Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636866#p636866:3j56t4ry je napisao(la):
Blade » Sub Jul 06, 2019 7:46 pm[/url]":3j56t4ry]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636602#p636602:3j56t4ry je napisao(la):
Igor » Sub Jul 06, 2019 12:51 am[/url]":3j56t4ry]Lepše da ali nisam siguran koliko bezbednije.

Ima osnove da se kaže da po necemu nije bezbednije. Ali secam se, jednog povratka sa letovanja, bio sam na deonici autoputa u Grčkoj, neposredno pred granicu sa Makedonijom, gde ima drveca na razdelnom ostrvu. Koje je prirodni štit od zaslepljivanja farova vozila iz suprotnog smera. Za to je bolje. Ali šta ako neko vozilo iz kontra smera (odnosno njegov vozač) izgubi kontrolu, pa probije ogradu i pređe na moju stranu. Da nema drveća, ja cu to da primetim i možda ga izbegnem. A sa drvećem ću da teško uočiti.

Kad ga uočiš na auto putu tad je već kasno. U velikom broju slučajeva. Drveće ko drveće, koliko je dobro zbog prirodnog hlada toliko je i opasno u slučaju sudara kao i zbog lišća u toku jeseni kad u kombinaciji sa kišom put postaje klizalište.

Gago, srećno sa prodajom.
 
Na prvi pogled lepo
cini mi se da zbunasto resenje bi bilo vise bezbednije radi jednakog osvetljenja
kako ce postojece osvetljenje a pozicionirano iznad buducih krosnji drveca
da tada ujednaceno osvetljava saobracajnicu kada te krosnje budu razvijenije...
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637609#p637609:3qa335yn je napisao(la):
Žika » 09 Јул 2019 02:16 pm[/url]":3qa335yn]
@Жико извини, али сад тек видох твоју поруку од пре неки дан :D
За сад од продаје ништа док се не среди мотор брисача и уложак контакт браве. И то ми је цркло баш кад сам требао да региструјем кола :x Мислио сам да је отишла полуга брисача на глави волана, али ето, ове две мало теже ствари (по тежини квара) се десиле. Кола су код ауто електричара, кад се то среди на регистрацију, па онда продаја :)
 
Poceli su da postavljaju bankine na razdelnom ostrvu od mosta ka Pancevu. Mislim da ce to dovesti i do povecanja dozvoljene brzine na 100 km/h i da ce put biti proglasen za put namenjen za saobracaj motornih vozila
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=647806#p647806:3tyirnmi je napisao(la):
prostorni planer » 12 Aug 2019 06:57 am[/url]":3tyirnmi]Poceli su da postavljaju bankine na razdelnom ostrvu od mosta ka Pancevu. Mislim da ce to dovesti i do povecanja dozvoljene brzine na 100 km/h i da ce put biti proglasen za put namenjen za saobracaj motornih vozila

bankina-primer.jpg


Pretpostavljam da mislis na zastitnu ogradu?

Promo-Utva%20silosi-0909-2.jpg
 
Nema sanse da bude 100km/h, mislim da je plafon 80 ogranicenje. Prolazim cesto ovuda od Zemuna ka Pancevu i sad je ova deonica izuzetno nebezbedna. Mislim da se nista nece promeniti sa povecanjem ogranicenja, ili barem ne znacajnije. Jednostavno ljudi jurcaju posto je ravno a i te tri trake su problem, bolje je da ima dve plus zaustavna. Ovako ja npr. vozim 70km/h, a obilaze me i kamioni i sa leve i sa desne strane. Automobili idu uglavnom oko 100 ili vise. Svi samo usporavaju tamo gde stoji patrola, koja je uvek na istom mestu i to je to.
 
Ako bude dozvoljeno 100 kmh, vozice se 140. Tako da je sasvim ok da ogranicenje ostane kakvo jeste jer ionako svi na ogranicenje dodaju po 30-40%.
 
Ako svi idu 100, ograničenje i treba da bude 100.

Da su smisleno projektovali (2 trake + zaustavna), moglo je i 130.
 
