Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

@Tikvica
Ne, nije vraćeno u prethodno stanje. Sve OK.
Samo je sanirana padina podno šetališta na nasipu jer je maltene pretilo da dođe do urušavanja.
Ako možeš, sledeći put priđi bliže nasipu i videćeš da su donje stepenice zatrpane i da je srednji plato presečen. Betonske žardinjere koje stoje pored, na travnjaku, su bile uz gornju stazu (neštoi slično kao u bloku 70).
A čak i da stvarno nameravaju da ponovo polažu te topovodne cevi, to ih ne sprečava da obnove stepenice. Treba samo da predvde pristup betonskom kanalu koji je sada zatrpan.

Koliko se sećam, dok su ljudi još imali entuzijazma i pisali Opštini tražeći da se stepenište obnovi, uvek je odgovornost prebacivana na nekog drugog (Toplane, Grad, ministarstva...).
 
Doneli su kamene ploče za popločavanje šetališta od Sace do zanatskog centra.
Zaista ne razumem - kamene ploče debljine 8 cm (možda 9-10) za šetalište u blokovima, tamo gde je u početku bio asfalt....
 
relja":mlros7yh je napisao(la):
Doneli su kamene ploče za popločavanje šetališta od Sace do zanatskog centra.
Zaista ne razumem - kamene ploče debljine 8 cm (možda 9-10) za šetalište u blokovima, tamo gde je u početku bio asfalt....
Da potpuno mi je to pogrešno, kao opšte prihvaćena je ta opcija da je to super, ali mislim da će to vrlo brzo da se "rasklimavi".
Izgovor je da se to lakše diže kad su popravke...
Naravno ima neka FB stranica gde kad neko izrazi sumnju odma krenu botovi da tovare ...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ima tu nešto, nekao ima kombinaciju za kamen iz nekog kamenoloma ili iz uvoza.
OK je da u centru trotoari u lepšim ulicama imaju kamene ploče, ali ovo je pobogu blok, predgrađe, niti to ikome treba, niti je to iko tražio, svi bi bili zadovoljni običnim asfaltom kao što je uvek bilo, samo da je asfalt ravan, bez rupa, pukotina i da nije izdeformisan zbog korenja. I asfalt može lepo i da se "zakrpi" samo treba da se kontrola i nadzor rade savesno. Nije u redu i zbog ostalih prigradskih naselja koje još uvek nisu priključene na normalnu kanalizaciju.
Da su samo udarili asfalt, bio bi to daleko bolji politički marketing, ali kod nas političari izgleda ne umeju da ne preteruju.
 
Tako je. Asfalt je bolji i za trotinete i za dečija kolica i za rolere i za trčanje dece, a to su aktivnosti koje se tu rade.

Zaista preteruju i time dižu cenu i produžavaju rokove.
 
Da vam ne pričam kakvi su odgovori botova...

Od "tako je svugde u svetu" preko "asfalt je za puteve odakle vam to?" do "ko vas plaća? Žuti ološ"

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da ironija bude veća , do juče je ove sa bojama srpske trobojke plaćao taj ološ koji spominju. :)
 
@Relja evo da ispravim prvo svoju grešku,ne znam zašto sam mislio da su sve vratili u prvobitno stanje (u stvari znam,mrzelo me je da se prošetam još 50m do nasipa odakle se lepo vidi da fali gornji deo).
Slikao sam i ove granitne ploče a i raspitao sam se,njih će postavljati sa strane na ove betonirane krajeve staze i na nekoliko mesta poprečno(kao fazon nekog prelaza a i da razbije monotoniju).
U sredini po šetalištu će ipak biti asfalt.
fad42dc419e4101fe514c401757bc4ef.jpg
238754d63587feed6348c992f3816efe.jpg
6751d911f2ddfcbc986b698ca657af9b.jpg
204ffe9c5cd89e6aac967250e3771609.jpg
0fa56e7da865cdc8b5a0a7f57efe085d.jpg
cd60c804c1865ec146bb677ac333aecb.jpg
6f567811f3e27ea47460089ef2cda086.jpg
9d8cce141f47d3fdc1e500859433e54c.jpg
3bde29d78cb011fe9c367a12f290241d.jpg
7df814e08d5b4ff543f3e4953450b350.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Odavno je postalo nepodnosljivo : ovde stavljati skupe granitne ploce je suludo.Nikakve potrebe za tim nema. One su neprijatne za voznju bilo kakve tockaste naprave (bajs, trotinet, roleri). Niti su dobra podloga za dzogere- previse tvrda.
Jedino racionalno objasnjenje je korupcija: neko se lepo ugradio u cenu ovog granita i zabolega ga za javni interes.
 
