu da shvatim da bi bilo kakav zdrav mozak naložio tako nesto, ne smem ni da zamislim kakva će buka biti kada 9 kontejnera krene na jutarnje pražnjenje i kakav smrad će se širiti.
Jasno je da moraju negde biti postavljeni i da su napravili raspored po ulici, ali da li je moguce da se to ovako radi i kome se obratiti?

Na dnu vidite kako je trebalo da izgleda...

Jos je malo useljenih stanova, ali ko god je danas bio prisutan poludeo je.

Hvala unapred
 
Mene mnogo više interesuje kakva je ovo zidina na sred trotoara.
Mislim da je to investitor izmislio da kontejner bude tamo.
Inače dobro je ispao taj kompleks kopernikus ili kako se već zove.
 
And7rey":2nlvkkar je napisao(la):
Mene mnogo više interesuje kakva je ovo zidina na sred trotoara.
Mislim da je to investitor izmislio da kontejner bude tamo.
Inače dobro je ispao taj kompleks kopernikus ili kako se već zove.
Slazem se da je kompleks ispao dobro i kvalitetno inače, ali ovo je užas. Ne mogu da poverujem da je ovo neko dozvolio.

Na zidu će biti neko zelenilo sa gornje strane, i prilaz objektima, ali nema za pešake direktan prolaz, moraju dole.

Sto se tice đubreta sigurno neću da samo ćutim, kao i ostali stanari, samo me zanima koji su koraci.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Koja je tačna adresa na kojoj se nalazi objekat?
 
Na samom uglu gospodara Vučića i Ravaničke.
 
Ugao Ravaničke i Gospodara Vučića, Zvezdara, mada mislim da sva 3 ulaza se vode kao Ravanicka. Ovo je ispred 31.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Nema govora o fontani ispred donjeg ulaza u T.C. Rajićeva, evo kako to jutros izgleda:

 
To deluje kao da je vec planirano mesto za tako nesto, uvek, UVEK pre kupovine razmotriti sve u okolini i traziti sve moguce informacije kako od izvodjaca tako i od lokalnih nadleznih sluzbi pa onda uci u kupovinu. Ja licno vise nikad (zbog slicnog) necu kupiti stan ispod 4 sprata pa taman bio 50% skuplji!
U vazsem slucaju mozda ima leka ako se stanari sloze da se to nekako natkrije ili jos bolje ukloni ali pitanje je gde jer to niko ne zeli blizu a projektom je verovatno odredjeno bas ovo mesto!?
 
То су његови контејнери, градска чистоћа не користи црне

Мада контејнери би ишли негде како год. Е сад нећемо код нас него код комшије и тако ко врућ кромпир, ништа онда ај да се склоне сви контејнери па да се скупљају гомиле по улици јел

Мада читава ова контраверза одмах значи да нико ту ни не планира да живи већ само улаже у стан да би га неком после увалио, па му контејнери смањују цену
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646904#p646904:3gszqfx3 je napisao(la):
SRBO » Pet Avg 09, 2019 11:35 am[/url]":3gszqfx3]То су његови контејнери, градска чистоћа не користи црне

Мада контејнери би ишли негде како год. Е сад нећемо код нас него код комшије и тако ко врућ кромпир, ништа онда ај да се склоне сви контејнери па да се скупљају гомиле по улици јел

Мада читава ова контраверза одмах значи да нико ту ни не планира да живи већ само улаже у стан да би га неком после увалио, па му контејнери смањују цену

Slazem se da negde moraju biti postavljeni, to sam napisao u prvoj poruci. Ali staviti devet na jednom mestu je nenormalno. Ne kazem da se svi sklone, neka podele po 3 na razlicitim mestima. Ne bih rec rekao da su 2-3, rekao bih je*******iga, zalomilo se. Ali za ovo ne mogu to reci.
Pritom se prodaje kao luksuzna zgrada, zelena oaza....

Ja planiram da zivim tu :) Ne planiram da prodajem nista, ali lepo si rekao, umanjuju cenu, to su morali reci pa ko zeli samo napred. Planirao sam i da koristim terasu, posebno leti. Ali umesto obecanog pogleda na mirnu ulicu i uredjeno zelenilo ispred dobijem ovo.

Svakako da sam pitao unapred mnogo stvari, izmedju ostalog i to, odgovor je bio jos se ne zna, verovatno u dvoristu ce biti ogradjen prostor.

Hvala na odgovorima za sada, koliko zakljucujem prica da nisu oni to odredili vec ne pije vodu.
Ako neko ima jos neki predlog javite.