I da li neko zna kada će da najzad završe te dodatne radove sa postavljanjem "ograde" i kada će da povećaju najzad tu brzinu ...

razumem ja da im trebaju pare od kazni za raznorazne stvari ali opet ... ima još mesta gde to može da se uradi
 
Mislim da to ni oni ne znaju. Sad, mene vise zanima kada ce popraviti rasvetu.
 
Svaki dan idem ovim putem. Vidim napredak, ograda se postavlja od strane mosta ka Borči, napreduje metar dnevno, kao tunel :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648893#p648893:2gcinx3z je napisao(la):
darkot » 15 Авг 2019 01:41 pm[/url]":2gcinx3z]Mislim da to ni oni ne znaju. Sad, mene vise zanima kada ce popraviti rasvetu.
Нови пројекат је при крају, нови трафои (има их четири или пет) и нова расвета ће бити постављени у новембру ове године.
 
....ће бити постављени у новембру ове године....
upravo na vreme da u decembru deda mraz ima sta odneti onim onim jos uvek NN licima od proslog puta sto ih poharase :lol:
 
Od Pančevačkog puta do petlje za Zrenjanin /Borču digli na 80 kmh. Stari znakovi još uvek stoje. Danas prošao.
 
Postavljanje ograde stvarno ide, sto kaze kolega, kao da probijaju tunel. Da na licu mesta liju delove za ogradu, brze bi išlo.
 
Stigli su od mosta do one sulude krivinice gde je predvidjeno skretanje za Borču. Ali samo jednu stranu prema mostu. Rade na trafoima totalno nebezbedno dok se neko ne zakuca u vozilo. Loše i kretko označeno i obezbedjeno. Igraju se životima. Juče je znak za radove pao u desnu traku. Vozilo kamionet Beograd puta ga je samo obišao. Stao sam na brzinu i sklonio ga jer nije bilo vozila iza mene pa sam uspeo. Table kod mosta i dunava išarani totalno. Znakovi popadali, na Zrenjanin/Borča petlji sve do jednog išarani. Sve uništavaju da ne možeš da pročitaš ograničenje ili gde izlaziš. Videćemo šta će uraditi.
 
Јутрос кармагедон на Пупиновом мосту, из правца Борче - све стоји, прелази се сат времена...

Да захвалимо генијалцима који су, под утиском дебилне приче о цени Моста на Ади, пројектовали онакву сиротињску раскрсницу са земунске стране, уместо јединог прихватљивог решења за мост преко великог водотока - денивелисане петље.

Клање вола за кило меса - омиљени национални спорт: раскрсницом су смањили капацитет моста са 6.000 возила на сат по смеру, на једно 2.000. Стојим и аплаудирам!

(Нека се припреме Бранков и Нови савски мост, којем се, исто због планираних раскрсница, смеши капацитет сличан Старом савском мосту.)
 
Хехе, па наравно - унапред направиш проблем да би могао да се уградиш за исправљање истог
 
Danas sam i ja delio sudbinu sa ostalim vozačima preko Pupinovog mosta. Prosto čovek više ne zna kada da krene na posao jer rizikuje da će doći sat vremena ranije na posao ili pola sata kasnije. Prvo se na smeru Borča-Zbeg napravila kolona jer je neki kamion vukao drugi kamion sa brzinom puža - znači jedno 15 min je trajalo to putovanje, prosto da ne poverujem da nisu mogli da naprave 2 + 2 na tom putu. A onda..tragedija, 50 min smo prelazili most i na kraju nas je taj kamion i prestigao jer se leva traka u kojoj smo bili kretala najsporije..morao je tu umesto raskrsnice da bude ili kružni tok ili denivelisana raskrsnica...
 
Neminovno je da će sa zemunske strane morati da se uradi raskrsnica u nivou, jer je gomilanje vozila na tom semaforu u špicu već sada veliko, a biće sve veće, a sa borčanske strane bolji pristup, odnosno da se bar ono parče od petlje po Šopija uradi 2+2.
 
Jutros je na Pupinovom mostu u pravcu Zemuna dozvoljeno kretanje samo krajnom levom trakom . Nisam čuo da će biti neka intervencija u bilo kom smislu kada je most u pitanju , a još da će da zauzme dve trake na čitavom mostu ??? Uglavnom pripremite se za kolapse ovih dana ...
 
Vrh