Очигледно имамо случај као са оним увозним бандерама на тргу и Топличином венцу, или оним црно-бело-сиво-беж панелима које имамо на наплатној рампи и планирају их за КЦС - неко је увезао материјал па мора да се троши.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647215#p647215:32wmf3uw je napisao(la):
Tikvica » 10 Aug 2019 09:45 am[/url]":32wmf3uw]@Relja evo da ispravim prvo svoju grešku,ne znam zašto sam mislio da su sve vratili u prvobitno stanje (u stvari znam,mrzelo me je da se prošetam još 50m do nasipa odakle se lepo vidi da fali gornji deo).
Slikao sam i ove granitne ploče a i raspitao sam se,njih će postavljati sa strane na ove betonirane krajeve staze i na nekoliko mesta poprečno(kao fazon nekog prelaza a i da razbije monotoniju).
U sredini po šetalištu će ipak biti asfalt.
fad42dc419e4101fe514c401757bc4ef.jpg
238754d63587feed6348c992f3816efe.jpg
6751d911f2ddfcbc986b698ca657af9b.jpg
204ffe9c5cd89e6aac967250e3771609.jpg
0fa56e7da865cdc8b5a0a7f57efe085d.jpg
cd60c804c1865ec146bb677ac333aecb.jpg
6f567811f3e27ea47460089ef2cda086.jpg
9d8cce141f47d3fdc1e500859433e54c.jpg
3bde29d78cb011fe9c367a12f290241d.jpg
7df814e08d5b4ff543f3e4953450b350.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Hvala za slike.
Ako će po sredini zaista da ide asfalt, a ploče samo uz ivice, to je još donekle i u redu.

Pokušavam da se setim kako je ovaj deo izgledalo pre silnih raskopavanja proteklih decenija, i mislim, ali nisam siguran, da su po ivicama išle kamene kocke, kao kaldrma... toga i inače ima na ovom šetalištu po blokovima 70 i 40.
Možda je ovo i kompenzacija za te kocke, ali svakako je mnogo lakše i brže, verovatno i jeftinije... postaviti ove velike nego sitne kocke.

Edit: ne, na tom delu prema nasipu sigurno nisu bile kocke oko staze,a li ima ih u "parkovskom" delu duž šetališta....
 
A da se štelaište uredi a da ovo stepenište ostane ovako razbucano stvarno nema smisla.
Taj nesrećni toplovod neće skoro (nadam se - nikad) a i kada ga budu radili, moraće i ovako da ponovo raskopaju sve staze za pristup nasipu...
Bolje da ovde smisle kako da ponovo izgrade taj srednji plato ali tako da može da se brzo i lako ukloni i vrati zbog pristupa rovu za toplovodne cevi.
 
Inače, ovo je deo koji se trenutno radi

Raduckaju i danas (subota).
 
Pa realno, neko te ploče ima na lageru i treba mu udovoljiti da se reši zaliha....

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Asfalt po sredini, ploče sa strane rešenje koje mi se najviše sviđa (kao na Dunavu od Zemuna do Ušća)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647358#p647358:zc7p4ltg je napisao(la):
astrodule » 10 Aug 2019 07:12 pm[/url]":zc7p4ltg]Asfalt po sredini, ploče sa strane rešenje koje mi se najviše sviđa (kao na Dunavu od Zemuna do Ušća)

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
Ako Bude tako onda OK.

Hajde da vidimo....
 
Nedaleko odatle, trotar u Nehruovoj, deo od pijace do Save sa strane Doma zdravlja je asfalt između - belih betonskih kvadratnih ploča.
Oivičavanje pločama nije ništa novo. ali - kamen?
 
Ja i dalje ne vidim drenazni sistem...
Gde ce voda?
 
Ne sećam se da sam tu viđao rešetke, možda grešim.. toliko je sve već bilo u raspadu da se nisu primećivale, ako su postojale...

Voda će, ako naprave pad terena prema parkinzima, preko ivičnjaka internih saobraćajnica i parkinga, pa u kišnu kanalizaciju koja tamo postoji....ako naprave pad terena...
Ovaj deo gde nema parkinga, gde su ova tertana na otvorenim i igralište prekoputa... e ne znam :)
 
Ljudi samo jedno pitanje, jel ovim radovima predvidjena samo rekonstrukcija glavnog setalista do savskog keja ili ce biti dodatnih radova u smislu pravljenja dodatnih parkova i td ? I kada treba da se zavrsi svi radovi vezani za blok 45 ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam na šta tačno mislite pod "pravljenjem dodatnih parkova" pošto su manje više sve površine, osim par travnjaka, već sada neke vrste parkovskih površina i igrališta, ali na terenu se može primeniti da su u sklopu ovih radova očistili zapušteno igralište na kraju ovog šetališta, ispred zgrada i do keja i nasipa (deo koji se vodi po Nehruovom ulicom).
 
Mislim da mi je čovek koji je imao uvid u detaljnije nacrte, rekao da se planiraju 2-3 nova sportska terena...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Rade praktično sva igrališta koja se direktno naslanjaju na samo šetalište, ostali se ne rade.

Tako se dva zarasla dečija igrališta i sa leve i desne strane dela bliže nasipu trenutno rade, jedno ostaje dečije igralište (tamo gde je ono betonsko brdo, levo gledajući ka Savi), dok se desno igralište sada pretvara u neka dva sportska terena. ne znam za šta, jedno je veće, drugo manje površine i vidi se i kišna kanalizacija po obodima, koja se i dalje radi. Košarkaši teren u rupi se izgleda isto nešto radi, ali nisam se popeo da vidim da li menjaju asfalt, ali pored njega dečije igralište (nevezano sa prethodno pomenutim) je isto trenutno u radu, postavili su osnove novih ljuljaški.

Interesanta stvar je i da stvarno stavljaju sistem za zalivanje uz šetalište, vide se velika gumena creva u rovu sa desne strane duž šetališta. Još nisu krenuli sa asfaltiranjem, ali u dobrom delu ove prve faze tucarnik su već nabili i praktično ostaje još da srede instalacije i da asfaltiraju.
 
Vrh