Hvala unapred,
 
Bukira":3jdyf5qx je napisao(la):
Nema govora o fontani ispred donjeg ulaza u T.C. Rajićeva, evo kako to jutros izgleda:

@Bukira,na žalost nije ni bazen.
53b7eef8ff9f19d811c46f9e0891beab.jpg
b713e9e483b679dba28ac4f9d4a8d1fb.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Uvek ima naivnih kupaca, i to investitori vesto koriste. Ljudi se zalecu kad kupuju stan pa im posle dodje iz dupeta u glavu. Cesto neko kupi stan a ne sagleda okolinu, pa mu za dve godine ispred prozora nikne 10 spratova, zatim ljudi ne gledaju orijentaciju, pa kad se usele shvate da su na severnoj strani i da nikad nece imati sunca. Ista prica i za kontejnere. Ako dajes 150k e, moras o svemu da mislis, nije to malo novca.

Renderi nikad ne prikazuju stvarnost i uv3k su tu da zaslepe kupca. Znam iz iskustva jer se bavim archvizom.
 
Slazem se, ali ako postaviš pitanje i dobiješ odgovor da će ispred tu biti zelenilo, žardinjere i precuti se ova informacija (nevezano za rendere) i da će kontejneri biti u dvorištu najverovatnije onda to znači da je u pitanju lažno oglašavanje, a to je već predmet drugog spora.

Kako god ja I dalje ne mogu verovati da je neki mozak nije podelio 3+3+3 nego sve na jedno mesto.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Ova budževina u Uzun-Mirkovoj ulici zaista izgleda kao da će u njoj biti puno vode, koja će se koristiti u sklopu nekog performansa (otvaranje ugostiteljskog objekta iza, snimanje filma/reklama, spektakl povodom otvaranja Trga....)

Možda jednostavno gradski oci žele da se izvine građanima što su 12 meseci popločavali jedan trg, pa nam spremaju nešto do sada neviđeno!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646955#p646955:2w4sfs8y je napisao(la):
Nebula » Pet Avg 09, 2019 1:33 pm[/url]":2w4sfs8y]Slazem se, ali ako postaviš pitanje i dobiješ odgovor da će ispred tu biti zelenilo, žardinjere i precuti se ova informacija (nevezano za rendere) i da će kontejneri biti u dvorištu najverovatnije onda to znači da je u pitanju lažno oglašavanje, a to je već predmet drugog spora.

Kako god ja I dalje ne mogu verovati da je neki mozak nije podelio 3+3+3 nego sve na jedno mesto.


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Na zalost, investitoru je nemoguce verovati. Najveci marketinski trik na koji ljudi padaju danas je kada se neki projekat prestavi kao zelena oaza, i dovoljno je 2m2 trave i jedno drvo da investitor proda tu pricu o zelenilu. Stvarnost je uvek go beton.

Svakako si ostecen u ovom slucaju. To je i bio cilj njihovog marketinga. Mislim da nista ne mozes sada da uradis.

Ali za nauk, kontejneri se skoro uvek nalaze na coskovima, tako da ko u buduce kupuje stan na cosku, moze da ocekuje i kontejner
 
Knez Mihailova: Kablove krili ispod kocaka
G. NOVAKOVIĆ | 08. avgust 2019. 16:48

Uklonjeni bespravni objekti i nelegalne instalacije za struju u centru. Sa četiri lokacije u Knez Mihailovoj isečeno oko 500 metara žice. "Divlji" dovod do dve kućice za kokice, četiri frižidera i dve bašte

vesrusen-objekat-kod-urgentno_620x0.jpg


U okviru akcije uvođenja komunalnog reda, srušena su dva lokala u Višegradskoj, a ispod kocaka u Knez Mihailovoj otkrivene su nelegalne električne instalacije. Kako je na fejsbuk-stranici obelodanio zamenik gradonačelnika Goran Vesić, bespravni lokali kod Urgentnog centra uklonjeni su na zahtev građana.
- Oni su desetinama godina uzurpirali javne trotoare i predstavljali ruglo - napisao je Vesić. - Nastavljamo da uvodimo red.

U Višegradskoj ulici srušena su dva lokala, koji su godinama bili tu pozicionirani. Reč je o ćevabdžinici i prodavnici mešovite robe. Kako nam je rekao suvlasnik radnje Vlastimir Ćirić, on i sin su trgovali na tom mestu čak četiri decenije i imali su, tvrdi, sve dozvole.
- Dobili smo rešenje za rušenje pre mesec dana. Pisao sam molbu da nam produže rok, ali su nas odbili. Iz Grada su došli pre nekoliko dana i rekli ili da sam srušim lokal, ili da njima platim 800.000 dinara da to završe umesto mene. Šta ću, morali smo sami - kaže nam Ćirić.

Prema rečima našeg sagovornika, koji je u sredu robom punio novi lokal u Višegradskoj, koji je uzeo pod kiriju, legalno je trgovao sve ove decenije. Međutim, ne misli da bi išta postigao ako bi pisao žalbe na odluku Grada.

vesic-facebook-kocke.jpg


U međuvremenu, u sredu je završena i prva faza zajedničke akcije Grada Beograda i Elektrodistribucije, u okviru koje su uklanjani nelegalni kablovi za struju i divlji priključci za frižidere za prodaju sladoleda i za letnje bašte. Kako je objavio na društvenim mrežama Goran Vesić, pojedini vlasnici lokala raskopavali su noću glavni gradski korzo i ispod kocki postavljali nelegalne kablove za struju.
- I posle se pitamo zašto kocke u Knez Mihailovoj nisu bile stabilne! Zamislite taj bezobrazluk! Da nekome padne na pamet da raskopa Knez Mihailovu ulicu da bi nelegalno postavio kablove - nije krio zaprepašćenje drugi čovek grada.

Oko 500 metara kablova uklonjeno je tokom dana sa četiri lokacije. Kako je otkrio Vesić, instalacije su vodile do dve kućice za kokice, četiri frižidera za sladoled i dve bašte.

vesic-kocke.jpg


Poslednja tri dana uklanjani su nelegalni priključci sa stubova javne rasvete. Skinuto je više od pet kilometara nelegalnih kablova, koje je postavilo 51 pravno lice, koje je kralo struju. Protiv svih vlasnika biće podnete krivične prijave za krađu struje i tužba za naknadu štete od Grada Beograda za nelegalno raskopavanje ulice.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... pod-kocaka
 
Pragmaticno resenje je da se postavi 'krov' iznad kontejnera i to je to, sve ostalo ce oduzeti previse zivaca, para i zivota. S obzirom da su to kontejneri sa poklopcem, ocekujem da miris bude kao kod podzemnog a ako ga ogradite odozgo neces ga ni gledati. Realan problem je buka, i to ne ujutru vec kasno nocu :)
 
Што више гледам то више мислим да трамвај у Париској треба пребацити са леве на десну страну улице а до Калемегдана проширити тротоар уз парк.
 
ftj":jdc6nkff je napisao(la):
Pragmaticno resenje je da se postavi 'krov' iznad kontejnera i to je to, sve ostalo ce oduzeti previse zivaca, para i zivota. S obzirom da su to kontejneri sa poklopcem, ocekujem da miris bude kao kod podzemnog a ako ga ogradite odozgo neces ga ni gledati. Realan problem je buka, i to ne ujutru vec kasno nocu :)
Posle sastanka sa investitorom, brzo realizovanog, malo napetog na početku, ali ipak da budem iskren konstruktivnog na kraju, imamo obećanje da će naći rešenje da se nekako podeli u dogovoru sa nadleznima, bar na 2 dela jer se slažu da nije ovo ok. Deo koji ostane kao što je ftj spomenuo će se nekako natkriti, videće kako, a u delu sa zemljom će biti posadjeno odgovarajuće drveće koje tu može.

Pozdrav svima,

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Da li mi neko može objasniti šta su oni metalni kontejneri ispred Rajićeve?
 
Da se registrujem pa da odgovorim kad već imam info oko radova u Rajićevoj.

Radi se nešto (ne znam stručan naziv) oko temelja zgrade uz TC Rajićeva (Objekat je baš Rajićeva ulica br. 1).
Neko ojačavanje temelja, ispunjavanje pod velikim pritiskom itd.

Dobio sam jako šture informacije jer je bila pauza za doručak pa majstori nisu bili baš raspoloženi za priču :)
 
@Дук, добро дошао на форум. Укњижен плусићћћ за објашњење. :kk:
С обзиром да Новкол ради то ојачање, можда ће да побијају додатне шипове !
 
@Gaga,hvala na dobrodošlici, bolje vas našao :)

U pravu si, danas je već okopano oko zgrade a tu je i mašina za šipove što se viđa po gradilištima, samo neka manja verzija oko 2m visine.
 
Угао Вишеградске и Ресавске, почели су да руше две из низа барака на тротоару, један радник рече да све иду:









Ово је локал који је последњи у низу гледано од исте раскрснице; човек на слици већ данима обитава поред контејнера у оквиру Клиничког центра, данас је био овде:



Ово је место (в. десно, иза знака) с којег су уклоњена прва два локала - поглед низ Вишеградску:



.................................

Надградња на доградњи у Дурмиторској улици:





..........................

Ово ђубре је међу најгаднијим у центру града (јер се ту, очигледно, навелико врши и велика нужда) - у дворишту запуштене виле у Кнеза Милоша код стајалишта градског превоза; зашто инспекција не казни власника и наложи да се ово очисти и онемогући прилаз, овако је годинама?:



 
Vrh